• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Entek tánca - 120x67x50cm 400l

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Lassan haladok az előkészületekkel.
Csináltam a forma medencében egy teljes vízcserét, amivel közel nullára redukáltam a nem kívánatos ragadozó lárvákat.
A kívánatos ágat levágtam, beáztattam, részben le is kérgeztem (három kisebb darab kísérte :D).
A jezsámen gyökereket is elkezdtem lepucolni, már mind elsüllyedt (a majdnem színültig töltött köbméteres tartály aljáról izgalmas feladat kihalászni, főleg hogy hajnalban van csak időm 4.30-as ébresztővel, de csak 6 óra körül világosodik).

Izgalmas a fa dekor minden szempontból!

A.ttila

star67

Legenda
Úgy látom, ez megint nem a nano kategória lesz!:ROFLMAO:

Az a hatalmas csavart, kacskaringós ág már magában is izgalmas.
Talán most ne tömjétek tele mohával, hogy minél több látszódjon ezekből a szuper dekorokból.;)

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

A héten volt egy "szabad" napom:

IMG_20181009_150705.jpg IMG_20181009_150839.jpg IMG_20181009_154138.jpg IMG_20181009_154145.jpg

Nem, nem a következő akvárium dekort szedtem ki a kertből, csak a garázshelyünknél volt útban ez a kis akác csemete.
Az utolsó kép rögzítését követően még 3 órán keresztül (tehát még élek) daraboltam (hasítottam) a gyökeret, miután levágtam a törzsről.

Sajnos van még néhány fontos teendő, mielőtt teljes odaadással a berendezésre koncentrálhatnék!

A.ttila

meleagris

Legenda
Sziasztok!

View attachment 65183 View attachment 65184 View attachment 65185 View attachment 65186

Nem, nem a következő akvárium dekort szedtem ki a kertből, csak a garázshelyünknél volt útban ez a kis akác csemete.
Az utolsó kép rögzítését követően még 3 órán keresztül (tehát még élek) daraboltam (hasítottam) a gyökeret, miután levágtam a törzsről.

Sajnos van még néhány fontos teendő, mielőtt teljes odaadással a berendezésre koncentrálhatnék!

A.ttila
Az első képen nem őszinte a mosolyod!:D
Szép darab...
Megszenvedtél vele az tuti!

elektrorudi

VIP kertész
Sziasztok!

View attachment 65183 View attachment 65184 View attachment 65185 View attachment 65186

A.ttila
Ebben is nagyon alapos vagy! (y)
A helyedben elvágtam volna a törzsét 10-20 centivel a felszín alatt, oszt' a többit a természet megoldja.
—...de akkor kihajt. :eek:
— Így is. ;)

AmegA

Legenda
Sziasztok!

Ebben is nagyon alapos vagy! (y)
A helyedben elvágtam volna a törzsét 10-20 centivel a felszín alatt, oszt' a többit a természet megoldja.
—...de akkor kihajt. :eek:
— Így is. ;)
Nem hagyhattuk bent elrohadni a tuskót, mert fölötte járunk majd be autóval.
A 3mm-esnél vastagabb gyökereket 1 méter mélyen kiszedtem (A.ttila) és 10cm-es beton került fölé (természetesen a ledöngölt, síkba húzott töltősóder, a zsaluzat kialakítása, fólia terítés, 4mm-es háló letétele után).
Ez után viszont most már tényleg az akvárium jön!

A törött befolyót megjavíttattuk és készíttettünk egy tartalékot is hasonló esetre.

A lámpát egy kedves fórumtárs reparálja, egy előtét ment ki. Amikor kész lesz, némi változtatást követően kettesével lehet majd kapcsolni a csöveket.

A karcok eltüntetésére van ötletünk, de még nem láttunk mást aki kipróbálta volna, lehet mi leszünk az elsők : FixGlass üvegjavító készletet szerzünk be és itthon megpróbáljuk javítani.

Ha lesz idő legózunk is a hétvégén a bazaltokkal és az akácokkal!

AmegA

AmegA

Legenda
Sziasztok!

Lassan haladnak a dolgok.
A két beömlő (a javított és az új is) már itthon várja a bevetést.
Az üres CO2 palackot is kicseréltük.
Néhány bazalt előkerült a pincéből - már ők is tiszták.
A különleges kavicsok is átestek egy vizes homokfürdőn.
A lámpa is elkészült, már csak a régi csöveket kell kicserélni.
Megrendeltük az üvegjavító készletet, majd referálunk róla.
A kerti csapról csöpögtetjük az ozmo vizet, 250 liter van betárazva, még ugyanennyinek kéne lecsorogni a nagyobb fagyok előtt.

A medencében még van minden (fa, kő, talaj, homok, víz, növény, garnéla), de azért már a zöldség nagyja kint van, szelektálva.
Ha terv szerint alakul a jövő hét, a végére üres lesz és a karcok ki lesznek javítva rajta.

Kicsit másfelé fókuszáltunk ebben a hónapban, de arról majd egy külön motivációs-, inspirációs topicban írunk!

AmegA

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Az élet időnként átírja az elképzeléseimet," de ami késik nem múlik".
A bernecebaráti ház vétel és a már menetrendszerű (még tavasszal lefoglalt) tenerifei (november végi december eleji) nyaralás miatt kicsit csúszik az indítás (természetesen nem panaszkodni akarok :), imádjuk az életünket!).

A növényzet a kiürített akváriumban 10cm-es vízben pihen, napi 6 óra 2x54w-os világítás , minimális tápozás mellett.
Hétfőn Annamarival átvettük a Hónap akváriuma cím mellé járó ajándék növényeket (sikerült 12 félét összeválogatni, tehát megint nem lesz fajszegény a flóra) a GA-ban, (plusz a literes tápokat) köszönjük szépen!

Nagy részben minden készen áll a berendezésre, kivéve a fákat amik befagytak a tóba :confused:.
A hétvégén üveg karc javítás, visszaragasztom a polisztirol lapot az akvárium aljára, a berendezőkeretben összelegózom a bazaltokat és a jövő héten mehet minden a medencébe (ha az időjárás is úgy gondolja, hogy kiereszti a dekorfáinkat a jég fogságából).

Tehát nagy az izgalom, ez a Karácsony igen jónak ígérkezik, Család és hobbi e kettő kell nekem :ROFLMAO:!!!

A.ttila

Utoljára módosított:

csolrob

Kertész szaki
Sziasztok!

Az élet időnként átírja az elképzeléseimet," de ami késik nem múlik".
A bernecebaráti ház vétel és a már menetrendszerű (még tavasszal lefoglalt) tenerifei (november végi december eleji) nyaralás miatt kicsit csúszik az indítás (természetesen nem panaszkodni akarok :), imádjuk az életünket!).

A növényzet a kiürített akváriumban 10cm-es vízben pihen, napi 6 óra 2x54w-os világítás , minimális tápozás mellett.
Hétfőn Annamarival átvettük a Hónap akváriuma cím mellé járó ajándék növényeket (sikerült 12 félét összeválogatni, tehát megint nem lesz fajszegény a flóra) a GA-ban, (plusz a literes tápokat) köszönjük szépen!

Nagy részben minden készen áll a berendezésre, kivéve a fákat amik befagytak a tóba :confused:.
A hétvégén üveg karc javítás, visszaragasztom a polisztirol lapot az akvárium aljára, a berendezőkeretben összelegózom a bazaltokat és a jövő héten mehet minden a medencébe (ha az időjárás is úgy gondolja, hogy kiereszti a dekorfáinkat a jég fogságából).

Tehát nagy az izgalom, ez a Karácsony igen jónak ígérkezik, Család és hobbi e kettő kell nekem :ROFLMAO:!!!

A.ttila
Az üveg karc javítás pontosan mit jelent?

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Az üveg karc javítás pontosan mit jelent?
Végül nem jött össze, mert nem volt folyadék a bontatlan javítószett flakonjában :rage:!

De az élet emiatt nem áll meg!

A kb. 200kg bazalt, mindet lesikálva:
_SAM5587.JPG

Az apróságok: _SAM5588.JPG

Ezek lesznek a patak kavicsai: _SAM5590.JPG

Itt még tegnapelőtt volt egy kis nehézség, de talán mára ez is megoldódik: _SAM5585.JPG _SAM5586.JPG

Valami elkezdődött:
_SAM5591.JPG

A.ttila

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Az a csillagállást mutatja.:D Az azt jelenti, hogy jó csillagálásban dobja össze a jó kis scapet. :);)
Remélem!

Az előtérbe kerülő gallyak (a zuhanyzó 80x90cm):
_SAM5602.JPG
Kicsit át kellett sikálni őket:
_SAM5603.JPG

Miután elkészült az akváriumban az elképzelés, mentek vissza a tóba, mert most két napig megint nem lesz idő folytatni.

Egy lebutított miniatúrát azért mutatok:

látványterv mini.jpg

A.ttila

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Kicsit átvariáltam a köveket. A középső tömböt 8cm-rel hátrébb toltam, a két szélső részt átvariáltam pár kőcserével.

Egyenlőre nem lesz éles totál, csak sejtető bélyeg:

_SAM5611 (2).JPG

Most délután beszerkesztem a középtér fáit, holnap, holnapután száraz növényesítés következik három heti emers CO2 támogatott érleléssel.

A.ttila

star67

Legenda
Akkor dolgos lesz az évvége és az újév is így indul, de hát kipihenhettétek magatokat!:love:
Az első kép elülső gyökér alatti része jobb volt. Ez a 2.verzió túl magas lett és böhöm, de tudom, ez nem a savazós topik, szóval befogtam és csendben szorítok nektek!

Oldal tetejére