• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Environment Aquarium Soil aljzat

Én a fát nem zárnám annyira ki ;) A vasfa az engedi a színét meg savanyítja a vizet is ha jól tudom. Tehát nem homogén így felfele viszi a tds értéket. Nem olvastam utána, így ez csak egy felvetés.
 
Ez jól hangzik :) Lehet ,hogy az új akvában megpróbálok egy dombot vele .

OFF:
Kicsit dilemmában vagyok ADA Amazonia vagy ez vagy H.E.L.P. ....
 
Environment tápanyag nélküli. A másik kettő tápanyagos. Mindhárom alkalmas domb építésre :)


Köszönöm ! Mhh nehéz döntés lesz :D Könnyebb volt megtervezni maga az akváriumot .. Az nem rossz ,hogy ,nincs tápanyag benne mert azt úgy is adagoljuk ;) ,de a H.E.L.P. a különböző méretű golyócskák és a sötét fekete színe miatt olyan jó az ADA hát az ADA :)

Segíííítségg !! :D
 
A 40 literesemben("B" terv) Environment talaj van. Igaz csak két hetes, de a domb nem ment sehova. Az Elatine szépen gyökeresedik, elöl látszik egy helyen, hogy elérte alól az üveget.
A 182 literesben(The new Grayland - Teamwork) H.E.L.P. van és ott sem csúszott meg a domb. Viszont iszonyatosan nő minden növény.
Az Amazoniát meg ismeri mindenki.
 
Lassan 5 hete megy a talajjal az akvárium, eddig semmi iszapolodást nem történ, a szemcsék még mindig nagyon keménnyek "sercegnek" ha közéjök nyomom a ültetőcsipeszt. A szerkezete nagyon laza, az E.parvula rizomái lemennek az akvárium fenék üvegjéig, a front és az oldal lapok mellett.
 
Sziasztok! Hétvégén indult az új aki ezzel a talajjal. Ültetésnél ha bevizeztem a tetejét, akkor nagyon tapadt a csipeszre. Szárazon semmi gond. Kiváncsi leszek a víz alatti ultetesre. Remelem manadónál sokkal jobb lesz.
 
Érdekes felfedezést tettem ma a talajjal kapcsolatban, a felülete kopik, azaz a fekete felszín lejön - garnélák , föleg az amanok lekaparják- alatta a szemcse színe olyan mint a malaya. Tehát ez a talaj ugyan az, alapanyagát nézve, mint Malaya, legalább is hasonló, csak valami okból egy felszíni réteg van ráégetve.
 
Érdekes felfedezést tettem ma a talajjal kapcsolatban, a felülete kopik, azaz a fekete felszín lejön - garnélák , föleg az amanok lekaparják- alatta a szemcse színe olyan mint a malaya. Tehát ez a talaj ugyan az, alapanyagát nézve, mint Malaya, legalább is hasonló, csak valami okból egy felszíni réteg van ráégetve.
Akkor már értem miért látok olykor világos szemcséket. Most már tényleg el kell kezdenem gyepesíteni...
 
  • Like
Reactions: pfg
Mintha azt olvastam volna valahol, hogy ezt a talajt nem érdemes aljzattisztítóval "porszívózni" mert lekopik a külső fekete rétege. Van valakinek ez irányú tapasztalata???
 
Mintha azt olvastam volna valahol, hogy ezt a talajt nem érdemes aljzattisztítóval "porszívózni" mert lekopik a külső fekete rétege. Van valakinek ez irányú tapasztalata???
Nem azért nem érdemes, mert lekopik, hanem azért, mert szétmállik az erős fizikai hatásokra. Ez igaz az összes többi agyagos aljzatra is.
 
Nem azért nem érdemes, mert lekopik, hanem azért, mert szétmállik az erős fizikai hatásokra. Ez igaz az összes többi agyagos aljzatra is.
Értem. De akkor már bocsánat a nagyon egyszerű kérdésért, de hogyan lehet ezt az aljzatot tisztítani, karbantartani??? Mert gondolom egy idő után csak felhalmozódik benne a mulm.
 
Az agyagos talajok porózus szerkezete, alkalmas a lebontó baktériumok elszaporodására (aktív talajnak is hívják őket emiatt). A kemény munkát elvégzik helyetted a bacik ;)
Persze csak ha ésszel etetsz és nem tiszta haltáp az aljzat :)
 
sziasztok,
mikor kezdtem az akvarizálást eléggé közkedvelt volt ez a tajal. Hogyhogy mostanra ennyire eltűnt?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
sziasztok,
mikor kezdtem az akvarizálást eléggé közkedvelt volt ez a tajal. Hogyhogy mostanra ennyire eltűnt?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Látom, nem jött sok reakció az észrevételedre; szóval: vannak itt is trendek, divatok és így néhány termék sláger egy ideig, aztán jön egy újabb, még jobb, mivel folyamatos a fejlesztés.
2in1, 3in1 és így tovább!
Viktorék másik termék kapcsán írták nem rég, annyi újdonság érkezik hétről hétre, hogy mindent nem tarthatnak a palettán.
Én is próbáltam már legalább 6 félét, de nekem leginkább az Aquatic Nature Shrimp Soil vált be, amit úgy kell vadásznom, mert alig kapni pár helyen.
Fejlődés!!!!!!!
 
Back
Oldal tetejére