• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Emers HC és Marsilea

viktorlantos

Alapító
Admin
Kicsit pangás van most akvárium fronton, és a következő átrendezésig valamivel el kell ütni az időt. ;) Valamelyik nap fogtam a kis palánta házamat, amit korábban pálma magok kikeltetésére használtam, volt itthon elfekvőben kis powersand és amazonia powder és vékony rétegben beszórtam. A nagy akváriumban már jó ideje növögetett egy Marsilea sziget a felszínen most beültettem ide. És a nagy kinövesztett HC szigetemből is levágtam vagy 2 cserépre való HC-t.
Kis víz, és permetezővel megspricceltem. Fedő rá és betettem az egyik világos ablakba.

Azt látom hogy jó kis párás közeg van bent. De ahogy fejlődik, vagy rossz változás áll be jelentkezem majd. :angel:
 
Ilyenem, hasonlóm nekem is van. Kb. 3-4 hete lehet meg azóta a moha elég sokat nőtt. Mikor beletettem kopogott olyan száraz volt, most megint szép zöld, szeretem :p Egy két seiryu követ tettem bele mint dekor. Növények moha, jávai moha, E. acicularis és hydro.
Szépen növögetnek a növények, a hydro hozott új leveleket amik valószínűleg már emersek, még kicsik így nem biztosan.
Talaj pedig amazonia.
5041515485_295c3e6b27_z.jpg

5041513453_799ac6da68_z.jpg
 
Maszek kis cucc! ;) Egy ilyen üvegtál még hiányzik az arzenálomból.

A fenti kis üvegház amiről meséltem most így fest:

5041591127_4fc0761e74_z.jpg


5041592241_34cdb9fb7d_z.jpg


5041593243_2c2bfd00bf_z.jpg


5042219288_97679cb618_z.jpg


Kb 1 hete nevelem. A Marsilea Hirsután jobban látni, hogy növöget. A kis levelek submers levelek a szép hosszú levelei már az emers üvegház hatása.
A HC is szépül, már látni, hogy itt ott terjeszkedik.
 
Egy kicsivel több mint 3 hét telt el a projekt indulása óta. A jó hír az, hogy nem pusztult el egyik növény sem, pedig víz alól vettem ki őket.

5093055677_f4f065a49c_z.jpg

5093659974_986816818f_z.jpg

5093056901_806c60288c_z.jpg

5093658140_facb092dce_z.jpg

A fenti képeken jól látszik, hogy a HC elég sokat terjeszkedett, de lehetett volna ennél jobb is, ha elég fényt kap az emúlt időszakban. Nem világítok semmivel csak a természetes fényt kapja az ablakban amiből kevés volt a napos időszak.

A Marsilea a kezdeti állapotokhoz képest rengeteg új hajtást hozott. Kezdetben a víz alatti alacsony és kemény levelek voltak többségben, mostanra alig van ilyen levél ezek elhaltak és a növény sorra hozza az emers (hosszú) leveleket.

Minden nap permetezem és kb hetente kap tápoldatos locsolást.
 
Ez remek, gratula :clap: Kérdésem az lenne, hogy milyen tápoldatot használsz ehhez a növényekhez, az az dísznövény táppal is működne a dolog? Vagy az akva vízével is elég lenne locsolni, permetezni?
 
Feccc said:
Ez remek, gratula :clap: Kérdésem az lenne, hogy milyen tápoldatot használsz ehhez a növényekhez, az az dísznövény táppal is működne a dolog? Vagy az akva vízével is elég lenne locsolni, permetezni?

RO vízzel locsolok, csap vízzel permetezek. És a tápozáshoz GA Mikro Makro megy de itt nem kell óriási adagokra gondolni.
Lehet a növények enélkül is fejlődnének azért csak Amazonia és Power Sand van alattuk pfff ;)
 
Eltelt 2 hét ismét. Jelenleg így fest a kis nevelde.

5139597248_00cdfce50f_b.jpg


Ahogy a 2 héttel ezelőtti állapotokat nézem, a növények megduplázódtak.
Mivel nem világítom őket, csak természetes fényt kapnak ez nem olyan rossz eredmény. ;)
 
Durva.
Akkor a HC-nak a gyengéje a co2 ahogy látom. Nagyon szép mindkettő növényke. :thumbup:
 
Az így nevelt HC sosem lesz olyan, mint amit cserepezve Tropica-tól kapunk, oda több fény és kicsit lehet más tartási körülmények kellenek, de egy házi körülményeknek megfelelő állagot el lehet érni.
Emlékeim szerint néhány HC amit a múltban kaptam ilyen kis levelű volt. Tipikusan magyar termesztőktől. De pl a Tropica HC növényei buja dús lombozattal rendelkeznek.

Szemléltetőnek 2 féle HC:

ez egy a jobb félék közül, de apró levelű
4143449792_33efe4fdbb_o.jpg


és a Tropica HC és Marsilea
4465508890_c9260f6ceb_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére