• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Ha jól tudom neked low tech-es akváriumod van és nem hetente cserélsz vizet. EI szerint tápozol?
Jól tudod, közel sem járok az EI tápanyagszintjeihez, és ha egy hónapban egyszer cserélek vizet, akkor nagyon sok időm volt... :)
Az EI tápozás erős fényhez, és heti 50% vízcseréhez van kitalálva, ilyen low-tech körülmények között az EI adagolás akár mérgezést is jelenthetne! Az ADA tápok heti 25-30% vízcseréhez vannak belőve, és teljesen más tápanyagszintekkel dolgozik, mint az EI.
Ettől függetlenül teljesen agyamentnek érzem a páros napokon ez, páratlanokon az, hetente 2X ez, nemzeti ünnepeken az, teliholdkor emez, ha meg Bud Spencer film van akkor amaz, vízcsere után a cserélt mennyiség X%-a, meg hasonló adagolásokat.
Ha valaki veszi a fáradtságot, és hetente összesen 3 alkalommal tápoz (carbo kivétel persze), akkor az egész biztosan eleget tett mindennek.
 
Jól tudod, közel sem járok az EI tápanyagszintjeihez, és ha egy hónapban egyszer cserélek vizet, akkor nagyon sok időm volt... :)
Az EI tápozás erős fényhez, és heti 50% vízcseréhez van kitalálva, ilyen low-tech körülmények között az EI adagolás akár mérgezést is jelenthetne! Az ADA tápok heti 25-30% vízcseréhez vannak belőve, és teljesen más tápanyagszintekkel dolgozik, mint az EI.
Ettől függetlenül teljesen agyamentnek érzem a páros napokon ez, páratlanokon az, hetente 2X ez, nemzeti ünnepeken az, teliholdkor emez, ha meg Bud Spencer film van akkor amaz, vízcsere után a cserélt mennyiség X%-a, meg hasonló adagolásokat.
Ha valaki veszi a fáradtságot, és hetente összesen 3 alkalommal tápoz (carbo kivétel persze), akkor az egész biztosan eleget tett mindennek.

A EI módszer tápanyag szintjeit nem lehet low tech-hez igazítani? Ahogy számolgattam 3 hetenkénti vízcserénél már elégé széles tartományban változhatnak a tápanyag szintek. Így gondolom low tech-nél is tartani kellene a heti vízcserét.
 
A EI módszer tápanyag szintjeit nem lehet low tech-hez igazítani? Ahogy számolgattam 3 hetenkénti vízcserénél már elégé széles tartományban változhatnak a tápanyag szintek. Így gondolom low tech-nél is tartani kellene a heti vízcserét.
Valamiféle lassított EI-t lehet használni. Ha 4 naponta adagolunk, akkor négy hetente 50% vízcserével ugyanott vagyunk, feltéve, hogy negyed olyan teljesítménnyel pörög a növények fogyasztása is.
 
Nekem most az okoz fejtörést, hogy egy hét alatt a 30-ról 1-re csökken a NO3 szintem, viszont a Kálium nem változott semmit. Mi lehet erre a magyarázat? Egyenlőtlenül fogyasztják a növények vagy valahová máshová tűnik a nitrát? Makro tápozás, vízcsere ezalatt nem volt csak mikro és carbo
 
Utoljára módosított:
Valamiféle lassított EI-t lehet használni. Ha 4 naponta adagolunk, akkor négy hetente 50% vízcserével ugyanott vagyunk, feltéve, hogy negyed olyan teljesítménnyel pörög a növények fogyasztása is.
Pont ezt számolgattam ritka vízcserénél. Ha a szükséglethez közelire állítom az adagolást akkor egy kis változást se tud kompenzálni a módszer és akár el is fogyhat a tápanyag. Ha pedig tartalékot is rászámolok és mégsem használják fel a növények akkor pedig nagyon eltud szállni a maximális szint.
 
Nekem most az okoz fejtörést, hogy egy hét alatt a 30-ról 1-re csökken a NO3 szintem, viszont a Kálium nem változott semmit. Mi lehet erre a magyarázat? Egyenlőtlenül fogyasztják a növények vagy valahová máshová tűnik a nitrát?
Erre én is kíváncsi lennék. Nálam a méréseim alapján nem hogy csökken, hanem nő a kálium szint (az adagolt mennyiséggel természetesen számoltam) mintha valamiből termelődne (a tesztet is elellenőriztem referencia mérésekkel). És most ott tartok, hogy 30mg/l NO3 és 45mg/l K szint mellet káliumhiány tüneteit mutatják a növények.
 
Erre én is kíváncsi lennék. Nálam a méréseim alapján nem hogy csökken, hanem nő a kálium szint (az adagolt mennyiséggel természetesen számoltam) mintha valamiből termelődne (a tesztet is elellenőriztem referencia mérésekkel). És most ott tartok, hogy 30mg/l NO3 és 45mg/l K szint mellet káliumhiány tüneteit mutatják a növények.
Ilyen furcsaságok nekem is jöttek ki Kálium mérésnél. Hogy mértél 45-öt, 3 vagy 5 szörös higításban? Mert a JBL teszt skálája 10-15 nél már túlérzékeny. ez a homály teszt nem annyira jó, mint a szín összehasonlítós tesztek.
 
Ilyen furcsaságok nekem is jöttek ki Kálium mérésnél. Hogy mértél 45-öt, 3 vagy 5 szörös higításban? Mert a JBL teszt skálája 10-15 nél már túlérzékeny. ez a homály teszt nem annyira jó, mint a szín összehasonlítós tesztek.
2 rész RO 1 rész akvárium víz
 
... Ettől függetlenül teljesen agyamentnek érzem a páros napokon ez, páratlanokon az, hetente 2X ez, nemzeti ünnepeken az, teliholdkor emez, ha meg Bud Spencer film van akkor amaz, vízcsere után a cserélt mennyiség X%-a, meg hasonló adagolásokat.
Ha valaki veszi a fáradtságot, és hetente összesen 3 alkalommal tápoz (carbo kivétel persze), akkor az egész biztosan eleget tett mindennek.
Teljesen egyetértek!
 
:)

Hát a képlet egyszerű:
  • Ha nem futnak annyira a növények nyírni sem kell.
  • Nem fognak kínlódni a regenerálódásnál
  • Nem lesz annyi surface scum sem mert nem vágjuk őket derékba 2 percenként.
  • Nem nőnek majd a felszínig, hogy aztán szépen megfogjanak minden trutyit ami megint algát hoz a fejedre.
  • Nem fogják leárnyékolni a szárakat mert nem lesz annyi levélzet sem

Ha ennyire sok a jó, akkor miért is?
  • Van annak egy varázsa amikor szinte napról napra szebb és több a növény.
  • Ha nem vigyázol könnyen áttörik a felszínt és még virágot is hoznak
  • Gyakorolhatod a nyírást, a szobrászkodást és a nyírással egészen érdekes formákat hozhatsz elő
  • Egy sűrű stem bokornál csak egy dolog van ami jobb. Kettő :)
  • A levágott gyönyörű hajtásokat visszaülteted, 1 hét múlva már azok is növekedni fognak

Az algáktól csak a kezdők félnek. A többiek tudják, hogy ez csak egy pillanatnyi állapot. És tudják miért van ott ahol van és mennyi ideig marad :)
Én eddig büszkén bólogattam, h tudom miről van szó, de nem birom tovább. Világosítsatok fel, mert hülyén halok meg. Mi az a stem?Eddig azt hittem, h háttérbe ültetett növények. Viktor azt írja, hogy alakra nyírható. Ez egy spec. növény, mint a Buxus? Ne röhögjetek. Tényleg van bennem egy kavar erről.
 
Én eddig büszkén bólogattam, h tudom miről van szó, de nem birom tovább. Világosítsatok fel, mert hülyén halok meg. Mi az a stem?Eddig azt hittem, h háttérbe ültetett növények. Viktor azt írja, hogy alakra nyírható. Ez egy spec. növény, mint a Buxus? Ne röhögjetek. Tényleg van bennem egy kavar erről.
Csak azért kérdezel ilyeneket, mert nem olvastad el a fórumot eléggé alaposan. :D
Vizibuxust láttál már? :p
 
Én eddig büszkén bólogattam, h tudom miről van szó, de nem birom tovább. Világosítsatok fel, mert hülyén halok meg. Mi az a stem?Eddig azt hittem, h háttérbe ültetett növények. Viktor azt írja, hogy alakra nyírható. Ez egy spec. növény, mint a Buxus? Ne röhögjetek. Tényleg van bennem egy kavar erről.
Ha jól tudom, akkor a stem igazából annyit jelent, hogy "egy száron fut felfelé". Általában az ennek megfelelő, közepes-gyorsan növő háttérnövényekre mondjuk, hiszen azok szinte kivétel nélkül megfelelnek ennek, de ha ez szerint értelmezzük, akkor a stau, bacopa és a HM is stem, amikre még szerintem kb senki sem mondta...
 
Ha jól tudom, akkor a stem igazából annyit jelent, hogy "egy száron fut felfelé". Általában az ennek megfelelő, közepes-gyorsan növő háttérnövényekre mondjuk, hiszen azok szinte kivétel nélkül megfelelnek ennek, de ha ez szerint értelmezzük, akkor a stau, bacopa és a HM is stem, amikre még szerintem kb senki sem mondta...
Köszönöm!
 
Minden stem, azaz szár növény, ami száron hozza a leveleit. Függetlenül attól, hogy mekkorára nő. A vízinövényeink többsége ilyen. Jellemző, hogy vághatóak és a darabok képesek továbbélni továbbá, hogy főleg a leveleiken veszik fel a tápanyagot a vízből.
 
Ettől függetlenül teljesen agyamentnek érzem a páros napokon ez, páratlanokon az, hetente 2X ez, nemzeti ünnepeken az, teliholdkor emez, ha meg Bud Spencer film van akkor amaz, vízcsere után a cserélt mennyiség X%-a, meg hasonló adagolásokat.
haha, ez mennyire igaz, akinek low-tech akváriuma van, az nem görcsöl a NO3 szint miatt, nem görnyed éjszakákon át az EI táblázat fölött, élvezi az akváriumát, élvezi az életet, ami lehet, hogy nem tökéletes de meg lehet találni benne a szépséget és a boldogságot.
 
haha, ez mennyire igaz, akinek low-tech akváriuma van, az nem görcsöl a NO3 szint miatt, nem görnyed éjszakákon át az EI táblázat fölött, élvezi az akváriumát, élvezi az életet, ami lehet, hogy nem tökéletes de meg lehet találni benne a szépséget és a boldogságot.

Tulajdonképpen igaz is lehetne, de én pl nem görcsöltem NO3 szint miatt mióta növényezem. És működik :)
 
Back
Oldal tetejére