• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Teljesen igazad van, de akkor is teljesen felesleges ezen rugózni.
Annyi mindentől függ egy akva harmóniája, hogy a számok semmit nem jelentenek.
Most egyenlőre mindegy Bencének, hogy napi kettőt pumpál vagy hármat a 64 p-be? Most 50% az 30 vagy 25 liter? Kitapasztalja azt előbb utóbb ráérez.
Arról még nem is beszéltünk, hogy az aktív talaj macróból folyamatosan szipkázza ki a foszfátot. Tehát számolni kell az aktív talajjal is.

"Az aktív talajok képesek például egyes tápanyagokat teljesen kivonni a vízből. Ez tipikusan a foszfáttal történik meg. Ilyenkor drasztikusan visszaeshet a növények fejlődése, ami az éretlen szűréssel együtt ideális terep az algáknak. A másik probléma a vízkeménység és a pH hirtelen leeséséből fakad. Egy friss aktív talaj képes pár nap alatt a kemény csapvizet nagyon lággyá alakítani. Egy ekkora és ilyen hirtelen változás pedig a növényeknek is megárt. Az erre híresen kényes növények, pl. a Cryptocoryne fajok akár a teljes levélzetüket is elveszíthetik és a többi növény sem viseli túl jól."

Többek között ezért is kellett full restarttal csökkentenem az aktív talaj mennyisésgét a 64p- ben, mert csak a tápozás folyamatos növelésével tudtam már elérni a kívánt hatást a növényeknél, de akkor meg jött az alga, aztán esett folyamatosan a a PH akkor meg ingadozott a CO2 szint. Full szívás volt, végül győzött a staghorn.
Most okés vagyok, mert kb. 8 liter maradt benne, szeben a 18-20 literrel.

"Mennyi talajra lesz szükségem?
A növény táptalaj mennyiségének kiszámítása egyszerű: szorozzuk fel az akvárium cm-ben mért alapjának oldalit és osszuk el a szorzatot 1000-el. Így megkapjuk a növény táptalaj literben szükséges mennyiségét. Az általános növénytalaj minimális mennyisége pedig ennek az értéknek a négyszerese lesz. 64p-és akihoz " 60*36 = 2160/1000 = 2.16 kg növény táptalaj kell, meg 2,160*4=8.64 kg általános aktívtalaj!
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek :) egyenlore maradok a brutto térfogatnál a biztonság kedvéért es majd kikisérletezem
 
Felesleges fecskendőzni. Semmi nem múlik a +-20%-on. Attól is függ, hogy milyen erővel nyomod a pumpát.
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék még kérni tőletek abban, hogy egy nem megfelelő tápozásból, és hirtelen fényerő növelésből adódó algainvázió kellős közepén szeretnék áttérni EI tápozásra, akkor ezt milyen szisztéma szerint csináljam?
 
Jaja, azért ez nem gyógyszeripar, akartam is írni, hogy szerintem felesleges 0,4 ml mennyiségeken rugózni. :)
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék még kérni tőletek abban, hogy egy nem megfelelő tápozásból, és hirtelen fényerő növelésből adódó algainvázió kellős közepén szeretnék áttérni EI tápozásra, akkor ezt milyen szisztéma szerint csináljam?

Blackout, plusz manuális algairtás, és ha valamennyire tisztult az akva, akkor térj át az új tápozási rendszerre.
 
Valamennyi alga ha marad az akvában, a tápozás miatt nem kapnak új erőre?
Sajnos túl sokáig halogattam a dolgot, így a növényeket nagyon megviselte az alga, félek így legyengült állapotukban a sötét kúra kicsinálja őket! :(
 
Felesleges fecskendőzni. Semmi nem múlik a +-20%-on. Attól is függ, hogy milyen erővel nyomod a pumpát.
Jaja, azért ez nem gyógyszeripar, akartam is írni, hogy szerintem felesleges 0,4 ml mennyiségeken rugózni. :)
Na én is akartam írni tegnap, de inkább Adventeztem! ;)
Na de most, vegyünk egy átlag 64p-és akvát amihez kell napi 3 nyomás (3ml) akkor ha heti 50%-os a vízcserénk.
Ha 0.8 ml csak 1 nyomás akkor az napi 0.6 ml különbség és az heti szinten 4.2 ami 1.4 nap tápozás mentességet takar, és ez még csak 64 liter, hol van ehhez egy 180-as aki?
Na most akkor patikázzunk?
Én kimértem egy kis üvegcsébe fecskendővel, hogy hány nyomás ad ki 3ml lötyit a micróból és a macróból, és 4 nyomást adott ki micróból és majdnem 5-öt a macróból. (Macro mindig eldugul a kicsapódó foszfáttól)
 
Attól is függ mennyit nyom a pumpa hogy éppen milyen erővel nyomod meg, milyen a csillagok együttállása... szóval szerintem ez nem olyan para kérdés. SZERINTEM. :)

Ha nem méricskélsz, hanem belősz egy "nyomásszámot", úgyis látod, ha tápanyaghiány van, és akkor többet nyomsz mondjuk egy nyomással naponta, nem?
Én pl. azért adok több makrót, mert a staunak nem volt elég az eddigi tápozás. Két nyomással. :D
 
Attól is függ mennyit nyom a pumpa hogy éppen milyen erővel nyomod meg, milyen a csillagok együttállása... szóval szerintem ez nem olyan para kérdés. SZERINTEM. :)

Ha nem méricskélsz, hanem belősz egy "nyomásszámot", úgyis látod, ha tápanyaghiány van, és akkor többet nyomsz mondjuk egy nyomással naponta, nem?
Én pl. azért adok több makrót, mert a staunak nem volt elég az eddigi tápozás.
De azért csak lemérem, hogy a staunak azert keves a macro mert kevesebbet ad a pumpa (tökig lenyomva) vagy többet igényel mint amit a szakirodalom leír. ;)
 
Visszaolvastam pár oldalt, meg próbáltam keresni, de nem találtam bocsi. Magára kell hagynom 8 napra az akváriumot. A halak etetését automatával megoldom, de nem tudom mit csináljak a gázzal, fénnyel, táppal. GA 10+10ml napi tápozást használok. Ha nem lesz tápozva vegyem vissza a fényt és gázt? Esetleg teljesen kapcsoljam le? Hogyan szokás ezt csinálni?
 
Visszaolvastam pár oldalt, meg próbáltam keresni, de nem találtam bocsi. Magára kell hagynom 8 napra az akváriumot. A halak etetését automatával megoldom, de nem tudom mit csináljak a gázzal, fénnyel, táppal. GA 10+10ml napi tápozást használok. Ha nem lesz tápozva vegyem vissza a fényt és gázt? Esetleg teljesen kapcsoljam le? Hogyan szokás ezt csinálni?
Csinalj egy vizcseret indulas elott, es beadhatod a heti tapot egyszerre, nem lesz gond, minden maradhat ugy, ahogy menni szokott. :)
A halakat nem feltetlenul kell automataval etetni, kibirnak egy hetet is siman, oket is etesd meg indulas elott. Automataval tobben szivtak mar, meglepetes is varhat, mire hazaersz. Nem tul regi elmenye van pl @Zuzmi -nak.
 
A halakat nem feltetlenul kell automataval etetni, kibirnak egy hetet is siman, oket is etesd meg indulas elott. Automataval tobben szivtak mar, meglepetes is varhat, mire hazaersz. Nem tul regi elmenye van pl @Zuzmi -nak.

Az egy igen szomorú élmény, ha valaki úgy ér haza a nyaralásból, hogy az összes hal hassal felfele úszik és büdös a víz. Az automata nem úgy működött, ahogy el lett képzelve. (Megtörtént eset.)

Halak 1 hetet kibírnak kaja nélkül, ha rendesen (nem túl) megeteted őket indulás előtt.
 
Az egy igen szomorú élmény, ha valaki úgy ér haza a nyaralásból, hogy az összes hal hassal felfele úszik és büdös a víz. Az automata nem úgy működött, ahogy el lett képzelve. (Megtörtént eset.)
De ott akkor a szűrővel is baj volt nem? Nem a tápozás nyírta ki őket.
 
Back
Oldal tetejére