• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Sokat gondolkodtam, hogy megírja-e ezt a hozzászólást és azt is tudom, hogy úgysem fogod megfogadni, de mégis megteszem, mert nagyon bírom a stílusod a lelkes hozzáállásod és a lenyűgözően szórakoztató bejegyzéseidet. Éppen ezért szeretném, ha mindez sok örömet és sikerélményt hozna számodra, de ezzel az akváriummal, felszereléssel nem fog. Ennél te sokkal többre vagy hivatott, mint ami ebből ki fog jönni. Mondom ezt arra alapozva, hogy az elmúlt kb 2 évben nagyjából végigjártam az utad. Én nem vettem, hanem adott volt egy sügerezésből átmentett 450l-es akvárium. Spórold meg az energiát és a pénz amit ebbe raknál! Add el és vegyél egy kisebbet, alacsonyabbat és csinálj belőle egy mégis sokkal szebbet! Vagy nagyon mélyen nyúlj a zsebedbe! ( na ez az, amihez végképp semmi közöm, de jó ha tudod, hogy fél misi ennél a méretnél kb. az alap)
Ez a kavicságyas low-tech, ezzel a technikával, két fénycsővel... Soha nem lesz olyan amilyet szeretnél és amilyet a képeken látsz. Nem fog áradni belőle a fény, az élénk zöld színek, vakító tisztaság, a láthatatlanul tiszta víz varázsa, a CHI . Egyszóval, nem lesz a nappalid dísze. Annyira biztos nem mint amit a növényes akvarisztikából ki lehet hozni.
Persze az lesz a legjobb ha rácéfolsz mindarra amit írtam;)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Örülök, hogy hosszas gondolkodás után végül is írtál.

és azt is tudom, hogy úgysem fogod megfogadni
Annyira meg nem vagyok reménytelen eset, mint amilyennek kiadom magam (azért az illúzió magtartása érdekében nem fogom [még] megfogadni a tanácsod).



szeretném, ha mindez sok örömet és sikerélményt hozna számodra
Nincs is annál nagyobb sikerélmény, mint amikor szembesülök azzal, hogy valamit elrontottam, de megismerem a megoldást. Ezen logikán elindulva, minél több bosszadalommal jár majd ez az akvárium, annál több mindent ismerhetek meg, ami totális euforiához vezethet.:D


Spórold meg az energiát és a pénz amit ebbe raknál!
A befektetett energiára nem feltétlenül úgy gondolok, mint az adott akváriumba fektetett energia. Nagyon sok hiányosságom van még mindig az akvarisztikával kapcsolatban, így a befektetett energiára úgy tekintek, mint önfejlesztésembe fektetett energia.
A belefektetett anyagiak nagy részét /értem úgy mint új szűrő, CO2 berendezés, skimmer stb/ később is fel tudom használni. Egyedül a fényforrást, és az esetlegesen elhasznált CO2 palackok mennek a tudás oltárára. Nem?



Ennél te sokkal többre vagy hivatott
Kedves-kedves, de nem kell engem túlidealizálni. :D Jelenleg annyira lennék képes, hogy egy akvárium naplót lemásolva, itthon is megteremtsek egy tökéletes akváriumot.
De abból nem tanulnék semmit. Számomra –még, ha a végeredmény sokkal attraktívabb is lenne- ez lenne inkább energia és pénz pazarlás. /Csak hogy egy sötét titkot eláruljak: a Nano akvárium újrarendezése szinte biztosan egy itteni napló másolata lesz./



de jó ha tudod, hogy fél misi ennél a méretnél kb. az alap
Ugyan majd csak márciusban fogom elkezdeni megtervezni az ,,anyagi tervrendszeremet”, de annyit nagyjából tudok, hogy a szabadon elkölthető „zsebpénzemet” minimum 30ezer, maximum 50ezer forintban fogom meghatározni (plusz ehhez jön olyan 15 ezer Ft garnéla eladásból származó bevétel) havonta. Tehát, ideális esetben egy éven belül bele tudok ölni fél mi….nem írom le, mert a végén meggondolom magam.:D

Egyébként hogyan jutottál ehhez a félM Ft-hoz?
Már nézegettem, hogy esetleg mi mindennel lehetne feltúrbózni, de ez alapján nagyjából erre jutottam:
- Fény /adott mérethez/, 25ezer Ft/db x 3 = 75ezer
- Tetra ex 1200, = 55 ezer
- CO2 + palacktöltés egy évre /=50kg/ = 35ezer + 100ezer = 135ezer
- Skimmer; = 10ezer
- ez-az; = 50ezer

_________________
= 325 ezer (az első évben; második évtől 225ezer /év)

Hozzáteszem, még mindig nem sikerült magamra erőszakolni a co2 beszerzését.



Persze az lesz a legjobb ha rácéfolsz mindarra amit írtam
Rácáfolni nem biztos, hogy sikerült, de egy ilyen hosszas magyarázkodást a bíróság is kénytelen lenne elfogadni.
 
A tetra 1200-as pont jó lesz egy CO2 reaktornak csak egy ekkora akvához kelleni fog még pl. egy Eheim Classic 1500-as, ami rendesen feltöltve kb. 150e.

Ti itt nagyon brutálisak vagytok :O.
Alkuképes vagyok. Egy
Eheim Classic 1500 +
Sera fil bioactive 400 +UV -külső +
EHEIM PowerLine XL, 3 Modul; belső +
Skimmer már okés lenne? :D A Sera+ Eheim powerline már adottak, ezeket szívesen felhasználnám...

Egyébként egy skimmertől -ami mondjuk napi 10x10 percet megy- nem szakadna szét a betta uszonya? (A bettámra igen-igen érzékeny vagyok, az egyedüli hal, aki nevet is kapott, Bubi Kettőpontnulla.)
 
Szia!
Örülök, hogy hosszas gondolkodás után végül is írtál.


Annyira meg nem vagyok reménytelen eset, mint amilyennek kiadom magam (azért az illúzió magtartása érdekében nem fogom [még] megfogadni a tanácsod).




Nincs is annál nagyobb sikerélmény, mint amikor szembesülök azzal, hogy valamit elrontottam, de megismerem a megoldást. Ezen logikán elindulva, minél több bosszadalommal jár majd ez az akvárium, annál több mindent ismerhetek meg, ami totális euforiához vezethet.:D



A befektetett energiára nem feltétlenül úgy gondolok, mint az adott akváriumba fektetett energia. Nagyon sok hiányosságom van még mindig az akvarisztikával kapcsolatban, így a befektetett energiára úgy tekintek, mint önfejlesztésembe fektetett energia.
A belefektetett anyagiak nagy részét /értem úgy mint új szűrő, CO2 berendezés, skimmer stb/ később is fel tudom használni. Egyedül a fényforrást, és az esetlegesen elhasznált CO2 palackok mennek a tudás oltárára. Nem?




Kedves-kedves, de nem kell engem túlidealizálni. :D Jelenleg annyira lennék képes, hogy egy akvárium naplót lemásolva, itthon is megteremtsek egy tökéletes akváriumot.
De abból nem tanulnék semmit. Számomra –még, ha a végeredmény sokkal attraktívabb is lenne- ez lenne inkább energia és pénz pazarlás. /Csak hogy egy sötét titkot eláruljak: a Nano akvárium újrarendezése szinte biztosan egy itteni napló másolata lesz./




Ugyan majd csak márciusban fogom elkezdeni megtervezni az ,,anyagi tervrendszeremet”, de annyit nagyjából tudok, hogy a szabadon elkölthető „zsebpénzemet” minimum 30ezer, maximum 50ezer forintban fogom meghatározni (plusz ehhez jön olyan 15 ezer Ft garnéla eladásból származó bevétel) havonta. Tehát, ideális esetben egy éven belül bele tudok ölni fél mi….nem írom le, mert a végén meggondolom magam.:D

Egyébként hogyan jutottál ehhez a félM Ft-hoz?
Már nézegettem, hogy esetleg mi mindennel lehetne feltúrbózni, de ez alapján nagyjából erre jutottam:
- Fény /adott mérethez/, 25ezer Ft/db x 3 = 75ezer
- Tetra ex 1200, = 55 ezer
- CO2 + palacktöltés egy évre /=50kg/ = 35ezer + 100ezer = 135ezer
- Skimmer; = 10ezer
- ez-az; = 50ezer

_________________
= 325 ezer (az első évben; második évtől 225ezer /év)

Hozzáteszem, még mindig nem sikerült magamra erőszakolni a co2 beszerzését.




Rácáfolni nem biztos, hogy sikerült, de egy ilyen hosszas magyarázkodást a bíróság is kénytelen lenne elfogadni.
Helyes válasz. Nagyjából erre számítottam. Akkor itt szögezném le "én előre szóltam". A többit majd megbeszéljük a következő években, remélem ugyanilyen lelkes fórumozó maradsz. Bízom benne, hogy semmilyen rossz szándékot nem feltételezel abban amit írtam. Egyszerűen csak tapasztalat, de mint valaki már leírta előttem itt a naplódban is, hogy "minden akvarista a saját kárán tanul". Valószínűleg nem pontosan idéztem, de a lényeg ez volt.
Hajrá!!! Drukkolok, figyelek és ha lehet tanulok.
 
Úgy érted, a hullámverésben, amit a 650 literben kelt? :)
Igen-igen, abban:D Ki is emeltem, hogy Bubi Kettőpontnulla jólléte igen fontos. Jobb biztosra menni és kérdezősködni. :p
Egyébként nem lesz benne, csak olyan 400-450 liter víz /Belegondolni is szörnyű, hogy ehhez több, mint kettő egész napig fogja az RO berendezés gyártani a vizet. :eek:/
 
Nyolcadik bejegyzés- Etológiai megfigyelések
/vízibolhák, küklopszok és jóllakott Helénák/

Előtörténet:
Úgy gondolom, az alábbi megfigyelésemmel a legtöbbek számára nem árulok el semmi újat, de én szeretem az ilyesmit, és lehet, hogy később még örülni fogok, hogy visszaolvashatom, íígy hát bejegyzést írok. :)

Az eddigi akváriumaim halakkal és aljzattal voltak felszerelve / nem úgy, mint ez, amelyik már másfél hónapja berendezetlenül a bejáratási idejét tölti/, így eddig nem volt lehetőségem a vízben lezajló apróbb részleteket megfigyelni.


Első megfigyelés:Nini, néhány „kosz” igen szorgalmasan és ütemesen mozog- avagy most látok először Küklopszokat.

Az akváriumba öntöttem egy kádnyi (ca. 200 l) csapvizet, beleszórtam egy bő marék haltápot, majd bekapcsoltam a szűrőt. Aztán a másik két akvárium vízcseréjekor mindig a kiöntésre szánt vizet ide öntöttem. /Ennek lesz még jelentősége/
Úgy a második héten lettem arra figyelmes, hogy az áztatásra bedobált fák körül valaki szakaszos mozgással járkál fel s alá. Nem is törődtem vele többet.
Egy hét elteltével azt láttam, hogy az a valaki már huszad magával bohóckodik a vízben össze-vissza. Olvastam már ezekről a misztikus küklopszokról, de arra nem emlékeztem, hogy, hogyan kerülhetnek az akvárium vizébe.
Megtudtam, hogy gyakran egy-egy pocsolyában csapnak ezek a kis huncutok szvinger partit, mindenhova odapetéznek, majd a kóceráj bezártával /értsd: amikor kiszárad a pocsolya/ a buli hangulatának is lőnek, nem táncikálnak a fölnőttek tovább azzal a jellegzetes ugrabugra mozgással tovább- elpusztulnak. De nem kell ám elszomorodni, a parti egykori helyén ragadt tojásocskáknak meg sem kottyan a szárazság, sőt, így lehetőségük adódik, hogy a szél mindenfelé elszállítsa őket –így akár az ablakunkon beszállingózva végezhetik az akváriumban is-. Vízbe érve aztán kikelnek, és buliznak pont úgy, azzal az ostorral csapkodós stílussal, mint azt szüleik tették még ott- a már réges-rég kiszáradt pocsolyában.

Na mondom, egy folyó mellett élek, végüüülis elfújhatta a szél idáig őket, aztán a fedett akváriumon vannak rések-miért is ne… Nem sokkal azután, hogy ezt a pompás fantáziatörténetet a bulizó szülőkről, meg csodás levegőn-repülős beköltöző küklopszbabákról kitaláltam, etetés közben azt vettem észre, hogy a vízibolhás élőeledel tasak hemzseg a Cyclops-októl…
Na, emlékeztek még, hogy pár sorral ezelőtt figyelmeztettelek titeket, hogy az akváriumból átöntött víznek még szerepe lesz? Hát valószínűleg onnan öntöttem át pár egyszerűbb életformát..
/Arra meg csak később jöttem rá, hogy a cyclopsokra annyira nem jellemző a betokosodás meg a repkedés, de ez már mindegy:D/.



Második megfigyelés: a vízibolhák sem igényesek, ha légyottról van szó...

Amikor felfedeztem, hogy a megvásárolt vízibolhák között sok küklopsz van, akkor arra a következtetésre jutottam, hogy ezeknek ugyanolyan életfeltételek kellenek. Márpedig a küklopszok már több százan voltak, miért ne éreznék itt jól magukat a vízibolhák is?

Én orvosi fecskendővel szoktam etetni a halakat (Amikor új fecskendőket vettem, és mindenhol volt egy-egy, csak kikerekedett szemekkel nézett a barátnőm, aki spontán meglátogatott. Tudta, hogy valami nem stimmel velem, de hogy már drogozok is... aztán magyarázhattam neki, hogy ez az Easylife carbohoz van, ezzel a patkány kap jutalomfalatot, ezzel a halakat etetem, emezzel meg éppen a hígítani kívánt festékeket vizezem- túlmagyaráztam, nem hitt nekem.). Tehát kicsit visszatérve: fecskendővel szoktam etetni a halakat és 1-2ml-nyi vízibolhát belenyomtam a nagy akváriumba.
És tényleg, ahogy az alcím is sugallja, láthatólag ezeknek a kis gazfickóknak annyi kell csak a szaporodáshoz, hogy legyen víz… Azóta a bugris küklopszoknak bizony-bizony őrülten pattogó bolhákat kell kerülgetniük.



Harmadik megfigyelés- ki mennyi csigát eszik vacsorára?


3033741-20190114-FdaUTl.jpg



Én életemben egyszer ettem csigát, és legközelebb inkább éhen fogok halni, minthogy ilyesmivel tápláljam magam. De nem így tekintenek erre a Helenák (Anentome helena), akik szeretik a tubifexet, meg a halhúst is, de azért –ha megtehetik- csigákat szopkodnak ki házaikból.
Eddig csak annyit láttam, hogy volt ötszázezer hólyagcsigám, tizennyolcmillió maláj tornyos csigám, pár ici-pici ezüstös-rózsaszín (nano postakürt??) csigám. Aztán vásároltam 5 Helénát, majd három hónap múlva lett 28 csigaevőcsigám, kettő darab hólyagcsigám, nyolc darab malájom, és NULLA csini-csigám (ezt mondjuk bánom, tetszettek). Mivel a fenti adatok csak durva becsléseken alapszanak, így nem tudtam, hogy mennyi csigát ehet meg vajon (figyelitek, milyen gasztronómiai irányt adok az egésznek?) egy helána x idő alatt.
Az új, aljzat nélküli akvárium kis bepillantást adott a kulisszák mögé. Néhány hólyagcsiga bekerült a vízzel/mohával a nagy AQ-ba, és egy hónap alatt annyira elszaporodtak, hogy gyakorlatilag nem is maradt víz az akváriumban, a szűrő óránként 1100 liter csigát forgatott meg… (már nem emlékszem pontosan, hogy mennyi csiga is volt, de lehet, hogy itt egy jelentéktelen mértékű túlzás figyelhető meg.) Na, az éhező ( annyira éheztek, hogy egész nap meg sem mozdultak, csak amikor egy kocka tubifexet az aljzatba nyomtam..na akkor usgyi, felkelt mindegyik, és tolakodtak az egy kocka fagyott kukacért…) helénák közül kettőt megsajnáltam, és bedobtam őket a hólyagcsigák birodalmába.
A szűrő a kosz nagy részét egy sarokba sodorja, és a nehezebb szennyeződések itt is ragadnak. Ez alapján láttam, hogy két éhes Heléna hetente minimum 13 hólyagcsigát és egy maláj tornyos csigát fogyaszt el. Alig várom, hogy egyszer csigaevés közben rajtakapjam őket.

Köszönöm, hogyha végigolvastad - ha meg nem, akkor felesleges lenne üzenetet hátra hagyni, hiszen úgysem olvasod.
 
Nyolcadik bejegyzés- Etológiai megfigyelések
/vízibolhák, küklopszok és jóllakott Helénák/

Előtörténet:
Úgy gondolom, az alábbi megfigyelésemmel a legtöbbek számára nem árulok el semmi újat, de én szeretem az ilyesmit, és lehet, hogy később még örülni fogok, hogy visszaolvashatom, íígy hát bejegyzést írok. :)

Az eddigi akváriumaim halakkal és aljzattal voltak felszerelve / nem úgy, mint ez, amelyik már másfél hónapja berendezetlenül a bejáratási idejét tölti/, így eddig nem volt lehetőségem a vízben lezajló apróbb részleteket megfigyelni.


Első megfigyelés:Nini, néhány „kosz” igen szorgalmasan és ütemesen mozog- avagy most látok először Küklopszokat.

Az akváriumba öntöttem egy kádnyi (ca. 200 l) csapvizet, beleszórtam egy bő marék haltápot, majd bekapcsoltam a szűrőt. Aztán a másik két akvárium vízcseréjekor mindig a kiöntésre szánt vizet ide öntöttem. /Ennek lesz még jelentősége/
Úgy a második héten lettem arra figyelmes, hogy az áztatásra bedobált fák körül valaki szakaszos mozgással járkál fel s alá. Nem is törődtem vele többet.
Egy hét elteltével azt láttam, hogy az a valaki már huszad magával bohóckodik a vízben össze-vissza. Olvastam már ezekről a misztikus küklopszokról, de arra nem emlékeztem, hogy, hogyan kerülhetnek az akvárium vizébe.
Megtudtam, hogy gyakran egy-egy pocsolyában csapnak ezek a kis huncutok szvinger partit, mindenhova odapetéznek, majd a kóceráj bezártával /értsd: amikor kiszárad a pocsolya/ a buli hangulatának is lőnek, nem táncikálnak a fölnőttek tovább azzal a jellegzetes ugrabugra mozgással tovább- elpusztulnak. De nem kell ám elszomorodni, a parti egykori helyén ragadt tojásocskáknak meg sem kottyan a szárazság, sőt, így lehetőségük adódik, hogy a szél mindenfelé elszállítsa őket –így akár az ablakunkon beszállingózva végezhetik az akváriumban is-. Vízbe érve aztán kikelnek, és buliznak pont úgy, azzal az ostorral csapkodós stílussal, mint azt szüleik tették még ott- a már réges-rég kiszáradt pocsolyában.

Na mondom, egy folyó mellett élek, végüüülis elfújhatta a szél idáig őket, aztán a fedett akváriumon vannak rések-miért is ne… Nem sokkal azután, hogy ezt a pompás fantáziatörténetet a bulizó szülőkről, meg csodás levegőn-repülős beköltöző küklopszbabákról kitaláltam, etetés közben azt vettem észre, hogy a vízibolhás élőeledel tasak hemzseg a Cyclops-októl…
Na, emlékeztek még, hogy pár sorral ezelőtt figyelmeztettelek titeket, hogy az akváriumból átöntött víznek még szerepe lesz? Hát valószínűleg onnan öntöttem át pár egyszerűbb életformát..
/Arra meg csak később jöttem rá, hogy a cyclopsokra annyira nem jellemző a betokosodás meg a repkedés, de ez már mindegy:D/.



Második megfigyelés: a vízibolhák sem igényesek, ha légyottról van szó...

Amikor felfedeztem, hogy a megvásárolt vízibolhák között sok küklopsz van, akkor arra a következtetésre jutottam, hogy ezeknek ugyanolyan életfeltételek kellenek. Márpedig a küklopszok már több százan voltak, miért ne éreznék itt jól magukat a vízibolhák is?

Én orvosi fecskendővel szoktam etetni a halakat (Amikor új fecskendőket vettem, és mindenhol volt egy-egy, csak kikerekedett szemekkel nézett a barátnőm, aki spontán meglátogatott. Tudta, hogy valami nem stimmel velem, de hogy már drogozok is... aztán magyarázhattam neki, hogy ez az Easylife carbohoz van, ezzel a patkány kap jutalomfalatot, ezzel a halakat etetem, emezzel meg éppen a hígítani kívánt festékeket vizezem- túlmagyaráztam, nem hitt nekem.). Tehát kicsit visszatérve: fecskendővel szoktam etetni a halakat és 1-2ml-nyi vízibolhát belenyomtam a nagy akváriumba.
És tényleg, ahogy az alcím is sugallja, láthatólag ezeknek a kis gazfickóknak annyi kell csak a szaporodáshoz, hogy legyen víz… Azóta a bugris küklopszoknak bizony-bizony őrülten pattogó bolhákat kell kerülgetniük.



Harmadik megfigyelés- ki mennyi csigát eszik vacsorára?


View attachment 71278



Én életemben egyszer ettem csigát, és legközelebb inkább éhen fogok halni, minthogy ilyesmivel tápláljam magam. De nem így tekintenek erre a Helenák (Anentome helena), akik szeretik a tubifexet, meg a halhúst is, de azért –ha megtehetik- csigákat szopkodnak ki házaikból.
Eddig csak annyit láttam, hogy volt ötszázezer hólyagcsigám, tizennyolcmillió maláj tornyos csigám, pár ici-pici ezüstös-rózsaszín (nano postakürt??) csigám. Aztán vásároltam 5 Helénát, majd három hónap múlva lett 28 csigaevőcsigám, kettő darab hólyagcsigám, nyolc darab malájom, és NULLA csini-csigám (ezt mondjuk bánom, tetszettek). Mivel a fenti adatok csak durva becsléseken alapszanak, így nem tudtam, hogy mennyi csigát ehet meg vajon (figyelitek, milyen gasztronómiai irányt adok az egésznek?) egy helána x idő alatt.
Az új, aljzat nélküli akvárium kis bepillantást adott a kulisszák mögé. Néhány hólyagcsiga bekerült a vízzel/mohával a nagy AQ-ba, és egy hónap alatt annyira elszaporodtak, hogy gyakorlatilag nem is maradt víz az akváriumban, a szűrő óránként 1100 liter csigát forgatott meg… (már nem emlékszem pontosan, hogy mennyi csiga is volt, de lehet, hogy itt egy jelentéktelen mértékű túlzás figyelhető meg.) Na, az éhező ( annyira éheztek, hogy egész nap meg sem mozdultak, csak amikor egy kocka tubifexet az aljzatba nyomtam..na akkor usgyi, felkelt mindegyik, és tolakodtak az egy kocka fagyott kukacért…) helénák közül kettőt megsajnáltam, és bedobtam őket a hólyagcsigák birodalmába.
A szűrő a kosz nagy részét egy sarokba sodorja, és a nehezebb szennyeződések itt is ragadnak. Ez alapján láttam, hogy két éhes Heléna hetente minimum 13 hólyagcsigát és egy maláj tornyos csigát fogyaszt el. Alig várom, hogy egyszer csigaevés közben rajtakapjam őket.

Köszönöm, hogyha végigolvastad - ha meg nem, akkor felesleges lenne üzenetet hátra hagyni, hiszen úgysem olvasod.
Mar csak ezert a hozzaszolasert megerte regisztralnom a forumra annak idejen...:):ROFLMAO:
 
Amikor meglattam az elso oldalon a kepet az akvarium mereterol, azt gondoltam hogy ez egy brutal projekt lesz. Aztan sajnos ahogy tovabb olvastam rajottem hogy ez igy ebben a formaban szenvedes lesz csak. Bocs hogy ezt mondom.

- Vettel hirtelen felindulasbol egy 640 literes akvariumot, de nem akarod megtotleni mert igazabol nem birja el a fodem.
- Ezert epiteni akarsz egy 3D elvalaszto hatteret vagy micsodat, ami akkora alga telep lesz hogy megpecseteli az egesz akvarium sorsat.
- Szuresed es a vilagitasod keves, elobbin latom mar hataroztal. Ha olyan scpaeket akarsz mint amit belinkeltek akkor kell CO es akkor kell tobb feny is. Bar ha AmegA azt irja hogy Co nelkul ez eleg akkor en inkabb hinnek neki mint magamnak :D Ha high tech fele mesz akkor kene az 1W per liter es az 5x forgatas.
- Ha ezekkel a jelenlegi kiindulo otletekkel elinditod az akvariumot akkor par nap mulva itt figsz segitsegert kialtozni mert annyi algad lesz.

Tapozast hogy tervezed?

Szoval en is azt tanacsolnam hogy inkabb add el, vegyel egy 120P meretut az is mar brutal nagy, de sokkal kisebb terfogat.

u.i: Egy magyar haverom most koltozott el Zwingenbol, szoval van arra fele tobb magyar is:)
 
Szia!

...azt gondoltam hogy ez egy brutal projekt lesz
Sajnálom, hogy ez a napló nem fogja azt nyújtani, amire először számítottál. :(

ez igy ebben a formaban szenvedes lesz csak
,,Szenvedés nélkül nincs előrelépés." /Isamu Fukui- szerencsesüti idézet író/
Ez egy tanuló-akvárium. Annak érdekében, hogy mások ne kezdjenek el hiú ábrándokat kergetni a kezdeti képek, az AQ mérete, stb-stb miatt, átneveztettem a naplómat.

...mert igazabol nem birja el a fodem
Elbírná-elbírná, de nem szeretnék kockáztatni, annyira meg nem számít nekem az a +200 liter víz, hogy ezért egy fél havi fizetésemet kiadjam egy statikus írásos igazolására.

Ezert epiteni akarsz egy 3D elvalaszto hatteret...
Nem, nem elválasztó háttér, sima háttér. :D Valamit valamikor nagyon félreérthetően írhattam. Te vagy a harmadik, aki soraim közötti kalandja során azzal az asszociációval tér a "Válasz Mezőre", hogy én térelválasztót akarok.
A másik meg, hogy már mind a 100lityósomba, mind a 30-asba szerettem volna építeni hátteret, mert egészen más megjelenést biztosít az AQ-nak, mint egy sima háttérfólia. Úgy is lehetne fogalmazni, hogy ,,Szerettél volna építeni egy 3D-s hátteret, ezért -hogy rákényszerítsd magadat- vettél egy túl nagy üveget".

ami akkora alga telep lesz...
Mai vásárlásom során -ami még azt megelőzően történt, hogy kommented tartalmát megismertem volna -, már nézegettem az elektromos fogkeféket. :D De ekkora mérethez nagyobb fejű algakaparó kell majd.:unsure:
Már annyian riogattok az elalgásodott háttérrel, hogy lassan hiszek nektek. :D Már látom is magam előtt: ,,Százötvenhetedik Bejegyzés- Algahegyek a Erdő mögött elterülő hegység egészén- avagy Ti szóltatok előre"

Szuresed es a vilagitasod keves, elobbin latom mar hataroztal
A növényesítést követő kilencedik napon valószínűleg utóbbin is fogok. ;) Most egyenlőre a tálkákba ideiglenesen behelyezett igénytelen ,,vágadék-gazok" a napi 3-5 órás, egy csöves világítás ellenére is fejlődnek. Persze egyenlőre csak ca. 20 cm-es vízoszlopon kell a fénynek átvergődnie.
cpaeket akarsz mint amit belinkeltek akkor kell CO es
Nem áltatom magam. Akarok olyat, de a helyzetet realizálva ehhez legeslegkorábban mától számított négyszáztizenkilenc nap múlva lesz elegendő gyakorlatom és tudásom.
CO2-t nem zártam még ki. ;)... lassan körvonalazódik is előttem, hogy mivel lepjem meg magamat karácsonyra... ha jól viselkedek, talán már névnapomra. :whistle:

Ha ezekkel a jelenlegi kiindulo otletekkel elinditod az akvariumot akkor par nap mulva itt figsz segitsegert kialtozni mert annyi algad lesz.
Eddig igen segítőkész közösségnek tűnik az itteni. Remélem, segélykiáltásaim meghallgattatnak.

Tapozast hogy tervezed?
Először még ki kell találnom, hogy milyen növényeket szeretnék majd. :D Valószínűleg egy mikro-makro-carbo-kombót fogok alkalmazni.

u.i: Egy magyar haverom most koltozott el Zwingenbol, szoval van arra fele tobb magyar is:)
Ha most költözött el, akkor éppen hogy kevesebb magyar van erre fele. :D
Egyébként tudtam róluk. Egyszer, nyáron pont ugyanazon a hétvégén, pont ugyanazzal az emberrel hozatták ki a cangájukat, amikor én (annak idején még mi...) könyveket hoztam (hozattunk...) ki. Vagy, hát gondolom, hogy ők lehettek azok, azért, egy 2000fős svájci faluban csak nincs még több magyar család?!

Köszönöm hozzászólásod! :)
 
Most ugrik csak be, hogy régebben láttam valahol, hogy úgy építettek panel X. emeletére valami irdatlan böszme akvát - szintén a födém állhatatossága volt az ellenfél - hogy a falra tették át a terhelés jó részét oly módon, hogy vas tartó "pilléreket" építettek be a falba a szekrény felépítményének megfelelően. Ott a fallal párhuzamosan volt elhelyezve az akvárium - nem szakadtak le az X - 1. emeletre.
 
Azóta is áll a panel? :D

Érzem én, hogy ez a ,,lakás terhelése egy akváriummal" dolog egy kicsit túllihegett. De már annyi mindent tönkretettem a lakásban, hogy igyekszem egy kicsit óvatosabb lenne. Abba már beletörődtem, hogy a kaucióból nem látok majd semmit, de ráfizetni nem szeretnék kiköltözéskor. :D

Egyébként valaki, valaha, valakitől hallott olyat, hogy hogy ház/lakás szerkezeti sérülést szenvedett túlméretezett akvárium/bútor elhelyezése miatt?

Régebben -amikor erős hazaköltözködhetnékem támadt-, elkezdtem nézegetni, hogy ki, milyen akváriumokat épít otthonra /ötletmazsolázgatás.../. Ügye, hamar rá is találtam a 10-20ezer literes AQkrao_O, és az egyik egy tetőtéri lakásban került kialakításra /mindenféle szerkezeti megerősítés nélkül/, a másik meg egy ház 7. (vagy valahogy e körüli) emeletén /-szintén mindenféle megerősítés nélkül/.

Egyre jobban eltérek az alap tárgytól... Deee, azért mondjuk 500 liter felett érdemesebb szűrőakváriumot kialakítani. És tudjátok, mit építenek 10000 liter felett? Tippek? Senki? Elmondom: szürőSZOBÁT. Tehát, egy ekkora kaliberű aksihoz két szoba kell: egy a szűrőnek, egy meg az akváriumnak. :D
Cserébe nem nagyon kell vizet cserélni.... ezért cserébe meg olyan villanyszámlákat kap az ember...

Utolsó gondolat, aztán abbahagyom. Ezen videók során elhangzott legkedvesebb mondatom: (szabadfordításban): ,, Az első lakók az Amano-garnélák voltak. Ezekből ezer darab került az akváriumba".

Motivációs videó /úgy húsz perce keresem, ahol kölün szűrőszoba van, de nem lelem :(/
 
@Szabó Henrik eléggé elfoglalt mostanában, de ha belenézel a naplóiba, rá fogsz bukkanni, hogy nem kis teher nehezedik egyetlen szobájuk padlójára. Eddig bírja, a vasbeton szerkezet úgy néz ki határozottan erős (éljenek a panelek). Nálunk most pár száz könyv lett egy kupacba pakolni, barátom kicsit aggódott miatta, hogy leszakadunk az alsó szomszédhoz, de egyelőre nincs gáz. Viszont amikor pár éve felújítottak egy lakást, az egy helyre pakolt téglák bizony besüllyesztették a padlót. Ez egy régi polgári lakás volt itt a 7. kerületben, ha jól tudom azok téglából épültek.
 
Egyébként valaki, valaha, valakitől hallott olyat, hogy hogy ház/lakás szerkezeti sérülést szenvedett túlméretezett akvárium/bútor elhelyezése miatt?
Nem...mert senki nem rak be akkora akvakat, hogy leszakadjon alulra a szomszedokhoz... vagy, hogy a szoba megsüllyedjen vagy 5 centit....:p
Amiket emlitettel az iment, tudnad linkelni? Hol epültek ekkora akvak?
 
Itt egy szűrőszobás, 6cm-es üvegből, 65ezer literes, otthoni csöppség Németországból:

Egy szebb, 37ezres Izraelből /25ezer liter/h szűrőcskével :D/:

Egy, ami igen-igen tud engem befolyásolni, már a ház tervezésekor számoltak az akival + HOME MADED háttér:

Plusz fent linkeltem egyet.
A tetőtérit hiába keresem égre-földre, nem találom. Az is valahol Németországban készült... Külön béreltek darut, hogy az üveglapokat beemeljék. Pedig, ha jól emlékszem az egy szépen növényesített volt... Ha egyszer megtalálom, linkelem
 
Back
Oldal tetejére