• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Hello!
Van egy kis algám. :)
Nem tudom milyen lehet james oldalát nézegetve vagy Oedogonium vagy Hair, Thread, Fuzz, etc re tippelek. (Képen a hosszú szállasra gondolok a moha közt)
Kép róla:
http://kepfeltoltes.hu/view/091230/DSCF3502_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
kb. 2 hete megvan azóta kicsit sűrűbben cserélek vizet (kb. 5-6 naponta 40-45 % előtte 7-8 naponta)beszereztem 2 sziámi algaevőt, raktam aktív szenet a szűrőbe, mondjuk a szenet már kb. 2 hete. James oldalán mindenhol low CO2 low nutrition levelt ír rá, a helyzet az, hogy szeritem egyik se mert a CO2-t telibe kapja állandóan (élesztős zseléset igaz de sűrűn cserélem és ha ránézek az akira nincs olyan hogy ne látnék rengeteg apró co2 bubit) a terace mix +-ot és kálium 1,2,3-at csak pár napja kezdtem adagolni (korábban kálium hiányos növények miatt) előtte csak florena meg easy carbo ment a carbo most is megy napi kb. 4-5 ml, de inkább csak lelassult a növekedése az algának.
Van még vmi. amit lehet ellene tenni?
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy milyen alga ez,és hogyan tudnám megszüntetni?

IMG_0196_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0189_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


üdv, isu
 
Hello,
a legtöbb növényem levelei ( főleg a szélek) algásodnak. Ezeket hogy tudom leszedni róluk és hogy tudom megakadályozni, hogy tovább ne szaporodjanak?
 
maximas said:
Hello,
a legtöbb növényem levelei ( főleg a szélek) algásodnak. Ezeket hogy tudom leszedni róluk és hogy tudom megakadályozni, hogy tovább ne szaporodjanak?

Le kell vágni az algás leveleket.
 
inadsz said:
maximas said:
Hello,
a legtöbb növényem levelei ( főleg a szélek) algásodnak. Ezeket hogy tudom leszedni róluk és hogy tudom megakadályozni, hogy tovább ne szaporodjanak?

Le kell vágni az algás leveleket.

de már szinte mindegyiknek algás a széle. mindegyik levélnek.

szerk. sikerült választ kapnom!
 
Kb. 3 hónapja figyelem, hogy ott valami furcsa dolog akar nőni.

Így nézett ki akkor.
44.jpg


Ecsetalgának néztem. Meg is voltam ijedve, hogy ez meg hogy?
Aztán 3 hónap után ilyen lett:

211.jpg


115.jpg


Leginkább valami gilisztára emlékeztető valami. Viszonylag könnyen lejön. Két fán láttam eddig a többin nincs nyoma.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez?
 
Sziasztok!
Most vettem észre, hogy pár HC levelein kisebb nagyobb sötétzöld pamacsok jelentek meg. Ecsetalga? Tudtok segíteni? Mit tegyek? esetleg + CO2? Világítás hogyan maradjon? Most lett indítva az aki... :( :eh:
 
Egy kép azért jó lenne róla.
Amúgy Key mondta: az alga 95%-ban CO2 gond miatt jelenik meg. /van,nincs,fluktuáció,stb. /
 
Sajnos nem tudok csinálni, mert eléggé hátul van. :oops: Amúgy már a kosárban lévő növényen is voltak úgy emlékszem. Sok apró sötétzöld gombóc a levelek között... Megpróbálok emelni a CO2-n...
 
De csak óvatosan ha vannak már lakók és figyeld a reakciót, és előtte fizikailag távolíts el amennyit csak tudsz.
 
A világításra visszatérve: fényerő 50% ha lehetséges,idő 30%-l kevesebb
 
Akkor viszont nem kell emelni a CO2-t. Ha kevesebbet világítok, fölösbe megy a gáz, amit a növény föl tudna használni fotoszintézishez. Legalábbis ez az én elméletem. :)
 
Back
Oldal tetejére