• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Eleinte nem érezte magát jol a Nagy akvariumban, ezért egy tover biztos Ami biztos alapon, atmentettem a 30literesbe. Ott Aztan olyan novekedesnek indult, hogy Par het mulva Mär csak a hosszu zöld leveleit lehetett latni, Meg nagyritkan egy-egy garnelat, amelyik probalta magat a levelek kozul kiasni magat.

Vallisneria nana valtozata elvileg nem nö olyan hosszura, esetkeg azzal megprobalkozhatsz.
Nálam a nana is góliát lett. :p
 
Te, ez a lézer zseniális... Nincs itthon lézer, ezért nem tudom bepakolni(vagy mi mást is lehet csinálni a dolgokkal???) De szerintem veszek egyet, és kipróbálom, hogy milyen állatokkal működik még. Annyira tipikus lenne ha minden állattal működne, de mi emberek csak a macskák szórakoztatására használnánk.
Kutyás és akváriumtalan hozzászóló
Jajj annyira várom már, hogy megnézzem ahogy egy liba kergeti a piros pontocskát, óó vagy egy varangyos béka, vagy egy elefánt... Még szerencse, hogy a következő két hétben legalább 2 állatkertbe hurcolom el a csomagjainkat
A dzsörzé mi volt? Nem emlékszem :(
 
Kedves mindenki, Aki nem erti, mirol irkal @Én csak olvasgatok !
Fontos megjgyezeni, hogy o Most "nyaralo üzemmodban" Van, illetve a komment irasa elott megevett egy egesz doboz rum-golyot.


dzsörzé mi volt? Nem emlékszem
Nem baj, ha nem tudod, hogy miaz. Az a legyeg, hogy pakold be azt is!

Aki ezt nem ertene, annak elárulok olyan apro reszleteket, hogy MSe a Ket hetes nyaralasra olyan dolgokat is bepakolt, Mint
Robotporszivo
Buborekrakéta
Smoothie-maker.

A skypos beszelgetesunkkor nem láttam tisztan, de a ferje (.equals(mySógor)) bepakolta a kenyerpiritot is.

Regebben villanykorteket is vittek magukkal de allitolag Errol Mär leszoktak. o_O
 
Amennyi pénzért (0Chf) adom oket volt két kikötésem:
1.) Nem lehetnek eledel-állatok
2.) 25-100l kozotti akvariumokba kell kerulniuk, a fiuk külön-külön

Azert orulok, hogy végul csak 11 kisbetta lett, es nem 80-120, mint, Ami sokszor nem ritka.
Azért legközelebb csapd még hozzá a kikötésekhez, hogy
3., regisztráljon az akvakertész fórumon
4., nyisson naplót a bettáknak, amiről hetente egy képes bejegyzést posztoljon
😂
 
No2; no3, fe, kalium, MG, Mangan es bor hiany, helyes diagnozis?

IMG_20200731_140423.jpg

Komolyabb kerdes:
Kalium es vas hiany lathato a leveleken, ügye?

IMG_20200731_140438.jpg
IMG_20200731_140430.jpg


Ha a novenyek hosszabb ideig mondjuk vas-hianytol szenvednek, es hirtelen kapnak vasat ( 0.5mg/l) akkor elkepzelheto, hogy gyorsabban veszik magukhoz a vasat, Mint ha rendszeresen kapnanak?

Regen, amikor rendszeresen tapoztam, eleg Volt hetente 0.1 rol 0.4 Re felvinni a vasat. Ket nappal ezelott 0.0 rol 0.5 re vittem Fel a vasat, de mara megint 0.0 lett.
 
No2; no3, fe, kalium, MG, Mangan es bor hiany, helyes diagnozis?
Komolyabb kerdes:
Kalium es vas hiany lathato a leveleken, ügye?
Ha a novenyek hosszabb ideig mondjuk vas-hianytol szenvednek, es hirtelen kapnak vasat ( 0.5mg/l) akkor elkepzelheto, hogy gyorsabban veszik magukhoz a vasat, Mint ha rendszeresen kapnanak?

Regen, amikor rendszeresen tapoztam, eleg Volt hetente 0.1 rol 0.4 Re felvinni a vasat. Ket nappal ezelott 0.0 rol 0.5 re vittem Fel a vasat, de mara megint 0.0 lett.

Passzolom, de talán @evavigh tud tanácsot adni, sőt, biztos vagyok benne.
Azért megkérdem, most mivel tápozol, és milyen dózisban?
 
No2; no3, fe, kalium, MG, Mangan es bor hiany, helyes diagnozis?

View attachment 94218

Komolyabb kerdes:
Kalium es vas hiany lathato a leveleken, ügye?

View attachment 94219
View attachment 94220


Ha a novenyek hosszabb ideig mondjuk vas-hianytol szenvednek, es hirtelen kapnak vasat ( 0.5mg/l) akkor elkepzelheto, hogy gyorsabban veszik magukhoz a vasat, Mint ha rendszeresen kapnanak?

Regen, amikor rendszeresen tapoztam, eleg Volt hetente 0.1 rol 0.4 Re felvinni a vasat. Ket nappal ezelott 0.0 rol 0.5 re vittem Fel a vasat, de mara megint 0.0 lett.

Nem tartom valószínűnek, hogy ilyen hirtelen kizabálják a gazok a vasat a vízből, viszont beugrott egy régebbi beszélgetés ugyanilyen szublimáló vas témában: Vízteszt eredmény (után) Talán segít.
A második kép alapján bennem a foszfát hiány is felmerül. Ha tudsz mérni nitrátot, foszfátot is, szerintem tedd meg, jobban lehetne látni, mi a gubanc. Bár ahogy írod, hogy régen rendszeresen tápoztál, tehát most nem rendszeres a dolog, itt is el lehet a kutya ásva.
 
Nem tartom valószínűnek, hogy ilyen hirtelen kizabálják a gazok a vasat a vízből, viszont beugrott egy régebbi beszélgetés ugyanilyen szublimáló vas témában: Vízteszt eredmény (után) Talán segít.
Ez nagyon nagyon sokat segitett. Köszönöm szépen! Regebben orakig olvasgattam több nyelven, hogy miert lesz az EL Ferro adagolasa utan kodos a viz... Akkor arra jutottam, hogy reakcioba lep a vizben lévo foszfattal.

A hova tunik a vas kerdesemre a fenti Link alapjan a rovid valasz:
Lugos vizben az EL Ferro egyszeruen kicsapodik.🤯
Mivel lusta vagyok az akvariumhoz szukseges mennyisegu Ro vizet eloállitani, ezért nagyon magad mind a gh, mind a kh ertekem, Ami miatt pedig lugos a vizem, Ami miatt az EL ferrot tök feleslegesen pancsolom a vizbe. :)


. Ha tudsz mérni nitrátot, foszfátot is, szerintem tedd meg
Nitratot Mär regota ujra csak csik- teszttel merek, Ami alapjan 10-15 mg/l koruli mennyiseg Van a vizben.

Po4 teszttel pedig ugy lennek, mint a tobbi csepp-tesztemmel, hogy 5-6 mericskeles utan megunnam, es hagynam a tobbi mellett porosodni. Emiatt pedig nem erdemes 4-5 ezer forintot kiasni..

Minden esetre köszönöm szépen a segitseget. :)
 
Back
Oldal tetejére