• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

ez a gyakorlat mit segít elő, mikor tudod hasznát venni annak hogy ilyet tudsz csinálni magaddal?
Nagyon hasznos, hogyha valaki szereti az akvakertészeket a lájk gombtól elriasztani.
Másra nem jó, pulcsit ezen "képességem" ellenére is csak két kézzel tudom levenni.
 
BBK jelentés:
Ez egy easterEgg. Az elsö három személy, aki felfedezi, a következö Mo-i utazásom során kap egy.egy doboz svájci csokit. Irj egy privit: CSOKITAKAROK Határidö: 2020.12.31. .
Bubi kettöpontakármennyi eleinte nagyon jó apuka volt, csak ritkán fordult elő, hogy az aljzatról összegyűjtött 3 ikra közül csak 2-t köpött vissza. Az első 24 órában a kikelt napszemüveges spermára hasonlító kishalakat tökszorgalmasan visszaköpködte. Aztán egy éjszaka a töke tele lehetett ezzel az apaság dologgal, és a legtöbb kishalat felzabálta.
Ma ötöt tudtam összeszámolni, de jobban megfigyelve kettöröl kiderült, hogy nem is halacska, csak csigaszar...

Összehasonlítás:
napszemuvegeessperma.jpg
bettababy.jpg*
*Forras: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ae/Betta_fry_in_bubble_nest.jpg

Két naposan :



Az elsö egy hétben csak akkor esznek, hogyha a mozgó eleség a szájuktól fél mm-nyire van. Így a megmaradt ca 3 kishalat rohadt nehéz túletetés nélkül táplálni. Szerencsére láttam, hogy az egyik már rámegy a pár órás artémiára.

A bambuszos akváriumban volt egy ancim, aki sajnos megdöglött. No3 nullán van, No2 is, neocaridinák szaporodnak, amanok jól meg vannak. Viszont elég sok cinamo van bent, ami elvileg rákoknak nem árt, de halaknak mérgezö. Emiatt dögölhetett meg?

Köszi, hogy benéztél.
 
Nem bírom ki, hogy ne írjak a kisbettákról. Ilyenkor olyan vagyok, mint egy ovodás. Reggelente percekig ott guggolok, és számlálgatom öket.

Mos, hogy már nem mikroszkopikus méretüek, és a sok artémiától rikitó narancssárga a pocakjuk, könnyebb észrevenni öket. Most 7-et láttam.
Mindegyik szürkés, kivéve ezt, aki elég fakócska.

Öt meg hetente egyszer, ha látom. Onnan tudom csak, hogy még megvan,mert néha kilóg egy-egy fa mögäl valamelyik úszója.


Kellemes hetet nektek! :)
 
Nem bírom ki, hogy ne írjak a kisbettákról. Ilyenkor olyan vagyok, mint egy ovodás. Reggelente percekig ott guggolok, és számlálgatom öket.

Mos, hogy már nem mikroszkopikus méretüek, és a sok artémiától rikitó narancssárga a pocakjuk, könnyebb észrevenni öket. Most 7-et láttam.
Mindegyik szürkés, kivéve ezt, aki elég fakócska.

Öt meg hetente egyszer, ha látom. Onnan tudom csak, hogy még megvan,mert néha kilóg egy-egy fa mögäl valamelyik úszója.


Kellemes hetet nektek! :)
Nagyon kis cuki a minibetta, megy a drukk!
Kezdek egyre jobban akarni bettát :rolleyes::D
Kár hogy most ez nem valószínű, hogy összejön...
 
Na akvakertészek, ilyen algát neveljetek! 😅

BBK
(valaki tudja, hogy minek a rövidítése a BBK?)

A kisbetták jól vannak, azt az egyet leszámtva, akinek hullámoska a kerincecskéje.... Mivel ez a legnagyobb, és még mindig ö vadászik a legsikeresebben, remélem, megmarad, és kinövi ezt a rendellenességet. 7 vagy 8 darab maradt meg.
Lassan átállhatnának a bolhákra/küklopszokra, de az állatkereskedések be vannak zárva. A bambuszosban ugyan vannak ilyen élölények, de egyszerre csak pár darabot tudok kiszedni. Ezen kivül onnan a bettákhoz átkerült pár hidra, akik a napi 2-3-szori etetésnek hála nagy telepekké nötték ki magukat. Szerencsére a halak már elég nagyok, és a hidrák nem jelentenek rájuk veszélyt.
Tegnapelőtt próbaltam talajporszívózni, de csak az aljat felén sikerült végigmennem, mert -akármennyire is óvatos voltam- beszippantottam egy kishalat. (Ès ezt az információt direkt nem abba a sorba írom, ahol a ferdegerincüröl szó van, nehogy valaki is ok-okozati összefüggésbe hozza ezt a két eseményt:censored:.)


Ezen kívül tegnapelött végre valaki megvette az EHEIM 1500XL-emet. Èletem nem éppen a legjobb befektetése volt, 12 liter mátrix-szal feltölve vitték el 250 CHF-ért (az eredeti összár ca 480 CHF volt).
Az Eheim ugyan nagyon jó márka, de
1.) a Eheim Classic széria már múltté;
2.) kiegészítök megvásárlása nélkül a karbantartása elképesztöen bonyolult (ezek megvásárlása meg annyiba kerül, mintha az ember alapból prof. szériát vett volna)
3.) Ugyan nagyon erös a motorja, de -hacsak az ember nem tud hangszigetelt szekrényt biztosítani, akkor elviselhetetlen. Alapállapotban is lehetett a ház folyósójáról hallani a müködését, amikor meg már el volt koszolodva, majd! olyan volt mint egy állandóan centrifugáló mosógép
4.) a mátrixtól nem vagyok annyira elájulva, mint amennyibe kerül.

Akváriumon túli:

Itt a tavasz, amikor a kis fiókák kirepkednek a fészekböl + itt a corona ideje, amikor mindenki sétálgatni jár.
Ha a földön kismadarat látunk, csak ritkán jelenti azt, hogy segítségre van szüksége. A legtöbbször azzal, hogy megtaperoljuk, és hazahurcoljuk öket, csak ártunk. Az elsö kirepülést követö 1-2 hétben elöfordulhat, hogy a fióka a földön landol, de a szülei általában figyelik, és etetik.
Ennek a horror-kisfiókának le volt törve az alsó csöre, és tele volt alvadt vérrel. Természetesen nem sokáig maradt életben... A mai sétámkor a körözö sasokat figyelve belegondoltam, a természet szempontjából jobb lett volna, ha otthagyom, hogy egy ragadozómadár legalább megehesse.


Kellemes hétvégét, maradjatok egészségesek!
 
Ma végre megetettem a Helenákat, és szerettem volna levideózni, hogyan esznek. "Operatöri" munkáimban nem csak az üvegen megtelepedett algák, és karcok hátráltattak, de még ö is....

Ö nagy ínyenc, imádja a helénák által megmérgezett csigákat felzabálni. Egyszer megevett egy kifejlett lávacsigát, a mai napig csodálkozom, hogy hogyan tudta megfulladás nélkül lenyelni, és hogyan tudott a szervezetéböl távozni.
Egyszer gond volt a helyi állatkereskedésben a szokásos helyröl érkezö bettákkal (hasvízkór), és hetekig kellett várnom, hogy új helyröl szerezzenek be, hogy kárpótlás halakat kaphassan a megbetegedettekért. (Pont akkor olyan szépek érkeztek, hogy azon nyomban vettem is ötöt. 3-4 nap után láttam a jeleket, vissza is vittem mindet. Sajnos egyet sem tudtak megmenteni.) Azt hiszem, az új beszállító francia lehetett, és innen ered ezen harcoshalak csiga iránti nagy érdeklödése.




A kisbetták mai artémiái még nem keltek ki.:eek: Reggel kilenckor szokták megkapni az elsö adag kaját, de most csak dekapszualizált artémia-pete volt, amit csak egy volt hajlandó megenni. Páran ugyan megkóstolták, de kiköpték. Remélem, addig is találnak ezt-azt...
 
Baromira-Be-Kattantam
Ugyan ennek nagyon sok alapja van, de nem erre gondoltam. 🤣

Bubi2.1-Búgatás-Karanténban

Ez nagyon közel áll a valósághoz, csak éppen
Bubi2.1 helyett Betta
Bugatás helyett egy genonimos szó (én elöre mondtam, hogy a ,,Baromira-Be-Kattantam" megállja a helyét) :p)
Karanténban helyett kocka.


De csak azért hívtam fel erre az olvasóközönség figyelmét, mert az sem kizárt, hogy húsvét közeledtével....:unsure: áh, majd húsvétkor erre visszatérek.😙:censored:
 
és őt életben hagyod?
Bár ha hosszú lesz még a karantén, egy horrorfilmet forgathatsz a halakkal és meglesz a főszereplő...
 
és őt életben hagyod?
Bár ha hosszú lesz még a karantén, egy horrorfilmet forgathatsz a halakkal és meglesz a főszereplő...
Nem is jutott eszembe, hogy ne hagyjam életben. 😳
A testvéreivel összehasonlítva ugyan olyan ügyesen tudja levadászni az élelmet, ugyanúgy mozog, és méretben nincs lemaradva...söt.
Sosem volt még ilyen rendellenesség nálam, így nem tudom, hogyan fog végzödni. Eddig nekem úgy tünik, hogy ahogyan növekszik, úgy változik a kinézete. 3-4 nappal ezelött tünt fel, akkor pont a hasa felett volt egy hullám ~ . Most hátrébb van az elváltozás, de inkább csak egy forditott U betüre hasonlít.

Nem tudom, hogy mitöl lehet.
1.) Egyszer egy halat beszippantottam vízcserekor, lehet, hogy akkor sérült meg.
2.) A nevelötáp 90%-ban artémiából áll.
3.) Mivel a szülei ugyanattól a szülöktöl származnak, lehet belterjesség is (Viszont a négy nagyszülö minimum 3 különbözö országból származnak).

Meg kellene ölnöm? 🤯...dehát már neve is van😳
 
Nem is jutott eszembe, hogy ne hagyjam életben. 😳
A testvéreivel összehasonlítva ugyan olyan ügyesen tudja levadászni az élelmet, ugyanúgy mozog, és méretben nincs lemaradva...söt.
Sosem volt még ilyen rendellenesség nálam, így nem tudom, hogyan fog végzödni. Eddig nekem úgy tünik, hogy ahogyan növekszik, úgy változik a kinézete. 3-4 nappal ezelött tünt fel, akkor pont a hasa felett volt egy hullám ~ . Most hátrébb van az elváltozás, de inkább csak egy forditott U betüre hasonlít.

Nem tudom, hogy mitöl lehet.
1.) Egyszer egy halat beszippantottam vízcserekor, lehet, hogy akkor sérült meg.
2.) A nevelötáp 90%-ban artémiából áll.
3.) Mivel a szülei ugyanattól a szülöktöl származnak, lehet belterjesség is (Viszont a négy nagyszülö minimum 3 különbözö országból származnak).

Meg kellene ölnöm? 🤯...dehát már neve is van😳
elnézést a felvetésért... én úgy szoktam hozzáállni a dologhoz, hogy ne szenvedjen. De ha jól érzi magát, és már neve is van... akkor tényleg kegyetlenség lenne a dolog ;)
 
Back
Oldal tetejére