• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Itt egy szűrőszobás, 6cm-es üvegből, 65ezer literes, otthoni csöppség Németországból:

Egy szebb, 37ezres Izraelből /25ezer liter/h szűrőcskével :D/:

Egy, ami igen-igen tud engem befolyásolni, már a ház tervezésekor számoltak az akival + HOME MADED háttér:

Plusz fent linkeltem egyet.
A tetőtérit hiába keresem égre-földre, nem találom. Az is valahol Németországban készült... Külön béreltek darut, hogy az üveglapokat beemeljék. Pedig, ha jól emlékszem az egy szépen növényesített volt... Ha egyszer megtalálom, linkelem
Ezer köszönet!
 
Ez viszont gondolom "csak 6500 literes, nem 65ezer...:eek:

A narrátor elmondása szerint az akvárium 7mx4mx2m =56m'3 =56 ezer liter. Mondjuk a videón sokkal kisebbnek néz ki. De a sötétsége illetve növenytelensége miatt nem látszódik, hogy majd' olyan mély mint amilyen hosszú.
Hozzáteszem, elég rondának tartom az egészet. :D Se a háttér, se a halak, se semmi nem tetszik onnan. Innen is látszik, hogy nem a méret a lényeg...:giggle:
 
Adja Isten, hogy legyen lehetöseged ugy tervezni a hazadat, hogy beletervezed mar az akvariumot is!:)
Ha keszen lesz, mindenkepp elmegyek megsasolni, ha szivesen latsz.

Már hogyne látnálak szívesen! De még (/már) egyenlőre azt sem tudom, hogy majd visszaköltözök-e... ha meg igen, akkor nem túl valószínű, hogy frissen épített házba fogok beköltözni... De azért köszönöm a jókívánságod! :)
 
Szia! Elso novenyes akvad lesz?

Az egy kicsit attól is függ, hogy kinek mit jelent a növényes akvárium. :D
Ez lesz a 3. akváriumom, de az előzőekben is voltak növények. Ezek esetében vettem egy adag "kezdő növénycsomagot", ami igénytelen gazokból állt. A mostaninál szeretném egyesével kiválogatni a növényeket, és tudatosan elhelyezni őket.
Az előző kettő AQ-nál a növényeket gyakorlatilag inkább csak NO3 felvételük miatt tartottam, és esztétikai szerepük háttérbe szorult.
Az én megfogalmazásomban ez lesz az első növényes akim.
 
A narrátor elmondása szerint az akvárium 7mx4mx2m =56m'3 =56 ezer liter. Mondjuk a videón sokkal kisebbnek néz ki. De a sötétsége illetve növenytelensége miatt nem látszódik, hogy majd' olyan mély mint amilyen hosszú.
Hozzáteszem, elég rondának tartom az egészet. :D Se a háttér, se a halak, se semmi nem tetszik onnan. Innen is látszik, hogy nem a méret a lényeg...:giggle:
Bocsi, a videot nem neztem meg meg ( itt az irodaban csak bekukkantok neha a honlapra, nem nezek vidiket...:)), csak a kap alapjan tünt sokkal kisebbnek, mea culpa, akkor igazatok lesz.
 
Kilencedik Bejegyzés- Akvarisztika a mindennapokban
Avagy 1m² vízfelület hátránya és előnye

Előtörténet: Nem húzom sokáig az időt, itt bizony a levegő megemelkedett páratartalmáról lesz szó.

Hátrány:
Minden reggel erre ébredek
3045620-20190124-YEqYsl.jpg

Az eddigi akváriumoktól származó reggeli párakicsapódást 10 percnyi szellőztetéssel el tudtam intézni. Most, ezzel annyit érek el, hogy a víz lecsöpög, a padló meg beázik. :D Így reggelente a halak etetésén, az állománylétszám-ellenőrzésen, a patkány (de rosszul hangzik, a jövőben „ a patkány” Marzipán/Marcikám lesz csak) meggyöntölgetésén kívül most már ablakot is kell törölgetnem.

Előnyők:
1.) Az én szervezetem az életben maradás érdekében rendkívül hamar alkalmazkodik, mondhatni, nulla-generációs evolúciós ugrásokat lép meg, csak azért, hogy fennmaradjon. Egy olyan problémához kellett alkalmazkodnia, hogy rettentően kevés folyadékot iszok. Persze, mint mindenki másnál, engem is próbált a testem először fejfájással, szédüléssel, ájulással meg hasonlókkal figyelmeztetni, de nem voltam túl jó kommunikációs partner. Ezééért /Előre figyelmeztetek mindenkit, hogy attól függetlenül, mennyire hitelesen írom ezeket a dolgokat, azért MÉG nincsenek tudományosan alátámasztva, mindez csupán személyes megfigyelésen alapszik./ a szervezetem átalakult úgy, hogy képes a folyadékot az engem körülvevő levegőből felvenni. Ez a képesség átlag földi légnyomáson (1013,25 hPa +/- 63,18 hPa), átlag hőmérsékleten működik. Olyasmi ez, mint a pókszabásúak trochea-tüdejének működése.
Amióta nagymértékben nőtt a lakás levegőjének páratartalma, azóta elég a megszokottnál is kevesebbet innom! A pórusaim simán összegyűjtenek 2-2,25 dl vizet naponta!

2.) Nem csak az ablakok sarkában megtelepedett fekete penész hálálja meg a plusz nedvességet burjánzással, hanem az azt kedvelő szobanövények is. A fikuszom rengeteg új levelet hoz, attól függetlenül hogy nincs a lakásban túl meleg.
3045622-20190124-viuFdU.jpg

Ui.: Ti is észrevettétek már, hogy akármikor át akarnak minket verni (legyen szó egy szerződésről, reklámról, fórumbejegyzésről, stb) a turpisságra figyelmeztető sorokat mindig kis méretű és szinte láthatatlan színű betűkkel írják?

Ui2.: A következő bejegyzés szorosabban fog kapcsolódni az akváriumhoz.
 
Megkezdődött a "háttér" építése, ami végül is nem a hátlapra, hanem az al-lapra lesz felragasztva. Így egyszerűbb lesz az elveszített algaháború után eltávolítani.

3049982-20190128-QVQ9Ub.jpg

Majd még természetesen itt-ott finomítok rajta, ezt-azt kiveszem/átalakítom. Csak úgy éreztem, illik egy rövid helyzetjelentést adnom.

Ui.: A rendetlenséget (szanaszét heverő puzzli-darabkák, kábelek mindenütt, földön heverő, letakart AQ...) nézzétek el nekem. :whistle:

Legyen kellemes hetetek!
 
Megkezdődött a "háttér" építése, ami végül is nem a hátlapra, hanem az al-lapra lesz felragasztva. Így egyszerűbb lesz az elveszített algaháború után eltávolítani.

View attachment 72032

Majd még természetesen itt-ott finomítok rajta, ezt-azt kiveszem/átalakítom. Csak úgy éreztem, illik egy rövid helyzetjelentést adnom.

Ui.: A rendetlenséget (szanaszét heverő puzzli-darabkák, kábelek mindenütt, földön heverő, letakart AQ...) nézzétek el nekem. :whistle:

Legyen kellemes hetetek!
Ezt jol le kell ragasztanod az akva aljahoz, lesz felhajtoero boven..
 
Back
Oldal tetejére