• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Lesulyto kepek kovetkeznek, hasonlokkal itt, a forumon csak nagyon ritkan lehet talalkozni.

A gyengebb idegzetüek most inkabb kapcsoljak ki keszulekeiket.

View attachment 84484
View attachment 84485
View attachment 84486
View attachment 84487
View attachment 84488
View attachment 84489View attachment 84490
Ugy tunik, hogy ez a garnela annyi algat zabaltt, hogy megrepedt a pancelja... Vagy egy betta megkostolta:rolleyes:
View attachment 84491View attachment 84492

Tél van, fáznak szegénykék biztos, ha ilyen vastag bundát növesztettek. 😉 A hegységnek viszont kimondottan jól áll az alga, le ne vakard!
 
Lesulyto kepek kovetkeznek, hasonlokkal itt, a forumon csak nagyon ritkan lehet talalkozni.

A gyengebb idegzetüek most inkabb kapcsoljak ki keszulekeiket.

View attachment 84484
View attachment 84485
View attachment 84486
View attachment 84487
View attachment 84488
View attachment 84489View attachment 84490
Ugy tunik, hogy ez a garnela annyi algat zabaltt, hogy megrepedt a pancelja... Vagy egy betta megkostolta:rolleyes:
View attachment 84491View attachment 84492
Tegye fel a kezét, akinek még nem volt ilyen az akváriumában!
(a profik letehetik, ők nem játszhatnak...)
 
Az algäsodäs egy eleg bosszanto jelenseg, pläne, ha valaki nem tudja, mitöl van alga az akväriumban.

En azon tragikus csoportba tartozom, akinek van elepzelese, mitöl van mindenhol nemkivant elet a vizben, megsem tesz ellene.

Nalam a következö okora vezethetö vissza az algäsodäs:
1.) össze-vissza täpozäs; sejtem, hogy ällandoan vas-kälium-nitrit hiäny van az akväriumban, megis csak neha-neha a nitritre merek ra, toväbbä mindhärmat hebe-hoba potlom. Ekkor a növenyek kicsit eletre kelnek, en elegedetten ellustulok. Emiatt 9 honap alatt nem sikerült meg egy beällt täpozäsi rendszert kialakitanom.
2.) Az, hogy 8:30-23:30-ig vilägitok, az addig rendben is volt, amig volt 9 rohadtnagy algazabälo dög.
3.) A mulmtalanitäs bizony faradalmas tevekenyseg, en mellöztem is, egyszer sem szippantottam ki az aljzaton levö mocskot. -> ennek felkavaräsa meg ügye nagyon tetszik az algäknak.
4.) A bettäk olyan szempontbol nem praktikus allatok, hogy nem lehet miattuk tul nagy äramläs az akväriumban -> emiatt egy honapja kikapcsoltam az EHEIM 1500 Xl-t, es csak egy SERA 400+UV-val megy az akvärium.
5.) a vizcsere szinten faradalmas tevekenyseg, szinten megsproltam magamnak. Eddig talan 5ször csereltem vizet, akkor se tul sokat.

Tegnap egy fel napom elment, hogy ezen hiänyossägok egy reszet potoljam.
1.) kiszedtem a menthetetlen növenyeket, egy tiz literes vödör fele telt meg:
IMG_20191208_133956.jpg
2.) Lecsereltem 200l vizet es mulmtalanitottam... Tipp: Ne halogassätok egy honapnäl toväbb...
IMG_20191208_162240.jpg

3.) Hogy nemi örömöm is legyen, fät furtam, es mohät ragasztottam
IMG_20191208_205617.jpg
Viszont ez a fa... ez borzaszto. Ugy nez ki, mint egy fejjel lefele levö, terpesz poziciot felvett, polipkaru, kukis täncosläny.
Az also hosszu fäval nagyon nem birtam, a harcsäim utältak, pär neon kifakult, igy nem igazgattam toväbb.
Ez a jobb oldalon szikla, bal oldalon fa meg olyan, mintha valaki szeretett volna egy szikläs akväriumot is meg egy fäsat is, ezert egyben lett mindkettö... Ja, hogy ezzel a "valakivel" magamra utolok?

4.) Holnap reggel az algäsan maradt anubiast, meg a hegyen levö nemTudomHogyHivjäkot lecarbozom,
5.) majd beköszönt a lakok szämära a SÖTETSEG... (3 teljes nap) : kihuzom a lämpäkat, es befedem az eges akväriumot...
Szerencsere nem leszek itthon, igy nem kell egy nagy fekete dobozt kerülgetnem 72 orän keresztül.
6.) Ätällitom az idözitöket, elsö nekifutäsra mondjuk:
->1.) 9:00 - 14:30 + 18:30-23:30 ( 10.5h) //Mostani: 8:30-23:30 (15h)
-> 2. 10:30-14:30 ( 4h) //mostani 12:00 -18:00 ( 6h)

6.) hetvegen üvegtisztitäs es eheim szürö visszakapcsoläs lesz a program.
7.) Megprobälom magamat rävenni, hogy a mumumosommal, akivel mär evek ota harcolok, vegre leszämoljak -> igyekszem egy helyes täpozäsi rendszert felällitani. ((az olyan kifejezösek, mint a "megprobälom", "igyekszem" ezek mind arra utalnak, hogy valaki nem hatärozta el magät.))


Köszönöm, hogy itt järtäl, legyen algamentes eved! (kedves kivänsäg, kär, hogy csak pär hetre szol.)

Ui.: Feltünt, hogy ketszer szerepel a 6.) ?
 

Attachments

  • IMG_20191208_205750.jpg
    IMG_20191208_205750.jpg
    203.8 KB · Megtekintések: 16
  • IMG_20191207_203714.jpg
    IMG_20191207_203714.jpg
    316.8 KB · Megtekintések: 16
Az algäsodäs egy eleg bosszanto jelenseg, pläne, ha valaki nem tudja, mitöl van alga az akväriumban.

En azon tragikus csoportba tartozom, akinek van elepzelese, mitöl van mindenhol nemkivant elet a vizben, megsem tesz ellene.

Nalam a következö okora vezethetö vissza az algäsodäs:
1.) össze-vissza täpozäs; sejtem, hogy ällandoan vas-kälium-nitrit hiäny van az akväriumban, megis csak neha-neha a nitritre merek ra, toväbbä mindhärmat hebe-hoba potlom. Ekkor a növenyek kicsit eletre kelnek, en elegedetten ellustulok. Emiatt 9 honap alatt nem sikerült meg egy beällt täpozäsi rendszert kialakitanom.
2.) Az, hogy 8:30-23:30-ig vilägitok, az addig rendben is volt, amig volt 9 rohadtnagy algazabälo dög.
3.) A mulmtalanitäs bizony faradalmas tevekenyseg, en mellöztem is, egyszer sem szippantottam ki az aljzaton levö mocskot. -> ennek felkavaräsa meg ügye nagyon tetszik az algäknak.
4.) A bettäk olyan szempontbol nem praktikus allatok, hogy nem lehet miattuk tul nagy äramläs az akväriumban -> emiatt egy honapja kikapcsoltam az EHEIM 1500 Xl-t, es csak egy SERA 400+UV-val megy az akvärium.
5.) a vizcsere szinten faradalmas tevekenyseg, szinten megsproltam magamnak. Eddig talan 5ször csereltem vizet, akkor se tul sokat.

Tegnap egy fel napom elment, hogy ezen hiänyossägok egy reszet potoljam.
1.) kiszedtem a menthetetlen növenyeket, egy tiz literes vödör fele telt meg:
View attachment 84637
2.) Lecsereltem 200l vizet es mulmtalanitottam... Tipp: Ne halogassätok egy honapnäl toväbb...
View attachment 84638

3.) Hogy nemi örömöm is legyen, fät furtam, es mohät ragasztottam
View attachment 84640
Viszont ez a fa... ez borzaszto. Ugy nez ki, mint egy fejjel lefele levö, terpesz poziciot felvett, polipkaru, kukis täncosläny.
Az also hosszu fäval nagyon nem birtam, a harcsäim utältak, pär neon kifakult, igy nem igazgattam toväbb.
Ez a jobb oldalon szikla, bal oldalon fa meg olyan, mintha valaki szeretett volna egy szikläs akväriumot is meg egy fäsat is, ezert egyben lett mindkettö... Ja, hogy ezzel a "valakivel" magamra utolok?

4.) Holnap reggel az algäsan maradt anubiast, meg a hegyen levö nemTudomHogyHivjäkot lecarbozom,
5.) majd beköszönt a lakok szämära a SÖTETSEG... (3 teljes nap) : kihuzom a lämpäkat, es befedem az eges akväriumot...
Szerencsere nem leszek itthon, igy nem kell egy nagy fekete dobozt kerülgetnem 72 orän keresztül.
6.) Ätällitom az idözitöket, elsö nekifutäsra mondjuk:
->1.) 9:00 - 14:30 + 18:30-23:30 ( 10.5h) //Mostani: 8:30-23:30 (15h)
-> 2. 10:30-14:30 ( 4h) //mostani 12:00 -18:00 ( 6h)

6.) hetvegen üvegtisztitäs es eheim szürö visszakapcsoläs lesz a program.
7.) Megprobälom magamat rävenni, hogy a mumumosommal, akivel mär evek ota harcolok, vegre leszämoljak -> igyekszem egy helyes täpozäsi rendszert felällitani. ((az olyan kifejezösek, mint a "megprobälom", "igyekszem" ezek mind arra utalnak, hogy valaki nem hatärozta el magät.))


Köszönöm, hogy itt järtäl, legyen algamentes eved! (kedves kivänsäg, kär, hogy csak pär hetre szol.)

Ui.: Feltünt, hogy ketszer szerepel a 6.) ?
Tökéletesen leírtad, hogy mi az algásodás oka, de a legjobb, hogy be is vallod...bizony-bizony el lett hanyagolva.
15 óra??!! Szerintem te vagy az egyetlen itt a fórumon aki ennyit világít/nap...
Miért nem állítod be mondjuk fixen 14-22.00-ig?? Az sem kevés...
A fát pedig fektesd el...úgy nem mutatna jobban? Hasalva talán szimpatikusabb a táncoslány...😄😄
 
Utoljára módosított:
15 óra??!! Szerintem te vagy az egyetlen itt a fórumon aki ennyit világít/nap...
Naja... Igy napi 15 oraban vizsgalhaton az élõlényeket.:X3:

Miért nem állítod be mondjuk fixen 14-22.00-ig??
Akkor miböl él majd meg az aramszolgáltatóm?!
Nem szeretnem megvilagitatlanul latni az akvariumot, es altalaban reggel meg este vagyok itthon, ezert gondoltam hogy napkozben vezetek be 4 ora pihit.

Hasalva talán szimpatikusabb a táncoslány...
Akkora micsodaja van, hogy maximum pucsitani tudna.
Elkepzeleseim szerint jobb lesz, hogyha majd a moha benovi a "vegtagjait".
IMG_20191210_151442.jpg


Koszonon tanacsaid. :)
 
Miért nem teszel be két kisebb szűrőt a két végére poppyval egy nagy helyett? Betta is jól járna, áramlás is lenne.
Az akvärium nem-fal-felüli reszere nem szeretnek semmilyen technikät sem tenni. Ezt a reszt mindig lätom. :rolleyes:
Na meg, ha mär megvan a ket külsö szürö, akkor azokat szeretnem inkabb felhasznalni, ahelyett, hogy ujabb kicsiket szerzek be.
Mär csak egy hosszu uszoju betta van bent, a többiek jobban kijönnek a nagyobb vizsodrässal..
Esetleg az EHEIMotvisszafojtva üzemeltetem.

köszönöm javaslatod. :)
 
Jár neked némi-nemi öröm (akár házas szlovénnal, akár 42 éves vietnamival ha más nem akad) :ROFLMAO:
Ez a napló mär igy is alig hasonlit egy akvärium-naplohoz, ezert erre inkabb nem irok konkretabb valaszt.
(ps.: Ha lenne egy sväjci bankär, akinek az orra oldalrol ugy nezne ki, mint egy cäpauszony, az nekem-cäpaörültnek vajon atraktiv lenne?)

Nekem teljes öröm olvasni a naplód ;)
Kär, hogy a magyar nyelvben nem szerepel a praktikus "KOPFKINO" kifejezes...
Es miert okoz örömöt... Neked is bejön a täncosläny, mi ? :D *kopfkino*
 
Ez a napló mär igy is alig hasonlit egy akvärium-naplohoz, ezert erre inkabb nem irok konkretabb valaszt.
(ps.: Ha lenne egy sväjci bankär, akinek az orra oldalrol ugy nezne ki, mint egy cäpauszony, az nekem-cäpaörültnek vajon atraktiv lenne?)


Kär, hogy a magyar nyelvben nem szerepel a praktikus "KOPFKINO" kifejezes...
Es miert okoz örömöt... Neked is bejön a täncosläny, mi ? :D *kopfkino*
már mindenki rosszra kezd gondolni ha megnyitja a naplódat.
azért írtam örömöt, hogy passzoljon a te írásodhoz, de tényleg mindig felvíditanak a bejegyzéseid (jobban mint a kimondottan akváriumhoz kapcsolódó naplók).
;)
 
Ez a napló mär igy is alig hasonlit egy akvärium-naplohoz, ezert erre inkabb nem irok konkretabb valaszt.
(ps.: Ha lenne egy sväjci bankär, akinek az orra oldalrol ugy nezne ki, mint egy cäpauszony, az nekem-cäpaörültnek vajon atraktiv lenne?)

Háááát talán ;) Amennyiben nem ad neked vizet, akkor meg biztosan...
 
Back
Oldal tetejére