• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Endler tigris Guppi

Tremmel Máté

Kertész szaki
Sziasztok! Arról érdeklődnék hogy egy 10db db os csapatból álló hím e. t guppit lehet e 10db neonhallal és 10 db égfoltos razbórával együtt tartani egy 112l akváriumban egy nagy 3 rekeszes 800 l/h szűrő szűri. És sok a növény de nincsen túltelepítve sem.

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
 
Sziasztok. Lattatok már olyat, hogy nemet váltsanak a guppik? Nemrég vettem a kis akvaba két himet és két nostenyt. Nem tigrist de endlert. Tokre nőstény volt kettő. @ZaCK is nőstények látta. Nagyobbak és hasasabbak voltak mint a himek. Kevésbé színesek. A farkuk nem volt villas. És “fütyijük” sem volt. Most meg lecsökkent a hasuk mérete, karcsuak, szinesednek, nő a farkuk...mindkettő! Korábban tartottam guppikat de ilyet nem tapasztaltam.
 
Sziasztok. Lattatok már olyat, hogy nemet váltsanak a guppik? Nemrég vettem a kis akvaba két himet és két nostenyt. Nem tigrist de endlert. Tokre nőstény volt kettő. @ZaCK is nőstények látta. Nagyobbak és hasasabbak voltak mint a himek. Kevésbé színesek. A farkuk nem volt villas. És “fütyijük” sem volt. Most meg lecsökkent a hasuk mérete, karcsuak, szinesednek, nő a farkuk...mindkettő! Korábban tartottam guppikat de ilyet nem tapasztaltam.

Erre szerintem @mmccannon biztos tud válaszolni, hogy guppiék művelnek-e ilyet, nálam 1 sügér csaj gondolta úgy, hogy megkukacosodik.
 
Sziasztok. Lattatok már olyat, hogy nemet váltsanak a guppik? Nemrég vettem a kis akvaba két himet és két nostenyt. Nem tigrist de endlert. Tokre nőstény volt kettő. @ZaCK is nőstények látta. Nagyobbak és hasasabbak voltak mint a himek. Kevésbé színesek. A farkuk nem volt villas. És “fütyijük” sem volt. Most meg lecsökkent a hasuk mérete, karcsuak, szinesednek, nő a farkuk...mindkettő! Korábban tartottam guppikat de ilyet nem tapasztaltam.
Pikkelyrebbenés nélkül képesek effélére (A Mollykkal, Plattykkal és Xifókkal egyetemben).
Az ivarváltás képessége a fajfenntartás/túlélés egyik csodafegyvere természetes élőhelyükön. Ez hozták magukkal az akvádba.
 
Pikkelyrebbenés nélkül képesek effélére (A Mollykkal, Plattykkal és Xifókkal egyetemben).
Az ivarváltás képessége a fajfenntartás/túlélés egyik csodafegyvere természetes élőhelyükön. Ez hozták magukkal az akvádba.
Koszonom. 😘Hat ezek nem szeretnenek fajfenntartani. 🤣 Mondjuk nem banom!
 
Koszonom. 😘Hat ezek nem szeretnenek fajfenntartani. 🤣 Mondjuk nem banom!
Több esetben is tapasztaltam, hogy halaimnak (a korábban említett 3 fajjal volt tapasztalatom) általában 6-18 hónap alatt "esett le a tantusz". Akkor az egyik fogta magát, és ivart váltott.
Mivel egy nőstény az utolsó ívástól számítva min. 6 hónapig képes utódokat eregetni a vízbe, ők különösen könnyedén váltanak.
Nem zárom ki, hogy "önvédelemből" váltott, mert valljuk meg, egy hím guppy a legforróbb vérű olasz hódolót is pironkodásra kényszeríti. 😬
 
érdekes mert én külön akváriumban tartom a fiú és lány guppikat és még senkinek nem jutott eszébe hogy a fajfenntartás miatt nemet váltson :D
 
Nálam még a növények is képesek Endler guppikat szülni, mert egyik nap növényeket ritkítok az Endleres akvában, kirakom vödörbe amit megnyestem, és három nappal később, mikor raknám át a vágásokat a postakürt csiga tenyészetbe, hogy megetessem velük, 1-2 _újszülött_ Endler ott úszkál a kannában. Szóval ha egyszer már vittél haza Endlert onnantól nincs megállás, elszaporodnak mindenképpen, ha akarod, ha nem. Ötöt adott Tsokee páros a GA megnyitón, négyen megmaradtak, most meg már púposodik tőlük a víz a 30 literes akvában.

Mondanám, hogy olyanok mint a Star Trek tribble nevezetű szőrmókjai, de úgy érzem igazságtalan lenne az összehasonlítás, mert nem lenne eléggé elismerő hasonlat, már ami az Endlereket illeti...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére