• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Szia zeze!
Ez a red moor fán szinte mindig megjelenik az első hetekben. Az akváriumom kb 6 hetes és már nem látok rajta.
OFF: 72 literre nem kevés a 2-2 Green Aqua Micro, macro?
 
Szia Peti!

Köszönöm válaszod, akkor ezek szerint nem kell pánikolnom :) A Green Aqua Micro-macrohoz az adagolást a GA honlapján lévő irányelvek alapján számítottam ki. Te mennyit javasolnál?
 
Én 4-4 nyomást adagolok +4ml easy carbo igaz durván high tech aki :) 96watt van fölötte de így tuti nincs hiány semmiből
 
hehe én vízcsere után 10-10 et nyomok, egy átlag napon meg 4-4 et.(80% vizcsere). 35 literes az aki ;)
 
Egy ismerősömnél az akváriumban indulás után egy fehé, ritkás "szőrréteg" jelent meg az üvegen és jóformán mindenen (mint a fonalalga, csak rövidebb és fehér).
Van ötletetetk mi lehet?
 
Sziasztok!
Van egy kevés algám,de nem tudom milyen.Azt meg pláne,hogy tudom megszüntetni.
4154005748_b939853194_m.jpg
4153245641_57a7ec6a29_m.jpg

Várom a segítségeteket.
 
Szia Nigró!
Sajnos jobb képet nem tudok csinálni róla :( .De
Ennek a topicnak az elején amit Key megjelölt linket/1 oldal 2.hozzászólás/ na annál a 2.tipusú algáról lehet szó /BGA/.
Nagyon-nagyon hasonlít rá,ezért gondolom,hogy az lehet,csak még nem akkora kiterjedésű.Próbáltam leszedni,nagyon erős keserű szaga van.
Mit lehet kezdeni vele.
4x39 W S gro lux,szűrés 2750l/h esőztetővel megoldva,Green Aqua Micro és Macró 27 ml,easy carbo 5ml/nap,heti 3 50% vízcsere,Co2 házi mezei porlasztókővel /de ez csak mankó,mert várom a reaktort,palack van/
Az aki kb.közepét és ott is a fának csak 3 ágát érinti az alga.Sehol máshol nincs.
A flow nem vészes,szépen,csendesen lengedeznek a növények, bubizik minden.
Én a Co2-re gyanakodom/nem megfelelő eloszlás/de ilyen flow mellett ez lehetséges?
Ráadásul a felső ág kb.6-8 cm-re van az esőztetőtől.
Sehol másutt nincs alga,legalábbis szemmel látható.
Holnap lesz 1 hetes az aki/ültetéstől számítva/.Ugyan csak 1 hétig ment az aki a baciknak/túl gyors volt a webshop link moderálva :) /
A parvula egy csomó új üde zöld szálat ,a pogostemon kb 1cm nőtt,A valisneria spiralis "tiger" már szinte eléri a vízfelszínt és szépen bronzosodik,a bolbitis új indákat hozott,egyedűl a M.P.Narrow amelyik nem nőtt szemmel láthatólag és 1-2 levélen barna foltok vannak/nem alga/ és a karácsony moha amelyik stagnál.
Help,please!
 
Tuti, hogy BGA.
Annak keserű szaga van. Cián.
Semmit nem kell csinálni vele egy 1 hetes akiban. Le kell szívni. A BGA könnyen lejön.
Ha beáll az aki akkor többet nem jön majd elő.

gelo said:
Szia Nigró!
Sajnos jobb képet nem tudok csinálni róla :( .De
Ennek a topicnak az elején amit Key megjelölt linket/1 oldal 2.hozzászólás/ na annál a 2.tipusú algáról lehet szó /BGA/.
Nagyon-nagyon hasonlít rá,ezért gondolom,hogy az lehet,csak még nem akkora kiterjedésű.Próbáltam leszedni,nagyon erős keserű szaga van.
Mit lehet kezdeni vele.
4x39 W S gro lux,szűrés 2750l/h esőztetővel megoldva,Green Aqua Micro és Macró 27 ml,easy carbo 5ml/nap,heti 3 50% vízcsere,Co2 házi mezei porlasztókővel /de ez csak mankó,mert várom a reaktort,palack van/
Az aki kb.közepét és ott is a fának csak 3 ágát érinti az alga.Sehol máshol nincs.
A flow nem vészes,szépen,csendesen lengedeznek a növények, bubizik minden.
Én a Co2-re gyanakodom/nem megfelelő eloszlás/de ilyen flow mellett ez lehetséges?
Ráadásul a felső ág kb.6-8 cm-re van az esőztetőtől.
Sehol másutt nincs alga,legalábbis szemmel látható.
Holnap lesz 1 hetes az aki/ültetéstől számítva/.Ugyan csak 1 hétig ment az aki a baciknak/túl gyors volt a webshop link moderálva :) /
A parvula egy csomó új üde zöld szálat ,a pogostemon kb 1cm nőtt,A valisneria spiralis "tiger" már szinte eléri a vízfelszínt és szépen bronzosodik,a bolbitis új indákat hozott,egyedűl a M.P.Narrow amelyik nem nőtt szemmel láthatólag és 1-2 levélen barna foltok vannak/nem alga/ és a karácsony moha amelyik stagnál.
Help,please!
 
Ez az alga a gyenge flow miatt van. Ha tudsz csavarj ra egy kicsit.

ADA Phyton Git vizcsereknél remek termék a BGA-ra. Én mindkét akiban használom emiatt is.
Kézzel szedd ki amit tudsz, de a flow-n javíts mindenképp.
 
Viktor!
1200l/h + 1550l/h kevés! :shock:
Ennyit levenne a 2 esőztető?Ráadásul az aki hosszában van mindkettő.
Szerintem,de lehet rosszul okoskodom.Az áramlás körkörös az aki hosszában.Lehetséges,hogy az aki közepén végig hosszban egy 15x15cm részben gyengébb lenne a flow?
 
gelo said:
Viktor!
1200l/h + 1550l/h kevés! :shock:
Ennyit levenne a 2 esőztető?Ráadásul az aki hosszában van mindkettő.
Szerintem,de lehet rosszul okoskodom.Az áramlás körkörös az aki hosszában.Lehetséges,hogy az aki közepén végig hosszban egy 15x15cm részben gyengébb lenne a flow?

Nálam a frontüvegnél volt az első 3 hétben. Korallia forgatót betettem ami raforgatott a fontra.
Kiszedtem amit kitudtam és utána már nem is jött vissza. A jellegzetes szag is megszűnt utána a vízoszlopban.
Ez az az alga amire a co2 hatástalan ha jól vágom.

Szal rá kell tolni az áramlást a holt vagy túl lassú részekre. És ha van phyton git-ed adagolj vízcserék után.
 
Köszi srácok!
Így lesz,megyek rendelni.
Viktor, ne vigyorogj!! :lol:
 
Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy ez miféle alga és hogyan tudok ellene védekezni a leveleken ilyen halványzöld színű sűrűn növő szőrszerű algának nézem.
Ha valakinek van valami ötlete az jó lenne.

Ádám
 
Back
Oldal tetejére