• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Entek tánca - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Minden este "kötözködök". Már kb. 100 növénnyel megint több van odabent, néhány még kőre-, de a többség fára került.

IMG_20190131_205924.jpg
IMG_20190131_205914.jpg
IMG_20190131_225144.jpg

Még 200-at felkötök a hétvégén feltöltés előtt, -közben és kész.
Így nagyjából 650db. valamihez rögzített és 50db ültetett növénnyel indul a medence.

A.ttila
 
Sziasztok!

Minden este "kötözködök". Már kb. 100 növénnyel megint több van odabent, néhány még kőre-, de a többség fára került.

View attachment 72315
View attachment 72316
View attachment 72317

Még 200-at felkötök a hétvégén feltöltés előtt, -közben és kész.
Így nagyjából 650db. valamihez rögzített és 50db ültetett növénnyel indul a medence.

A.ttila

Ez az szint, amihez már kevés "egy kis lelkesedés"... Emelem a nem létező kalapom, hogy ennyire elszántan csinálod. Tetszik, hajrá! ;)
 
Nem lehetne egyébként kötözés helyett lippanatragasztó-géllel dolgozni? Vagy ezt a módszert csak a mohák hajlandóak elviselni?

Ezt a türelmet látván, eláll a lélegzetem. Elképesztő! :O Alig várom, hogy beinduljon az akvárium, és képekkel lepjetek meg minket. :)
de lehetne csak a pill ragasztó nyomot hagy s lehet hogy a növényeknek sem tesz jót! amiket A.tilla kötözöt ha jol látom Fern-ek mohák nem kapsz minden sarki árusnál! aranyban mérik! ezért is van a kötözés
 
Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!


Nem lehetne egyébként kötözés helyett lippanatragasztó-géllel dolgozni? Vagy ezt a módszert csak a mohák hajlandóak elviselni?

Ezt a türelmet látván, eláll a lélegzetem. Elképesztő! :O Alig várom, hogy beinduljon az akvárium, és képekkel lepjetek meg minket. :)
Az első komolyabb CO2 támogatott akváriumnál ( https://akvakertesz.hu/threads/uj-elet-uj-akvarium.3737/ ) ragasztottam növényeket, de nem volt meggyőző. A mohák egy része elbarnult, egy része levált, otthagyva a fehér foltot, mindenem ragadt, aminek kellett volna az meg nem mindig.
Aztán volt hogy kőre kötöztem a mohát és a követ ragasztottam valamihez.

amiket A.tilla kötözöt ha jol látom Fern-ek mohák nem kapsz minden sarki árusnál! aranyban mérik! ezért is van a kötözés
Amikor levelenként egy ezres a növény, akkor el kell gondolkodni hogy lesz a legkiadósabb. Bár fájdalmas szétdarabolni az ilyen kincseket és idegőrlő egyesével kötözni (2-5 perc ) , de a végeredmény megéri a fáradságot!

A.ttila
 
Sziasztok!

Lassan halad a lombosítás, pedig a hétvégén legalább 10 órát kötöztem, azóta meg esténként 3 órákat.
Valami azért már látszik, de még messze a vége:
72613

72614

Egy helyre gyűjtöm a levágott damildarabokat, majd a végén megszámolom.
Az összegyűlő spriccelő vizet már nem szívom le, a hétvégén úgy is fel lesz töltve a medence (így 5 hét után végre).

A.ttila
 
Sziasztok!

Lassan halad a lombosítás, pedig a hétvégén legalább 10 órát kötöztem, azóta meg esténként 3 órákat.
Valami azért már látszik, de még messze a vége:
View attachment 72613

View attachment 72614

Egy helyre gyűjtöm a levágott damildarabokat, majd a végén megszámolom.
Az összegyűlő spriccelő vizet már nem szívom le, a hétvégén úgy is fel lesz töltve a medence (így 5 hét után végre).

A.ttila
Azt hittem az ADA moss cottont is bevetetted!
 
Sziasztok!

Lassan halad a lombosítás, pedig a hétvégén legalább 10 órát kötöztem, azóta meg esténként 3 órákat.
Valami azért már látszik, de még messze a vége:
View attachment 72613

View attachment 72614

Egy helyre gyűjtöm a levágott damildarabokat, majd a végén megszámolom.
Az összegyűlő spriccelő vizet már nem szívom le, a hétvégén úgy is fel lesz töltve a medence (így 5 hét után végre).

A.ttila
Iszonyú türelmed van. Nagyon klassz. 🆒
Ha majd én is nyugdíjas leszek, ilyet fogok csinálni. ;)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Azt hittem az ADA moss cottont is bevetetted!
Egyenlőre fájna kötözésenként azt a 3-6cm-es leeső darabot kidobni, damílból csak 0.10-0.20Ft.

Talán ma végzek, tegnap is 5 órát kötöztem. Több a növény (no meg a fa), mint amire számítottam, pedig nem is aprózom el annyira mint tavaly (akkor 1-3 levéltre vagdostam, most 3-7db van egy száron).
Kíváncsi vagyok mennyi lesz a végén a "vég", akkor nagyjából ki tudom számolni összesen hány órát kötöztem (az anubiasok, bucék, microsorumok kb 600 perc volt, de ez a móka jelentősen többnek tűnik ("mint levél a fán"). De ha Fukada mester egy hónapig alkotta az alapot a bajnokmedencéhez, nekem sem kell sajnálnom ezt a kis időt a növényesítésre.
Tisztára Crepidomán lettem :eek:!

Legkésőbb holnap feltöltés!!!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


Egyenlőre fájna kötözésenként azt a 3-6cm-es leeső darabot kidobni, damílból csak 0.10-20Ft.

Talán ma végzek, tegnap is 5 órát kötöztem. Több a növény (no meg a fa), mint amire számítottam, pedig nem is aprózom el annyira mint tavaly (akkor 1-3 levéltre vagdostam, most 3-7db van egy száron).
Kíváncsi vagyok mennyi lesz a végén a "vég", akkor nagyjából ki tudom számolni összesen hány órát kötöztem (az anubiasok, bucék, microsorumok kb 600 perc volt, de ez a móka jelentősen többnek tűnik ("mint levél a fán"). De ha Fukada mester egy hónapig alkotta az alapot a bajnokmedencéhez, nekem sem kell sajnálnom ezt a kis időt a növényesítésre.
Tisztára Crepidomán lettem :eek:!

Legkésőbb holnap feltöltés!!!

A.ttila
A tanítvány felnőtt a mesteréhez!
Nagyon várom a feltöltést!
 
Sziasztok!

Kész a páfrányok fára kötözése (kiv. Bolbitisek, azokat feltöltés után).

Hát ehez nekem nem lenne türelmem és időm sem. Nagyon szép!
Nekem ahhoz nincs türelmem, hogy hosszú-hosszú hónapokat várjak, mire bedúsul a növényzet a medencében.
Legtöbbször napi 10-12 órát dolgozom, az akvarizálást este 20-21 óra körül kezdem és éjfél után hagyom abba (tegnap 21-től ma 03.30-ig csináltam).
Köszönöm a gratulációt Levente!

A.ttila
 
Hát ehez nekem nem lenne türelmem és időm sem. Nagyon szép!

Elég régóta ismerem @A. Kavicsos Palit . Megsúgom, hogy Ő mindig ilyen volt, alsó hangon is 101%-on odateszi Magát, mert nem tudja nem megtenni.
Ha majd egyszer találkozol Vele, fel fog tűnni, hogy mindig van egy nyugodt, derűs mosoly a tekintetében. No, egy része a hobbiból ered: annyira kikapcsolja, feltölti, hogy belülről sugárzik.
De van még, nem is egy ilyen nyugodt, derűs fórumtárs. Idővel, meglátod @Kecskés Levente ;)
 
Sziasztok!


A végső páfrányok fent a fán: Crepidomanes sp. "Grape leaf 2 ", - cf. "Malabaricum", - sp. "Malibu", Bolbitis sp. "Buea", Hymenophyllum "Andaman island".

Ide is beteszem a kötözéses videót:
Teljes képernyőn érdemes nézni!
Köszönöm az operatőri-, szerkesztő-, feltöltő munkát Kedves Kis Feleségemnek Annamarinak :love:!



Kerek 501 damilvég lett (kb. 2.000 perc + a sallangok: a növények szelektálása, darabolása, spriccelés, fák igazgatása, stb...):
72699
Gondoljatok bele mennyi pillanatragasztót nyomkodhattam volna el ehhez?
Mióta az önellátó nyugdíjas lét foglalkoztat rendszeresen előbukkan a fenntarthatóság és az ökológiai lábnyom kérdése, egyre inkább próbálok spórolni, hogy minél kevesebbet ártsak a környezetnek (a damilvégek természetesen mentek a műanyag szelektívbe)!

Elég régóta ismerem @A. Kavicsos Palit . Megsúgom, hogy Ő mindig ilyen volt, alsó hangon is 101%-on odateszi Magát, mert nem tudja nem megtenni.
Ha majd egyszer találkozol Vele, fel fog tűnni, hogy mindig van egy nyugodt, derűs mosoly a tekintetében. No, egy része a hobbiból ered: annyira kikapcsolja, feltölti, hogy belülről sugárzik.
De van még, nem is egy ilyen nyugodt, derűs fórumtárs. Idővel, meglátod @Kecskés Levente ;)
Köszönöm Mary, jól esik!


A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


A végső páfrányok fent a fán: Crepidomanes sp. "Grape leaf 2 ", - cf. "Malabaricum", - sp. "Malibu", Bolbitis sp. "Buea", Hymenophyllum "Andaman island".

Ide is beteszem a kötözéses videót:




Kerek 501 damilvég lett (kb. 2.000 perc):
View attachment 72699
Gondoljatok bele mennyi pillanatragasztót nyomkodhattam volna el ehhez?
Mióta az önellátó nyugdíjas lét foglalkoztat rendszeresen előbukkan a fenntarthatóság és az ökológiai lábnyom kérdése, egyre inkább próbálok spórolni, hogy minél kevesebbet ártsak a környezetnek (a damilvégek természetesen mentek a műanyag szelektívbe)!


Köszönöm Mary, jól esik!


A.ttila
Ha valaki garantálná, hogy 300 évig élek, akkor is 100x meggondolnám, hogy hozzáfogjak-e? Ez döbbenet!
A kőre kötözött növénykék, amiket nekem ajándékoztál, eddig is nagy becsben voltak, de a video láttán tudom csak igazán értékelni a befektetett munkát. Eddig azt hittem, csak egy csomó a damilon, és kész. De nem...
 
Back
Oldal tetejére