• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Escape from plant to plant

Nem annyira rossz, leszámítva a magas vasat és a csúnyán kevés foszfátot.
Szívesen kölcsönadom az NO3 tesztemet. Jössz a WS-ra? Mert akkor elviszem.
Majd még próbálgatom lehet szennyezett volt az üvegcse vagy a fény rossz. Nappal jobban szeretek mérni, akkor könnyebben beazonosítom a színeket.
Nem megyek, de nagyon köszönöm a felajánlást! :)
 
A ház ura még mindig riogatja a garnélákat? Épp amano vásárlás előtt állok, kíváncsi vagyok, mire számíthatok.
Három garnélával indultam, de már csak kettő van. Az egyik elpusztult, hiányzott az a lába amin az egyujjas kesztyű van. Lehet a kezdeti verekedések miatt. A másik kettő csendben tisztítgatja az aljzatot a sötétben, nem sűrűn látni őket. De érdekes módon, ha összefutnak a hallal már nem történik semmi. Néha pedig a halhoz hozzá is ér a bajszuk.
Nem tudok okosat mondani sajnos :)
 
A cyanoval még mindig küzdök, a rhizo eltűnt, az ecset még jelen van, de nem terjed. Macro tápot már 2 hete nem adagolok a magas NO3 szint miatt, PO4-et külön adagolok hozzá. Lassan kezd normalizálódni a helyzet és visszatérek a rendes tápozáshoz

A halat zavarta a fotózás
IMG_6125.jpg

A Marsilea hirsuta nagyon nagyra nőtt, nagyon várom hogy elérje a felszínt
IMG_6121.jpg
IMG_6127.jpg

Végül egy teljes kép
IMG_6126.jpg
 
A növények valóban nagyon szépen, de mondjad meg igaz lelkedre, szerinted szép ez a hal? Azok a kidüllesztett kopoltyúfedők, a lefelé görbülő morcos szája, az a bambán gonosz pillantás....:X3:
 
A növények valóban nagyon szépen, de mondjad meg igaz lelkedre, szerinted szép ez a hal? Azok a kidüllesztett kopoltyúfedők, a lefelé görbülő morcos szája, az a bambán gonosz pillantás....:X3:
Szegénynek a színe is elég fura. Ő volt a kis halas boltban a “600Forintos” kategória, ha emlékszel az egyik szeme is beteg volt. A padlóra is kiugrott már egyszer. Az ilyen hülyeségei miatt nagyon a szívünkhöz nőtt :) pedig valószínűleg ő utál minket :D
 
Ma vízcsere és egy kis ritkítás volt, mert nem fért már el a hal. A Hygrophilla Polysperma Rosanervig és a Rotala H'ra nagyon kizöldültek. A vas szint rendben van, jelenleg tanácstalan vagyok mi lehet a gond. Az biztos, hogy Kálium nem nagyon volt jelen néhány hétig, mivel Macro tápot mellőztem a magas NO3 szint miatt és csak a PO4-et tudtam külön adni. A mai nappal újra adagolom a Macro-t is 1-1 arányban a Micro-val. Van egy Easy Carbo-m is lehet ránézek ismét :unsure: Ecsetet pusztítottam, kapargattam, remélem békén hagy egy darabig. A cyano stabil, büdös, jelenleg ő a fő ellenség. A hal kóstolgatta a lebegő darabokat, de hamar kiköpte, valószínűleg szörnyű íze van.

IMG_6145.jpg
 
Ma vízcsere és egy kis ritkítás volt, mert nem fért már el a hal. A Hygrophilla Polysperma Rosanervig és a Rotala H'ra nagyon kizöldültek. A vas szint rendben van, jelenleg tanácstalan vagyok mi lehet a gond. Az biztos, hogy Kálium nem nagyon volt jelen néhány hétig, mivel Macro tápot mellőztem a magas NO3 szint miatt és csak a PO4-et tudtam külön adni. A mai nappal újra adagolom a Macro-t is 1-1 arányban a Micro-val. Van egy Easy Carbo-m is lehet ránézek ismét :unsure: Ecsetet pusztítottam, kapargattam, remélem békén hagy egy darabig. A cyano stabil, büdös, jelenleg ő a fő ellenség. A hal kóstolgatta a lebegő darabokat, de hamar kiköpte, valószínűleg szörnyű íze van.

View attachment 89783
Ha elfogy az EC - remélem, hamar -, akkor térj át a Seachem Excelre. Nem tud csodákat, csak a növények számára fonots vasfelvételbe tud jótékonyan belepiszkálni. Így a piros az piros lesz. ;)
 
A tápanyag egyensúly mondhatni helyreállt, újra adagolom a micro-macro-t is de a hét vége felé adnom kell külön foszfátot, mert az eltűnik. A cyano változatlanul jelen van a növényeken, valószínűleg az egyetlen értelmes támadás ellenük az lenne, ha visszavágnék minden növényt teljesen. Az ecset nem terjed továbbra sem, legalul a gallyon van néhány pamacs, a többit tudom kezelni. A rhizo újra előjött... egyszerűen nem értem, a kis kockában képtelen vagyok tartani az egyensúlyt, mindig visszatér egy korábban legyőzött alga, ha az éppen aktuálisat legyűröm valahogy. Úgy látom a HM érzékenyen reagál az carbo-ra amit ismét elkezdtem adagolni, lehet azért mert pont rá kavarta az áramlat. Rajta jelent meg először a rhizo is. Most levágtam azokat a részeket, holnap vízcserekor majd jobban szétnézek.
Én úgy látom, hogy a színek élénkültek a Káliumnak és/vagy a carbonak köszönhetően
(épp superge fürdőzik a diffúzor baloldalt)
IMG_6164.jpg
 
Egy hete, hogy megtisztítottam a diffúzort és beleöntöttem a heti macro tápanyagot. Elborította a rhizo az egész akváriumot. Szerintem a diffúzor lehetett a ludas, valószínűleg kedvezett neki a jobban porlasztott, megugrott CO2. Eddig bírtam nézni, levágtam a kritikus növényeket, amire rátelepedett a rhizo és a cyano is.
Lehet mellőzöm a heti tápozást, mert nagyon ingadozik a szintje. A hét vége felé ismét adagolni kell mindig valamit, és ez mindig mérésekkel jár. Nagyobb dózist meg nem merek ennyi vízbe belelocsolni.
Az értékek jelenleg vízcsere és tápozás után: NO3: 15 ppm PO4: 1,5 ppm Fe: 1 ppm
Napi tápozással próbálom ezt fenntartani, majd ellenőrzöm a következő hét vége felé, hogy hogy fog alakulni.

IMG_6176[2074].jpg
 
Így messziről pedig abszolút vállalható.
Szegény bettácska gondolom sajnálja, hogy megnyírtad a dzsungelt.
A rhizot kibírtam szedni a levágott növényekkel együtt szerencsére. Így most nem látok én sem sehol. Bízom benne, hogy nem is jön vissza. A betta meg nem szeret semmit és senkit :D Majd megnő egy hét alatt és akkor újra építheti a buborék fészkeit.
 
Volt itthon egy kis maradék dennerle scaper's soil és egy kis tropica substrate, kaptam bazsalikom magokat így meg is lett a helyük. Pár órán belül megérkezik az RO víztisztítóm és a GA-ból a ReMineral+, ha minden jól megy hétvégén már a saját vizemet fogom használni a kétes minőségű ioncserélt víz helyett.
IMG_6228[1273].jpg
 
Utoljára módosított:
Tegnap este kipróbáltam a RO készülékem. Szerencsére jól raktam össze, minden ok volt vele. 6 ppm-es vizet kaptam és 30 perc alatt folyt le az 5 liter, amire szükségem volt mára. Csapoltam le egy 2 literes kupába is, hogy tudjam pótolni a párolgást. Visszasóztam, tápoztam, mértem és eddig minden érték rendben. Visszavágtam a csúnya növényeket és remélem búcsúzhatok végre a rhizotól (a cyano-t szerintem pont nem fogja érdekelni a RO vizem). Most, ahogy ránézek nagyon nyomják a buborékokat a növények. Remélem tetszik nekik a változás. (mindig elfelejtem a fotó kedvéért levenni a műanyag sarok elemeket... azért van mert ott szeret felcsusszanni a hal etetéskor)

IMG_6236[1291].jpg
 
Tegnap ismét csapoltam a RO-t, sokkal jobb vizet adott most. 1 ppm-et mértem. A növények kezdenek életre kelni, ez a színükön is nagyon jól látható, ha megnézitek az előző bejegyzésemben a képet. A rhizo, ahogy jósoltam kezd is eltűnni, van még néhány pamacs de már az a foszlós fajta, nem az az erős gubancos (sajnos már nagyon nagy tapasztalatom van velük kapcsolatban :D). A cyanobacteria vígan elvan. Kezdek tanácstalan lenni. Lehet meg kellene próbálkoznom a sötétkúrával.

IMG_6258[1329].jpg
A Rotala imádja az új vizet:
IMG_6261[1331].jpg
A Hygrophila polysperma is kezd újra színesedni, pedig eléggé lent vannak most:
IMG_6262[1333].jpg
 
Back
Oldal tetejére