• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból

Pedig jó buli a programozás! Nekem nagyom más a foglalkozásom és kihívásnak tartottam, hogy ezt is megtudom csinálni. Észtorna, logikai feladat, vagy olyan mint egy ördöglakat. Persze idő kel hozzá, mint mindenhez. Kivéve az akva kertészethez, mert az csak úgy nő magától....
 
Én is nagyon szeretem az ilyen feladatokat... csak időközben az időm mínuszra redukálódott.
Pedig jó buli a programozás! Nekem nagyom más a foglalkozásom és kihívásnak tartottam, hogy ezt is megtudom csinálni. Észtorna, logikai feladat, vagy olyan mint egy ördöglakat. Persze idő kel hozzá, mint mindenhez. Kivéve az akva kertészethez, mert az csak úgy nő magától....
 
Imi93 nak
Sajnos nem tudom privbe elküldeni, küld el az email címed.


Simple Dosing pump controller with Arduino - Reef Central Online Community

Simple Dosing pump controller with Arduino Do It Yourself
www.reefcentral.com

1891401?s=400&v=4.png

gabrielfc/DosingPumpController

This project provides a amazing and simple dosing pump controller in Arduino - gabrielfc/DosingPumpController
github.com
github.com
 
Imi93
Valaki megépítette ezt a vezérlőt? A reléket nem kapcsolja be a beállított időpontban, viszont a menüből be tudom őket kapcsolni. Én rontottam el valamit vagy a kóddal lehet valami hiba? Valaki aki jobban ért hozzá rá tudna nézni? Az egész vezérlőmet lecseréltem okos elosztóra így már csak a táp adagolót kéne megcsinálni. Köszönöm!
Imi csak emailben tujdok válaszolni mivel nem voltam túl aktív :)
 
Bocsánat, hogy csak ilyen későn válaszolok, de megint csak azt erősíteném meg, amit korábban: ha új projektet kezdtek NE ARDUINO UNORA ÉPÍTSÉTEK! Kevés a memóriája, ha kicsit is többet szeretnétek egy-két alap dolognál, akkor már gondok lesznek! Válasszátok a ESP8266-ra épített lapokat, mint ez:
View attachment 45238
Ez konkrétan 2.8$-ba kerül az alin (ESP8266-ra vagy NodeMcu-ra keresve az elsők között van), és sokkal sokkal többet tud, mint egy Arduino. Viszont ugyanazokkal az eszközökkel lehet programozni, szóval minden más maradhat ugyanaz.

Egyébként én nem erőltetném a szimpla mosfet meg relé modulokat, ha van dupla vagy 4-es is. Lehet, hogy olcsóbb is, meg kevesebb helyet is foglal talán ha nem szimplákat veszel. A tápellátást kell még megoldanod valahogy, arról nem írtál. A motoroknak 12V-kell, az viszont kicsit talán sok az arduino pici fesz.szabályzójának, szóval érdemes elé tenni pl egy L7805CV ic-t, egy kicsi hűtőbordával, meg pár kondival. Ez 55Ft itthon is amúgy. Van erről rengeteg leírás, nem bonyolult. A másik opció valamilyen állítható feszültségkonvertáló modul, ilyenről Victor is írt korábban. Szerintem többet fogyaszt és zajos, de ugye ízlések és ficamok. :)

A rendeléshez még egy tipp: Látom a mikrokontrollerből csak egyet vennél, szerintem érdemes pont abból kettőt rendelni eleve. Egyrészt ha valahogy sikerülne megsütni (ami nem valószínű), másrészt ha már beépítetted az egyiket, de még akarsz valamit fejleszteni rajta, akkor tök jó, ha van egy tartalék, amit az asztalodon tuningolhatsz az "éles" rendszer piszkálása nélkül.
Helló!

Kinéztem egy boardot.
Konkrétan ezt:ESP-WROOM-32 ESP32 ESP32S IoT Wifi Wlan BLE Module+Adapter Board New
s-l500.jpg
A kérdésem az lenne hogy ehhez ugyan úgy jók a arduinonál használatos modulok és a programozása megegyezik vele?
 
Sziasztok!
Olyanba nem gondolkoztatok, hogy valami IoT rendszerbe integrálnátok a mérő- és végrehajtó eszközöket?
 
Sziasztok!
Arduinoval megoldható valahogy a led szallag dimmelés. Két napja nézem a neten de nem találok értelmezhető megoldást. Valami mosfet vezérlőt találtam de nem igazán értem hogy az hogy kell bekötni.
 
Sziasztok!
Arduinoval megoldható valahogy a led szallag dimmelés. Két napja nézem a neten de nem találok értelmezhető megoldást. Valami mosfet vezérlőt találtam de nem igazán értem hogy az hogy kell bekötni.
Szia!
LED szalag
Nem értek hozzá, de szerintem ez alkalmas rá. A LED-re (vagy az egyik helyett) belehet kötni egy optocsatolót, és attól kezdve már bármekkora teljesítmény vezérelhető egy FET-es erősítő fokozattal. Olyan kész panel szerintem nincs, ami pont a Te igényeidnek megfelelő teljesítményt és feszültséget tud vezérelni.
Szintén ezen az oldalon van olyan modul, ami 5-12V-os tápfeszültséggel megy és UART-ton keresztül hexában címezhető. Sajnos ez csak 8 bites, ha jól nézem. :-(

Csak megjegyzem, hogy szerintem nem ez a leggazdaságosabb módja a LED vezérlésnek.
 
Szia!
LED szalag
Nem értek hozzá, de szerintem ez alkalmas rá. A LED-re (vagy az egyik helyett) belehet kötni egy optocsatolót, és attól kezdve már bármekkora teljesítmény vezérelhető egy FET-es erősítő fokozattal. Olyan kész panel szerintem nincs, ami pont a Te igényeidnek megfelelő teljesítményt és feszültséget tud vezérelni.
Szintén ezen az oldalon van olyan modul, ami 5-12V-os tápfeszültséggel megy és UART-ton keresztül hexában címezhető. Sajnos ez csak 8 bites, ha jól nézem. :-(

Csak megjegyzem, hogy szerintem nem ez a leggazdaságosabb módja a LED vezérlésnek.
Végül is igazad van.Néztem ezt a kinai led vezérlőt az kompletten 6000 körül van. Csak gondoltam ha már lesz arduinó egyébb célra akkor ezt is hozzá lehetne tenni.
 
Sziasztok!
Arduinoval megoldható valahogy a led szallag dimmelés. Két napja nézem a neten de nem találok értelmezhető megoldást. Valami mosfet vezérlőt találtam de nem igazán értem hogy az hogy kell bekötni.
Szia!
Meg lehet oldani, kell hozzá egy FET panel vagy magadnak rakod össze a dolgokat. PWM jelet kell küldened az egyik kimeneten keresztül a FET-nek. Ez alapján el tudsz indulni. Nekem volt régebben ilyen vezérlés, potméterrel is tudtam állítani a max fényerőt és ennek függvényében ment a napfelkelte és naplemente. Sajnos a kód már nincs meg.
 
Köszönöm
Szia!
Meg lehet oldani, kell hozzá egy FET panel vagy magadnak rakod össze a dolgokat. PWM jelet kell küldened az egyik kimeneten keresztül a FET-nek. Ez alapján el tudsz indulni. Nekem volt régebben ilyen vezérlés, potméterrel is tudtam állítani a max fényerőt és ennek függvényében ment a napfelkelte és naplemente. Sajnos a kód már nincs meg.
 
Szia!
LED szalag
Nem értek hozzá, de szerintem ez alkalmas rá. A LED-re (vagy az egyik helyett) belehet kötni egy optocsatolót, és attól kezdve már bármekkora teljesítmény vezérelhető egy FET-es erősítő fokozattal. Olyan kész panel szerintem nincs, ami pont a Te igényeidnek megfelelő teljesítményt és feszültséget tud vezérelni.
Szintén ezen az oldalon van olyan modul, ami 5-12V-os tápfeszültséggel megy és UART-ton keresztül hexában címezhető. Sajnos ez csak 8 bites, ha jól nézem. :-(

Csak megjegyzem, hogy szerintem nem ez a leggazdaságosabb módja a LED vezérlésnek.
Szia!
Ez a LED szalag díszvilágításnak biztosan jó, de szerintem növényeknek nemigen.
Egyszer ilyet programoztam már és nem volt nehéz. Egy kicsivel gyorsabb MCU-t kell választani sok memóriával, ha mintában szeretnéd villogtatni (úgy van értelme).
 
Köszönöm
Ha FET-tel szeretnél foglalkozni egy kicsit oda kell majd figyelned pár dologra. Gyakran fogd meg a radiátort, ne dolgozz nagyobb feszültséggel, mint az adatlapján van és fordítva sem szabad beültetni.
Nálam már egy csomó elszállt a fentiek miatt.
 
Szia!
Ez a LED szalag díszvilágításnak biztosan jó, de szerintem növényeknek nemigen.
Egyszer ilyet programoztam már és nem volt nehéz. Egy kicsivel gyorsabb MCU-t kell választani sok memóriával, ha mintában szeretnéd villogtatni (úgy van értelme).
Szia!
1. Nem a LED szalag alkalmassága volt a kérdés, hanem egy olyan kész panel keresése, ami LED(eket)-et tud vezérelni.
2. Nem én szeretném villogtatni, vagy bármire is használni.
3. A kérdező azért tette fel a kérdést, mert NEM talált a neten neki megfelelő kész terméket.
 
Szia!
Ez a LED szalag díszvilágításnak biztosan jó, de szerintem növényeknek nemigen.
Egyszer ilyet programoztam már és nem volt nehéz. Egy kicsivel gyorsabb MCU-t kell választani sok memóriával, ha mintában szeretnéd villogtatni (úgy van értelme).
Nem ide tartozik de leírom hogy éppen most (napok óta) küzdök a fénnyel.Egy 20w 2400 lumenes LED lámpát cseréltem le 2 t5 fénycsőre 1 6500k 24w 1850 lumen és egy "red" 8500k 24w 650 lumen-esre. Mióta ezek vannak az akva felett a növények igen csak fúrcsán viselkednek.Tipikus fényhiányos tünetek. Bár hozzáteszem valamiért az algák is megindutak. Úgyhogy bánom a cserét.Ezért keresgélem a ledet.És a vezérlést.
Szia!
1. Nem a LED szalag alkalmassága volt a kérdés, hanem egy olyan kész panel keresése, ami LED(eket)-et tud vezérelni.
2. Nem én szeretném villogtatni, vagy bármire is használni.
3. A kérdező azért tette fel a kérdést, mert NEM talált a neten neki megfelelő kész terméket.
Köszi,köszi. Sok sok fogalmat tiztáztam a napokban és megkezdtem az arduinó tanulmányozását és programozását. Bennem is felmerült ez a PWM kérdés hogy igazábol ez hogyan is szabályozza a fényt.Mivel nem vagyok elektromérnök így nem értem hogy ha "ritábban" kap áramot a fogyasztó akkor miért világít gyengébben.Egyenlőre csak proteuszon programozok és ott nem látszik a fényerő növekedés és a voltmérő is csak ugrál plusz FET N channel van modellezve ami nem tudom meg felel-e a fet panelnak. Egyenlőre még csak időt, ki-,be kapcsolásokat gyakorlom így de remélhetőleg egyszer ide ér az arduino.
 
Szia!
1. Nem a LED szalag alkalmassága volt a kérdés, hanem egy olyan kész panel keresése, ami LED(eket)-et tud vezérelni.
2. Nem én szeretném villogtatni, vagy bármire is használni.
3. A kérdező azért tette fel a kérdést, mert NEM talált a neten neki megfelelő kész terméket.
Ja, bocs nem úgy feltétlen neked szántam, de nem igazán tudtam kinek válaszoljak. Inkább csak a tapasztalatomat szerettem volna megosztani ezzel a szalaggal kapcsolatban.
 
Back
Oldal tetejére