• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Esőztető kontra hagyományos befolyó ág

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Rögtön egy kérdéssel kezdenék: ha visszatenném a hagyományos befolyó ágat az esőztető helyett, akkor nagyobb lenne-e az áramlás az akváriumban?
 
Próbáld ki :) A jbl-hez én kaptam ilyen fúvóka szerűséget mint az ADA jet beömlője de nekem nem vált be.
 
Nekem viszont bejön a sima kör alakú, az a lapos már nem annyira. :)

Mondjuk én az esőztetőt fel sem tudnám rakni a háttér miatt, de ha tudnám se raknám fel mivel sztem egy esőztető nagyon kiábrándító látvány.
Talán ha üvegből kapnék...na azért talán feláldoznám a hátteremet, mert a háttér, mint tudjuk nélkülözhetetlen a növényes akvarisztikában. :lol: :lol: :oops: :oops:
 
Nekem is úgy van, igaz egy belső szűrő alatt van, de majdnem ugyanakkora a teljesítménye annak is.Elviszi a CO2 rendesen.
 
dekalabda00 said:
Azt hiszem ki fogom próbálni ezt a megoldást is, ugyanis szerintem nem elég a flow nagysága az aksiban...Ha marad alatta a diffúzor az jó?

Magam is így használtam a 2073-asomat (csak símán belógatva oldalt, egy kissé az előlapra igazítva), míg fel nem tettem az esőztetőt oldalra. A diffi alatta volt. Sokkal jobb volt a beoldás (kevesebb CO2 kellett), viszont szinte csak körkörös volt az áramlás. Az aki közepén - a növényeknél- nem volt kellő flow, mondhatni több ilyenkor a holttér. A halakon lehet egyébként észrevenni. Szerintem esőztetővel sokkal egyenletesebb az áramlás mindenhol, a növényekhez jobban eljut minden.
 
Én most cserélte le a 2 esőztetőt a 2 sima beömlőre.A beömlők az aki jobb oldalán vannak.Az egyik elől a másik hátul.
Kíváncsi leszek,hogy így milyen lesz az áramlás.Nagyon nehezen bírok ezzel a fajta algával /Rhizoclonium/,hiába szívom le mindig vissza nő.Ezért is váltottam.
 
gelo said:
Én most cserélte le a 2 esőztetőt a 2 sima beömlőre.A beömlők az aki jobb oldalán vannak.Az egyik elől a másik hátul.
Kíváncsi leszek,hogy így milyen lesz az áramlás.Nagyon nehezen bírok ezzel a fajta algával /Rhizoclonium/,hiába szívom le mindig vissza nő.Ezért is váltottam.

sötétítős kúra. 3-4 nap működik ennél az algánál.

A témához annyit tennék, hogy ezt kis méretű akikban meg lehet csinálni. Ahogy nő az aki mérete túl sok a holt tér. A széleken óriási az áramlás máshol alig valami. A nanóban bevált, de közepes és nagy akiknál meg sem próbálnám.
 
viktorlantos said:
A témához annyit tennék, hogy ezt kis méretű akikban meg lehet csinálni. Ahogy nő az aki mérete túl sok a holt tér. A széleken óriási az áramlás máshol alig valami. A nanóban bevált, de közepes és nagy akiknál meg sem próbálnám.

Ahogy írod.
Egy 112-esnél már nem jó esőztető nélkül (Ada üveg beömlőt még nem próbáltam) ;) .
 
Sziasztok. Kezdő vagyok, és érdekelne, hogy ez az esőztető dolog ez mire való, miért jó nekünk, vagy miért nem? Érdemes ilyen esőztetőt venni a szűrőre?
 
fgabor87 said:
Sziasztok. Kezdő vagyok, és érdekelne, hogy ez az esőztető dolog ez mire való, miért jó nekünk, vagy miért nem? Érdemes ilyen esőztetőt venni a szűrőre?

Esőztetőt kapsz a külső szűrődhöz, mikor megveszed. Legalább is én úgy tudom, hogy jár hozzájuk (nekem benne volt a csomagban). Általában az akvárium oldalára teszik, és a kis lyukakon keresztül áramlik a víz végig az akvárium teteje mentén. Beállítástól függ, ha kissé felfele fordítod és a vízszintje alatt van pár centire, akkor hullámokat csinál, így a felszín mozgatásával oxigént old be, és persze forgatja a vizet, áramlást csinál. Van aki a víz szintje fölött használja, ilyenkor belecsobog a víz, és "esőt" imitál. Növényes akváriumban szerintem az előbbi megoldást érdemes használni, főleg ha co2 is van, mert a co2 a víz felkavarásával, csobogtatásával hamarabb elillan a vízből.

(most látom, hogy már több mint egy éves kérdés... bocs :) )
 
Sziasztok!

Nálam az a furcsa helyzet állt elő, hogy túl nagy a flow az akváriumomban ,s így nem tudom a szűrőt teljes kapacitáson üzemeltetni. (30 l vizet forgat egy Ex 700-as). Esőztetőre van szerelve, mégis akárhová rakom, fojtani kell a szűrőt, de még így is algám van az akvárium túl felén, ott ahol leszáll a víz.

Szerintetek egy nanoba való lily pipe, vagy egy sima kifolyócső (http://www.greenaqua.hu/ada-szuro-kifol ... -13mm.html) csinál kisebb áramlást?

Vagy, hogy oldanátok meg a problémát? Tudtommal más nano aksik is mennek ekkora vízforgatással...

Köszi
Lullus
 
Valószínűleg nem flow miatti algád van (BGA). Viszont a túl nagy flow miatt is lehet algád, pl ecset.
Nyugodtan szabályozd le a szűrődet.

Üveget ne ezért vegyél. ;)
Egyébként a lily jobban terít. Ezek a jet befúvók nagyon koncentrált áramlást adnak. Erős szűrőnél szabályozás nélkül elég sok gallibát tudnak okozni.
 
Köszi :)

Amint megengedi a pénztárcám beszerzek egy lilyt. Az üveg befolyócső már megvan, mondhatom nagyságrendekkel szebb látvány, mint a Tetra alap csövezése. :)

Rosszul fogalmaztam :) Természetesen nem a flow hiány miatt van algám, hanem azért mert túl erős, és felzavarja az aljzatot.

Amúgy próbálta már valaki kettéosztani a befolyó ágat? Kivitelezhető? Van értelme? (27x45x30-as aksiban) Gondolom akkor a vízsugár is gyengébb lenne, de mégis több vizet forgatna meg mint most...

Üdv.:
Lullus
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha az akimban az áramlást szeretném egy kicsivel növelni, akkor melyik lenne a jobb megoldás? Esőztető, Hydor féltölcséres kifolyója vagy valami egyéb? Lily-re most sajnos nincs keret.
Eheim 2215-öst használok egy 75 literes aksiban, de egy kicsit keveslem a flow-t.
Köszönöm.
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha az akimban az áramlást szeretném egy kicsivel növelni, akkor melyik lenne a jobb megoldás? Esőztető, Hydor féltölcséres kifolyója vagy valami egyéb? Lily-re most sajnos nincs keret.
Eheim 2215-öst használok egy 75 literes aksiban, de egy kicsit keveslem a flow-t.
Köszönöm.

Nálam most lily van, kb 1 hónapja cseréltem le az esőztetőt, és szerintem gyengébb lett a flow azóta :) viszont egyenletesebb az áramlás. Az esőztetővel jobban lehet játszani, lilynél hiányzik, hogy nem tudom lefelé irányítani a kifolyó ágat.
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha az akimban az áramlást szeretném egy kicsivel növelni, akkor melyik lenne a jobb megoldás? Esőztető, Hydor féltölcséres kifolyója vagy valami egyéb? Lily-re most sajnos nincs keret.
Eheim 2215-öst használok egy 75 literes aksiban, de egy kicsit keveslem a flow-t.
Köszönöm.

Az esőztető olyan szempontból hátrány, hogy bele kell kalkulálni az akvárium végleges formáját.Nem is olyan rég mikor megadta magát a külső szűrőm, arra a pár napra egy pici 200L/h-s belső szűrőt használtam esőztetős módszerrel, és rendesen odakente a növényeket az akvárium széleihez (a garnélákat elsöpörte úgy konkrétan, szóval amíg az bent volt, csak a szűrőn lógtak, vagy alatta kolbászoltak), tehát volt slungja annak ellenére milyen kicsi.Kezdetek óta jet kiömlőt használok, de valami rövidebb esőztetőt most tervezek majd fabrikálni, mert ez a verzió sajnos nem sokat ér.A legnagyobb hátránya az, hogy visszafele már csak az akvárium feléig jön el a víz (legalábbis nálam a 40L-ben), pedig zavartalanul tudna "közlekedni" az egész előtérben.Összevetve a belső szűrő esőztetőjének az erejével, hát elég harmatos ez a jetes megoldás, ráadásul rá kellett irányítanom a diffúzorra is, így még annyi szabadságom sincs vele játszani, ezért szeretném száműzetni.
 
Mit javasolnátok egy 130-as akinál ,esőztető vagy beömlő?A terv valahogy úgy néz ki hogy az akvárium hátfalnál és a két oldalán magasabb talaj és előre valamint középre lejtsen így gondolom sok holt tér alakul ki.Nem tudom melyik megoldással tudnám mindenhol meg mozgatni egy ilyen dimbes-dombos talajnál.Elég nagy szintkülönbségekről beszélek.
 
Sziasztok!
Egy egyszerű kérdés, de nekem még sose volt külső szűrőm.
Mennyire hangos az esőztető? Gondolok itt a csobogásra.
 
Ha nem csobog akkor semennyire. ;) Nem kell, hogy csobogjon, elég ha fodroz.
 
Back
Oldal tetejére