• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Folytasd a logikai sorrendet:
A patkányaimmal úgy bántam, mintha macskák lénnének, a macskámmal, mintha kutya lenne. Ha lenne kutyám, töle azt várnám el, hogy úgy viselkedjen, mint egy..... .


A megmaradt 30 literes nanoban minden rendben, viszont a garnélák már régóta nem szaporodnak. Mindig van petés lányka, nem is dobják el isö elött a petéket, de szaporulat még sincsen.😦 mivel már három éve nem Volt vérfrissités, ezért pár hete beszereztem egy 10fös csoportot. A felük teljesen kék, van egy koromfekete, a többiek meg csikosak/foltosak/a labaik-farkaik szintelenek. Ez Volt a legjobb minuségu ajanlat amit az orszagban talaltam.
A csoport nagyresze sajnos fiu..

A purigent kiszedtem, mert meguntam a kristálytiszta vizet, meg elegem lett az állandó no3 hiányból. A catappás- magroveres-mopanis szinü vizet még szoknom kell.
Ma üvegsuvickolás, mulmozás es vizcsere Van betervezve.

IMG_20201023_110916.jpgIMG_20201023_110834.jpg


A két süncsiga viselkedés hagy némi kivetnivalót maga utan.. még hogy szorgalmas alganyalók! A nagy fenéket. Heti programjuk van, ami abból áll hogy hétfötöl szerdáig összetapadva végigpróbálják az akvárium minden részét, hogy hol a legjobb "összetapadni". Élvezkedésük helyszinei a maguk utan hagyott fehér foltok (csigapete) alapján még hetek mulva is nyomonkövethetö.

A három napos kéjelgést követöen csütörtök délutánig kicsit elválnak útjaik, és zabálnak. Este aztán újra egymásra találnak, felmászik az egyik a másik hátára, es újrakezdik az akvarium minden berendezésén nyomot hagyó süncsi-szerelmeskedést.
Vasarnap aztán újra megpihennek, hogy hétfön újult erövel hagyhassanak nyomot az éjszakákba nyúló mocskolódásukkal.


___________

A nagy akvarium új-régi tulajdonosától kertem képeket a jelenlegi állapotokról, de nem küldott. :(

Kellemes hétvégét mindenkinek!
 
Na legalább nem csak nálam hagynak maguk után mindenfélét a sünik... Lassan kezd zavaró lenni, annyi petét hagynak szanaszét a 20asban...

Hogy lehet eleged a kristálytiszta vízből? :D
 
Hogy lehet eleged a kristálytiszta vízből? :D
Természetellenesnek tünt. Meg úgy gondolom, hogy a vasfás mocsokvizben a garnélak Meg az a pár megmaradt otocinclus jobban erzi magát.
Plusz sötét vizben kevésbe szembeötlö ha Par hétig nem pucolom az üveget..
De oszinten, leginkabb az zavart hogy a nitritát allandoan nullan volt... a visszatápozas ellenere is. Hosszu tavon ezt Meg a lassan novo novenyek Mint Pl Anubis sem tudjak dijazni. Mindig csak annyi új levelet hoztak, amennyi elhalt.
 
Most szeretnék egy akvariumnál maradni.

Ha egyszer lesz elég penzen, hogy itt lakast vegyek, akkor azert majd egy 4-5 ezer literes "fal-akváriummal" kiegeszitem a mostani 30 literes garnelasat. ;)
Az majdnem annyiba fog kerülni ott, mint a lakàs...😂😂
Feltéve, ha első emeleti lesz, akkor plusz költség a statikus megerősítés a földszinti lakónál...😃😃
De, úgy legyen! Kívánom neked! Csak naplót indíts majd neki...
 
Back
Oldal tetejére