• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Első?

Van egy új wabi projektem. Itt folytassam ebben a naplóban vagy indítsak egy újat Rúnakő néven?

  • Újat Rúnakő néven

    Votes: 7 63.6%
  • Minek új? Folytasd itt!

    Votes: 4 36.4%
  • Legyen új napló, de ne ilyen hülye névvel

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    11
  • Poll closed .
5.nap
Körülbelül 2-3 naponta a vasfákat Excel-el kezelem egy kis fülpucival, mivel valami penészgomba jelenik megbrajtauk...gondolom a pára miatt. Nem aggódok, más naplókban is olvastam ilyet. Azt hiszem pont @mmccannon Mary kezelte ugyanilyen formában.

Íme a kép:
View attachment 102788
Pontosan úgy wabi-kozmetikáztam, ahogy leírtad. Nálam működött, és remélem, hogy Nálad is kinyiffantja a penészt.
 
Mi újság a penésszel? Sikerült már legyőzni, vagy még harcoltok? Mennyit levegőztetsz jelenleg? A montecarlo szépen megindult! :sneaky: 👍
 
Mi újság a penésszel? Sikerült már legyőzni, vagy még harcoltok? Mennyit levegőztetsz jelenleg? A montecarlo szépen megindult! :sneaky: 👍
Penész annyi van, hogy nem vészes de azért ne felejtsem el. Holnap elő kerül újra az exceles fülpucoló...ahol lekentem ott ne jött vissza, viszont úgy tűnik, mindog kimaradnak részek :) ;)

A hétvégém elég zsúfolt volt, így a feleségemet kertem meg a reggeli indításra - reggel 8kor lámpa fel és 30-40 perc levegő. Az esti etapot én intéztem szintén ennyi idővel.

Igen a MC szépen elindult :)

amit érdekesnek találtam az a limnobium. Kicsi helyen van és szépen elkezdett kisebb leveleket hozni a megszokottnál...
 
Kérdés...ezt a nana-t ilyenkor érdemes lehet betenni az akváriumba? Sajnalnám csak így komposztálni....vagy esélytelen?

Persze, mindenképpen! Nekem volt olyan anubiasom aminek szinte semmi levele nem volt, a rizómája és a gyökerei viszont szép egészségesek voltak. Időbe telt, de összeszedte magát. Semmiképp se dobd ki.
 
Szuper. Holnap utána nézek! Köszi a tippet....

Kérdés...ezt a nana-t ilyenkor érdemes lehet betenni az akváriumba? Sajnalnám csak így komposztálni....vagy esélytelen?
Simán megpróbálhatod. Vágd le a nagyon tré leveleit. Akár úgy is megpróbálhatod, hogy csak a rizómát teszed bele. De akár azt is megpróbálhatod, hogy ebben hagyod benne és megnézed hoz-e leveleket.
 
Akár úgy is megpróbálhatod, hogy csak a rizómát teszed bele. De akár azt is megpróbálhatod, hogy ebben hagyod benne és megnézed hoz-e leveleket.
Nálam is 4 féle Anubias van a wabikban, és mindegyik, elhagyta a submers leveleit.
Már én is úgy voltam hogy kidobálom, de adtam neki esélyt. A nana petite, kb. 2 hónap után kezdet emers leveleket hozni.
 
Back
Oldal tetejére