• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Hát, én csak remélni merem, ebbe végül valami szép hal kerül majd és nem betta.🤪
Hät figyelj, en nem akarom konkretumokkal lelöni a poent, de magamat idezve:
[...]mert a nagyban némi agresszió lett úrrá.
a nagyban ezen halak elnek:
vörös neonok (nem az a verengzö faj);
vörösfejü ponztylazacok ( a sajat arnyekuktol megijednek, eszükbe sem jutna bevadulni);
endlerguppik (a legdurvabb, amit csinalnak az a gonopodumuk lobäläsa.... e miatt sem serült meg meg senki);
otocinclusok (a legbekesebb elölenyek a vilagon);
Aymoneri (nekik meg nöniük kell, hogy agresszivak legyenek);
bettak ( ha elernek a sajat uszojukat, akär meg azt is szettepnek).

Ha ebböl nem is tudnäd, hogy mi fog bekerülni, akkor meg annyit mondok, hogy a fent felsorolt halak közül van egy faj, amely imädja a sekely, szinte aramlasmentes vizü akvariumot (amilyen a bambuszos lett). xP
 
#OFF

A hétvégén meg ma építgettem az instabilitás akvariumát, mert a nagyban némi agresszió lett úrrá.
View attachment 83438
View attachment 83440
View attachment 83435
View attachment 83442
View attachment 83443
View attachment 83444

Az üveget egy jó ket hetig nem fogom tudni tisztítani, a "bambuszok" gyökereinek nőniük kell. Ekkor fogom a kilógó gyökereket, fémeket kövekkel eltakarni.


Ui.: Ezt a növényt általában szerencse bambuszkent, spiral formájura alakítva lehet kapni. Valentin napkor árulnak olyat, hogy két bambusz van, egy spirál (ez jelképezi a nőt) és egy egyenes (ffi). Na... Neken 2 éve együtt élt két lányka... és gondoltam, csak kényszerből ne kelljen ilyen homo-kapcsolatban élniük, de ezzel a +20 fiúval lehet, hogy túltoltam....

#ON

A nagyban minden okés, csak a ludvigia meg a bacopa nem élvezik annyira az életet. A hétvégén nagyon durvan megritkítottam az úszó növények számát, plusz ma vettem a gyökerekhez nyomando tapgolyókat (a nagy akiba nem került taptalaj, mert eredetileg nem akartam bele, csak mohakat....).

Legyen kellemes heted!
Nagyon klassz lett. Eredetileg ilyet szerettem volna én is (nem bambusszal, hanem náddal), de sajnos nem valósítottam meg. Pedig milyen jó lett volna... 👍
Ha ezek a bambusok is megnőnek 10 méter magasra és 8-10cm átmérőre, szétfeszítik az akváriumot. Nem ? :rolleyes:
 
Nagyon klassz lett. Eredetileg ilyet szerettem volna én is (nem bambusszal, hanem náddal), de sajnos nem valósítottam meg. Pedig milyen jó lett volna... 👍
Ha ezek a bambusok is megnőnek 10 méter magasra és 8-10cm átmérőre, szétfeszítik az akváriumot. Nem ? :rolleyes:
Szella közben megelőzött, de úgy van, ahogy mondja. Ha cserépbe, és földbe kerül, sárkányfa lesz belőle.
 
A macskám szereti a leveleit rágcsálni.
Most hogy irtad, eszembe jutott, hogy nekem is volt egy macskám, aki felzabalt a "bambuszomat".
Ha nem kijaros macsek, akkor erdemes neki búzát ültetni.

Egyébként szépen megnőtt a növénykéd. :love: nálam akkor gyorsult be igazan a fejlődésük amikor elkezdtem őket akvárium vizben tartani.


Ha cserépbe, és földbe kerül, sárkányfa lesz belőle.
Egyszer kipróbáltam, de nem birta sokáig. :(

Ha ezek a bambusok is megnőnek 10 méter magasra és 8-10cm átmérőre, szétfeszítik az akváriumot. Nem ? :rolleyes:

Mint ahogy fentebb páran irtak, ez nem olyan hatalmasea növő igazi bambusz.
Hozzá kell tennem hogy nővérem mar meg is jegyezte: ,, neked nem elég, hogy a nappalit vertikálisan egy akvarium tölti ki, horizontálisan is terjeszkedned kell.".
 
--Teljesen OFF
NA (ez most egy eleje na nem egy vége na ) behoztam a lemaradásomat, és végigolvastam májustól...
Figyu, te mi alapján döntöd el, hogy használsz-e ékezeteket vagy nem?
Tetszik a fenti növényes fal, meg a bambuszos akvárium is, csak a hobbid lakásra gyakorolt hatását kezdem egy kicsit túlzónak gondolni :)
Egyébként szeretem, hogy az aktuális lakhelyed kiválasztását, olyan tények befolyásolják mint:
-> Kellene-e a jövőbeni lakhelyemen új mobilszolgáltatót választanom? (Ezt az indokot egyébként a mai napig nem értem)
-> Mekkora az adott ingatlan MAXIMÁLIS akvárium-befogadó kapacitása (ab K) értsd a lakásban fellelhető legnagyobb/potenciális szabad felület, ahova a józan ész határait éppen csak egy kicsivel meghaladva akvárium helyezhető.
(A szabadon maradt nehezen hozzáférhető hely orchideákkal feltöltendő.)
-> Az adott ingatlanban hány tonna a födém terhelhetősége

Légyszi, ha tényleg költözöl vigyél el magaddal lakásokat nézni, akarom látni az ingatlanos arcát, amikor felteszed ezeket a kérdéseket.
Képzeletbeli párbeszéd nagyon-nagyon OFF
Ingatlanos:
Ez itt az egyik hálószoba... Szép világos sokat süt ide a nap
SZTR: Nagyszerű! Én egyébként jobban szeretek a hálószobám helyett L alakban a kanapén aludni...
Ingatlanos: "WTF 1"
SZTR: NA! Ön szerint ha ebben a szobában egy 200X200 cm-es akváriumot valamint 278 db orchideát kívánok tartani, az hány százalékban fogja növelni a szoba relatív páratartalmát?
MSE: Húúú remélem minimum 85% lesz a páratartalom. Tudod SZTR nem kezdhetjük el elég korán felvenni a harcot a ráncok ellen, és te olyan keveset iszol, szükséged van arra a vízre is, ami a bőrödön keresztül szívódik fel...
SZTR: Igen-igen (közben mókusfej)
Ingatlanos: "Ezekkel soha többet sehova..."
(SZTR + MSE egyszerre kivesz a táskájából egy-egy virágvizes zselét, és bekenik az arcukat. Utána elégedetten összenéznek.)
SZTR: Megoldható, hogy egy nagyon részletes alaprajzot kaphassak a lakásról, kíváncsi vagyok a födém maximális terhelhetőségére, illetve a fő gerendák elhelyezkedésére?
Ingatlanos: "Ez életem legrosszabbnapja"
Ez itt a fürdőszoba, sajnos nem annyira tágas....
SZTR: Jó, de ugye ez a fal nem főfal?
Ingatlanos: Öööö, nem.
SZTR: Nagyszerű, régi álmom, hogy a fürdőszobában fal helyett egy nagy akvárium legyen, nincs is jobb, mint amikor az ember elúszó halakon keresztül látja a párját zuhanyozni...
APA: Ez egy GERONIMO! nem Nem NEM - (eközben egy nagyobb fázisceruzával bontogatja az egyik villanykapcsolót)

Ja azt nem írtam, hogy apát is vigyük magunkkal, tudod, hogy szeret ilyen dolgokban részt venni.

NA (ez most egy vége na) elmegyek zuhanyozni, mert teljesen beleéltem magamat ebbe a képzelt lakásnézegetésbe, viszont semnmit sem írtam le abból, amit akartam. Majd ha fürdés után lesz még erőm írok egy nem annyira OFF bejegyzést is
 
-- Nem annyira OFF, de azért az
Nekem személy szerint jobban tetszett a naplód eleje, amikor még tervezgettél meg bénáztál + hosszabban írtál. Mostanában viszont sokkal szebbek a képek.
Van pár témajavaslatom is (remélem valamelyiket megírod cserébe hozok neked sóskát vagy GGyL-t, vagy megmutatom a megoldást erre. XOO;XOO;XOO)
Esetleg írhatnál az amano business-ről. Nekem pl.: nagyon érdekes, hogyan találtad meg a módját, hogy az eléggé költséges hobbid visszahozzon valamennyi pénzt.
Beszámolhatnál a betta hullásról és/vagy a betták születéséről és felneveléséről.
Teljesen marginális, de engem szórakoztatna: Írhatnál a hozzád látogató halvásárlókról: tipizálhatnád őket, a végén szigorúan és másnap elhívott randizni... zárással :)
Akkor szerdán ;)
 
NA (ez most egy eleje na nem egy vége na ) behoztam a lemaradásomat, és végigolvastam májustól...
Figyu, te mi alapján döntöd el, hogy használsz-e ékezeteket vagy nem?

2019 oktobereig az alapjan, hogy telefonrol irok-e vagy geprol. Amiota uj laptopom van, nemet billenzyuzettel, azota a lustasagom alapjan... (a magyar bill.-re valo atvaltas nem mukodik tökeletesen.)


Tetszik a fenti növényes fal, meg a bambuszos akvárium is, csak a hobbid lakásra gyakorolt hatását kezdem egy kicsit túlzónak gondolni
... hät meg ha tudnäd, hogy az älmatlan ejszakai oraimban azon tünödök, hogyha egy tanfolyam utani szerda ejszaka, a ferjed helyen hemperegve s vihäncolva felvetnem ama tervemet, hogy a ti szobatok es levi szobäja közötti falat akvariumra cserelnem, akkor te mindezt egy mikroszälas vileda ronggyal a szädban hallgatnäd-e vegig, vagy anelkül?

Mekkora az adott ingatlan MAXIMÁLIS akvárium-befogadó kapacitása (ab K) értsd a lakásban fellelhető legnagyobb/potenciális szabad felület, ahova a józan ész határait éppen csak egy kicsivel meghaladva akvárium helyezhető.
Erdekes kifejezes ez a jozan esz.... ez biztos valami orszag, vagy varos lehet, hogy hatarai vannak. Ellatogatnek oda, a soraid alapjan nagy akvariumos helynek tünik. ;)

nehezen hozzáférhető hely orchideákkal feltöltendő.
Nälam nem a "nehezen elerhetö helyek" vannak orchideakkal feltöltve, hanem ugy ältalänossägban a "helyek".


SZTR: Igen-igen (közben mókusfej)
Szerintem a forumtärsak a kettönk közti public beszelgetes nagyreszet nem ertik, de erre a sorra tuti azt hittek, hogy az autocorrekt beleszolt...



SZTR: Nagyszerű, régi álmom, hogy a fürdőszobában fal helyett egy nagy akvárium legyen, nincs is jobb, mint amikor az ember elúszó halakon keresztül látja a párját zuhanyozni...
Most ezt olyan fennhanggal irtad, mintha lenne ennel jobb dolog. o_O

Nekem személy szerint jobban tetszett a naplód eleje, amikor még tervezgettél meg bénáztál + hosszabban írtál.
Elözö telen melyebb szociälis kapcsolatok hiänyäban figyelemeltereleskent hasznaltam a forumot...meg az akvariumot is. Illetve akkor több "elpazarolando idövel" rendelkeztem... es akkor meg nem lepett eletbe a penz-beoszto protkoll. 🥺


Esetleg írhatnál az amano business-ről.
Az nem a mano biznisz, hanem neocaridina.
Rendben, leirom.

Nagyon tetszenek a kek szinü ällatok, mert valahogy olyan termeszetellenes szin (pl nincs igazan kek macska, kutya, vagy ember). Ezert van egy kek neocaridinas akvariumom, melyböl regebben rendszeresen kiszelektältam a csunyabb garnikat.. igy egy idövel egeszen szep ällomänyom lett... Ha pedig "zsebpenzre" van szüksegem, akkor eladok par tucatot. :D

Ezert a pär sorert komolyan kapok soskät??? :love::love::love::love::love:

Írhatnál a hozzád látogató halvásárlókról: tipizálhatnád őket, a végén szigorúan és másnap elhívott randizni... zárással :)
Be kell biztositanom a következö heti vas-ellätosamat tehät:
 
Huszonkettedik Bejegyzés-
Humanetológiai megfigyelések- A hozzám betért vásárlók
avagy: Mindenki örült /Part 1.0/

A következő sorozatban bemutatott emberek NEM a képzelet szüleményei, mind valóságosak.
Minden hasonlóság egy-egy képregénnyel csak a véletlen eredménye.


1.) Akik bármelyik pillanatban felrobbanhatnak az örömtől


- Járt nálam egy fiatal pár, akik igazából csupán néhány szál moháért jöttek. Mint a gyermekek az állatkertben mutogattak mindenhova, hogy ez milyen csudijómááár, de azmegmégszupiszupibb. Annyira örültek mindennek, hogy majd sirva fakadtak, amikor ingyen adtam nekik holyagcsigákat. Nem hittek szemüknek, amikor ajandek guppi-lányokat zacskoztam be nekik. Hiába mondtam, hogy ez igazaból nekem nagyobb boldogság, mert már hónapok óta nem tudom őket senkire sem rásózni....

- Volt egy nyalga, nyakikláb fickó, garnélakat szeretett volna. A 180 cm akvárium egyik széléről a másikig ugráltam, hogy a " csodálatosabbnál csodálatosabb" szinhibás garnikat kihalásszam neki. Képzeljétek el, ahogy egy 40-es férfi, óriási csillogó szemekkel ilyeneket mond: ,,ÓóóóóÓÓóóó wááóó istenem, ez már nem is kék, hanem szürkésbarNAAAA!!!!! Mindegy mibe kerül, én megveszeeeem!!!". Annyira bepörgött, hogy visongatásai közben a fiatlokra jellemző mutálást véltem hangjában felfedezni.


(A következő részben bemutatom a nem-kummonativokat.
Az azt követőben, meg a randira hivosakat.)

Köszönöm, hogy itt järtäl, legyen boldogsägos blackfriday-d...
 
Aztaaaa! CO2 beoldas nelkul is lehet brutalis bubizas
View attachment 84191

Lehet, hogy nem kellett volna a Nitrit nagyrészét produkalo halakat eladnom, majd tapgolyókat a foldbe nyomkodnom, tovabba egy veletlenul megvasarolt taptablettat a vizbe dobnom, majd AZ egesz akvariumot 2 hetre magara hagynom? 🤔
nekem is van néhány ilyen szőrös fajta növényem, de azok nem bubiznak :D
 
Huszonharmadik Bejegyzés-
Humánetológiai megfigyelések- A hozzám betért vásárlók
avagy: Mindenki örült /Part 2.0/

2.) A nem-kommunikatívok

Őket már az e-mailezés közben fel lehet ismerni. Én általában leírom, hogy milyen portékám van, milyen igényei vannak, mik a gyengéik, és hogy x darab mennyibe kerül.
A legtöbben pár mondatban válaszolnak, a nem-kommunikatívok jellemző válasza mondjuk egy garnélákkal kapcsolatos e-mailemre annyi, hogy ,,15."
Most, hogy ez azt jelenti, hogy 15 garnélát szeretne-e, vagy, hogy 15-én jön, esetleg már aznap 15 órakor, vagy, hogy ő 15 CHF-nyi garnélát szeretne, azt meg kell külön kérdezni.
A kedvencem egy nő volt, aki vett 30 garnélát, becsöngetett, feljött, én kinyitottam az ajtót:
én köszöntem -- ő bólintott;
kedvesen beinvitáltam -- mosoly nélkül bejött;
mondtam, hogy előre kihalásztam a garnikat, hogy ne kelljen várnia, nézze meg, hogy tetszenek-e -- az ő reakciója, csak annyi volt, hogy: ,,hány frank?";
én megköszöntem, kellemes estét kívántam -- ,, ő bólintott, majd elment.

Nekem akkor ennyi eladni-való garnélám volt, így a hirdetésemet leszedtem. Másnap láttam, hogy feltette őket, 1 CHF-val drágábban darabját, mint én. (Hirdetés szövege: ,,eladó garnéla") Gondoltam, betette őket az akváriumba, és valamiért nem illenek be, OK.

Pár hét múlva újra lettek eladni való garnélák, meghirdettem őket. Hamarosan jött is az első jelentkező, ennyi volt az e-mail, hogy: ,,30".
Újra a dilemma, hogy ez most mit jelent, 30 garnéla, beillenek-e egy 30°C -os vízbe stb??

Ugyan az a nő jött hozzám. Én az ajtó kinyitásakor nevetve mondtam, hogy jöjjön csak be, a garélákat már előre kihalásztam, hogy ne kelljen várnia, nézze meg, hogy tetszenek-e. Tetszettek neki, de én azért megkérdeztem, hogy mi lett az előző 30-cal... állítólag ,,megették a halak, hány frank?". Én megköszöntem, kellemes estét kívántam -- ő bólintott, majd elment.

Hozzáteszem, nem lehet semmi panaszkodni-valóm. Legalább nem ment el vele sok időm -nem úgy, mint a következő bejegyzésben ismertetésre kerülő típus, akik "többet szeretnének, mint egyszerű eladó-vásárló viszony".

Köszönöm, hogy belippantottál, kezdődjön kellemesen az advented. :)
 
Huszonharmadik Bejegyzés-
Humánetológiai megfigyelések- A hozzám betért vásárlók
avagy: Mindenki örült /Part 2.0/

2.) A nem-kommunikatívok

Őket már az e-mailezés közben fel lehet ismerni. Én általában leírom, hogy milyen portékám van, milyen igényei vannak, mik a gyengéik, és hogy x darab mennyibe kerül.
A legtöbben pár mondatban válaszolnak, a nem-kommunikatívok jellemző válasza mondjuk egy garnélákkal kapcsolatos e-mailemre annyi, hogy ,,15."
Most, hogy ez azt jelenti, hogy 15 garnélát szeretne-e, vagy, hogy 15-én jön, esetleg már aznap 15 órakor, vagy, hogy ő 15 CHF-nyi garnélát szeretne, azt meg kell külön kérdezni.
A kedvencem egy nő volt, aki vett 30 garnélát, becsöngetett, feljött, én kinyitottam az ajtót:
én köszöntem -- ő bólintott;
kedvesen beinvitáltam -- mosoly nélkül bejött;
mondtam, hogy előre kihalásztam a garnikat, hogy ne kelljen várnia, nézze meg, hogy tetszenek-e -- az ő reakciója, csak annyi volt, hogy: ,,hány frank?";
én megköszöntem, kellemes estét kívántam -- ,, ő bólintott, majd elment.

Nekem akkor ennyi eladni-való garnélám volt, így a hirdetésemet leszedtem. Másnap láttam, hogy feltette őket, 1 CHF-val drágábban darabját, mint én. (Hirdetés szövege: ,,eladó garnéla") Gondoltam, betette őket az akváriumba, és valamiért nem illenek be, OK.

Pár hét múlva újra lettek eladni való garnélák, meghirdettem őket. Hamarosan jött is az első jelentkező, ennyi volt az e-mail, hogy: ,,30".
Újra a dilemma, hogy ez most mit jelent, 30 garnéla, beillenek-e egy 30°C -os vízbe stb??

Ugyan az a nő jött hozzám. Én az ajtó kinyitásakor nevetve mondtam, hogy jöjjön csak be, a garélákat már előre kihalásztam, hogy ne kelljen várnia, nézze meg, hogy tetszenek-e. Tetszettek neki, de én azért megkérdeztem, hogy mi lett az előző 30-cal... állítólag ,,megették a halak, hány frank?". Én megköszöntem, kellemes estét kívántam -- ő bólintott, majd elment.

Hozzáteszem, nem lehet semmi panaszkodni-valóm. Legalább nem ment el vele sok időm -nem úgy, mint a következő bejegyzésben ismertetésre kerülő típus, akik "többet szeretnének, mint egyszerű eladó-vásárló viszony".

Köszönöm, hogy belippantottál, kezdődjön kellemesen az advented. :)
Nem azért mondom...de ez azért pofátlansàg.
Akvarisztikai berkekben jellemzően magadnak veszel halat, garnélát, felszerelést, egyebet egy apróhirdetésben...
De hogy megvegye, aztán drágábban továbbadja...ráadásul pont garnikat, amik amúgy is érzékenyek egy költözésre...
Nem baj, majd megdöglenek annál, aki megvette tőle...🤬😠
 
Huszonharmadik Bejegyzés-
Humánetológiai megfigyelések- A hozzám betért vásárlók
avagy: Mindenki örült /Part 2.0/

2.) A nem-kommunikatívok

Őket már az e-mailezés közben fel lehet ismerni. Én általában leírom, hogy milyen portékám van, milyen igényei vannak, mik a gyengéik, és hogy x darab mennyibe kerül.
A legtöbben pár mondatban válaszolnak, a nem-kommunikatívok jellemző válasza mondjuk egy garnélákkal kapcsolatos e-mailemre annyi, hogy ,,15."
Most, hogy ez azt jelenti, hogy 15 garnélát szeretne-e, vagy, hogy 15-én jön, esetleg már aznap 15 órakor, vagy, hogy ő 15 CHF-nyi garnélát szeretne, azt meg kell külön kérdezni.
A kedvencem egy nő volt, aki vett 30 garnélát, becsöngetett, feljött, én kinyitottam az ajtót:
én köszöntem -- ő bólintott;
kedvesen beinvitáltam -- mosoly nélkül bejött;
mondtam, hogy előre kihalásztam a garnikat, hogy ne kelljen várnia, nézze meg, hogy tetszenek-e -- az ő reakciója, csak annyi volt, hogy: ,,hány frank?";
én megköszöntem, kellemes estét kívántam -- ,, ő bólintott, majd elment.

Nekem akkor ennyi eladni-való garnélám volt, így a hirdetésemet leszedtem. Másnap láttam, hogy feltette őket, 1 CHF-val drágábban darabját, mint én. (Hirdetés szövege: ,,eladó garnéla") Gondoltam, betette őket az akváriumba, és valamiért nem illenek be, OK.

Pár hét múlva újra lettek eladni való garnélák, meghirdettem őket. Hamarosan jött is az első jelentkező, ennyi volt az e-mail, hogy: ,,30".
Újra a dilemma, hogy ez most mit jelent, 30 garnéla, beillenek-e egy 30°C -os vízbe stb??

Ugyan az a nő jött hozzám. Én az ajtó kinyitásakor nevetve mondtam, hogy jöjjön csak be, a garélákat már előre kihalásztam, hogy ne kelljen várnia, nézze meg, hogy tetszenek-e. Tetszettek neki, de én azért megkérdeztem, hogy mi lett az előző 30-cal... állítólag ,,megették a halak, hány frank?". Én megköszöntem, kellemes estét kívántam -- ő bólintott, majd elment.

Hozzáteszem, nem lehet semmi panaszkodni-valóm. Legalább nem ment el vele sok időm -nem úgy, mint a következő bejegyzésben ismertetésre kerülő típus, akik "többet szeretnének, mint egyszerű eladó-vásárló viszony".

Köszönöm, hogy belippantottál, kezdődjön kellemesen az advented. :)
A hasonló érdeklődőkkel tele a t....... khm, akarom mondani hócipőm.
A kedvencem, aki rögtön rávágja a félárat emailben...de se nem köszön, meg nem szólít...csak annyi ír, hogy pl. 20 Euro...
A hirdetésben 45 szerepel....
Na, ezeknek visszaírok, hogy 20 nem megy, de 60 igen...😛😀😀
 
Huszonnegyedik Bejegyzés-
Humánetológiai megfigyelések- A hozzám betért vásárlók
avagy: Mindenki örült /Part 3.0/

2.) A randira hívók


-> A házas szlovén
Növényekért jött, ca fél-háromnegyed órát maradt "akvadumcsizni", miközben elmesélte, hogy a felesége sokszor túleteti a halakat, hiába kéri meg, hogy ne tegye. Ő azért említésre méltó, mert mókás volt, hogy reggelente sokszor fogadott egy SMS tőle.
Részletek az SMS-ezéseinkből/ e-mailezéseinkből:

(A növény-átadás utáni hajnalban)
,,Neked nincs levegőztetőd?" -Rómeó
,,Nincs, de nem is létszükséglet egy akváriumban, amennyiben az áramlás megfelelő erősségű."-én
,,blabla"-Rómeó ,,blabla"-én
(aznap délután)
,,Nálad mindig ég a lámpa?"- Rómeó
,,Nem, ennyit meg annyit ég."-én
(másnap reggel)
,,Ha bármi kérdésem lenne, írhatok neked?"-Rómeó
,,Természetesen."-én
(másnap reggel 8)
,, Jó reggelt! A növények csodaszépek."- Rómeó
,, Örülök, hogy elégedett vagy velük."-én
,, Muszáj vagyok elégedettnek lennem, ha egy ilyen fiatal nőnek ilyen szép növényei vannak."-Rómeó
,,😇"-én
,,Biztos te is olyan jól érzed magad mint a növényeid.... mert mindent sok szeretettel csinálsz."-Rómeó
,, Olyan jól, mint a növények, nem érzem magam, hiszen a növények egyszerű életformák, én meg egy komplex ember vagyok.
Amit nem szeretettel csinálok, azt el sem kezdem."-én

,, Remek hozzáállás. Hány éves vagy, ha kérdezhetem?
A barátod biztos nagyon elégedett."-Rómeó

(30 percig nem írtam vissza)
,, Ha nincs kedvedre, hogy írok, mondd meg kérlek"-Rómeó
,,blabla... a feleségednek valószínűleg nincs kedvére, hogy más nőknek írogatsz."-én
,, A legjobb kor, és méghozzá magyar is! Nagyon érdekes. Nagy kár, hogy egy ilyen fiatal nő egyedül alszik..."-Rómeó
,,blabla.... Nem írtam, hogy egyedül aludnék...."-én
,,blabla"Rómeó
(másnap délután)
,,Segíts kérlek, elromlott az akvárium-lámpám!"-Rómeó
,,blabla"-én ,,blabla"-Rómeó
,, Valóban elromlott a lámpád, vagy csak ürügyet kerestél, hogy írj?"-én
,,Valóban rossz, de ha gondolod, ma este találkozhatnánk."-Rómeó
,, Vagy ma este "találkozhatnál a feleségeddel."-én

Pár email-váltásba került, hogy végül a feleségét ***** meg...
Tanulság a feleségeknek, akik akváriummal rendelkező férjet tartanak otthon: Ne etessétek túl a halakat. ;)

-> A 42 éves vietnámi

Biztos mindenkinek megvan a bevált stratégiája, hogyha egy beszélgetést befejezne. Fél óra akvadumcsizás után én is bevetettem a sajátomat:

,,NA! Örülök, hogy beszélgettünk, sok örömöt kívánok a növényekkel."-én
,, Na igeen, én is örülök a beszélgetésnek. Egyébként milyen szűrőt használsz?"- vietnámi Rómeó
,, Öhm...Eheimot, meg egy másikat. Már kicsit késő van, de megnézheted."-én
,, Uuuh, nekem is volt egyszer egy nagy akváriumom."- vietnámi Rómeó
,,Ühüm."-én
,, Amikor elváltam a feleségemtől, akkor annyira szomorú voltam, hogy még az akváriumomat is eladtam. Egyébként te házas vagy?"- vietnámi Rómeó
,, Kissé személyes kérdés ez, csak növényekért jöttél.... De én a "válásom alkalmával" vettem az én akváriumomat"- én
(fél órányi ,,blabla"-én ,,blabla"- vietnámi Rómeó-val, és pár ,,NA! Örülök, hogy beszélgettünk..."-kel később)
,, A fiam autóvezető-oktató, taníthatna téged." - vietnámi Rómeó
,, Nem szeretném, hogy megtanítson autót vezetni."-én
,,Akkor megtanítalak én!"- vietnámi Rómeó
,, Nem, nem azt sem szeretném. Amúgy is már késő van."-én

,, Akkor tanítok valami mást."- vietnámi Rómeó
(ekkor láttam, hogy a megszokott ,,NA! Örülök, hogy beszélgettünk..."-kel semmire sem megyek.)
,, Ez a beszélgetés már nem tetszik, szeretném, hogy most menj haza."-én
pár ,,blabla"-val később végre kiment.

Másnap délután írt egy e-mailt:
,, Du ziehst so süss aus" (német magyar fordítás: kinézni valahogy: siehst aus [zíhszt ausz] kiköltözni: ziehst aus [cíhszt ausz] ) -> vietnámi Rómeó szerint nagyon édesen költözök ki.
Továbbá bocsánatot kért, és elhívott vacsorázni.


Az e-maile válasz nélkül maradt.



Köszönöm, hogy itt jártál. :)
*jókívánság*

ps.:

Ugyan, ennek már nagyon nincs semmi köze ahhoz, ami egy akvárium-naplóban lenne keresnivalója, de az utolsó részben bemutatom a hebehurgya patkány-ketrec felvásárlókat.
 
Utoljára módosított:
Huszonnegyedik Bejegyzés-
Humánetológiai megfigyelések- A hozzám betért vásárlók
avagy: Mindenki örült /Part 3.0/

2.) A randira hívók


-> A házas szlovén
Növényekért jött, ca fél-háromnegyed órát maradt "akvadumcsizni", miközben elmesélte, hogy a felesége sokszor túleteti a halakat, hiába kéri meg, hogy ne tegye. Ő azért említésre méltó, mert mókás volt, hogy reggelente sokszor fogadott egy SMS tőle.
Részletek az SMS-ezéseinkből/ e-mailezéseinkből:

(A növény-átadás utáni hajnalban)
,,Neked nincs levegőztetőd?" -Rómeó
,,Nincs, de nem is létszükséglet egy akváriumban, amennyiben az áramlás megfelelő erősségű."-én
,,blabla"-Rómeó ,,blabla"-én
(aznap délután)
,,Nálad mindig ég a lámpa?"- Rómeó
,,Nem, ennyit meg annyit ég."-én
(másnap reggel)
,,Ha bármi kérdésem lenne, írhatok neked?"-Rómeó
,,Természetesen."-én
(másnap reggel 8)
,, Jó reggelt! A növények csodaszépek."- Rómeó
,, Örülök, hogy elégedett vagy velük."-én
,, Muszáj vagyok elégedettnek lennem, ha egy ilyen fiatal nőnek ilyen szép növényei vannak."-Rómeó
,,😇"-én
,,Biztos te is olyan jól érzed magad mint a növényeid.... mert mindent sok szeretettel csinálsz."-Rómeó
,, Olyan jól, mint a növények, nem érzem magam, hiszen a növények egyszerű életformák, én meg egy komplex ember vagyok.
Amit nem szeretettel csinálok, azt el sem kezdem."-én

,, Remek hozzáállás. Hány éves vagy, ha kérdezhetem?
A barátod biztos nagyon elégedett."-Rómeó

(30 percig nem írtam vissza)
,, Ha nincs kedvedre, hogy írok, mondd meg kérlek"-Rómeó
,,blabla... a feleségednek valószínűleg nincs kedvére, hogy más nőknek írogatsz."-én
,, A legjobb kor, és méghozzá magyar is! Nagyon érdekes. Nagy kár, hogy egy ilyen fiatal nő egyedül alszik..."-Rómeó
,,blabla.... Nem írtam, hogy egyedül aludnék...."-én
,,blabla"Rómeó
(másnap délután)
,,Segíts kérlek, elromlott az akvárium-lámpám!"-Rómeó
,,blabla"-én ,,blabla"-Rómeó
,, Valóban elromlott a lámpád, vagy csak ürügyet kerestél, hogy írj?"-én
,,Valóban rossz, de ha gondolod, ma este találkozhatnánk."-Rómeó
,, Vagy ma este "találkozhatnál a feleségeddel."-én

Pár email-váltásba került, hogy végül a feleségét ***** meg...
Tanulság a feleségeknek, akik akváriummal rendelkező férjet tartanak otthon: Ne etessétek túl a halakat. ;)

-> A 42 éves vietnámi

Biztos mindenkinek megvan a bevált stratégiája, hogyha egy beszélgetést befejezne. Fél óra akvadumcsizás után én is bevetettem a sajátomat:

,,NA! Örülök, hogy beszélgettünk, sok örömöt kívánok a növényekkel."-én
,, Na igeen, én is örülök a beszélgetésnek. Egyébként milyen szűrőt használsz?"- vietnámi Rómeó
,, Öhm...Eheimot, meg egy másikat. Már kicsit késő van, de megnézheted."-én
,, Uuuh, nekem is volt egyszer egy nagy akváriumom."- vietnámi Rómeó
,,Ühüm."-én
,, Amikor elváltam a feleségemtől, akkor annyira szomorú voltam, hogy még az akváriumomat is eladtam. Egyébként te házas vagy?"- vietnámi Rómeó
,, Kissé személyes kérdés ez, csak növényekért jöttél.... De én a "válásom alkalmával" vettem az én akváriumomat"- én
(fél órányi ,,blabla"-én ,,blabla"- vietnámi Rómeó-val, és pár ,,NA! Örülök, hogy beszélgettünk..."-kel később)
,, A fiam autóvezető-oktató, taníthatna téged." - vietnámi Rómeó
,, Nem szeretném, hogy megtanítson autót vezetni."-én
,,Akkor megtanítalak én!"- vietnámi Rómeó
,, Nem, nem azt sem szeretném. Amúgy is már késő van."-én

,, Akkor tanítok valami mást."- vietnámi Rómeó
(ekkor láttam, hogy a megszokott ,,NA! Örülök, hogy beszélgettünk..."-kel semmire sem megyek.)
,, Ez a beszélgetés már nem tetszik, szeretném, hogy most menj haza."-én
pár ,,blabla"-val később végre kiment.

Másnap délután írt egy e-mailt:
,, Du ziehst so süss aus" (német magyar fordítás: kinézni valahogy: siehst aus [zíhszt ausz] kiköltözni: ziehst aus [cíhszt ausz] ) -> vietnámi Rómeó szerint nagyon édesen költözök ki.
Továbbá bocsánatot kért, és elhívott vacsorázni.


Az e-maile válasz nélkül maradt.



Köszönöm, hogy itt jártál. :)
*jókívánság*

ps.:

Ugyan, ennek már nagyon nincs semmi köze ahhoz, ami egy akvárium-naplóban lenne keresnivalója, de az utolsó részben bemutatom a hebehurgya patkány-ketrec felvásárlókat.
Hmm...
Milyenek ezek az akvaristák...😃😃😃
Ahelyett, hogy lecsaptál volna szegény házas, szlovén, akvarista Rómeóra...😁😁
 
Back
Oldal tetejére