• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

GA EI tápozás, tavasszal még kicsattant minden az egészségtől.
A vízértékeket holnap megmérem.

A Carbo fürdőt milyen arányban keverjem be, és mennyi ideig legyenek benne? (Easy carbo az van)
Módszer III.
0,1 - 0,2 ml töményen, közvetlenül az ecsetre fecskendezve, az akváriumban, a növény eredeti helyén, leállított szűrő mellett.
- Egy-egy kezelés alkalmával ne kerüljön több Carbo az akváriumba, mint 1ml/100l. (Tehát, ha 60 literes akváriumod van, akkor max. 0,6ml carbo egy alkalommal.)
- Mohára ne nyomd, mert hazavágja.
- A szűrőt 2-3 perc múlva újra lehet indítani.
 
Egy nitrát foszfát mérés szerintem azt mutatná, hogy a nitrát több, mint 15szöröse a foszfátnak. 🙂
Ha az normális, akkor a vasad lehet az egekben. (ami persze a foszfátot fékezi)

úgy néz ki a kettő közül a harmadik verzió van nekem :)
po4: 0,8
no3: 5
fe: 0,4
 
Terráriumba jelent meg nálam ilyen kocsonyás, zselészerű...valami.
Viszonylag szabályosan, lencseszerűen növekszik a seirou kövön. Amíg kicsi (1-2 mm) átmérőjű, addig színtelen, ~5 mm-esen viszont már sötétzöld. Nagyjából egyben eltávolítható.

Vajon mi lehet ez, károsíthatja-e a növényeket?
 
Terráriumba jelent meg nálam ilyen kocsonyás, zselészerű...valami.
Viszonylag szabályosan, lencseszerűen növekszik a seirou kövön. Amíg kicsi (1-2 mm) átmérőjű, addig színtelen, ~5 mm-esen viszont már sötétzöld. Nagyjából egyben eltávolítható.

Vajon mi lehet ez, károsíthatja-e a növényeket?
Kép nélkül egy egyébként akváriunos forumon nagy kihivás megállapitani, hogy mivel állhatsz szemben. (JóJó, tudom, te még nem tudsz ide egyszerüen képet belinkelni.)
Az Internet Nostoc- baktériumtelepet dobott ki nekem, ez egy cynamo faj.
Hasonlit erre?
Screenshot_2024-02-04-21-13-52-086_com.android.chrome.jpg
 
Back
Oldal tetejére