• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Epic CUBE

Régóta játszadoztam a gondolattal, hogy indìtok mégegy low tech nano kockát. Próbálom low budget kategóriába sorolni, persze ez annyira nem fog sikerülni.

Találtam 2 remek fát, ùgyhogy egyből elindult az agyam. Kicsi Amazonia (imádom, hogy ennyire fekete), kicsi lávakő és 2db redmoor. Ennyi, semmi több.

Technikai infók:

-GA 30x30x30 NEM opti üveg
-2x Aquael leddy smart plant pilács (azért esett ismét rájuk a választás, mert nagyon megszerettem őket, kecsesek és a növények nagyon csipázzák)
-Ista f-300 akasztós, Substrat pro töltettel
-Tropica heti tápozás

Növények terén ezekre gondoltam:
-Sima Rotala rotundi, segìteni az indulást
-Bolbitis vagy Hydrocotile a háttérbe
-Anubias nana petit és cryptok
-előre Marsilea hirsuta a kövek közé (ez nem tudom lowba mennyire buli)
-fára mohák
b76989af291d2feb1980989e4ede3849.jpg0b3d9f0a8c9cb65e7991ae2bf83db4ea.jpg746eb1cb71768bf731f2c7546a32167c.jpgcc3ff3adff64abf0b8dcb2fb5f853e14.jpg

Azért ìgy sem annyira low budget, de nem szálltak el nagyon a költségek.
 
Hasonló épül épp nálam is lányom bettásának, igaz azt Eheim Ecco Pro fogja szűrni, és sajnos nem lesz fölötte soha ilyen low budget ADA-nak álcázott " Aquael leddy smart".:cry:
 
Hirsutát kétszer meggondolnám a helyedben.

Én többek között azért robbantottam az előző scape-et a 300-asban, mert kontrollálhatatlanná vált, pedig nyírtam, téptem, mindenhogyan küzdöttem. De nem bírtam vele. Crenata, elatine, parvula mini, mindegyiket elnyomta... de durván. Még az anubiasokba is beette magát, ott szerintem még mindig van a gyökerek között néhány szál.
 
Nagyon jól néz ki, ez a layout. Különösen tetszik, hogy a fa egyik ága nagyon előrenyúlik a frontüveg felé és ez jól működik a frontüvegnek támasztott kövekkel. Ami nekem egy kicsit zavaró, hogy szerintem az akvából kilógó hosszú ág túl hosszan kilóg és felborítja kicsit a vizuális egyensúlyt. Én lehet, hogy azt valamivel rövidebbre vágnám.

Várom a folytatást, szuper lesz.
 
LE NE VÁGJ BELŐLE!
Éppen így szuper király! Én külön olyat kerestem a lányoméba, ami minél jobban kinyúlik!
Máté semmi perc alatt ráfuttat pár növényt, alig fog belőle valami látszódni.:nailbiting:
Ami nekem a legjobban bejön, az a hurkos elrendezés középen, azzal nagyon jól fogsz tudni játszani, eszméletlen perspektívát lehet majd kihozozni belőle.
Nagyon drukkolok.(y)
Az asztal, amin áll ismét zseniális! Mömax?
 
Feltétlen ragaszkodsz megint az akasztóshoz? A kis vödrös Eheimed üveg csövezéssel sokkal jobban mutatna, itt kiábrándító lesz az akasztós, akárhová próbálod majd elrejteni.:(
Annyira szépen indul ez a kocka...
Erre aludj egyet, kérlek!
 
Teszel fel képet hátulról is?
Válaszolok egyben.
Közben átfutott az agyamon, ha már olyan szépen kilóg az az ág, minek vegyek drága lámpát. Vissza is mondtam a rendelést, a kinyúló ágról fog lógni egy LED izzó. Engem is nagyon inspirál a fák fromája, igen frankón néznek ki. A kis asztal amin van, azt hiszem pepcos, de nem ez lesz a végső helye. Hátul nincs semmi, szimplán talaj, de majd lefotózom. Igen ragaszkodom az akasztós szűrőhöz, mert ennek az akváriumnak pont az a lényege, hogy minimál büdzséből készül. A hátulja dzsungel lesz, szóval eltakarja majd. Készítek is egy tutorial videót, aminek pont ez lesz a témája, hogy olcsón, jó akváriumot.
 
Hirsutát kétszer meggondolnám a helyedben.

Én többek között azért robbantottam az előző scape-et a 300-asban, mert kontrollálhatatlanná vált, pedig nyírtam, téptem, mindenhogyan küzdöttem. De nem bírtam vele. Crenata, elatine, parvula mini, mindegyiket elnyomta... de durván. Még az anubiasokba is beette magát, ott szerintem még mindig van a gyökerek között néhány szál.
Van a high techemben és még nem tűnik kezelhetetlennek. Nagyon tetszik ez a növény, gondolod, hogy lowban is annyira durván szalad majd?
 
Nagyon jól néz ki, ez a layout. Különösen tetszik, hogy a fa egyik ága nagyon előrenyúlik a frontüveg felé és ez jól működik a frontüvegnek támasztott kövekkel. Ami nekem egy kicsit zavaró, hogy szerintem az akvából kilógó hosszú ág túl hosszan kilóg és felborítja kicsit a vizuális egyensúlyt. Én lehet, hogy azt valamivel rövidebbre vágnám.

Várom a folytatást, szuper lesz.
Köszi :) Marad az ág, mert közben beugrott, hogy arról fogok lámpát lógatni :)
 
Van a high techemben és még nem tűnik kezelhetetlennek. Nagyon tetszik ez a növény, gondolod, hogy lowban is annyira durván szalad majd?

Hát... én a végén már csomókban téptem ki, ennek mindegy volt hogy levettem a fényt és a CO2-t (igaz akkor magasabb sázrakat növesztett), vagy fényágyúztam CO2-vel, mindenhogyan át akarta venni az uralmat.

De lehet csak én voltam szerencsétlen. :D
 
Sziasztok!

Várom még a szűrőt és a lámpát is össze kéne raknom.
Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen videót alaphangon is 10-15 òra megkreálni, mellette meg ugye akváriumot is kell épìtenem. :)

Ma viszont szuper gyorsan, szuper egészséges növények jöttek a GAból.

Annyira guszták a cserepes növények, NYAMI! :)
ee401c9858a04ca0a7ea72816eae36e6.jpg
 
Eheim Aquastyle 35, szóval 31x31x35cm, fölötte egy Dennerle scapers light 24w és egy Eheim 2034 ecco pro 200 szűri.
Egy bettának csak elég lesz!;)

Nagyon várom már a tiéd, a hardscape egyből elvarázsolt.:love:
 
Eheim Aquastyle 35, szóval 31x31x35cm, fölötte egy Dennerle scapers light 24w és egy Eheim 2034 ecco pro 200 szűri.
Egy bettának csak elég lesz!;)

Nagyon várom már a tiéd, a hardscape egyből elvarázsolt.:love:

Jó kis összeállìtás, bettának ideális. Szerintem én is azt költöztetek az enyémbe.
 
Back
Oldal tetejére