• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Endler guppi

Benedikt

Nézelődő
Akvárium 54l (35l) 2020.04.29.

Növények:
- anubias (anubias barteri)
- wendt vizikehely (cryptocoryne wendtii)
- átokhínár (egeria densa)
- tápozás
- 1 ml carbo
- 0,5 ml profito
- 1db Jbl ferrotabletta (2 hetente)
Vízkezelés (vízcserénél):
- 5ml sera bio nitrivec
Világítás: 9 óra, 38 lumen/ liter

VÍZ:
- nk: 20
- ph: 5

Lakók:
- 4 db zebracsiga (2020.06.02.)
- 8 db endler guppi (2020.06.05.)



 
24 és 25 között van, próbálom 24 en tartani, de most nyáron kikapcsolt fűtésnél is 24 en áll. Az endler guppi meg a meleget szereti.
Próbáld meg, hogy nem ülteted el, hanem hagyod, hogy a felszínen ússzon. Így több fényt kap. A föld alatti rész általában elhal, az élő részből gyökereket növeszt, azzal kapaszkodik meg.
 
Próbáld meg, hogy nem ülteted el, hanem hagyod, hogy a felszínen ússzon. Így több fényt kap. A föld alatti rész általában elhal, az élő részből gyökereket növeszt, azzal kapaszkodik meg.
Megpróbálom, köszönöm :)
 

Sziasztok!
7 hónapja indítottam az akváriumot. 8 guppiból 2 elpusztúlt. Karácsony miatt vettem 3 újat. Egy hét alatt a régiekből 3 oda veszett. 4-5 a szűrőnél pipázott, erősebbre vettem az áramlást, de már késő. Az elhullásnak az vetett véget, hogy 6 db-ból áll az állomány ismét. Egy jbl i60 belső szűrőm van. Ebbe csak egy szivacs fér, de én alulra tettem kerámia golyókat, felülre meg egy speciális szivacsból vágtam 1cm es gyűrűt. Bízva, hogy a baktériumoknak jobb helyük lesz. Algákra nincs is panasz, szinte nincs. A víz nem zavaros, amóniát mértem, nincs. Vízcsere után kerültek be a halak. Került még bele békalencse és egy gömbmoha. Létezik, hogy egy 54l es akvába csak 6 hal éljen meg? Rengeteg már a növény, de csak a vízfelszint fodrozza a szűrő, más levegőztető nincs. Ennyire kevés az oxigén? Szűrőhöz van még egy szilikon cső, ami levegő bubikat is fúj a vízbe. Esetleg azt rátehetem.
Minden megoldás érdekel, előre is köszi.
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
 
Nekem gupikkal sosem volt szerencsém, tudom ez nen vígasztal.
Mivel eteted őket?
Nekem azt tanácsolta itt az egyik kollegína, hogy sok növényi táplálékra van szükségük.
Én erre nem annyira figyeltem...nálam ez lehetett gond.
Illetve, mivel újonnan hozták be halakat, hordozhattak azok is magukban bacit, vírust.
 
Nekem gupikkal sosem volt szerencsém, tudom ez nen vígasztal.
Mivel eteted őket?
Nekem azt tanácsolta itt az egyik kollegína, hogy sok növényi táplálékra van szükségük.
Én erre nem annyira figyeltem...nálam ez lehetett gond.
Illetve, mivel újonnan hozták be halakat, hordozhattak azok is magukban bacit, vírust.
Köszönöm a választ.
A betegség behozataltól féltem, mind új növények, új halak részéről.
Nincs kapacitásom karanténozni.
Van egy vegyes lemezes és egy szinte csak algából, növényből álló táp. A halak színe szép étvágyuk is van, vitamin cseppeket is kapnak, vagy azzal ásztatom a tápot. Heti 1x fagyasztott: fehér szúnyoglárva, cyclops, delphina valamelyike. Ételmérgezés is lehet a fagyasztottól csak aszt annyira szeretik.
 
Köszönöm a választ.
A betegség behozataltól féltem, mind új növények, új halak részéről.
Nincs kapacitásom karanténozni.
Van egy vegyes lemezes és egy szinte csak algából, növényből álló táp. A halak színe szép étvágyuk is van, vitamin cseppeket is kapnak, vagy azzal ásztatom a tápot. Heti 1x fagyasztott: fehér szúnyoglárva, cyclops, delphina valamelyike. Ételmérgezés is lehet a fagyasztottól csak aszt annyira szeretik.
Tényleg nem életszerű, hogy csak hat endlert bírjon eltartani egy ilyen akvárium. A fagyasztott táp miatt mégis csak egy alkalmi ammónia csúcsra érdemes gondolni, mint a gyors pusztulás okára. Nekem oxigénbeoldás nélkül 35 literben folyamatosan él kb. 15 endler évek óta, napi kétszer-háromszor minimális por alakú száraz tápot kapva. A békalencse a halak pusztulása után került bele? Ahogy nézem, más növény nincs, ami az ammóniát gyorsan felvenné a vízből, a szűrőd pedig korlátozott kapacitású.
* a belső szűrő fejénél még azért gyűlhetnek össze a halak, mert ott a disszipált teljesítmény miatt valamivel magasabb a víz hőmérséklete. Ilyenkor nem pipálnak, hanem melegednek, jól elkülöníthető a két jelenség.
 
Utoljára módosított:
Tényleg nem életszerű, hogy csak hat endlert bírjon eltartani egy ilyen akvárium. A fagyasztott táp miatt mégis csak egy alkalmi ammónia csúcsra érdemes gondolni, mint a gyors pusztulás okára. Nekem oxigénbeoldás nélkül 35 literben folyamatosan él kb. 15 endler évek óta, napi kétszer-háromszor minimális por alakú száraz tápot kapva. A békalencse a halak pusztulása után került bele? Ahogy nézem, más növény nincs, ami az ammóniát gyorsan felvenné a vízből, a szűrőd pedig korlátozott kapacitású.
* a belső szűrő fejénél még azért gyűlhetnek össze a halak, mert ott a disszipált teljesítmény miatt valamivel magasabb a víz hőmérséklete. Ilyenkor nem pipálnak, hanem melegednek, jól elkülöníthető a két jelenség.
A békalencse az új halakkal jött. Nem is tudtam, hogy a lencse ilyen fontos lehet. Egy kicsit sárgulnak a levelek, remélem megszokja majd a vizet.
A melegedés igaz lehet, inkább egy helyben úsztak, mint pipáltak. Így akarták legyűrni a betegséget. 25 - 26 fokos a víz. A fagyasztott kaját hanyagolni fogom.
Köszönöm a hasznos választ.
 
A békalencse az új halakkal jött. Nem is tudtam, hogy a lencse ilyen fontos lehet. Egy kicsit sárgulnak a levelek, remélem megszokja majd a vizet.
A melegedés igaz lehet, inkább egy helyben úsztak, mint pipáltak. Így akarták legyűrni a betegséget. 25 - 26 fokos a víz. A fagyasztott kaját hanyagolni fogom.
Köszönöm a hasznos választ.
Ezek csak tapogatózások, kiindulási szempontok részemről, sajnos nem tudok pontos megoldást mondani:( Okozhat galibát akár egy nagytestű csiga elpusztulása és lebomlása is. Az ammónia mérgezés az oxigén felvételt gátolja nagy vonalakban, a halak oxigénhiányos tünetet mutathatnak. Akkora akváriumban, mint a tiéd, olyan vízfelszínnel a legkisebb fodrozódás is elég oxigént old be normál működés esetén 8-10 endlernek. A bevezetődben 5-ös ph-t írtál a vizedre, ez nem mérési, elírási hiba? Savas kémhatású vízben ritka az ammónia mérgezés, régi akvaristák erről tudnak mesélni. Az sem lenne meglepő, ha a békalencse nem fejlődne, minimális tápanyag lehet a vizedben alapesetben, így gyorsabb növekedési erélyű növényeknél jelentkezhetnek tápanyaghiányok.
 
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy magasabb hőmérsékleten több hím endler születik, mint szoba hőmérsékleten(23 fok)? Valakinek valami tapasztalat? Nekem 95%-ban nőstények születnek.
 
Back
Oldal tetejére