• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Emers moha nevelés joghurtban. Csak ínyenceknek!

viktorlantos

Alapító
Admin
Andris 100 éves emers kertjébe is kerültek mohák a láva kövekre. Szépen felaprítva ahogy kell.

Az angol fórumon most George Farmer is egy Dry Startos akváriummal próbálkozik. Némi előtanácskozás után a felaprított mohákat egy edénybe tette. Némi joghurt és víz keverékével összekeverte, majd ecsettel felhordta a dekorfákra. Az eredmény? Természetesen bifidus probléma nem lesz :) viszont a joghurt segít a penész megelőzésében.

George's TMC Signature - Plants added pg12 | Page 12 | UK Aquatic Plant Society

Hogy mitől működik mindez?

I spoke with Ole Pedersen the other day and he recommended diluted yogurt (containing L. acidophilus) to attached the moss. Apparently the acidity helps to prevent fungal growth. The potential issue with using the jelly, like you say, it's too rich in nutrients.
He also recommended cutting the mosses up into 0.5-1mm bits using new razor blade to avoid bruising, which makes perfect sense.
 
Aki kevésbé tud angolul azoknak a lényeget kiemelném: A joghurt savassága akadályozza meg a gombásodást, vízzel pedig azért higítja, mert 'túl gazdag' tápanyagokban. Persze csak ha jól tévedek. :)

Viktor Viktor, utánad mindíg marad fordítani való. ;)
 
Igen a topikban arról volt szó, hogy használja e esetleg a zselés moha nevelőközegét. Aztán végül maradtak ennél a megoldásnál. De tényleg jó lett felhordva.
 
ez működhet viszonylag "száraz,, környezetben is?nekem terráriumba kellene vmi mohásítási megoldás.van konkrét moha faj vagy alapvetően bármelyik jó lehet?
 
Sziasztok!

Tetszik a módszer!
Visszalapoztam egyet és láttam hogy még a nagy George Farmert is az Asszony irányítja otthon és beszabályozza az akváriumok számát!
Ez az DSM indítás csak egy kiskapu amit a garázsban bujtat!
Elképesztően fanatikus az Öreg!
Nagy példaképem!

A.ttila
 
hello

újraindítom a nanot,és a szikla mohásítást a fenti joghurtos dsm módszerrel tervezem megoldani.
Van egy óriási adag karácsony mohám, kb két maréknyi taiwan mohám és egy maréknyi weeping.keverve szeretném ledarálni,csak nem tudom milyen arány lenne megfelelő,ill a weepinget érdemes lenne-e egyáltalán belekeverni.Tanácsok,vélemények?
 
hello

újraindítom a nanot,és a szikla mohásítást a fenti joghurtos dsm módszerrel tervezem megoldani.
Van egy óriási adag karácsony mohám, kb két maréknyi taiwan mohám és egy maréknyi weeping.keverve szeretném ledarálni,csak nem tudom milyen arány lenne megfelelő,ill a weepinget érdemes lenne-e egyáltalán belekeverni.Tanácsok,vélemények?



Holnap megcsinálom a projectet,tényleg szívesen vennék minden véleményt,tapasztalatot moha ügyben(főleg,hogy melyiket lenne érdemes használni,ill,hogy a weepinget pazaroljam-e el bedarálásra).nekem eddig csak Fissidens fontanus-om volt,de nem túl kalandos a tartása,főleg a 'nagy' akim körülményei között:)
 
Holnap megcsinálom a projectet,tényleg szívesen vennék minden véleményt,tapasztalatot moha ügyben(főleg,hogy melyiket lenne érdemes használni,ill,hogy a weepinget pazaroljam-e el bedarálásra).nekem eddig csak Fissidens fontanus-om volt,de nem túl kalandos a tartása,főleg a 'nagy' akim körülményei között:)

Üdv! Én fára próbálkoztam már vele, csak akkor éppen co2 nélkül voltam, és nem igazán jött össze. Egyébként a Fissidens és a Spiky moha így is fejlődött valamennyire, a Weeping volt a leggyengébb, de szerintem azzal is működik. Végül ott csesztem el, hogy amikor a sziámi algázóimat visszaraktam az aksiba, letúrták majdnem az egészet.
DSC_0004_zps26f8f03e.jpg

Kb. két hét után töltöttem fel az akváriumot:
DSC_0347_zps8550f5c9.jpg
Nem sokára újra próbálkozok, már rendesen tápozva meg co2-vel, ahogy illik.. :) (Majd túrok elő még képeket, ha van rá igény.)
 
Ilyenkor ténylegesen átalakul a moha emers állapotba?
Gondolok itt arra,hogy ha egy ilyen dsm joghurtos manőver után Co2 nélkül indul az akvárium,akkor búcsúzhatunk a mohától,vagy szépen,lassan átalakul?
 
Ilyenkor ténylegesen átalakul a moha emers állapotba?
Gondolok itt arra,hogy ha egy ilyen dsm joghurtos manőver után Co2 nélkül indul az akvárium,akkor búcsúzhatunk a mohától,vagy szépen,lassan átalakul?

George akijában picit lealgásodott, de tudta kezelni. Lassan indult el a sok fény ellenére, de később annál gyorsabban terjedt.
Satunál is ment valahogy de talán nem volt akkora siker.
 
Csak nem lehet megszabadulni a palacktól! :D
Nekem két hónapig ment palack nélkül, aztán elkezdtem tolni a CO2-t, és ami még maradt a mohákból, azok beindultak.
A fissidens kicsit túl is nőtte magát, meg olyan helyeken is terjed, ahova csak véletlen csöppent a turmixból.. :) Erre érdemes figyelni egyébként.
Ilyen lett a fissi: (A többi moha nagyrészt kötözve van a háttérben, de előbb-utóbb mennek a joghurtba.)
a1_zps259263cb.jpg a2_zps26084539.jpg
 
Back
Oldal tetejére