• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Első?

Ádám_

Veterán
Hát ide már régen tettem képet
View attachment 150268
Pedig jöhetne gyakrabban, azokat a naplókat szeretem a legjobb követni, amelyikeket a kezdetek óta figyelek. Hogy alakul most a tápozás? Már a doaa-t kapja
? Mennyit világítod? A penész teljesen megszűnt? Jó lenne 1-2 sor is, ne csak a kép, de nem akarok telhetetlennek tűnni, ez pusztán kíváncsiság! 😁

kunakos

Főkertész
Pedig jöhetne gyakrabban, azokat a naplókat szeretem a legjobb követni, amelyikeket a kezdetek óta figyelek. Hogy alakul most a tápozás? Már a doaa-t kapja
? Mennyit világítod? A penész teljesen megszűnt? Jó lenne 1-2 sor is, ne csak a kép, de nem akarok telhetetlennek tűnni, ez pusztán kíváncsiság! 😁
Hétvégén írok pár sort :)

kunakos

Főkertész
A wabi az esetek többségében probléma mentesen üzemel. 2-3 hetente a vizet a szivattyúval ki szoktam nyomatni és friss, tiszta, 010-s RO kerül bele. Azért szoktam ezt megcsinálni, hogy ne legyen pangó víz :) majdnem az egészet kiszívja a reptiflo.

Tápozás....hát :D általában úgy, hogy amikor eszembe jut, akkor a dooa kerül bele egy negyed pumpányi...mikor több mikor kevesebb, mikor semmi...nincs benne rendszer. Ugyanígy kapja a wabi mist-et is...ahogy eszembe jut, amúgy meg full RO-t kap.

A világítás reggel 8 és este 8 között megy 12 órát. Gondolkodtam azon, hogy egy kicsit eltolom mondjuk 10-22 közé, így, hogy este 8kor még világos van, de nem vacakoltam vele.

A penész teljesen megszűnt *kopkopkop*

A reptiflot sokáig nem használtam és most sincs végleges helye. Napi 4x megy 15 percet 6 óránként azért, hogy megforgassa a vizet. Jó lenne felapplikálni a fa tetejére, hogy a mohákat locsolgassa....

Apropó mohák. A legtöbb moha megmaradt, főleg a lentiek.

Oldal tetejére