• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Escape from plant to plant

Áprilisban volt 1 éves ez a napló. Elfáradt a kocka (is meg én is :D ). Biztosan ki van merülve a táptalaj, emiatt sem tündökölnek a növények. Tavaly Szeptemberben volt a csúcspontján, sehogy nem sikerült visszahoznom azt az állapotot. El kell gondolkodnom egy újratervezésen, vagy esetleg egy másik akváriumon a kocka helyett, amit még elbírna a jelenlegi technika. Valahogy sosem volt hosszútávú a siker, mindig jött valami alga. A cyano ami továbbra is jelen van és az ecset, de azt el tudnám tüntetni könnyen. A Marsilea hirsuta egy nagyobb darabját szedtem ki elölről, mert gyanús volt nekem. Alatta csupa sár volt minden, amit nem tudtam leszippantani a sűrű gyökérzettől. Most még kopárabb az egész. A cyano-t valószínűleg ez okozhatja. Az ágakat is ki kell majd emelni megtisztítani az ecsettől, már csak a mini Anubias miatt is mert óriásira nőtt. Na majd kitaláljuk, hogy hogyan tovább :)

IMG_6308[1353].jpg
 
Négy napos blackout kúra volt a kockának az egyre csak durvuló BGA miatt. Az eredmény lenyűgöző, nem hittem volna, hogy ennyire hatásos! Eltűnt mindenhonnan a büdös cyano, remélem vissza se tér :) Most pár napig 4 órán keresztül lesz világítva. Az ecseten kell dolgoznom még és tulajdonképpen lenne egy nem szép de legalább algamentesnek mondható kockám 😀 Hátulra valami növényt ki kell találnom, mert ott nincs most semmi.
A pizzás doboz még néhány napig díszíti az üveget, hogy kevesebb fény érje oldalról.
IMG_6406[1415].jpg
 
Négy napos blackout kúra volt a kockának az egyre csak durvuló BGA miatt. Az eredmény lenyűgöző, nem hittem volna, hogy ennyire hatásos! Eltűnt mindenhonnan a büdös cyano, remélem vissza se tér :) Most pár napig 4 órán keresztül lesz világítva. Az ecseten kell dolgoznom még és tulajdonképpen lenne egy nem szép de legalább algamentesnek mondható kockám 😀 Hátulra valami növényt ki kell találnom, mert ott nincs most semmi.
A pizzás doboz még néhány napig díszíti az üveget, hogy kevesebb fény érje oldalról.
View attachment 93299
Kívánom, hogy a BO olyan tartós eredményt hozzon, amilyet nekem nem.
Végül az EL Blue Exit Bio-hoz kellett nyúljak. Szuperül kinyiffantotta a cyanót, és sem a halaknak, amanónak, stb. nem lett baja.
 
Cyanot próbáltad már direktben easycarbozni.
Nekem volt egy kevés (3-4 cm²) a front üveg és a talaj találkozásánál. Egyszer nyomtam rá a napi adagot és egy nap alatt lepusztult
 
Úgy néz ki nem tért vissza a cyano :). A növények kezdenek észhez térni. Egy kicsit rendezgettem a gallyakat és újrakötöttem a mini anubiast is. Az ecset állandó vendég lett, de őszintén annyira nem zavar, majd holnap kapargatok egy kicsit és levágom az algás leveleket. Érdekes hogy javul az állapot, pedig inkább le se írnám a tápozási rutinom (amikor eszembe jut kb.), de valamiért működik :D CO2 is vissza lett véve egy kicsit. Legutóbb említettem, hogy hátulra kellene valami növény, oda még nem született meg a dolog.

Vízcsere előtti állapot:

IMG_6442[1441].jpg
 
Akvarisztika terén nyugisak a napok, csak a BGA tért vissza sajnos, de annyira nem vészes. Volt ma egy alapos aljzat tisztítás, de véleményem szerint már nem fog segíteni rajta. Úgyhogy @mmccannon ajánlásod alapján én is meg fogom próbálni a EL Bio Exit Blue-t. Nyírás után:
IMG_6571[1480].jpg

Lett egy új befogadott lakó is, ami a bettának kevésbé jó hír:
IMG_6566[1494].jpg

és végül beindulni látszik az avokádó biznisz:
IMG_6577[1484].jpg
 
Utoljára módosított:
Akvarisztika terén nyugisak a napok, csak a BGA tért vissza sajnos, de annyira nem vészes. Volt ma egy alapos aljzat tisztítás, de véleményem szerint már nem fog segíteni rajta. Úgyhogy @mmccannon ajánlásod alapján én is meg fogom próbálni a EL Bio Exit Blue-t. Nyírás után:
View attachment 95448

Lett egy új befogadott lakó is, ami a bettának kevésbé jó hír:
View attachment 95449

és végül beindulni látszik az avokádó biznisz:
View attachment 95450
A fotón nem látom, hogy mennyire durva a helyzet. Az ARM miatt, azt javaslom, hogy a lájtosabb kezeléssel kezdjed.
 
Régen jelentkeztem, szinte semmi nem történt és semmin nem is változtattam. Jelen van ugyanúgy az ecset és a bga is visszajött, de nem annyira durva a helyzet nagyjából kordában tudom tartani az aljzat tisztításával. Az idős betta is éli életét, rengeteget pihen, a finom falatokat is nehezebben veszi észre és nem olyan húsos mint ifjú korában. A tükörre sem reagál harciasan. A kis "segéd" is rendszeresen nézi, finomabbnak véli az akvárium vizet mint a csapvizet ezért teljesen le kellett fednem. Szerencsére a hal valamiért nem izgatja ennek nagyon örülök.
01.jpg
Hétvégi elutazás után hazaérve egyből ugrott is kipakoláskor az utazóba (és igen, én sem maradtam ki a lidlis cucc beszerzéséből :D )
02.jpg
 
Sikertelen volt minden cyano elleni próbálkozásom. Nagyon elburjánzott és ma sort kerítettem a végső fegyverre, a komplett talajcserére. Szépen megtisztítottam mindent, beleértve a szűrőt is. Az új talaj a JBL Manado lett, amit gyerekkoromban nagyra tartottam. Tetszik is, kicsit könnyebben szálldogál mint a Dennerle Scaper's Soil. Egyébként a Scaper's Soil meglepően jól működött nálam, nagyon egyben maradtak a szemek a közel 3 év áztatás alatt. Táptalaj nincs.
Az elgyengült növényektől elbúcsúztam és a kocka low tech módban szüttyög tovább a kisöreg Betta nyugodt élete érdekében. A kis mini Anubias hatalmas bokor lett amit @star67 -től kaptam és vettem mellé egy klasszikus Anubiast is. Egyelőre minden csak be lett téve valahogy, hogy a szűrő ne álldogáljon nagyon sokáig, ezen majd még alakítok valamit.
1.jpg
2.jpg

Kezdhetek aggódni, hogy lesz egy kis áztatás hamarosan? Hátul bal felül ilyen a ragasztás:
3.jpg
 
Utoljára módosított:
Sikertelen volt minden cyano elleni próbálkozásom. Nagyon elburjánzott és ma sort kerítettem a végső fegyverre, a komplett talajcserére. Szépen megtisztítottam mindent, beleértve a szűrőt is. Az új talaj a JBL Manado lett, amit gyerekkoromban nagyra tartottam. Tetszik is, kicsit könnyebben szálldogál mint a Dennerle Scaper's Soil. Egyébként a Scaper's Soil meglepően jól működött nálam, nagyon egyben maradtak a szemek a közel 3 év áztatás alatt. Táptalaj nincs.
Az elgyengült növényektől elbúcsúztam és a kocka low tech módban szüttyög tovább a kisöreg Betta nyugodt élete érdekében. A kis mini Anubias hatalmas bokor lett amit @star67 -től kaptam és vettem mellé egy klasszikus Anubiast is. Egyelőre minden csak be lett téve valahogy, hogy a szűrő ne álldogáljon nagyon sokáig, ezen majd még alakítok valamit.
View attachment 147356
View attachment 147369

Kezdhetek aggódni, hogy lesz egy kis áztatás hamarosan? Hátul bal felül ilyen a ragasztás:
View attachment 147360
Ejnye-bejnye Ádám, hogy ennyire eltűntél. A hétvégén emlegettünk is Csillával, hogy szürke szamár lettél a ködben.
Szerencsére gyorsan ránkcáfoltál. :love:
Tetszik a nyugis berendezés, meg a Cryptók Bucék mellett az Anubiasok bizony gyenge pontjaim.
Az a ragasztás nekem álmatlan éjszakákat okozna. Helyedben lecserélném az akvát.
 
Utoljára módosított:
Ejnye-bejnye Ádám, hogy ennyire eltűntél. A hétvégén emlegettünk is Csillával, hogy szürke szamár lettél a ködben.
Szerencsére gyorsan ránkcáfoltál. :love:
Tetszik a nyugis berendezés, meg a Cryptók Bucék mellett az Anubiasok bizony gyenge pontjaim.
Az a ragasztás nekem álmatlan éjszakákat okozna. Helyedben lecserélném az akvát.
A fura az hogy még én is meglepődtem milyen rég volt az utolsó bejegyzésem, beszéltük is itthon, amikor hátrakiáltottam a géptől.
Nekem is nagyon tetszenek az anubiasok, az első élő növényeim egyike volt még valamikor így közel áll hozzám.

Szerintem én is így teszek, nézek majd valami hasonló méretűt. Kicsit csalódott vagyok viszont, nem olyan régi ez az üveg. De hát ez van. Talán egy szép opti-white akva lesz :unsure: :)
 
A fura az hogy még én is meglepődtem milyen rég volt az utolsó bejegyzésem, beszéltük is itthon, amikor hátrakiáltottam a géptől.
Nekem is nagyon tetszenek az anubiasok, az első élő növényeim egyike volt még valamikor így közel áll hozzám.

Szerintem én is így teszek, nézek majd valami hasonló méretűt. Kicsit csalódott vagyok viszont, nem olyan régi ez az üveg. De hát ez van. Talán egy szép opti-white akva lesz :unsure: :)
Lényeg, hogy előkerültél. :love:
Opti white? Mi tagadás, jó ízlésed van. :)
 
Sajnos a szombati napon a betta elpusztult. Szeptemberben lett volna három éve, hogy nálunk lakik. Már jó pár hónapja nehézkes volt az etetés is, mert nehezen vette észre az élelmet. Az akváriumot szét fogom szedni és elteszem a hobbit, sajnos a macska teljesen ellehetetleníti a dolgot. Jelenleg is papírtasakokkal van körbe építve az akvárium, mert az az egyetlen akadály amitől fél :)
Az akváriumban van egy hatalmasra bokorrá nőtt mini anubias amit @star67 -től kaptam és egy szép nagylevelű anubias, mindkettő gyökérre kötözve. Ezeket szeretném majd elajándékozni.
A napló ezennel a végére ért, köszönöm a rengeteg segítséget, amit kaptam tőletek! :)
1.jpg

Anubias mini régen és most:

3.jpg2.jpg
 
Sajnos a szombati napon a betta elpusztult. Szeptemberben lett volna három éve, hogy nálunk lakik. Már jó pár hónapja nehézkes volt az etetés is, mert nehezen vette észre az élelmet. Az akváriumot szét fogom szedni és elteszem a hobbit, sajnos a macska teljesen ellehetetleníti a dolgot. Jelenleg is papírtasakokkal van körbe építve az akvárium, mert az az egyetlen akadály amitől fél :)
Az akváriumban van egy hatalmasra bokorrá nőtt mini anubias amit @star67 -től kaptam és egy szép nagylevelű anubias, mindkettő gyökérre kötözve. Ezeket szeretném majd elajándékozni.
A napló ezennel a végére ért, köszönöm a rengeteg segítséget, amit kaptam tőletek! :)
View attachment 167305

Anubias mini régen és most:

View attachment 167306View attachment 167307
Nehogy abbahagyd! Simán lehet fedni az akváriumot!
 
Sajnos a szombati napon a betta elpusztult. Szeptemberben lett volna három éve, hogy nálunk lakik. Már jó pár hónapja nehézkes volt az etetés is, mert nehezen vette észre az élelmet. Az akváriumot szét fogom szedni és elteszem a hobbit, sajnos a macska teljesen ellehetetleníti a dolgot. Jelenleg is papírtasakokkal van körbe építve az akvárium, mert az az egyetlen akadály amitől fél :)
Az akváriumban van egy hatalmasra bokorrá nőtt mini anubias amit @star67 -től kaptam és egy szép nagylevelű anubias, mindkettő gyökérre kötözve. Ezeket szeretném majd elajándékozni.
A napló ezennel a végére ért, köszönöm a rengeteg segítséget, amit kaptam tőletek! :)
View attachment 167305

Anubias mini régen és most:

View attachment 167306View attachment 167307
Ez nagyon szomorú hír. 😭
Volt valamilyen látható elváltozás a hal szemein?
Lehetek olyan orcátlan, hogy bejelentkezem az anubiasokra, @pradam ? Nagyon örülnék, mert Darazsaim új otthonában akkor meg lenne oldva a búvóhely.
 
Back
Oldal tetejére