• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Escape from plant to plant

Neked is jó pihengetést és csiszolgasd lelkesen a másik hobbidat is, mert az feltölt, plussz energiákat ad a mindennapokhoz.:)
2020-ra már látom, betárazva vár a csipesz és az olló!;)
 
Ma méricskéltem sokat. Nagyon belassított hátul a Hygrophilla Polysperma és a mindig ágaskodó Ammania sp Bonsai. De a nagyobb baj, hogy a Buce valószínűleg feladja a harcot. Képet csatolok, de valamiért nagyon leamortizálódott. Kapta is rendesen szegény a dolgokat. Megritkítottam az ecset miatt, kapott jobb fényt, és volt egy NO3 sokk néhány napja. Letelepedett 1-2 levelén a GSA is túl sok ott neki a fény talán? A még jelenlévő rhizó viszont a képen is látszik nagyon jól érzi magát, ontják a bubikat... :) Az értékek szerintem rendben vannak, talán jó lenne, ha sikerülne stabilizálni is ezeket.
NO3: 15
PO4: 1.8
Fe: 0.4
Ph: 6.8
NH4: 0

IMG_5895.jpg
Ez a hal meg nagyon jó fej, hogy ennyire bírja velünk
IMG_5899.jpg
 
Ma méricskéltem sokat. Nagyon belassított hátul a Hygrophilla Polysperma és a mindig ágaskodó Ammania sp Bonsai. De a nagyobb baj, hogy a Buce valószínűleg feladja a harcot. Képet csatolok, de valamiért nagyon leamortizálódott. Kapta is rendesen szegény a dolgokat. Megritkítottam az ecset miatt, kapott jobb fényt, és volt egy NO3 sokk néhány napja. Letelepedett 1-2 levelén a GSA is túl sok ott neki a fény talán? A még jelenlévő rhizó viszont a képen is látszik nagyon jól érzi magát, ontják a bubikat... :) Az értékek szerintem rendben vannak, talán jó lenne, ha sikerülne stabilizálni is ezeket.
NO3: 15
PO4: 1.8
Fe: 0.4
Ph: 6.8
NH4: 0

View attachment 85635
Ez a hal meg nagyon jó fej, hogy ennyire bírja velünk
View attachment 85636
Nem lehet a bucénak káliumhiánya? Csak egy tipp.
 
Nem lehet a bucénak káliumhiánya? Csak egy tipp.
Azt olvastam én is. De pár napja felkavartam a táptalajt és megborult minden. Habár abszolút nem értek már ehhez, de lehet a néhány napig magas (30+) NO3 miatt alakult ki más tápanyagból hiány. Egyelőre figyelek. Meg szerintem abbahagyom a tápszer pumpájának a használatát, szerintem nagy a szórás ilyen kis akváriumhoz. Mondjuk néha bénán is nyomom meg.
 
Ma méricskéltem sokat. Nagyon belassított hátul a Hygrophilla Polysperma és a mindig ágaskodó Ammania sp Bonsai. De a nagyobb baj, hogy a Buce valószínűleg feladja a harcot. Képet csatolok, de valamiért nagyon leamortizálódott. Kapta is rendesen szegény a dolgokat. Megritkítottam az ecset miatt, kapott jobb fényt, és volt egy NO3 sokk néhány napja. Letelepedett 1-2 levelén a GSA is túl sok ott neki a fény talán? A még jelenlévő rhizó viszont a képen is látszik nagyon jól érzi magát, ontják a bubikat... :) Az értékek szerintem rendben vannak, talán jó lenne, ha sikerülne stabilizálni is ezeket.
NO3: 15
PO4: 1.8
Fe: 0.4
Ph: 6.8
NH4: 0

View attachment 85635
Ez a hal meg nagyon jó fej, hogy ennyire bírja velünk
View attachment 85636
Ha netán rükverzbe is kapcsolna a Tiéd, akkor tudd, hogy nagyon szívesen adok Hygrophilla Polysperma-t, meg HP Rosanerviget is. :)
 
Ha netán rükverzbe is kapcsolna a Tiéd, akkor tudd, hogy nagyon szívesen adok Hygrophilla Polysperma-t, meg HP Rosanerviget is. :)
Szerencsére összekapta magát, nagyon megindult :) Most újra alakul a dzsungel, lassan nem is lesz már helye a halnak. Vettem itt a fórumon Tropica kapszulákat, majd hétvégén megkapják a növények, hátha pirosodnak kicsit tőle.

Adatok magamnak: NO3: 15ppm PO4: 1.8ppm Fe: 0.4ppm GH/KH: 8/4
A héten vagy legkésőbb jövőhéten lesz TDS mérőm, csupán a kíváncsiság kedvéért rendeltem. Biztosan nagyon magas jelenleg, lehet tovább hígítom a csapvizet az ioncserélttel a jelenlegi 50-50-ről. Majd kiderül kíváncsi vagyok.
IMG_6018.jpg
IMG_6015.jpg
IMG_6017.jpg
 
Szép! A pilács még a buherált chihiros? Milyenek a tapasztalatok? :)
Köszi szépen! Biztos vagyok benne, hogy a chihiros módosítás is rásegített a javulásra. Természetesen most is az világít és szerintem maradni is fog! Valóban kár, hogy a szélessége miatt nem a plus-t rendeltem anno, de így is megfelel az ereje.
Az ecset bumm miatt sok növényt ki kellett dobnom, nagyon leamortizálódott a kocka. A tápozáson is változtattam, hogy az arányok jobban alakuljanak. Eddig pozitív irányba halad a dolog! Dugtam el néhány tő bucét, amiket próbálok újra felpofozni, remélem feltámadnak mint a Hygrophilla Polysperma. Az brutál.
 
Szúrtam be a reineckii mini és a rotala hra alá néhány tropica kapszulát. Kb 4-5 darabot tudtam letűzni sikeresen a többi kicsúszott vagy szétesett. Elég sokat mérgelődtem nem az a nyugis kertészkedés volt. Akkor már éreztem, hogy ezt lehet nem kellett volna erőltetni.
Másnap méricskéltem és a NO3 50ppm körüli volt, de nem volt előkészítve vizem és a hétvégére el kellett utaznunk vidékre. Tápot nem kapott addig legalább pluszban.
Ma vízcsere és mérés: NO3: 30ppm PO4: 0,4 Fe: 0,1ppm
(Két hete: NO3: 15ppm PO4: 1.8ppm Fe: 0.4ppm)
A növények láthatóan nem élvezik a helyzetet, adtam foszfátot és vasat külön-külön. A macro tápot meg csökkenten egy darabig.
Elég bénán dughattam le a kapszulákat... ☹
 
Izgalmas a ma este! A bettának kénytelen voltam társaságot szerezni a rhizo és egyéb algák leküzdése miatt. Három Amano garnéla a szerencsétlen kiválasztott.
Olvastam, hogy kétesélyes. Vagy nem érdekli, vagy pedig bántani fogja a garnélákat.
Az amanok amint földet értek elkezdtek takarítani. A hal egyből látta, hogy társasága akadt. Már fel is vette a harci pozíciót, majd egy villám támadással megbökte az egyik garnélát. Egész jól menekülnek előle, úgy látom gyorsabban szökdécselnek. A betta folyamatosan keresi őket, nagyon megbolondult érdekes látni így. Lassan úszik és mindenhova benéz, hogy vajon hol lakmározhatnak a garnélák.
Remélem lassan megszokja őket, mert így lehet nem lesznek hosszas társaság.
 
Minden nap részleges vízcsere van, hogy vissza tudjam szorítani az elszúrt nitrátot 30 ppm-re. Hétvégén lesz egy nagyobb vízcsere amivel megpróbálnám még lentebb tornázni. A rhizo és az ecset nagyon élvezi a bulit. Volt ritkítás is de egy hét alatt rengeteget nyúltak a növények. A Marsilea hirsuta egyes levelei elkezdtek hatalmasra nőni, nekem ez új még eddig ilyet nem láttam. Próbáltam lefotózni de hátul legbelül csinálja nem sikerült értelmes kép. Az amano garnélák rendben vannak, csak szegények el vannak bújva pedig lenne mit takarítani de a házigazda nem így véli.
Jelenleg TDS: 120 GH/KH: 6/3 NO3: 30ppm PO4: 1,2+ppm FE: 0,6ppm
IMG_6048.jpg
IMG_6049.jpg
IMG_6050.jpg
IMG_6051.jpg
IMG_6052.jpg
 
Sikerült helyrebillenteni a táp egyensúlyt úgy néz ki. Most jól pofán is vágtam a dolgokat, mert ki akarom próbálni a heti tápozást. Az oka, hogy kíváncsi vagyok mennyi is a tényleges tápanyag fogyasztása a kockának. Most kicsit fakultak a növények és vannak torz levelek is illetve van alga probléma is bőven. Ma volt vízcsere, növényt nem vágtam. Kezdésnek a tápozás 5-5 ml Green Aqua Micro Macro a 20 literre (eddig 1-1 ml volt a napi rutin) . Elég ijesztő számok jöttek ki méréskor, remélem hamar lezabálják a növények a tápanyagot.
TDS: 120 ppm
GH/KH: 6/4
NO3: 40 ppm
PO4: 3,6 ppm
FE: 1 ppm
Kíváncsi vagyok! Majd a hét közepe felé mérek ismét mindent.
 
Sikerült helyrebillenteni a táp egyensúlyt úgy néz ki. Most jól pofán is vágtam a dolgokat, mert ki akarom próbálni a heti tápozást. Az oka, hogy kíváncsi vagyok mennyi is a tényleges tápanyag fogyasztása a kockának. Most kicsit fakultak a növények és vannak torz levelek is illetve van alga probléma is bőven. Ma volt vízcsere, növényt nem vágtam. Kezdésnek a tápozás 5-5 ml Green Aqua Micro Macro a 20 literre (eddig 1-1 ml volt a napi rutin) . Elég ijesztő számok jöttek ki méréskor, remélem hamar lezabálják a növények a tápanyagot.
TDS: 120 ppm
GH/KH: 6/4
NO3: 40 ppm
PO4: 3,6 ppm
FE: 1 ppm
Kíváncsi vagyok! Majd a hét közepe felé mérek ismét mindent.

Ma mértem egyet, de előreláthatóan vasárnap lesz a vízcsere.
TDS: 130 ppm
GH/KH: 7/4
NO3: 30-40 ppm (valami beazonosíthatatlan szín jött ki)
PO4: 0,8 ppm (a foszfát nem tudom hova tűnt, pótoltam most egy kicsit kb 1,4 ppm-re)
FE: 1 ppm

IMG_6068.jpg
 
Back
Oldal tetejére