• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Entek tánca - 120x67x50cm 400l

Annyira jól sikerült, hogy a növényesített verzióra ugyan kapott pár tippet és tanácsot a WS után, de amikor Fukada mester meglátta a hardscape részét, kezet rázott Attilával és azt őszinte elismeréssel azt mondta neki, hogy kiváló munka, ezen a pontos, aprólékos úton haladjon tovább. Azt hiszem, egy ilyen elismerés komoly lendületet ad a továbbiakhoz.👍
 
Sziasztok!

Leköltöztünk Bernecére amíg elvonul a vírus.
Az akváriumot heti kétszer szüleim (A.ttila) felügyelik (haletetés, vízutántöltés ha kell) amíg nem lesz kijárási tilalom.
Az idei verseny (IAPLC) úgy néz ki ugrik.

Mindenki vigyázzon magára!
Kellemes Ünnepeket (Húsvét, Augusztus 20, Karácsony, stb. és ha elhúzódik BUÉK!!!)

AmegA
 
Sziasztok!

Heti egyszer azért felmegyünk, volt kis vízcsere, matatás, stb..., de semmi komoly.
Most csak 2 cső világít 4 órában, nem kell hogy jobban nőjenek a gazok.
A halak annyira elszoktak a folyamatos jelenlétünktől, hogy félve menekülnek mikor megérkezünk.

Valószínű versenyre nem nevezzük, ezért megosztjuk az eddigi legjobb képét a medencének (messze attól amit ki lehetne hozni belőle), fogadjátok szeretettel!

_SAM6154.JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Az élet mindig hoz változásokat:
- a nyár nem túl meleg, nem kell a vizet hűteni,
- miután csak kb 2 hetente látom az akváriumot nem gyötör naponta az inger hogy kéne vele csinálni valamit,
- a halak, garnélák látványosan nem fogynak a heti kétszeri etetés ellenére sem,
- a növények lassan nőnek, de egy komolyabb ritkítás rájuk férne, viszont csak egy-egy napokra jövünk, így nehézkes az elpasszolásuk, komposztálni meg nem szeretném őket ezért az akvárium egy durva dzsungelre hasonlít.

Majd lesz valami (de az biztos).

A.ttila
 
Sziasztok!

Lekérgeztem a maradék akácokat, amint lesz rá idő kicsit át is sikálom őket.
Játszottam is velük a fűben. Ami kiderült a pakolászásuk közben, hogy van bőségesen, a vastagabbakból sem fog mind beférni (pedig még egy kívánatos száraz ágat lehet hogy levágok az utcán álló "anya" tőről).
A Jezsámen gyökerek kezdenek süllyedni, de a külső réteg még elég apró darabokban jön le, ezért még várni kell vele pár napot.

Egyre nehezebb kivárni az újraindítást!

A.ttila
Szia4, Kb.:mennyi ideig áztatod, hogy biztosan lent maradjon?
 
Sziasztok!

Volt az utóbbi időben teljes szűrő takarítás, növény ritkítás, mulmozás 100-150 liter 2-3 heti vízcserékkel, némi folyékony micro-macro, tápozással de nincs látszata.
Nem tudok felzárkózni az akvárium igényeihez, hiába a kevés fény (napi 4 óra 108W), nincs CO2 adagolás, heti 2-3x van csak hal-garnéla etetés, egyszerűen hiányzik a mindennapos törődés (főleg hogy csak átlag heti 4 napot vagyunk itthon).
A növények lassan növekednek, de mindig van alga.
A látvány nem borzasztó, de nem is szívderítő.

Napi szinten gondolok az átépítésre, de arra végképp nem tudok egy hetet szánni - patt helyzet van.

A következő berendezés ennek megfelelően mindenképp egy hozzáférhetőbb, karbantarthatóbb, kevesebb dekorelemmel ellátott, -megszerkesztett inkább biotóp látványvilágú medence lesz.
Miután időszűkében vagyok ez még várat magára, de a főszereplői a napló elején bemutatott gyökeres ringló tuskók, patak kövek lesznek a meglévő növényzettel kombinálva.

Addig is küzdök a meglévővel mert nincs más opció.

A.ttila
 
Sziasztok!

Elkezdtem a víz vissza lágyítását, mert szemmel láthatóan felkeményedett (vízkő a felszín közelében az üvegen, köveken).
A vékonyabb jezsámen gyökerek elporladtak, mint ahogy az akác gallyak is eléggé elgyengültek, e kettő okozhatja az algásodást is, a mohákban- és holt terekben felgyülemlett mulmot szívogatom, meglátom milyen hatása lesz.
Rengeteg az elszabadult, túlnőtt növény amelyek fognak elfoglaltságot adni a közeljövőben.
A mindenhova benőtt Fissidenst, Riccardiát és Vessicularia tipusú mohákat csipesszel gyérítem.

A.ttila
 
Sziasztok!

Elkezdtem a víz vissza lágyítását, mert szemmel láthatóan felkeményedett (vízkő a felszín közelében az üvegen, köveken).
A vékonyabb jezsámen gyökerek elporladtak, mint ahogy az akác gallyak is eléggé elgyengültek, e kettő okozhatja az algásodást is, a mohákban- és holt terekben felgyülemlett mulmot szívogatom, meglátom milyen hatása lesz.
Rengeteg az elszabadult, túlnőtt növény amelyek fognak elfoglaltságot adni a közeljövőben.
A mindenhova benőtt Fissidenst, Riccardiát és Vessicularia tipusú mohákat csipesszel gyérítem.

A.ttila
Türelmed és kitartásod felől egy csepp kétségem sincs.
Azért egy referenciafotót készíthetnél, hogy majd a nagy munka végeztével én is szívvel-lélekkel tudjak elámulni. 📸📸📸📸
 
Türelmed és kitartásod felől egy csepp kétségem sincs.
Azért egy referenciafotót készíthetnél, hogy majd a nagy munka végeztével én is szívvel-lélekkel tudjak elámulni. 📸📸📸📸
Szia Mary!
A fotózható állapottól még azért messze van (most épp a front tele van apróbb (részben eddig kihaltnak hitt) növénnyel), "de ami késik... ".

Szia A. Kavicsos! Engem is lenyűgözött a munkád. Van olyan verseny akvárium, ami hosszabb életet is élhet?
Szia Zsolti!

Örülök hogy tetszik!
A versenyakvárium a versenysportolóhoz hasonlít, az idő előrehaladtával egyre több energiát kell ráfordítani hogy legalább ugyanazt az eredményt hozza.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére