• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Entek tánca - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!


Ma hagyományos zománcos tésztaszűrővel kiválogattam a régi homokból a nagyobb szemcséket (amazoniát, fa hulladékokat, lávaköveket, kavicsokat, csigaházakat) majd alaposan kiöblítettem és elkezdtem a hátsó részt föltölteni vele.

_SAM5619.JPG

egy kis víznek azért hagyjál benne helyet ;)
A mohák , anubiasok, bucék, crepidomanesek nem igényelnek sok vizet, egy kicsi azért lesz benne a kopoltyúsok miatt :cool:.

Ez már most nagyon nagyon tetszetős számomra. Tuti nagyon ütős lesz. Sok sikert! ;)
Köszi! Rajta vagyok!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Frissítő mohakoktélt rájuk!
Azért csak ésszel, mert bűn lenne ennek az atom hardscapenek az eltakarása!
Azok a lyukacsos fekete kavicsok méltók a nevedhez, Atti!(y)

@viktorlantos lassan visszakapcsolhatná a hónap akváriuma szavazást, mert előkerül néhány bomba így rögtön évkezdésre.
 
Sziasztok!

Pár részlet csak nem hagyott nyugodni, kb. 3 órán keresztül nézegettem, variáltam, hogy még jobb legyen.
Befejezésképpen pedig ráeresztettem az összes fényt, leengedett lámpával, háttér-előtér világítással.

Íme:
View attachment 70227

A.ttila
Szia!
Direkt ilyen kicsiben tetted fel vagy csak az én gépem vacakol a géppel? :D
 
Sziasztok!

Szia!
Direkt ilyen kicsiben tetted fel vagy csak az én gépem vacakol a géppel? :D
A gépeddel minden rendben!
Versenyezni szeretnék vele, ezért teljes részletes fényképsorozatot csak a szezon lezárulta után tennék fel, de azért nem akarok teljes "sötétségben" élni, egy "kicsit" mutatok a közösségnek is abból hogy miként alakul a medence.

A.ttila
 
Sziasztok!

Nem lesz piskóta az már most tisztán látszik! Várom a folytatást!
Ez nagyon jol fest, tetszik nagyon, irigylem a kreativitasotokat!
Nagyon izgalmas, csendesen végig követni fogom a sztorit. Nagyondögo_O
Köszönöm Srácok! Jól esik a figyelmetek!

Nagyon sok akvárium (inspiráló természetfotó) elemzése van ebben a berendezésben (pl. a korábbi medencéink is).
Amikor napközben is azon jár az agyam, hogy mit hogyan kellene csinálni az akvárium látványtervén , hogy minél természetesebb hatást keltsen (meg a következő kettő-hármon) akkor egy idő után körvonalazódik a fejemben és utána már csak a végső szűrőn kell átmennie (Annamarin :love:), aztán kezdődhet az építés.
Az első hal lakásaim (az idő távlatából nézve csak nyomortelepek) nekem is úgy készültek mint a legtöbb kezdőnek abban az időben : megvásároltam az üveget, a gyöngykavicsot, légpumpát, fűtőt, lámpát (alumínium házas, 15w-os izzóval), halakat, pár szál növénnyel, összeborogattam csapvízzel a belevalót, ráaggattam a technikát és vártam a csodát.
Majd a heti takarításokat (teljes kiürítéssel), növény és halpusztulásokat megunva vettem egy könyvet (Horn-Zsilinszky), ahol láttam hogy másként- nem hogy lehet, hanem kell ezt csinálni!
De ennek már több mint 30 éve.
Azóta sok akváriumvíz lefolyt a Dunán.
Nem érzem magam sem tehetségesebbnek, sem kreatívabbnak másoknál, csupán csak igyekszem fel- és megismerni, követni az íratlan és írott szabályokat, kipróbálni új dolgokat, megfűszerezve néhány saját elrugaszkodott elképzeléssel (mint ahogy most is).

No de vissza az akváriumhoz!
Tegnap este megejtettem a joghurtos moházást, röpke 5 óra alatt ( 8 rész víz, 1 rész görög joghurt, 1 rész (diónyi) pépesre vágott moha).
Az előtérben lévő sziklákat telibe kentem Fissidens fontanussal, a hátsókat ugyan ezen növény mini változatával (8-as hegyes végű ecsettel).
Az első felébe került még a bazaltokra és a fákra (14-es hegyes végű ecsettel):
- Lomariopsis lineata,
- Fontinalis antipiretica, -hypnoides,
- Plagiochila sp "Cameroon"
8-as ecsettel:
- Vesicularia dubjana "Christmas"
- -"- ferriei "Wepping",
- Taxiphylum "Taiwan".
A hátsó részbe a bazaltokra a mini fissi mellé (rá) 8-as hegyes végű ecsettel:
- Riccardia chamedryfolia,
- Vesicularia creeping,
- Taxiphylum barbieri,
- Jungermannia pseudocyclop főleg a fákra.
Mindenhova 4-es hegyes végű ecsettel (ezt lehet megbánom) :
- Caloglossa cf. beccarii.

Minden növényhez külön ecsetet használtam ( kiv. a nagyokhoz amikhez a 14-est, abból csak egy van).
A mohapépek nagy része a lefolyóban végezte, ezzel a technikával 10x ekkora felületet is bezöldíthettem volna.

Ami az eddigi építéseinktől eltér az az hogy nincs sem lávakő emelés, sem táp- sem agyagos talaj, csak kvarchomok, bazalt és akác.
Maximum a fa befolyásolhatja a tápanyagszinteket.

Holnap összerakom a CO2 rendszer. Percenként néhány bubival küldöm meg az emers létre kárhoztatott mohákat.
Napi kétszeri szellőztetés és finom porlasztású spricceléssel három hét múlvára tervezzük a vízzel feltöltést.

Szépen sorban rakosgatom be az anubiasokat, bucékat, microsorumokat, a minimális mennyiségű gyökeres növényeket (azok alá sk. készítésű agyagos tápgolyók kerülnek), akkor folytatom a részletes növénylistát is.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A hétvégén folytatódott a már látványosabb zöldítés.
Kb. 200db lávakőre kötöztünk Bucephalandrákat, Anubiasokat, most pedig a Microsorumok következnek.

Péntek este:

_SAM5633.JPG

Bucephalandra spec. Brownie
buce brownie.jpg

Egy teljes(en homály):
_SAM5634.JPG

Persze még semmi sincs az igazi helyén, csak úgy bedobáltuk a növényeket, majd vízzel feltöltés után kerül minden ahova kell.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Kb. 300 lávakőre kötözött növény kerül be az akváriumba (nagy része már helyén is van).
A garnélás és a tároló (Magas föld) is kiadta magából a kötöznivalókat.
Naponta kétszeri ozmóvizes spriccelés, az előtéri víz leszívása (az algásodás elkerülése végett) a napi rutin.
6 órában világít az Ati, 6x54W 6500K-es csővel.
A héten beiktatunk egy tápos vízzel permetezős napot is (1.5ml micro-macro 1.5 liter ozmovízhez).
Terv szerint holnaptól indul egy kis gáz is 5-6 bubi/perccel világítási idő alatt (nehogy megfulladjanak a növények).

Kellemesebb látványt nyújt már az "üres" medence ezzel a kis zölddel:
_SAM5641.JPG

Felülről a bal-:
_SAM5639.JPG

... és a jobb oldal
_SAM5636.JPG

Az óriáskígyó közelről:
_SAM5640.JPG

A koncepció szerint a sötétebb levelű növények a felső felében, míg a világosabbak az alsó szektorban helyezkednek el, némi átfedéssel hogy fotózásnál ne legyenek fehér foltok.
A térhatás növelése végett elől a termetesebb, hátrafelé a kisebb levelű gyomok kapnak helyet.
A fák lombosak lesznek.

Még egy vödörnyi homok hiányzik, de azt lehet hogy már csak a vízzel együtt kerül bele.

Reményeink szerint csak a ritkítással kell majd a közel jövőben foglalatoskodnunk, mivel kevesebb fénnyel és táppal indítjuk feltöltés után!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

hogy hova tűnt a régi tésztaszűrő a konyhábóóóóóóóóóól :cool:
Bíz Isten a pincéből hoztam fel :rolleyes:!

Tegnap (előtt) csak egy keveset ügyködtem, főleg a szűrőház utolsó rekeszében lévő dolgokat takarítottam-, cseréltem (diffusor, Cd porlasztó, perlon) a napi spriccelésen és leszíváson kívül.
A CO2 rendszert elkezdtem összeállítani, de hiányzott egy köz darab, így félbe maradt (de már megtaláltam, úgy hogy tudom folytatni).

Ma (tegnap) viszont volt pár óra az akváriummal foglalkozni.
Mostam, savaztam 15kg-nyi homokot (0.4-1.6mm) a hátsó rész feltöltéséhez.
Sokáig tartott míg vízzel együtt egy fél centis csővel mindet a helyére juttattam.
Közben hogy ne száradjanak a növények kb. 5 liter ozmóvizet elspricceltem.
A felgyűlt vizet 4x leszívtam (össz. 160l körül volt).

A jobb szélen lévő sziklát kicsit hátrafelé kellett dönteni, mert nem fért volna el a befolyó.

Menet közben csináltam egy fotót (kusza minden, de majd rendezem):
_SAM5648.JPG

Az előtéri homokot is hátrébb töltöttem, úgy is idővel előre vándorol.
Ma (tényleg ma) helyére teszem a növényeket, lehet párat ültetek is a talajba gyökerezők közül.

A.ttila
 
Sziasztok!


Bíz Isten a pincéből hoztam fel :rolleyes:!

Tegnap (előtt) csak egy keveset ügyködtem, főleg a szűrőház utolsó rekeszében lévő dolgokat takarítottam-, cseréltem (diffusor, Cd porlasztó, perlon) a napi spriccelésen és leszíváson kívül.
A CO2 rendszert elkezdtem összeállítani, de hiányzott egy köz darab, így félbe maradt (de már megtaláltam, úgy hogy tudom folytatni).

Ma (tegnap) viszont volt pár óra az akváriummal foglalkozni.
Mostam, savaztam 15kg-nyi homokot (0.4-1.6mm) a hátsó rész feltöltéséhez.
Sokáig tartott míg vízzel együtt egy fél centis csővel mindet a helyére juttattam.
Közben hogy ne száradjanak a növények kb. 5 liter ozmóvizet elspricceltem.
A felgyűlt vizet 4x leszívtam (össz. 160l körül volt).

A jobb szélen lévő sziklát kicsit hátrafelé kellett dönteni, mert nem fért volna el a befolyó.

Menet közben csináltam egy fotót (kusza minden, de majd rendezem):
View attachment 71023

Az előtéri homokot is hátrébb töltöttem, úgy is idővel előre vándorol.
Ma (tényleg ma) helyére teszem a növényeket, lehet párat ültetek is a talajba gyökerezők közül.

A.ttila
Brutál jól néz ki már most! Nekem iszonyat bejön! Figyelem az összes részletet, ötletelek mert hamarosan én is robantok, aztán igyekszem valami frankót alkotni. Rem össze is jön... :giggle: Személy szerint várok minden ifót, képet ami a projektel kapcsolatos.
 
Back
Oldal tetejére