• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Entek tánca - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Lassan haladok az előkészületekkel.
Csináltam a forma medencében egy teljes vízcserét, amivel közel nullára redukáltam a nem kívánatos ragadozó lárvákat.
A kívánatos ágat levágtam, beáztattam, részben le is kérgeztem (három kisebb darab kísérte :D).
A jezsámen gyökereket is elkezdtem lepucolni, már mind elsüllyedt (a majdnem színültig töltött köbméteres tartály aljáról izgalmas feladat kihalászni, főleg hogy hajnalban van csak időm 4.30-as ébresztővel, de csak 6 óra körül világosodik).

Izgalmas a fa dekor minden szempontból!

A.ttila
 
Úgy látom, ez megint nem a nano kategória lesz!:ROFLMAO:

Az a hatalmas csavart, kacskaringós ág már magában is izgalmas.
Talán most ne tömjétek tele mohával, hogy minél több látszódjon ezekből a szuper dekorokból.;)
 
Sziasztok!

A héten volt egy "szabad" napom:

IMG_20181009_150705.jpg IMG_20181009_150839.jpg IMG_20181009_154138.jpg IMG_20181009_154145.jpg

Nem, nem a következő akvárium dekort szedtem ki a kertből, csak a garázshelyünknél volt útban ez a kis akác csemete.
Az utolsó kép rögzítését követően még 3 órán keresztül (tehát még élek) daraboltam (hasítottam) a gyökeret, miután levágtam a törzsről.

Sajnos van még néhány fontos teendő, mielőtt teljes odaadással a berendezésre koncentrálhatnék!

A.ttila
 
Sziasztok!

A héten volt egy "szabad" napom:

View attachment 65183 View attachment 65184 View attachment 65185 View attachment 65186

Nem, nem a következő akvárium dekort szedtem ki a kertből, csak a garázshelyünknél volt útban ez a kis akác csemete.
Az utolsó kép rögzítését követően még 3 órán keresztül (tehát még élek) daraboltam (hasítottam) a gyökeret, miután levágtam a törzsről.

Sajnos van még néhány fontos teendő, mielőtt teljes odaadással a berendezésre koncentrálhatnék!

A.ttila
Az első képen nem őszinte a mosolyod!:D
Szép darab...
Megszenvedtél vele az tuti!
 
Sziasztok!

A héten volt egy "szabad" napom:

View attachment 65183 View attachment 65184 View attachment 65185 View attachment 65186

Nem, nem a következő akvárium dekort szedtem ki a kertből, csak a garázshelyünknél volt útban ez a kis akác csemete.
Az utolsó kép rögzítését követően még 3 órán keresztül (tehát még élek) daraboltam (hasítottam) a gyökeret, miután levágtam a törzsről.

Sajnos van még néhány fontos teendő, mielőtt teljes odaadással a berendezésre koncentrálhatnék!

A.ttila
Ebben is nagyon alapos vagy! (y)
A helyedben elvágtam volna a törzsét 10-20 centivel a felszín alatt, oszt' a többit a természet megoldja.
—...de akkor kihajt. :eek:
— Így is. ;)
 
Sziasztok!

Ebben is nagyon alapos vagy! (y)
A helyedben elvágtam volna a törzsét 10-20 centivel a felszín alatt, oszt' a többit a természet megoldja.
—...de akkor kihajt. :eek:
— Így is. ;)
Nem hagyhattuk bent elrohadni a tuskót, mert fölötte járunk majd be autóval.
A 3mm-esnél vastagabb gyökereket 1 méter mélyen kiszedtem (A.ttila) és 10cm-es beton került fölé (természetesen a ledöngölt, síkba húzott töltősóder, a zsaluzat kialakítása, fólia terítés, 4mm-es háló letétele után).
Ez után viszont most már tényleg az akvárium jön!

A törött befolyót megjavíttattuk és készíttettünk egy tartalékot is hasonló esetre.

A lámpát egy kedves fórumtárs reparálja, egy előtét ment ki. Amikor kész lesz, némi változtatást követően kettesével lehet majd kapcsolni a csöveket.

A karcok eltüntetésére van ötletünk, de még nem láttunk mást aki kipróbálta volna, lehet mi leszünk az elsők : FixGlass üvegjavító készletet szerzünk be és itthon megpróbáljuk javítani.

Ha lesz idő legózunk is a hétvégén a bazaltokkal és az akácokkal!

AmegA
 
Sziasztok!

Lassan haladnak a dolgok.
A két beömlő (a javított és az új is) már itthon várja a bevetést.
Az üres CO2 palackot is kicseréltük.
Néhány bazalt előkerült a pincéből - már ők is tiszták.
A különleges kavicsok is átestek egy vizes homokfürdőn.
A lámpa is elkészült, már csak a régi csöveket kell kicserélni.
Megrendeltük az üvegjavító készletet, majd referálunk róla.
A kerti csapról csöpögtetjük az ozmo vizet, 250 liter van betárazva, még ugyanennyinek kéne lecsorogni a nagyobb fagyok előtt.

A medencében még van minden (fa, kő, talaj, homok, víz, növény, garnéla), de azért már a zöldség nagyja kint van, szelektálva.
Ha terv szerint alakul a jövő hét, a végére üres lesz és a karcok ki lesznek javítva rajta.

Kicsit másfelé fókuszáltunk ebben a hónapban, de arról majd egy külön motivációs-, inspirációs topicban írunk!

AmegA
 
Sziasztok!

Az élet időnként átírja az elképzeléseimet," de ami késik nem múlik".
A bernecebaráti ház vétel és a már menetrendszerű (még tavasszal lefoglalt) tenerifei (november végi december eleji) nyaralás miatt kicsit csúszik az indítás (természetesen nem panaszkodni akarok :), imádjuk az életünket!).

A növényzet a kiürített akváriumban 10cm-es vízben pihen, napi 6 óra 2x54w-os világítás , minimális tápozás mellett.
Hétfőn Annamarival átvettük a Hónap akváriuma cím mellé járó ajándék növényeket (sikerült 12 félét összeválogatni, tehát megint nem lesz fajszegény a flóra) a GA-ban, (plusz a literes tápokat) köszönjük szépen!

Nagy részben minden készen áll a berendezésre, kivéve a fákat amik befagytak a tóba :confused:.
A hétvégén üveg karc javítás, visszaragasztom a polisztirol lapot az akvárium aljára, a berendezőkeretben összelegózom a bazaltokat és a jövő héten mehet minden a medencébe (ha az időjárás is úgy gondolja, hogy kiereszti a dekorfáinkat a jég fogságából).

Tehát nagy az izgalom, ez a Karácsony igen jónak ígérkezik, Család és hobbi e kettő kell nekem :ROFLMAO:!!!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Az élet időnként átírja az elképzeléseimet," de ami késik nem múlik".
A bernecebaráti ház vétel és a már menetrendszerű (még tavasszal lefoglalt) tenerifei (november végi december eleji) nyaralás miatt kicsit csúszik az indítás (természetesen nem panaszkodni akarok :), imádjuk az életünket!).

A növényzet a kiürített akváriumban 10cm-es vízben pihen, napi 6 óra 2x54w-os világítás , minimális tápozás mellett.
Hétfőn Annamarival átvettük a Hónap akváriuma cím mellé járó ajándék növényeket (sikerült 12 félét összeválogatni, tehát megint nem lesz fajszegény a flóra) a GA-ban, (plusz a literes tápokat) köszönjük szépen!

Nagy részben minden készen áll a berendezésre, kivéve a fákat amik befagytak a tóba :confused:.
A hétvégén üveg karc javítás, visszaragasztom a polisztirol lapot az akvárium aljára, a berendezőkeretben összelegózom a bazaltokat és a jövő héten mehet minden a medencébe (ha az időjárás is úgy gondolja, hogy kiereszti a dekorfáinkat a jég fogságából).

Tehát nagy az izgalom, ez a Karácsony igen jónak ígérkezik, Család és hobbi e kettő kell nekem :ROFLMAO:!!!

A.ttila
Az üveg karc javítás pontosan mit jelent?
 
Sziasztok!

Az üveg karc javítás pontosan mit jelent?
Végül nem jött össze, mert nem volt folyadék a bontatlan javítószett flakonjában :rage:!

De az élet emiatt nem áll meg!


A kb. 200kg bazalt, mindet lesikálva:
_SAM5587.JPG

Az apróságok: _SAM5588.JPG

Ezek lesznek a patak kavicsai: _SAM5590.JPG

Itt még tegnapelőtt volt egy kis nehézség, de talán mára ez is megoldódik: _SAM5585.JPG _SAM5586.JPG

Valami elkezdődött:
_SAM5591.JPG

A.ttila
 
Sziasztok!

Az a csillagállást mutatja.:D Az azt jelenti, hogy jó csillagálásban dobja össze a jó kis scapet. :);)
Remélem!

Az előtérbe kerülő gallyak (a zuhanyzó 80x90cm):
_SAM5602.JPG
Kicsit át kellett sikálni őket:
_SAM5603.JPG

Miután elkészült az akváriumban az elképzelés, mentek vissza a tóba, mert most két napig megint nem lesz idő folytatni.

Egy lebutított miniatúrát azért mutatok:

látványterv mini.jpg

A.ttila
 
Sziasztok!

Kicsit átvariáltam a köveket. A középső tömböt 8cm-rel hátrébb toltam, a két szélső részt átvariáltam pár kőcserével.

Egyenlőre nem lesz éles totál, csak sejtető bélyeg:

_SAM5611 (2).JPG

Most délután beszerkesztem a középtér fáit, holnap, holnapután száraz növényesítés következik három heti emers CO2 támogatott érleléssel.

A.ttila
 
Akkor dolgos lesz az évvége és az újév is így indul, de hát kipihenhettétek magatokat!:love:
Az első kép elülső gyökér alatti része jobb volt. Ez a 2.verzió túl magas lett és böhöm, de tudom, ez nem a savazós topik, szóval befogtam és csendben szorítok nektek!
 
Back
Oldal tetejére