• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Entek tánca - 120x67x50cm 400l

... és hogy ne legyen a napló nagyon képtelen, még néhány részlet komment nélkül:

View attachment 73496

View attachment 73497

View attachment 73498

View attachment 73499

View attachment 73504

View attachment 73501

Végül jutalmul az ígért totál kép:
View attachment 73502

A.ttila
Szia! Nagyon szépen kezd alakulni, láthatóvá válni a mélysége, ahogy a nővények kezdenek erőre kapni. Már most jó nézni és hol van még a "késztől" 😉 Nekem most is az jön le, hogy ebből egy nagyon komoly alkotás fog kialakulni.
 
... és hogy ne legyen a napló nagyon képtelen, még néhány részlet komment nélkül:

View attachment 73496

View attachment 73497

View attachment 73498

View attachment 73499

View attachment 73504

View attachment 73501

Végül jutalmul az ígért totál kép:
View attachment 73502

A.ttila
Minél többet nézem a képeket, annál inkább vonzza a tekintetem az X fa. Valahogy megzavarja a tökéletes harmóniát, amit számomra sugároz az akváriumod.
Már írtad korábban, hogy ez egy tudatos és végleges elrendezés és így jó mert..., és mégis...
Olvasgatva más akváriumok hozzászólásait, sokszor olyan apróságokat jegyeznek meg (egy kővel-, egy szál növénnyel-, egy olyan aprósággal kapcsolatban, amit észre sem veszek), hogy nem is értem... Mint már korábban, személyes találkozásunkkor is tapasztalhattad: abszolut dilettáns, külső szemlélő vagyok. Az aranymetszés szabályairól sem tudok semmit, tehát a fenti szösszenetet is a helyén kezeld kérlek (vagy sehogy). Bocs. :unsure:
 
Sziasztok!

Minél többet nézem a képeket, annál inkább vonzza a tekintetem az X fa. Valahogy megzavarja a tökéletes harmóniát, amit számomra sugároz az akváriumod.
Már írtad korábban, hogy ez egy tudatos és végleges elrendezés és így jó mert..., és mégis...
Olvasgatva más akváriumok hozzászólásait, sokszor olyan apróságokat jegyeznek meg (egy kővel-, egy szál növénnyel-, egy olyan aprósággal kapcsolatban, amit észre sem veszek), hogy nem is értem... Mint már korábban, személyes találkozásunkkor is tapasztalhattad: abszolut dilettáns, külső szemlélő vagyok. Az aranymetszés szabályairól sem tudok semmit, tehát a fenti szösszenetet is a helyén kezeld kérlek (vagy sehogy). Bocs. :unsure:
Majd a hétvégén kiveszem és mindenki láthatja mennyire kell az oda (vagy nem :whistle: ).
Mindanyiótok meglátása fontos, még akkor is hogyha nem érzi hozzáértőnek magát!

Két nap megint nem volt kedvem semmit csinálni, de szerencsére van még idő.

Jelenleg 19db Gyöngy dánió (Celestichthys margaritatus ), 70db csigaevő szép Heléna (Anentome helena) , 51db Narancs sakura (Neocaridina heteropoda var. Orange ), 8db Amano (Caridina multidentata) tartózkodik az akváriumban.
A Galaxyk minden mozgó élőlényt összeszedtek már az első két napban ami csak befért a szájukba.
A garnélák is sokat javítottak az általános alga és köztisztaság helyzeten.
Tegnap láttam EGY!!! Hólyagcsigát, nem sok esélyt látok rá hogy még találkozom vele 😭:p .

Szóval meglepően jól néz ki a medence, annak ellenére hogy még sok finomítást igényel a berendezés.

A szűrő az első szivacs pucolást követően jól végzi a dolgát, nem jött vissza a víztorlódás.

A növények közül a Mini Weeping teljesen elbarnult, még nem adott életjelet magáról, még reménykedem, hátha valahol elkezd kizöldülni.
Viszont a fákon és a sziklákon szépen kezdenek rügyezni a mindenféle mohák.

A.ttila
 
Sziasztok!

A nagy akváriumra nem volt idő a hétvégén a halak etetésén kívül.
Azért felhoztam a vízcseréhez a kertből az ozmót, de csak holnap esek neki.
Szétszedtem a garnéla tárolót és a Magas földet, az üvegek már lent pihennek a pincében (ez most fontosabb volt).
Minden szépen növöget, talán a jövőhéten a helyükre is kerülnek a növények.

A.ttila
 
Sziasztok!

Végül kedden csináltam egy 120 literes vízcserét. Egy hordóba engedtem az akváriumból hogy a kertben locsolhassunk vele. Ismét kiöblítettem a szivacsokat, gilisztával most nem találkoztam.
Az előtérben összegyűlő mulm egy részét is eltávolítottam.

Szerencsére az időjárás enyheségének köszönhetően ismét megnyithatjuk a kerti csapot, épp mire elfogyott a lent raktározott ozmóvíz.

Egyre inkább látszanak az itt-ott növekvő mohák is, kicsit lassan fejlődik a növényzet, mert még mindig csak két cső világít napi 6 órában.
Ennek megfelelően a tápokat is gyengébben öntözöm (heti 40ml macro, 20ml micro, 70ml carbo).
Viszont ennek köszönhető, hogy kevés az alga is, az egész inkább low-tech rendszerben üzemel egyenlőre, időt hagyva hogy beálljon a rendszer.

Még a hét folyamán levagdostam a sérült-algás leveleket, a legtöbb a garnélásban tárolt Bolbitisen volt.

A.ttila
 
Sziasztok!

Végül kedden csináltam egy 120 literes vízcserét. Egy hordóba engedtem az akváriumból hogy a kertben locsolhassunk vele. Ismét kiöblítettem a szivacsokat, gilisztával most nem találkoztam.
Az előtérben összegyűlő mulm egy részét is eltávolítottam.

Szerencsére az időjárás enyheségének köszönhetően ismét megnyithatjuk a kerti csapot, épp mire elfogyott a lent raktározott ozmóvíz.

Egyre inkább látszanak az itt-ott növekvő mohák is, kicsit lassan fejlődik a növényzet, mert még mindig csak két cső világít napi 6 órában.
Ennek megfelelően a tápokat is gyengébben öntözöm (heti 40ml macro, 20ml micro, 70ml carbo).
Viszont ennek köszönhető, hogy kevés az alga is, az egész inkább low-tech rendszerben üzemel egyenlőre, időt hagyva hogy beálljon a rendszer.

Még a hét folyamán levagdostam a sérült-algás leveleket, a legtöbb a garnélásban tárolt Bolbitisen volt.

A.ttila
Elkészül az akvárium márc31 ig?
 
Sziasztok!

Az elmúlt három hétben egy vízcserén, a halak etetésén, növények heti kétszeri tápozásán kívül nem sok minden történt tegnapig.
Találtam a pincében 1-3mm-es sóskuti homokot, kimostam, kisavaztam.
Ugyanitt bazaltból is a rücskösebb fajtából, azt is előkészítettem és betettem a medencébe.
Elkezdtem a növényeket a végleges helyükre rakni (miután az öreg-, szakadt-, foltos-, sérült leveleket eltávolítottam).
A folyamat még eltart néhány estén keresztül.

Csináltam vízcserét is, most kicsit lágyítom (1/3 csap, 2/3 ro.).

Van egy kevés fonal- és ecset alga, de megküzdök vele 👹.

Elkészül az akvárium márc31 ig?
Miért és melyik márc. 31-re?

Vasárnap este szeretnék egy pár képet is csinálni.

A.ttila
 
Nagy a csend felétek, pedig nagyon várjuk a beígért képet!
Tudom, itt a tavasz, első a kert és a vidéki otthonotok, de azért egy fotót kattints, hogy alakul a medence!?
 
Sziasztok!

Nagy a csend felétek, pedig nagyon várjuk a beígért képet!
Tudom, itt a tavasz, első a kert és a vidéki otthonotok, de azért egy fotót kattints, hogy alakul a medence!?

Köszönjük az érdeklődést, bocsánatot kérünk a kései válasz miatt!
Sajnos az időhiány mellett egy közeli hozzátartozó súlyos betegsége is hátráltatja az akváriummal való törődést és a fotózás is ezért csúszik.
Lassan növekszenek a növények a 4 cső alatt.
Van némi ecset alga, amit carbóval kezelünk, barna- a mérethez képest csekély világítás miatt.
Ezek ellenére nem esélytelen hogy egy hónapon belül késznek lehessen nyilvánítani és lőhessünk róla egy szuper versenyképet.
Addig még egy kis türelmet kérünk!

AmegA
 
Sziasztok!

Az utóbbi hónap történései vázlatosan:
  • volt egy erős vastag zöld hártya a felszínen amit papírtörlővel szedegettünk nem sok sikerrel, majd lehalásztuk az összes békalencsét is és csodák csodája a hártya is eltűnt (nem biztos hogy van összefüggés a kettő között),
  • újra 6 cső megy, eltűnt a barna alga,
  • kétheti 120l vízcsere,
  • volt szűrő takarítás, mulmozás, üveg pucolás is,
  • heti 3x 20ml macro, 10ml micro táp,
  • egy bénázás miatt szétcsúszott a CO2 cső, kifolyt a bubiszámlálóból a folyadék, azóta sem került bele víz, de a beállításon nem változtattunk (folyamatos 6-8 bubi/másodperc),
  • visszakapcsoltuk a C. dokit,
  • ki hypóztuk a purigent, szép fehér, holnap visszakerül,

Még hiányzik élőlény (halak), növény (pinnatifida), idő (igaz van még két hét ).

A húsvétunk szó szerint gyászosan telt 🕯, sok még a tennivaló, lassan rázódunk vissza a hétköznapokba.

AmegA
 
Sziasztok!

Ma sikerült egy villámlátogatás erejéig bejutni a GA-ba.
Hiánypótlás kipipálva - 40db Pettyes szárnyú razbóra és 5db algázó géb erősíti a faunát.
Ha már ott jártunk vettünk pinnatifidát is, igaz erősen emers.
Volt egy komolyabb vízcsere mulmozással, üveg plasztikolás mielőtt a halak birtokba vehették volna az új lakhelyüket (a beszoktatást követően).
A Seachem Purigen is helyére került.

Még van remény!

AmegA
 
Sziasztok!

Rég voltak képek, túl régen.

Rosszul néznek ki, de kézből lőve készültek, korrekció nélkül:

View attachment 76994

View attachment 76995

View attachment 76996

Lesz még munka vele bőven!!!

A.ttila
Hát én még csak keresem a saját stílusomat, de ez, amit összehoztatok, nagyon közel áll a szívemhez... Gyönyörű! Szakmai szemmel biztos van rajta munka, de én még nem vagyok azon a szinten, hogy ezt észrevegyem :)
Tegnap akadtam rá erre a naplóra. Számomra példaértékű ez a tervezés, és az egész, ahogyan erre rákészültetek.
 
Sziasztok!

Hát én még csak keresem a saját stílusomat, de ez, amit összehoztatok, nagyon közel áll a szívemhez... Gyönyörű! Szakmai szemmel biztos van rajta munka, de én még nem vagyok azon a szinten, hogy ezt észrevegyem :)
Tegnap akadtam rá erre a naplóra. Számomra példaértékű ez a tervezés, és az egész, ahogyan erre rákészültetek.
Köszönjük!

Az új halacsok jól vették a "környezetváltozást". A razbórák (Brevibora dorsiocellata) nagyon bátrak és barátságosak, a Galaxykkal együtt bandáznak, közeledtünkre az üvegnél tolonganak, mindenféle eledelre azonnal ugranak, egyáltalán nem válogatósak és a kék szemük ellenállhatatlanná teszi őket (a rajban úszást még gyakorolniuk kell).
A gébek szorgosan legelgetnek (még van mit).

A forrásmohák nagyon durván megnőttek, meg kell őket regulázni.

Valahogy nem érzem azt mint a korábbi akváriumoknál, nincs alga bumm, -csiga invázió, -hal betegség, -elromlott, -elállítódott berendezés, nincs igazán nagy kihívás, de azért ne aggódjatok, nem engedem el.

A.ttila
 
Sziasztok!


Köszönjük!

Az új halacsok jól vették a "környezetváltozást". A razbórák (Brevibora dorsiocellata) nagyon bátrak és barátságosak, a Galaxykkal együtt bandáznak, közeledtünkre az üvegnél tolonganak, mindenféle eledelre azonnal ugranak, egyáltalán nem válogatósak és a kék szemük ellenállhatatlanná teszi őket (a rajban úszást még gyakorolniuk kell).
A gébek szorgosan legelgetnek (még van mit).

A forrásmohák nagyon durván megnőttek, meg kell őket regulázni.

Valahogy nem érzem azt mint a korábbi akváriumoknál, nincs alga bumm, -csiga invázió, -hal betegség, -elromlott, -elállítódott berendezés, nincs igazán nagy kihívás, de azért ne aggódjatok, nem engedem el.

A.ttila
Szia.
Jó lesz az, van benne valami érdekes, semmiképen ne engedd el! 😉
 
Sziasztok!

Néhány vízcserén kívül sok minden nem történt erre felé.
A növények erősen bedúsultak.
A meleg hatására vagy a kicsit túl tolt CO2 hatására (bár a halak nem mutatták jelét, nem pipáltak) eldobta magát néhány amanó és csigaevő. A gázt lejjebb vettem (A.ttila), csináltam egy gyors vízcserét, a hűtésen még gondolkozom.
Krónikus időhiányban szenvedünk mióta egy kicsit nagyobb kert kialakításán fáradozunk ( https://akvakertesz.hu/threads/a-mi-kis-bernecenk-amega-ek-motivacios-inspiracios-topicja.7838/ ).
Egyszer talán sikerül fotózható állapotba hozni a medencét, de az idei szétszedését nem tervezzük, tehát ez marad a versenyek alapja, csak az a kérdés melyiken debütál.

AmegA
 
Back
Oldal tetejére