• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Entek tánca - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Én természetesen drukkolok az újabb nagyszabású projekthez, de azért egy feltöltött akváriumban a vésővel csak óvatosan... :ROFLMAO:
Még szerencsére nem tart ott a technika hogy a gondolataim szerint javítsa a gép az írásom ( már az is rémisztő számomra hogy a Filipe-vel készült közös fotónk feliratához rögtön lökte a "F" oldal hogy kik vannak a képen, mielőtt bármit írhattam volna 🆒 )!

Ma felkötöztem a Szmókitól hozott növényeket, meg még párat amit a garnélásban és a növénytárolóban találtam szabadon, vagy a Bolbitisekkel összenőve.

Csak felsorakoztattam a Bolbitiseket a helyükre rögzítés nélkül, de már így is jól mutat, sokat dob a látványon.

Betettem 50db Narancs sakurát és ugyanennyi csigaevő szép Helenát, ne csak az illegális bevándorlók (szúnyoglárvák, cyklopsok, hydrák, planáriák, kagylósrákok, giliszták, vízi ászkák, hólyag csigák, stb...) bitorolják a medencét. Jó látni egy kis plusz mozgást a vízben, igaz egyszerre 4-5 garnélánál több nem látszik.

Terv szerint a jövő hétvégén a Galaxyk is birtokba vehetik a nagy akváriumot (az elmúlt két évben nem fértek bele a koncepcióba).

A.ttila
 
Sziasztok!

Az utóbbi napokban beömlesztettem a gyökérnek valókat, még biztos rendezgetve lesznek, meg sötétednek is.
A köveket kiszedtem, majd valami más kerül a helyükre.
A Bolbitiseket még nem rögzítettem.
Még minden kusza, a frissen felkötözött gyomok még várják, hogy helyet találjak nekik. Kerül még be az előtérbe Lomariopsis meg Cameroon moha.

Az üveg homályos, vízcseppes, de most arra nem volt energiám, hogy letakarítsam, a meder sem látszik a sok gyökértől, de hát ez még nem versenyfotó (nem is rongálom nagy képpel senki idegeit) :
73293

A.ttila
 
Sziasztok!

Isten bizony, azt hittem, rosszul látok. Mindig csekkolom a nemzetközi természetfotó versenyt, és az idei év fotósa "másolta" az akváriumotokat:
View attachment 73399
Nagy vagy Mary!
Inspirálni a természetet, hízelgő!

Végre sikerült felkötözni a Bolbitiseket. Nem egyszerű feladat rést találni a levelek között, hogy ne kerüljenek a damil alá.
Van egy kevés barna- és fonal alga, meglepően kis mennyiségben, de csak két cső világít napi 5 órában.
Pár Buce levél elolvadt és a Bolbitis heteroclita difformis (zselések voltak) is nagy részben, néhány Crepidománes levél is elbarnult, a többi növény szépen hozza az új hajtásokat, leveleket, gyökereket, tehát az átállást elég simán ment.
Sok mohánál most kezd látszódni hogy egyáltalán került az akváriumba, emersként nem fejlődtek.

Holnap ismét 200 liter vízcsere és a halak, Amanók is beköltözködhetnek (szerencsére még a fagyok előtt felkerült a szükséges ozmovíz).
A Hólyagcsigák szinte teljesen eltűntek, ami tavaly sok 10 órás ritkítással sem ment, azt a Helenák (igaz több mint 50db) pár nap alatt megoldottak.

Még sok rendezgetni való van, de ezek már egyik sem több órás menetben lesznek, szépen apránként, napról-napra (elég volt a hetek óta tartó éjszakázásból 👎 ).

AmegA
 
Utoljára módosított:
Van egy kevés barna- és fonal alga, meglepően kis mennyiségben, de csak két cső világít napi 5 órában.
Ez most hogy van? Az az elképzelés élt bennem, hogy a barna alga a kevés fény miatt van (erre magyarázat lehet a 2 cső + 5 óra), de a fonal, hogy kerül a képbe? A fonal eltüntetésére a fénymegvonást (black out) és az alapos tisztítást szokták javasolni a hozzáértők. Egy új berendezés és alacsony megvilágítás esetén ezeket a gyógymódokat nem igazán tudom értelmezni. Valahogy nem áll össze nekem a kép.
 
Szia Rudi!

Ez most hogy van? Az az elképzelés élt bennem, hogy a barna alga a kevés fény miatt van (erre magyarázat lehet a 2 cső + 5 óra), de a fonal, hogy kerül a képbe? A fonal eltüntetésére a fénymegvonást (black out) és az alapos tisztítást szokták javasolni a hozzáértők. Egy új berendezés és alacsony megvilágítás esetén ezeket a gyógymódokat nem igazán tudom értelmezni. Valahogy nem áll össze nekem a kép.
Mindkét felvetésed helyes. A kevés fény miatt van csak minimális fonál (a tóból jött a fákkal együtt), több megvilágítás mellett valószínű mást sem lehetne látni, csak fonalat!
Mérünk is tápanyag szinteket vízcsere előtt, hogy megerősíthessük- vagy elvethessük a feltevésemet (A.ttila) a fákból ismeretlen mennyiségben kioldódó vegyületek jelenlétéről (mivel tápozás még nem volt eddig, kivéve azt a kb. 5x másfél milli micro-macrót, amit a permetezésekkel juttatunk be az emmers időszakban).
Böhler Krisztián és Molnár Béla is panaszkodott kezdeti elhúzódó fonalasodás miatt akác dekorációnál.

AmegA
 
Sziasztok!

Megcsináltam a 200 liter vízcserét (fele ozmo, fele kezelt csap), letöröltem belülről a frontüveget - felért egy Seachem Purigen adagolással.
Egy slaggal az összefolyóba eresztettem az akváriumból direktbe, mert még nem kell félni hogy valaki megléphet, legközelebb már a szűrőrekeszből lesz lopva.
A halak, amanók vödörben szokják az új vízparamétereket (néha kapnak a medencéből).
Nemsokára tovább népesíthetik a faunát.

Aki szépen követi a naplót este kap egy totál képet :) .

A.ttila
 
Sziasztok!

Szia!
Egyvalamit nem értek!Miért használsz kezelt csap vizet?
Még mindig ugyan azért: nincs kedvem kétszer ennyi időt, -pancsolást, -tárolást, -odafigyelést, -vizet beleinvesztálni, aztán visszasózni ;).

Rég voltak képek!

A felkötözött Bolbitisek:
73486

A bal oldal:
73487

A jobb oldal:
73488

Főleg a halakat szerettem volna fotózni, de az Amanók fotogénebbek voltak.
Itt azért sikerült egyet, még ha nem is a legjobb szögben és környezetben volt:
73490

Amano:
73491

... szintén:
73492

és megint:
73493
...-
73503

Végre ismét halak:
73494

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Még mindig ugyan azért: nincs kedvem kétszer ennyi időt, -pancsolást, -tárolást, -odafigyelést, -vizet beleinvesztálni, aztán visszasózni
:unsure:Értem!
De így akkor nem tudod,hogy mi kerül be az akváriumba!
Cserélj inkább kevesebbet,de az legyen tiszta víz,mentes mindenfele sz.r-tol!;)
De ez csak az én véleményem!Így elkerülhetned a folyamatos gondok felet!:)
 
Szia Patrik!

:unsure:Értem!
De így akkor nem tudod,hogy mi kerül be az akváriumba!
Cserélj inkább kevesebbet,de az legyen tiszta víz,mentes mindenfele sz.r-tol!;)
De ez csak az én véleményem!Így elkerülhetned a folyamatos gondok felet!:)
Az utcáról gyűjtött akác, sóderkupacokról, tavak-, folyók partjáról szedett kavics, térkőhomok, épített oldalpolcos szűrés, porokból kevert tápok, ránézésre belőtt CO2, -ezek sokaknak külön-külön is orosz ruletthez hasonlítható elemek, ehhez képest egy kis kezelt budapesti csapvíz már nem téma 🆒!
De azért köszönöm az aggodalmad és a tanácsot!

Végül a mérések eredményeként úgy döntöttem, hogy egy kis tápozás nem árthat, 10ml micro-macro +fosfo került be és egy kicsit feljebb tekertem a CO2-t is.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére