• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Escape from plant to plant

pradam

Főkertész
"Escape from 🏭 to 🌱" A következő naplóm címe. Szerintem nem nagyon szorul magyarázatra :) Előző naplóm: amatőr nano 20L

Ez az új fejezet pár ember nélkül nem jöhetett volna létre, abban a formában legalábbis biztosan nem, ahogy megvalósult. @mmccannon @star67 @tsokee Köszönjük a sok szép növényt, reméljük nagy örömmel tekintetek kockára, hiszen ez az akvárium szinte "belőletek" építkezik. (Én meg nagyon remélem, hogy minden növény legalább olyan szép marad, mint ahogy kaptam :D)

Táptalaj: Tropica Substrate
Talaj: Dennerle Scaper's soil
Dekoráció: red moor
Víz: 50% csapvíz 50% ioncserélt víz
Tápozás: Green Aqua Micro/Macro, Easy Carbo
CO2: nagynyomású
Szűrés: EHEIM 2213 gyári töltettel (+ 2 tasak siporax mini), skimmer
Világítás: Chihiros a251

Növények:
-Pistia Stratiotes
-Phyllanthus Fluitans
-Rotala Walichii
-Hemianthus Micranthemoides
-Buce (nem tudom melyik fajta)
-Anubias mini
-Ammania sp Bonsai
-Marsilea Hirsuta
-Reineckii mini
-Rotala H'ra
-Lobelia Cardinalis mini
-Hygrophilla Polysperma Rosanervig

Állatkák:
-sárga garnéla
-süncsiga
A végeredmény:
758447584575846758477584875849
 
A világítás biztosan jobb lesz ezzel, az már fél siker.
Nagyon drukkolok, hogy jól alakuljanak a dolgok!👍
 
"Escape from 🏭 to 🌱" A következő naplóm címe. Szerintem nem nagyon szorul magyarázatra :) Előző naplóm: amatőr nano 20L

Ez az új fejezet pár ember nélkül nem jöhetett volna létre, abban a formában legalábbis biztosan nem, ahogy megvalósult. @mmccannon @star67 @tsokee Köszönjük a sok szép növényt, reméljük nagy örömmel tekintetek kockára, hiszen ez az akvárium szinte "belőletek" építkezik. (Én meg nagyon remélem, hogy minden növény legalább olyan szép marad, mint ahogy kaptam :D)

Táptalaj: Tropica Substrate
Talaj: Dennerle Scaper's soil
Dekoráció: red moor
Víz: 50% csapvíz 50% ioncserélt víz
Tápozás: Green Aqua Micro/Macro, Easy Carbo
CO2: nagynyomású
Szűrés: EHEIM 2213 gyári töltettel (+ 2 tasak siporax mini), skimmer
Világítás: Chihiros a251

Növények:
-Pistia Stratiotes
-Phyllanthus Fluitans
-Rotala Walichii
-Hemianthus Micranthemoides
-Buce (nem tudom melyik fajta)
-Anubias mini
-Ammania sp Bonsai
-Marsilea Hirsuta
-Reineckii mini
-Rotala H'ra
-Lobelia Cardinalis mini
-Hygrophilla Polysperma Rosanervig

Állatkák:
-sárga garnéla
-süncsiga
A végeredmény:
View attachment 75844View attachment 75845View attachment 75846View attachment 75847View attachment 75848View attachment 75849
Sajnos, a képeket nem lehet nagyítani, kis bélyegméretű mind. :(
Örülök, hogy sikerült egy új szképet összeraknod, és algamentes jövőt kívánok! :love:
Azért hosszútávon beinvesztálnék egy RO-ba, mert azzal stabilabb vizet tudsz előállítani. ;)
 
Megindultak a növények. Elkezdtek buborékozni is. A Hygrophilla Polysperma Rosanervig és a Rotala H'ra nagyon sokat nőtt. Szegény Rotala Walichii fölé kerekedtek, ezt majd orvosolni kell, hogy kapjon az is sok fényt. A skimmeren módosítottam kicsit egy kis kivágott PET lemezkével, hogy szűkítsem a motor feletti lyuk átmérőjét. Így nagyon jól működük és nem is kavar fel mindent (2x az Ammania is kicsúszott a talajból). A gyökér egyelőre még nem taknyosodott be. Örülnék, ha lenne olyan szerencsém, hogy nem is fog.


76144
76145
 
És hogy vált be az új világítás?
Tetszik, de nagyon melegszik. Kettő fokozattal van visszadimmelve, pedig maximumon hajtanám. @tsokee ajánlotta a ledcsík cserét, majd az lesz a vége valószínűleg egyszer, vagy rendelek még egyet és kettő lesz ledimmelve. Egyelőre lehet, hogy a Dennerle 5wattos ledet teszem fel mellé, ha lesz ötletem hogyan oldjam meg hasonlóan a felfüggesztést. Ritától kaptam ugyanilyen tartólábakat a többit még meg kell álmodni :)
 
Megindultak a növények. Elkezdtek buborékozni is. A Hygrophilla Polysperma Rosanervig és a Rotala H'ra nagyon sokat nőtt. Szegény Rotala Walichii fölé kerekedtek, ezt majd orvosolni kell, hogy kapjon az is sok fényt. A skimmeren módosítottam kicsit egy kis kivágott PET lemezkével, hogy szűkítsem a motor feletti lyuk átmérőjét. Így nagyon jól működük és nem is kavar fel mindent (2x az Ammania is kicsúszott a talajból). A gyökér egyelőre még nem taknyosodott be. Örülnék, ha lenne olyan szerencsém, hogy nem is fog.


View attachment 76144
View attachment 76145
A betyár életbe, tényleg nagyot nőttek. :love:
Le is tagadom, hogy ilyen életképes növénykéket adtam. 🤫
 
Gyönyörű színe van a növényeknek és a garnélának is.
Köszi szépen! Ma volt vízcsere, vágtam a Hygrophilla Polyspermaból és újraültettem. A Rotala walichii-ért küzdök, mert beárnyékoltak neki a többiek 😠 Az Ammania még nem tért észhez, nem nagyon fogta fel a változást, a HM lassan benövi. Valahogy úgy képzelem el az összképet, hogy ha a walichii beérné a többieket hátul, akkor hagynék dzsumbujosodni mindent. Kicsit szabadjára engedném, hogy természetesnek hasson.
 
Csattogtasd az ollót, különben még az éj leple alatt rádtámadnak. :D

A perlont gyors kicseréltem az előbb. Hát finoman fogalmazva meglátszott rajta a restart. Így holnap remélem meg tudom csinálni a vízcserét és a metszést. Valamennyit megpróbálok visszaültetni. Majd rakok fel képet, hogy milyen lett.
 
Vízcsere, vágás, ültetés kész. Viszonylag könnyen ment. Reineckii mini egyik nagyobb tövét is szétszedtem és újraültettem. Hátul (nem nagyon látszik) már eléggé be van sűrűsödve a hely, próbáltam a walichii felett szabaddá tenni a teret, vannak is szép hajtásai már csak be van lassulva a többiekhez képest. Az úszónövényeket megritkítottam, mert a skimmer nem nagyon tudja letisztítani tőlük a felszínt, sajna le is ejtettem az úszóját és eltört(@star67 :(). Hétfőn a GA-ból veszünk egy Eheim skimet, szerencsére van sok felhasználható pontom is. A garnéla biztosságban már nem hiszek, egyik reggel bele volt szorulva az úszó rész rései közé egy kisgarni, szerencsére ki tudtuk segíteni csipesszel.
Alga nincs szerencsére, csak néha beleakadok egy vékony szálba, ami erős és nehezen szakad. Szerintem az érdes békanyál lesz az, remélem nem fog eldurvulni.
Garnélák terén nem állunk valami jó, már csak az ifjoncok vannak de ők teljes létszámmal. Nem tudom mi lelte a maradék három darab nagy garnélát, élénk színnel és telt hassal pusztultak el sorra (ez így 1-2 hét leforgása alatt). Pótolni nem tervezzük őket, tervben van egy betta, ha esetleg úgy alakul, hogy a csigákon kívül nem marad más lakó.
Ilyen lett:
76579
76580
 
Fűtő az nincs is :) A ventilátor még csak kipróbálva volt, majd ha 26 fölé megy a víz felteszem.
Így, hogy megmetszetted a növényeket, mindjárt nagyobbnak is tűnik az akva. Nagyon szépen sikerült!
Nekem a fa növényekért kiált, nem gondoltál arra, hogy még jobban benépesíted?
Szerintem 22 Celsiusnál több nem kell, mert z mind a növényeknek, mind az állatvilágnak szuper. Kivéve, ha bettás aki, mert ott még a 28 alaphangon is kell.
 
Back
Oldal tetejére