• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Első?

Van egy új wabi projektem. Itt folytassam ebben a naplóban vagy indítsak egy újat Rúnakő néven?

  • Újat Rúnakő néven

    Votes: 7 63.6%
  • Minek új? Folytasd itt!

    Votes: 4 36.4%
  • Legyen új napló, de ne ilyen hülye névvel

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    11
  • Poll closed .

kunakos

Legenda
Sziasztok,

Nagyon tetszenek azok a Wabik amiket csináltatok és naplóztok ennek hatására szeretnék én is egyet.

Lehetőség szerint mindent amit tudok DIY oldanék meg.

De még mielőtt belevágnék, szeretném megkérdezni tőletek, hogy egy ilyen tálban láttok-e fantáziát?

IMG-80cf0980d1a05546ed1bd5297550747e-V.jpg

A méretei:
Hosszúság: 50 cm
Szélesség: 8 cm
Magasság: 10 cm

Mivel meg konkrét scape nincsen meg a fejemben ezért egyelőre tényleg csak arra lennék kíváncsi, hogy a fantáziát rajtam kívül mas is lát e ebben...

A továbbiakról a fentiek függvenyében lesz infó :)

Köszi
 
Sziasztok,

Nagyon tetszenek azok a Wabik amiket csináltatok és naplóztok ennek hatására szeretnék én is egyet.

Lehetőség szerint mindent amit tudok DIY oldanék meg.

De még mielőtt belevágnék, szeretném megkérdezni tőletek, hogy egy ilyen tálban láttok-e fantáziát?

View attachment 100885

A méretei:
Hosszúság: 50 cm
Szélesség: 8 cm
Magasság: 10 cm

Mivel meg konkrét scape nincsen meg a fejemben ezért egyelőre tényleg csak arra lennék kíváncsi, hogy a fantáziát rajtam kívül mas is lát e ebben...

A továbbiakról a fentiek függvenyében lesz infó :)

Köszi
Szia!
Szerintem minden jó amiben megáll a víz. :)
 
Sziasztok,

Nagyon tetszenek azok a Wabik amiket csináltatok és naplóztok ennek hatására szeretnék én is egyet.

Lehetőség szerint mindent amit tudok DIY oldanék meg.

De még mielőtt belevágnék, szeretném megkérdezni tőletek, hogy egy ilyen tálban láttok-e fantáziát?

View attachment 100885

A méretei:
Hosszúság: 50 cm
Szélesség: 8 cm
Magasság: 10 cm

Mivel meg konkrét scape nincsen meg a fejemben ezért egyelőre tényleg csak arra lennék kíváncsi, hogy a fantáziát rajtam kívül mas is lát e ebben...

A továbbiakról a fentiek függvenyében lesz infó :)

Köszi
Nekem nagyon bejön
 
Sziasztok,

Nagyon tetszenek azok a Wabik amiket csináltatok és naplóztok ennek hatására szeretnék én is egyet.

Lehetőség szerint mindent amit tudok DIY oldanék meg.

De még mielőtt belevágnék, szeretném megkérdezni tőletek, hogy egy ilyen tálban láttok-e fantáziát?

View attachment 100885

A méretei:
Hosszúság: 50 cm
Szélesség: 8 cm
Magasság: 10 cm

Mivel meg konkrét scape nincsen meg a fejemben ezért egyelőre tényleg csak arra lennék kíváncsi, hogy a fantáziát rajtam kívül mas is lát e ebben...

A továbbiakról a fentiek függvenyében lesz infó :)

Köszi
Tökéletes.
Alapvetően minden edény, bödön megfelelő lehet.
Méretének megfelelő világítás, tartsa meg a vizet. Csak az ízlésed szab határt.
Üveg gömb, cserép edény, a gyerek bilije, nejed porcelán leveses tálja, mama kristály vázája 😉
A lehetőségek tárháza végtelen
 
Méretének megfelelő világítás, tartsa meg a vizet.

Apropó. Erről jut eszembe....egy ekkora wabinak mekkora világítás lenne jó? Alapvetően DIY LED világítasban gondolkozok, olyanban ami teljes szélességben lefedi a tálat, vagyis 50 cm LED szalag minimum - ha nem sok akkor duplán :)
 
Apropó. Erről jut eszembe....egy ekkora wabinak mekkora világítás lenne jó? Alapvetően DIY LED világítasban gondolkozok, olyanban ami teljes szélességben lefedi a tálat, vagyis 50 cm LED szalag minimum - ha nem sok akkor duplán :)
Azt írom le ami nálam működik a gömb wabiban.
E27 LED izzó, 6500 kelvin, 1500 lumen, napi 12 órában.
Zöldellő, virágzó növények.
 
@kunakos Ha megengedsz egy javaslatot: lapozz át minél több wabi naplót. Rengeteg információt lehet begyűjteni, segít dönteni, hogy milyen világítást, talajt stb. használj.
Eddig csak ketten írtunk a világítást érintve, de két különböző formátumot használunk, és mindkettő jól működik.
Érdemes tájékozódni.
 
Utoljára módosított:
Nekem nincs wabi naplóm. :ROFLMAO:
Az lehet, de itt sok hasznos információt írtál Te is
 
Nekem nagyon bejön

Akkor hamarosan elkezdek foglalkozni a körítéssel és a világítással.

Szeretnék első körben csinálni neki egy aljzatot fából. Bár előre leszögezném, hogy nem vagyok egy da Vinci sem egy Leonardo, mégis úgy érzem, hogy ezt a projektet megpróbálom jól és számomra - valamint a feleségem számára...főleg :D - vállalható módon véghez vinni :)

Remélhetőleg hamarosan jövök képekkel és ötletekkel :)

Addig is ha érdekel majd hogy alakul a wabi akkor kövess :)

Ákos voltam :)
 
@kunakos Ha megengedsz egy javaslatot: lapozz át minél több wabi naplót. Rengeteg információt lehet begyűjteni, segít dönteni, hogy milyen világítást, talajt stb. használj.
Eddig csak ketten írtunk a világítást érintve, de két különböző formátumot használunk, és mindkettő jól működik.
Érdemes tájékozódni.
Igen igy fogok tenni :) mostanában úgysem tudok aludni, legalább elfoglalom magam :D
 
Akkor hamarosan elkezdek foglalkozni a körítéssel és a világítással.

Szeretnék első körben csinálni neki egy aljzatot fából. Bár előre leszögezném, hogy nem vagyok egy da Vinci sem egy Leonardo, mégis úgy érzem, hogy ezt a projektet megpróbálom jól és számomra - valamint a feleségem számára...főleg :D - vállalható módon véghez vinni :)

Remélhetőleg hamarosan jövök képekkel és ötletekkel :)

Addig is ha érdekel majd hogy alakul a wabi akkor kövess :)

Ákos voltam :)
Lesznek növények ami nem fogják tolerálni a körülményeket, ezért nem kell kétségbe esni. Próbálkozni kell más fajta növényekkel, akkor is a ha másoknál müködik. Más fajta növényekkel is lehet szép wabit alkotni. Több ok is lehet. Lehet hogy a fényed nem elég, vagy túl sok, nagyon melegít, nincs meg a megfelelő pára tartalom, vagy szellőztetés. Létfontoságú lehet még a hő. Lehet hogy a kiválasztott növények, hüvösebbet szeretik vagy a elenkezőit. Mivel akarsz majd tápozni, mennit, és mennyi időközönként? A világítás, mivel, és mennyi ideig?
Ezeket, mind neked kell kitapasztalni, és úgy alakítod át, a te kedvedre, na meg a látvány igényedre.
 
Itt is találsz nagyon hasznos infókat. @schruz volt talán az első, aki nagyon profin művelte a wabik építését.
 
Elkezdtem az agyalást, hogy milyen "talapzat" lenne jó alá, hogy ne csak olyan snassz módon a polcra legyen téve a wabi...

Natúr módon csak egy fa "tálcára" gondoltam, aminek a közepébe egy mélyedést marnék és a tálat abba helyezném. Erre a fa talapzatra lenne rögzítve majd a világítás tartója is:

Kezdetleges tervrajz:
20210126_145232.jpg

És a maradék faanyag amiből majd keszül:
20210126_131632.jpg

Csiszolás és festés után nem lesz ennyire unalmas azért remélm :)
 
Elvetemült lesz amit most leírok, elég nagy munka, de talán szépen meg lehet oldani.

Vennék egy göcsörtös, hosszában hasított rönköt. A kérget teljesen lecsupaszítani, homokfúvóval átpucolni, de nem gyalulnám simára.
Ebbe marni egy vájut, amibe bele lehet helyezni az üveget.
1611671500248.png
 
Sziasztok

Készen lett a Wabi talp:
20210129_094130.jpg

Ilyen lesz benne az üveg:
20210129_094004.jpg

Még egy kicsit szorul, szóval itt ott meg kell majd csiszolgatni, de alakul ez kéremszépen.

Időközben rendeltem egy @SMAdrián-nál látott terrariumok számára készült vízforgatót (ReptiFlo), mert nem volt drága 😅😅 és még akár jól is jöhet :D

Hétvégén gonolkozom a világításon egy sort - spoiler alert: lehet hogy neki is állok? 🤔 - van egy ismerős aki tud aluminiumot hegeszteni, igy azzal lehet jobban járnék, mint szimpla vassal...

Mit gondoltok?
 
Back
Oldal tetejére