• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erdő - egy zöldfülű vergődései

Azert egy három fös csalad esetén konnyebben feldolgozhato (mind fizikailag mind épp ésszel) az egy kilonyi pattogtatni valo kukorica, Mint az egy fös háztartás esetén az
IMG_20200314_191536.jpg

5000 Gramm (már lejárt szavatosságú) chia-mag.
:X3:
Azt hiszem, zsüri nélkül is egyértelmü, hogy ki nyerte a covid19 raktár-versenyt.
 
Köszi Bamboocha a naplót!
Olyan izgalommal olvastam a 10. oldalig a kalandjaidat, mint valami jobb detektívregényt, és akkor is csak azért hagytam abba, hogy aludjak is valamit... Csak aztán rájöttem, hogy ha csak a képeket nézem tovább, akkor seperc alatt végigpörgetem, ami persze további olvasgatásokba torkollt. Persze a családnak másnap nehéz volt megmagyarázni, hogy miért olvastam akváriumnaplót fél éjszaka, de szerencsére már ismernek...
További jó tanulási folyamatot kívánok, bár úgy látom, hogy mostanra lazán elvagy ezzel a pár száz literrel... :)
 
Köszi Bamboocha a naplót!
Olyan izgalommal olvastam a 10. oldalig a kalandjaidat, mint valami jobb detektívregényt, és akkor is csak azért hagytam abba, hogy aludjak is valamit... Csak aztán rájöttem, hogy ha csak a képeket nézem tovább, akkor seperc alatt végigpörgetem, ami persze további olvasgatásokba torkollt. Persze a családnak másnap nehéz volt megmagyarázni, hogy miért olvastam akváriumnaplót fél éjszaka, de szerencsére már ismernek...
További jó tanulási folyamatot kívánok, bár úgy látom, hogy mostanra lazán elvagy ezzel a pár száz literrel... :)
Szia Julia, üdv a fórumon.
Örülök, hogy az írásaim elnyerték tetszésedet.
Remélem, nyitsz majd a "néhány száz gombmohás" akváriumodnak naplót :)
èn a guppik esetén három generációnál több "belterjességet" nem kockáztattam. Nálad a 10 év alatt megfigyelhetövé vált "minöségcsökkenés"? (Gondolok itt ferde gerincü utódokra, rövidebb élettartamú utódokra, többfejü egyedekre, sötétben foszforeszkálú, szörös, esetleg beszélni tudó, ne adj isten fotoszinbtetizáló utódokra.)
 
Szia Julia, üdv a fórumon.
Örülök, hogy az írásaim elnyerték tetszésedet.
Remélem, nyitsz majd a "néhány száz gombmohás" akváriumodnak naplót :)
èn a guppik esetén három generációnál több "belterjességet" nem kockáztattam. Nálad a 10 év alatt megfigyelhetövé vált "minöségcsökkenés"? (Gondolok itt ferde gerincü utódokra, rövidebb élettartamú utódokra, többfejü egyedekre, sötétben foszforeszkálú, szörös, esetleg beszélni tudó, ne adj isten fotoszinbtetizáló utódokra.)
Nem Csernobilban lakik, hanem Budapesten!
 
Nálad a 10 év alatt megfigyelhetövé vált "minöségcsökkenés"?
Sajnos sem szőrös, sem beszélni tudó guppit nem találtam még, de ami késik, nem múlik. Egy-kettő növesztett négy lábat és kimászott az akváriumból, de ez gondolom csak teljesen normál evolúciós folyamat...
Egyébként a ferde gerinc nem jellemző, legalábbis annyira nem, hogy kiszúrjam. A csökkent élettartamot pedig lehetetlen megállapítani, mert megszámolni sem tudom őket, nemhogy számon tartani... :confused: Ami engem zavar, hogy a hímek farokúszója sosem tud tökéletes alakú lenni. Na meg persze a színük sem olyan már...
Az én elméletem az, hogy a kezdeti genetikai leromlás után, mivel úgymond a "természetes" kiválasztódás volt rájuk hatással, az itteni körülményekhez legjobban passzoló genetikájúak maradtak csak fenn, és a nagyon rossz géneket hordozók is kiestek végül. Most persze megint bajban vagyok, mert rengeteg a szaporulat, és így sajnos életbe fog lépni a negatív visszacsatolás a populáció méretre... 😟
Csináltam egy kis videót róluk, hogy lássátok, csak egy fejük van:
 
Sajnos sem szőrös, sem beszélni tudó guppit nem találtam még, de ami késik, nem múlik. Egy-kettő növesztett négy lábat és kimászott az akváriumból, de ez gondolom csak teljesen normál evolúciós folyamat...
Egyébként a ferde gerinc nem jellemző, legalábbis annyira nem, hogy kiszúrjam. A csökkent élettartamot pedig lehetetlen megállapítani, mert megszámolni sem tudom őket, nemhogy számon tartani... :confused: Ami engem zavar, hogy a hímek farokúszója sosem tud tökéletes alakú lenni. Na meg persze a színük sem olyan már...
Az én elméletem az, hogy a kezdeti genetikai leromlás után, mivel úgymond a "természetes" kiválasztódás volt rájuk hatással, az itteni körülményekhez legjobban passzoló genetikájúak maradtak csak fenn, és a nagyon rossz géneket hordozók is kiestek végül. Most persze megint bajban vagyok, mert rengeteg a szaporulat, és így sajnos életbe fog lépni a negatív visszacsatolás a populáció méretre... 😟
Csináltam egy kis videót róluk, hogy lássátok, csak egy fejük van:
Azért csak mutansok, hiszen zenére tancolnak :O

Egyebkent nagyon szepek. A tokeletes farokuszohoz sokat Kell szelektalni, ami meg sokszor az elettartam romlasara megy.

A bacopa is szép. :)
 
Reggeli etetés... Ha valaki kutyat tart, akkor még véletlenül sem tudja elfelejteni megetetni, mert az eb vagy orias szemekkel, vagy elviselhetetlen nyoszorgéssel, vagy ugralassal felhivja a gazdi figyelmét, hogy evés-ido van.
A halaknak is megvannak a sajat eszkozeik... Ha egy napja nem kapnak enni, akkor még elvannak, a masodik nap már figyelik, hogy mikor jár az akvarista vegre a kozelben, hogy ideges ide-oda uszkalassal emlekeztessek, hogy enniuk kellene. En ezen a napon szoktam megtorni...:rolleyes:
Egyébként, koverek a halaim? A sziamik biztos, de a tobbiekre is raferne egy kis fogyas?

A Video tobbfele cimet is kaphatna
1.) Ehenhalas elotti utolso pillanatban erkezo vész-etetés (avagy 48 ora kaja nélkul)
2.) Az uveget letisztithatta volna [E/3-ban irok, mitnha nem ram utalna ez]
3.) A hulyek Mär akkor csipkedik a vizfelszint, amikor még nincs is Ott semmi
4.) A sargafeju vitorlas a félig-piros szemeivel demonikusan nez ki
5.) Ezek nem is felelnem Meg videocimeknek...

 
Huszonhetedik Bejegyzés -
Pandemic Day 4-
Avagy nem unatkozom...


Magyarországon még nem olyan szigorúak a korlátozások, mint itt. Az orwelli világomban, ahol nem tudom elhagyni a falut, ahol lakok, az élelmiszerbolton kívül minden zárva (ott pedig kígyózó sorok várnak, hogy bemehessek, és újabb 80 kg lisztet vásárolhassanak), az utcák kihaltak, csak az iskolába járni nem tudó gyerekek unalomból származó üvöltözését lehet hallani egész nap.
Akivel szívesen találkoznék, az vagy karanténban van, vagy már meguntam, vagy paranoiásan fél másokkal találkozni. Mind az online kapcsolatokat, mind magamat UNOM. Ilyen állapotban vagyok március 19-én, a korlatozások pedig előreláthatólag április 30-ig tartanak.
Ès a gyerekek csak üvöltöznek... és üvöltöznek.

Persze csak túlzok, nincs semmi gond, tök jól el tudom magamat foglalni.
Egyáltalán nincsen olyasmiröl szó, hogy az akváriumban ezt látom:


Amiröl az jutna eszembe, hogy ilyesmi BBK-t építek:

Aminek végképp nem ez lenne a következő fokozata:



Na,kösz, hogy benéztél, most mennem kell, hogy az artémia neveldéd összerakjam, meg még ki kell fognom egy huncut kis bettalányt.
🐎💨
 
Back
Oldal tetejére