• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Erdő a sarokban

Milyen jó lenne terrárium az iskolákba is, akkor biosz órán élőben követhetnének egy csomó mindent, mint például a békák kifejlődését is.
Minden pohárban fejlődik egy ilyen kis cukker ebihal vagy volt veszteség a kezdeti húszból?
 
Milyen jó lenne terrárium az iskolákba is, akkor biosz órán élőben követhetnének egy csomó mindent, mint például a békák kifejlődését is.
Minden pohárban fejlődik egy ilyen kis cukker ebihal vagy volt veszteség a kezdeti húszból?
Első békaszaporításom. A petékből természetes módon keltek az ebihalak. Kicsit későn fedeztem fel őket ezért a levelet egy ro vizes pohár fölé hajtottam, lazán lefedtem jávai mohával és a termézsetre bíztam a dolgot. A peték 100%a kikelt. Sajnos volt veszteség, 4 ebihal az első napokban(satnyábbak voltak a többinél lehet kicsit siettek világra jönni) 1 nem jutott ele a lábnövesztésig, 1 pedig a napokban☹. 14 viszont növeszti a lábakat szorgosan, ha az ebihalak 50%-a békává alakulna nagyon örülnék.
 
Vagy éppen ő lesz a legkülönlegesebb! Meg ismered a mondást, a jó munkához idő kell!
Így is fantasztikus eredmény a 13 csöppség felnevelése.👏👏👏
Hogy fognak elférni?
 
IMG_20200727_145720.jpgSajnos nem jutott elég időm mostanában a terráriumra ezért egy elvadult katyvasz lett.A mohák is kipurcantak. De ennek ellenére a békák és gekkók kedvelik a környzetet. IMG_20200727_145512.jpg 5 kis gekkó már biztos van. És pár helyen tojás is. Minden gekkó nőstény,szűznemzéssel (partenogenezis) szaporodnak. Egyedül nem szaporodik, legalább két gekkó kell a szaporodáshoz, hogy kergetőzzenek, és a párzást így imitálva indul meg a tojás képződés. IMG_20200727_145018.jpgMai program a bozótirtás , csak a kicsiket féltem.
 
Utoljára módosított:
IMG_20201010_185139.jpgA moha kezd beindulni szerencsére. Egy pár folt fittonia és egy begonia is bekerült,plusz egy két ág. Alakulgat a dolog, most az esőztető fúvókáival küzdök, mert itt-ott sok a víz, helyenként meg kevés. No meg a vízpumpa elkezdett ereszteni, úgyhogy előástam a kézi spricniket.IMG_20201010_185502.jpgIMG_20201010_185451.jpgIMG_20201010_190607.jpg
 
meg tudod mondani milyen vastag üvegből van a terrárium?
Lehet hülyén hangzik a kérdés, de tervezek egy kicsivel nagyobb üveget és kíváncsi vagyok milyen vastag üvegből kéne csináltatnom.
Neked nincs is felül szellőzőrács csak a két ventillátor? Gondolom az ajtó alatt azért van rés.
Köszi
 
A fekete sín amihez záródik az ajtó egy szellőző is egyben, azon kívül a tetőn csak a két venti van. Talán 5 (vagy 6) mm-esüvegből van, az exoterra oldalán szerintem fent van valahol.
 
Back
Oldal tetejére