• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Entek tánca - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Érdekességképpen, nem csak gombák, de egy sor más (van köztük még számomra is meghökkentő) élőlény is megtalálható az akváriumban.
Valószínűsítem, hogy egy részük a fákkal kerülhetett be.
A napokban láttam vörös szúnyoglárvát, -hangyát, apró pókot, pille szúnyogot, parányi ugráló kerek vízi lényeket és gilisztát ami a nagy fán tekergett o_O.

A mostani berendezésnél arra is figyeltem, hogy hátulról is szalonképes legyen a látvány, ezért a polisztirol lap és az üveg között 1cm hézagot hagytam.

Így néz ki most a jobb:
_SAM5652.JPG

... és a bal oldal:
_SAM5653.JPG

Végre a CO2 is bugyorog, nem volt egyszerű!

A.ttila
 
Szia!
Ezek szerint én valahol lemaradtam, mert halványan arra emlékszem, hogy a jobb oldalon van a szűrőtök elhelyezve és hogy ott vmilyen? tükör van beépítve a szűrőmatériák eltakarása érdekében. Most viszont posztoltál képet a jobb oldalról is...időközben változott a szűrésetek?
 
Sziasztok!

Szia!
Ezek szerint én valahol lemaradtam, mert halványan arra emlékszem, hogy a jobb oldalon van a szűrőtök elhelyezve és hogy ott vmilyen? tükör van beépítve a szűrőmatériák eltakarása érdekében. Most viszont posztoltál képet a jobb oldalról is...időközben változott a szűrésetek?
Ami elölről jobb, hátulról bal ;).

Rendezgettem a kötözött növényeket, az előtér nagyjából jó, a kisebbeknek még helyet kell csinálni, néhány bazalttal a patakok partján.
Nézem az akváriumot és több homokkal jobban tetszett az előtér, most szinte eltűnt, ezen még alakítani kell.

A CO2 kb. 8-10 bubi/perccel jut az akváriumba, reggel azért nézek egy gyertya tesztet mint a borospincékben.

Visszatettem ismét a filccel rajzolt fóliát (harmadok, aranymetszés, stb.. ), némi korrekciót kellett néhány ágon végezni, de alapvetően jól áll minden, annak ellenére hogy se ragasztást, se csapolást, se csavarozást nem alkalmaztam. Azért a két legnagyobb ágat lesúlyozom feltöltés előtt, mert azok csak 90%-kosan süllyedtek el a tóban és nem szeretnék meglepetést (elég ha a halak , garnélák úsznak a vízben).

Amikor megleszek a kiegészítésekkel, csinálok pár részletfotót.

A.ttila
 
Sziasztok!

A két patakmeder még nem tökéletes, de alakul.

_SAM5654.JPG
Szemből a jobb-:
_SAM5655.JPG
... és a bal oldal:
_SAM5657.JPG

Ma Annamarival voltunk a kedvenc növény "dealerünknél", nehéz volt eljönni Tőle (de legalább nem üres kézzel),! Köszönjük Tamás ( @Szmóki ) a ránk szánt időt és a növényeket!
_SAM5658.JPG
A felét (a könnyebbiket) már fel is közöztem és betettem a medencébe.

A többit holnap!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Egy kép tegnap estéről:

_SAM5660.JPG

Bocsánat hogy nem sok látszik a fotókon, de direkt nem akarunk vele feltűnést kelteni ((ez a Sarunál is bejött ) szakavatott szem úgy is látja mit lehet kihozni ebből a berendezésből)!
Szmókihoz úgy mentünk tegnap hogy a jobb lenti fókuszba keresünk valami látványos növényt, amiből csak ott van (rögtön mutatott vagy 5-öt, azokból 3-at hoztunk is).
Majd mikor már feltöltöttük vízzel döntjük el kié lesz a főszerep a két buce és egy anubias közül.

AmegA
 
Sziasztok!

Kicsit sokára, de ideértem én is.
Első ránézésre nagyon hűha az egész berendezés és a millió részlet:) Aztán másodikra is marad a tuti érzés;)
Egy kicsivel később, viszont elkezdtem bíró szemmel nézni - ha már egyszer verseny akváriumnak szánjátok. Ha így nézem, akkor viszont feltűnik, hogy az a két vastag faág nagyon egyforma és eléggé szimmetrikusan állnak. Oké a jobb oldali kicsivel lejjebb van, de akkor is eléggé meghatározó elemei a látványnak. Egy picit elrontott növényezés, és úgy nézhetnek ki, mint két hatalmas felfelé mutató nyíl. Bár ahogy ismerlek titeket, ezt már rég kiveséztétek otthon és megvan rá a haditerv, és az én aggódásom teljesen felesleges.
Csak így tovább!
Nyűgözzétek le a bírákat!
 
Sziasztok!

Sziasztok!

Kicsit sokára, de ideértem én is.
Első ránézésre nagyon hűha az egész berendezés és a millió részlet:) Aztán másodikra is marad a tuti érzés;)
Egy kicsivel később, viszont elkezdtem bíró szemmel nézni - ha már egyszer verseny akváriumnak szánjátok. Ha így nézem, akkor viszont feltűnik, hogy az a két vastag faág nagyon egyforma és eléggé szimmetrikusan állnak. Oké a jobb oldali kicsivel lejjebb van, de akkor is eléggé meghatározó elemei a látványnak. Egy picit elrontott növényezés, és úgy nézhetnek ki, mint két hatalmas felfelé mutató nyíl. Bár ahogy ismerlek titeket, ezt már rég kiveséztétek otthon és megvan rá a haditerv, és az én aggódásom teljesen felesleges.
Csak így tovább!
Nyűgözzétek le a bírákat!
Örülünk Zoli hogy ide találtál!
Nehéz feladat titkolni és mutatni is valamit egyszerre (mint Mátyás király és az okos lány esete).
Ezért vannak a késői bejegyzések és most a cím is csak egyszerű "Magyar" (kivéve ugye az Ent :cool:).
A két fa adja pont az ívet ami körbe vezeti a tekintetet és kapuként emelkedik a látnivalók elé-fölé, lehetetlen volt úgy rakosgatni őket hogy sehol ne adjanak párhuzamot (pedig én (A.ttila) mindent kipróbáltam). Sok remek építésnél látni párhuzamokat, ismétlődéseket (pl Herry Rasio munkái nagy része, mégis zsenálisak), hátha elfér ennyi nálunk is.
Igen mi is úgy érezzük, hogy csak a növényesítéssel lehetne elrontani, ezért semmi gyors növésűt nem terveztünk bele és minden kőhöz rögzített így feltöltés után lazán áthelyezhetők, ahogy a látvány kívánja.
A bírák lenyűgözése a cél, mert egy ideig nem lesz időnk hasonló nagyszabású scape megépítésére és szeretnénk megnyugodni hogy a 2017-es IAPLC helyezésünk nem csak a véletlen műve volt!

AmegA
 
Sziasztok!

Tegnap raktam be 3 Helenát, mert sokfelé Hólyagcsigákat látunk.
A mohák egyre több helyen sarjadnak a köveken, fákon.
Ma még amiket nem joghurtos pépesítésre ítéltem és a crepidomaneseket kötözöm, továbbá agyag szemcséket juttatok az ültethető növények helyére a homokba.

Napi kétszer spriccelem ozmóvízzel (holnap micro-macro tápossal), a világítás továbbra is 17-21h-ig megy hat csővel. Pötyörög a CO2 az akvárium hátsó oldalán, legfelül, középen egy szimpla csővégen.

Itt egy kicsit tisztább kép ma reggelről (de ne mutogassátok senkinek :censored: ):
_SAM5662.JPG

A.ttila
 
Sziasztok!
Én csak mint csendes követő szoktam jelen lenni a naplóitokban. De most nem bírom megállni így offolom kicsit. Továbbra is aprólékosak vagyok, mindent többszörösen átgondolva csináltok! Egyszerűen zseniális a hozzá állásotok mint mindíg! Nagyon drukkolok és továbbra is követem a napót!
Ha szabad ilyet mondani ez a kedvencem!
Sziasztok!

(Bocsi az offért)
 
Sziasztok!

Tegnap raktam be 3 Helenát, mert sokfelé Hólyagcsigákat látunk.
A mohák egyre több helyen sarjadnak a köveken, fákon.
Ma még amiket nem joghurtos pépesítésre ítéltem és a crepidomaneseket kötözöm, továbbá agyag szemcséket juttatok az ültethető növények helyére a homokba.

Napi kétszer spriccelem ozmóvízzel (holnap micro-macro tápossal), a világítás továbbra is 17-21h-ig megy hat csővel. Pötyörög a CO2 az akvárium hátsó oldalán, legfelül, középen egy szimpla csővégen.

Itt egy kicsit tisztább kép ma reggelről (de ne mutogassátok senkinek :censored: ):
View attachment 71457

A.ttila
Szia. Nagyon bomba! Nekem valamilyen Ázsiában található hegyek alatti - közötti dzsungel jut eszembe róla. Nézve az AGA Aquascaping versenymunkáit, vannak nagyon jók és vannak számomra már zavaró, túlságosan mesterkélt zsúfolt alkotások. Ismétlem számomra. Ehhez hasonlót viszont én nem láttam nagyon várom mi lesz a végkifejlet. ;):coffee:
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Sziasztok!
Én csak mint csendes követő szoktam jelen lenni a naplóitokban. De most nem bírom megállni így offolom kicsit. Továbbra is aprólékosak vagyok, mindent többszörösen átgondolva csináltok! Egyszerűen zseniális a hozzá állásotok mint mindíg! Nagyon drukkolok és továbbra is követem a napót!
Ha szabad ilyet mondani ez a kedvencem!
Sziasztok!

(Bocsi az offért)
Köszönjük! Minden hozzászólásnak örülünk, még ha pozitív akkor is :giggle:!

Szia. Nagyon bomba! Nekem valamilyen Ázsiában található hegyek alatti - közötti dzsungel jut eszembe róla. Nézve az AGA Aquascaping versenymunkáit, vannak nagyon jók és vannak számomra már zavaró, túlságosan mesterkélt zsúfolt alkotások. Ismétlem számomra. Ehhez hasonlót viszont én nem láttam nagyon várom mi lesz a végkifejlet. ;):coffee:
Köszönjük, mi is nagyon várjuk!


Folytatjuk a növénylistát:
- Anubias barteri var. nana, -petite, -pangolino, -mini, -milky way.
- Bolbitis heudelotii, -heteroclita cuspidata, -difformis.
- Microsorum pteropus, -narrow, -windelov, trident, -mini, -cristata, -thors hammer.
- Bucephalandra velvet leaf, -red under leaf, -gaia, -theia V., -mini dark chaterinae, -litle black karpet, -mini black rose, -mini needle leaf, -lamandau mini red, -browni, -vawy green, -deep purple, -sp. red, meg még 3-4 aminek nem tudjuk a nevét.
- mohák kötözve- mini weeping, buce moss.
Ezek vannak egyenlőre bent.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Tervek szerint a hétvégén megszűnik a medencében az emers lét.
Mindig tud újat mutatni az akvarisztika.
A növények nedvesség megtartó képessége bámulatos: a levelek sokszor leszáradnak, de a gyökereiken akkor is ott csillog egy-egy csepp víz, azok a bazaltok amiket utólag tettem be, vagyis nem mohásítottam már szürkék spriccelés előtt, függetlenül a lámpától való távolságuktól, míg a lámpához közelieken még akkor látszik a pára a kis zöld rügyek között.

A.ttila
 
Sziasztok!

Szia!

Nagyon szépen alakul az akvárium, a napló is nagyon érdekes és vicces is! A részletességed és elkötelezettséged egyszerre bámulatos és inspiráló! :)

Milyen halakat tervezel bele?

Andris
Köszi Andris!
Brevibora dorsiocellata macrophthalma, Boraras brigittae, Danio margaritatus, mindegyikből 30-50 fős csapatot tervezünk Annamarival.


A levelek szárazak de a gyökérzeten ott vannak a vízcseppek:
_SAM5672.JPG

Bocs cseppek az üvegen is vannak:
_SAM5667.JPG
... meg tükröződés:
_SAM5668.JPG

.. és ismét:
_SAM5669.JPG
Ahogy a Nagy Rodolfó mondta, csak fordítva - ne a kezemet (és a gép tükröződését nézzétek):
_SAM5670.JPG_SAM5671.JPG

Nem vagyok paranoiás :p:
_SAM5665.JPG

Amiket ma ültettem a homokba :
- Cryptocoryne amicorum, -parva, -wendtii, -wendtii brown, -x willisii.
- Hygrophila pinnatifida,
- Potamogeton gayii,
- 1db Heteranthera zosterifolia,
- pár tő vaskosabb fű, de hogy csak ne kelljen kidobni, Echinodorus quaricostatus, valamilyen Valisneria, Sagitaria, Lilaeopsis brasiliensis.

A hétvégére marad a Crepidomanesek kötözése a fákra lombnak, az még jó idegjáték lesz feltöltés előtt.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére