• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Environment Aquarium Soil aljzat

Eddig még sohanem volt, opálosság a kezdéskor. Kb. 1.5 éve nyáron már 7 hónapos akváriumnál volt, és azt nem tudtam leküzdeni. Akkor el is ment a kedvem egy ideig az egésztől. Most kerül Bacter100 meg TurmalinBC a talaj alá, + Seachem Stability 1/2 kupak vízbe inditáskor és vízcserékkor. A szűrőbe meg BIORIO. Szóval most ráfeküdtem egy kicsit a dologra.Agyalok a Twinstaron is rendesen.
 
Nálam is ilyen talaj van az új akvában. Szerintem kimondottan szép, egyenletes szemcse méretű. Feltöltéskor felhősödött kicsit, de utána már semmi gond nincs vele. A növények nőnek benne mint az őrült. Az viszont igaz, hogy feltöltött akváriumba nem a legegyszerűbb az ültetés. Ezért és ennek ellenére szerintem "megéri a pénzét":)
 
Stabily-től lehet az opálosodás.

Nálam is opálos, lassan tisztul, pedig csak alá toltam Bacter Ballt a feltöltést is levegőcsövön végeztem. Nekem gyanús, hogy kezelték valamilyen bacikultúrával, mert nagyon hamar bedurrant.
 
Nekem nem volt opálos, bejáratott szűrővel 3-4 óra alatt teljesen kitisztult reggelre pedig kristálytiszta volt a víz. Amit tapasztaltam még vele, hogy amikor csak nedves volt a talaj, még nem szívta meg magát, akkor eléggé összetapad és könnyen lehetett ültetni bele, nagyon gyorsan lehetett haladni. Feltöltés után meg kimondottan nehéz, bár még mindig könnyebb mint Manado-ba. Alakját tartja, könnyen lehet vele dombokat kialakítani. Porral nem találkoztam, bár tény, hogy ha feltöltés után ültetünk és megbolygatjuk, akkor zavarossá teheti a vizet. Ebből adódóan aljzattúró halakat nem ajánlanék mellé... A beültetett növények azonnal növekedésnek indultak. Az alga bummról azért nem írnék, mert van algám(sajnos), de az szerintem nem a talajnak tudható be, hanem az elszúrt világításomnak. Összességében pozitív eddig a tapasztalatom vele, a külleme pedig hibátlan, kimondottan tetszetős, természetes hatású.
 
Gyűlnek a hasznos infok...ez már döfi(y) Többen írtátok, hogy feltöltés után nehézkes az ültetés és ha felkavarjuk akkor nyilván felkavaródik:D-nos szerintem ez minden talajra jellemző általában:whistle:
 
Nálam felöltés után sem volt gond az ültetéssel (mondjuk nem parvulát ültettem csak háttérnövényeket), könnyebben ment mint mondjuk az Amazoniánál. Opálosodást nem tapasztaltam, a növények pedig nagyon gyorsan fejlődnek benne.
 
Gyűlnek a hasznos infok...ez már döfi(y) Többen írtátok, hogy feltöltés után nehézkes az ültetés és ha felkavarjuk akkor nyilván felkavaródik:D-nos szerintem ez minden talajra jellemző általában:whistle:

Az Africana-ba kifejezeten könnyű volt feltöltve -is - ültetni. A többi ADA talajról nincs tudomásom. A JBL talajról meg maradjunk annyiban ha egyszer valaki kiprobált egy Japo talajt akkor utána már nem vesz másikat. A könnyű felkeveredésről már írtam, azt csak annyival tudom kiegészíteni, hogy tegnap este siettem a feltöltéssel és kicsit megborult a kancsó, felugrált pár szemcse, de ezt nem követte semmi ködözés, bankkártyával szépen vissza egyengetem a talajt. Africanaval ez egy kicsit más volt. A plasztikkártya tökéletes talajegyengető, és még rozsdamentes is ;)
És a ma esti pH: 5.5 ismét. Opálosság egy napig volt, megszünt. A víz kristály. Mivel ez egy zéró tápanyagos talaj, tegnap este megkapta az első tápot ADA B-K és S-1.
 
ha egyszer valaki kiprobált egy Japo talajt akkor utána már nem vesz másikat

ADA Amazoniával volt dolgom eddig, de nálam hogy is mondjam kicsit porzott és iszaposodott, ezért szeretném kipróbálni ezt is.
 
No, tegnap egy hetesek lettünk esti pH 5.5 volt. Milyen meglepő :) Holnap reggel a CO2 előtt rámérek most már tényleg érdekel,hogy ennyire savanyít -e ez a talaj vagy a CO2 is bejátszik. Azért egy hét alatt a beömlővel szemközti falnál kialakult egy kis árok, nem mély kb. 0.5 cm, lényeg, hogy lehet látni, szóval azért ez is képes elmozogni. 600l/h azért odavág. Semmi iszap ( por ) nincs a szemcsék közt, az Africana ekkora már produkált a fenéklapon egy keveset.
A lényeg, a Eleocharis Mini p. és a E. tenellus is megindult benne.
 
Majdnem két hónapja van bent a talaj az akváriumban.

Pont ma két hete, hogy utoljára cseréltem vizet. Mérési eredmények a mai napon:
ph: 5,7
kh: 0-1 nk
(csapvizet használok még, ennek értékei: ph:6,9, Kh: 10-11 nk)
Megnézem mi lesz 20% vízcsere után...
 
Vízcsere után:
Ph: 6,4-6,5
Kh: 3nk

Viszont nagyon keményít a talaj.
180 ppm a csapvíz, az akváriumban már 300ppm...
 
Vízcsere után:
Ph: 6,4-6,5
Kh: 3nk

Viszont nagyon keményít a talaj.
180 ppm a csapvíz, az akváriumban már 300ppm...


A TDS érték és a keménység KH érték nem ugyan az.
Az amazonia csökkenti a KH és PH értéket így nem keményíthet.
A TDS értékedet erősen befolyásolja pl. az akváriumba kerülő tápok.
 
Majdnem két hónapja van bent a talaj az akváriumban.

Pont ma két hete, hogy utoljára cseréltem vizet. Mérési eredmények a mai napon:
ph: 5,7
kh: 0-1 nk
(csapvizet használok még, ennek értékei: ph:6,9, Kh: 10-11 nk)
Megnézem mi lesz 20% vízcsere után...

CO2 nélkül ezek elég fura adatok.
Nekem érdekes hogy ennyire levinné a kh értéket de elképzelhető.
 
Az amazonia csökkenti a KH és PH értéket így nem keményíthet.

Így van, de ez nem amazonia topic, de a szóban forgó talaj sem keményít-ellenkezőleg
Az értékek egyébként tényleg meglepőek, ha csapvízzel megy az aki, de ha így van az csak jó pont;)
 
Így van, de ez nem amazonia topic, de a szóban forgó talaj sem keményít-ellenkezőleg
Az értékek egyébként tényleg meglepőek, ha csapvízzel megy az aki, de ha így van az csak jó pont;)

Már rájöttem ;) Fura hogy ennyire levitte az értékeket.
Most kezdi a RO vízcseréket na de az szintén 0
Gondolom a legegyszerűbb az lenne ha csapvízzel belőné a ro vizet olyan 4-5 körüli kh értékre és azzal cserélne.
 
Már rájöttem ;) Fura hogy ennyire levitte az értékeket.
Most kezdi a RO vízcseréket na de az szintén 0
Gondolom a legegyszerűbb az lenne ha csapvízzel belőné a ro vizet olyan 4-5 körüli kh értékre és azzal cserélne.
Megmondom őszintén, hogy most kicsit tartok az RO víztől, mert ilyen kh érték mellett féltem a garnikat :S Nem fognak tudni vedleni.
Ha még berakom az RO vizet keverve csapvizzel, még alacsonyabb lesz a kh szintem. Ha visszasózom a vizet akkor azt is kiveszi a talaj?
Viszont a TDS értéket nagyon nem értem mitől annyi amennyi...

Mértem most a vízcsere után pár órával megint értékeket: Ph: 6,5, TDS 270 (ment fölfelé), Kh: 2 (ez meg esett)

Azon gondolkodom, hogyha nem a talaj, akkor mi viheti fel?
Dekor? Van bent 1 vasfa, pár dragon kő, meg egy rejtett kerámia bujkáló (garniknak). Semmi egyéb...
A fa tuti nem, a dragon kő úgy tudom megint nem emeli (vagy tévedek), a kerámia meg passz de meglepődnék ha az.
 
Back
Oldal tetejére