• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első túlfolyós próbálkozás

Vissza tertem a hosszu utrol. Mikor meglattam az akvariumot inkabb fordultam volna vissza. Rossz kezekre biztam. Ket halam oda lett, nem volt vizcsere, aldatlan allapotok fogadtak. Kepet se csinaltam ugy kiakadtam. A barna alga kicsit elszaporodott a tavoletemben egy jo adag fonalalgaval karoltve. Kb mint egy mocsar, ugy nezett ki az egesz. Az uvegen alig lehetett at latni.

A kinai novenyeknek valami nagyon nem tetszett mert eleg nagy foltokban kirohadtak. A maradek meg nyakig barna alga volt. Szoval jobbnak lattam kipucolni ami meg maradt. Utana egy 50%-os vizcsere es a meresek eredmenyei mind megnyugtatoak lettek. Picit a foszfat meg mindig magas, de majd dolgozunk rajta.
A lenyeg hogy a nagyja tulelte a 3 hetet es igy van ertelme folyatni :)
Kepeket nincs ertelme feltennem mert jelenleg rosszabbul mutat mint az elejen. Van meg takaritani valo.

Ami viszont pozitiv, hogy ma beinditasra kerult a co2 reaktor. Az egyik csapnal nem jol sikerult a tomites upgrade szoval volt nemi bosszusag hogy szedhettem szet ujra. Jelenleg ugy tunik, hogy rendben uzemel. Reggelre kifog derulni minden :)

Plusz egy harmadik led is felszerelesre kerult. Igy mar 45W (gyari adatok szerint) vilagit 3 pontbol es verodik vissza a fodrozodasuk a vizfelszinrol. Napokig tudnam nezni megallas nelkul :)
 
Valaki tudja mi a gond ha a co2 szintet jelzo folyadek zoldet mutat de nagyon sotet?
Ez a folyamat egy resze. Itt az a kerdes mennyi gazod van mar beoldva.
Kek-sotetzold-vilagosodik-zoldessarga-sarga-citromsarga-vizszinu.
Ha sotetzold es a kh-d rendben van, akkor meg nincs meg a megfelelo co2 szinted.
 
Itt a kovetkezo update
Tegnap egy baratomtol kaptam egy adag cherry shrimpet. Kicsik, nagyobbak vegyesen. Kb 16-ot szamoltam. Azt gondoltam, hogy nem lesz gond a tulfolyon levo szurovel, de ma reggelre 5-en is sump-ben voltak. Bajuk nem esett, szepen csipegettek az ott lerakodott dolgokbol.
Valahogy le kell csokkentenem a hezagokat, inkabb neznem oket novenyek kozott mint a csunya szuroben :)
Hirtelen jottek, nem voltam felkeszulve rajuk teljesen, remelem nem lesz bajuk es meg maradnak. Vizminoseg tovabbra is jo. KH:5 GH:10 A PH-t 7 korul tartom a hofok stabil 24.5. A foszfat szint tovabbra is picit magas meg, de nem hiszem, hogy gondod okozna.
A barna algan kivul mas nincs, es abbol is mar csak annyi van amit nem tudtam letakaritani a haza erkezesem utan.
A novenyek viszont nem fejlodnek ugy ahogy kellene. A bacopan kivul mas nem mutat novekedest. Szerintem a vilagitassal lesz gond. Keves ez a 30W Led ekkora akvahoz. Azt tervezem, hogy a ket lampahoz amit most hasznalok teszek meg egy 40W teljesitmenyut. Ezek lesznek a ket szelen, a nagy pedig kozepen, picit feljebb logatva. Maradni szeretnek mindenkeppen az egy pontbol indulo vilagitas mellett, mert nagyon szeretem ahogy a viz fodrozodasa mindenhova kivetul az akvabol. Hihetetlenul nyugtato erzest ad, es egesz nap tudnek elotte ulni :)
 
Masodik napja vannak bent a rakok es eddig minden rendben. Igaz, hogy ketszer kellett kiszedni oket a szurobol, de most mar ez a problema is orvosolva lett.

Ma ket torpe szivo harcsa is bekoltozott es remelhetoleg nemi segitseget fognak nyujtani a fak tisztogatasaban, plusz vissza lettek potolva az ekfoltos razborak is.

A rossz hir, hogy a reaktor nem biztosit eleg co-t a jelenlegi mukodessel. Valamit ki kell talalnom mert szinte folyamatosan megy a beoldas es megsem elegendo a szint. Eleg rendesen vissza fogja az egyik befujo agat is. Amig a diffuzeres megoldast alkalmaztam valahogy hatekonyabbnak latszott a rendszer.
Plusz a szuro akvarium felszine allandoan borosodik. Biztos hogy co hiany van es a feny mennyisege is kevesnek latszik. Immar egy honapja uzemel az akva. A barna alga mennyisege naprol napra novekszik ahelyett hogy csokkenne. Modositanom kell par dolgon, de elso lepeskent tobb feny kell.
 
Jovoheten lesz 2 honapja, hogy uzemel a teknika.
A problemak amik a szabadsagom alatt elojottek: Brutal mennyisegu barna alga es megtobb rhizoclonium. A barna alga azota teljesen eltunt de a rhizocloniummal folyamatos kuzdelmet kell vivnom azota is. Nem tudom kipucolni 100%-osan, es ha csak egy pici is marad belole valahol, az 2-3 nap alatt kepes a sokszorosara megnoni.
Aztan volt nemi hartyasodas a szuro akvarium tetejen, de ez mar napok ota teljesen eltunt. Amikor kicsit vissza vettem a fenybol es a tapozasbol, egybol vastag hartya lett mindket akva tetejen. Szoval ezt az otletemet az alga elleni harcban inkabb elvetettem. A co2 200bpp-n megy, igy elegendo a beoldas, viszont kb egy szensavas palackhoz hasonlit az akva :)
A novenyek szepen fejlodnek, sajnos az utolso vasarlasom alkalmaval sikerult egy apro meretu kis csigafajt bekoltoztetnem amik olyan utemben szaporodnak, hogy ilyet meg nem lattam. Tobb szazra emelkedett a szamuk kb egy het alatt. Vegulis ok nem zavarnak bele a dolgokba annyira, inkabb csak nem tetszik, hogy mindenen rajta vannal. Szorgalmasan szivatom le oket is, de eddig ugy latszik, hogy eselyem sincs ellenuk :)

A made in china novenyek, amiket magrol ultettem, gyonyoruen kihajtottak, es mire vissza ertem, szepen foltokban ki is rohadtak. Ezt megint nem ertem, hogy tortent, mert az elozo akvamban ilyet nem tapasztaltam. A legerdekesebb az volt, hogy amikor elkezdodott egy foltban a rohadas, az folyamatosan terjedt. Ha kiszivattam a rohadas peremet utana megallt. Kb olyan volt mintha ez valami betegseg lett volna amit terjedt egyik levelrol a masikra. Aztan vegul ugy dontottem megy az egesz a levesbe. Nem szenvedek vele tovabb.

Ido kozben tortent nemi teknikai modositas is. A feny ereje immar 70W LED-re emelkedett. Nem hajtom oket teljes intenzitason. 90%-ra is csak egy masfel oras idotartamban megy fel a feny. Bekerult a auto top up rendszer is.
Jelenlegi lakok: 10 neon, 10 ekfoltos, 2 torpe pancelos harcsa, 2 torpe szivo harcsa es kb 30 cseresznye rak. Ezt mar nem akarom tovabb szaporitani, ennyi hal boven eleg lesz.

9C98EBE1-E1AC-4DE5-8FE4-00FB27358F9D.jpeg 5F5E6210-8AB3-44E7-95DC-1BA1190DF802.jpeg 0FED9669-E741-4810-A8B1-F37B9E87E9CA.jpeg
 
Jovoheten lesz 2 honapja, hogy uzemel a teknika.
A problemak amik a szabadsagom alatt elojottek: Brutal mennyisegu barna alga es megtobb rhizoclonium. A barna alga azota teljesen eltunt de a rhizocloniummal folyamatos kuzdelmet kell vivnom azota is. Nem tudom kipucolni 100%-osan, es ha csak egy pici is marad belole valahol, az 2-3 nap alatt kepes a sokszorosara megnoni.
Aztan volt nemi hartyasodas a szuro akvarium tetejen, de ez mar napok ota teljesen eltunt. Amikor kicsit vissza vettem a fenybol es a tapozasbol, egybol vastag hartya lett mindket akva tetejen. Szoval ezt az otletemet az alga elleni harcban inkabb elvetettem. A co2 200bpp-n megy, igy elegendo a beoldas, viszont kb egy szensavas palackhoz hasonlit az akva :)
A novenyek szepen fejlodnek, sajnos az utolso vasarlasom alkalmaval sikerult egy apro meretu kis csigafajt bekoltoztetnem amik olyan utemben szaporodnak, hogy ilyet meg nem lattam. Tobb szazra emelkedett a szamuk kb egy het alatt. Vegulis ok nem zavarnak bele a dolgokba annyira, inkabb csak nem tetszik, hogy mindenen rajta vannal. Szorgalmasan szivatom le oket is, de eddig ugy latszik, hogy eselyem sincs ellenuk :)

A made in china novenyek, amiket magrol ultettem, gyonyoruen kihajtottak, es mire vissza ertem, szepen foltokban ki is rohadtak. Ezt megint nem ertem, hogy tortent, mert az elozo akvamban ilyet nem tapasztaltam. A legerdekesebb az volt, hogy amikor elkezdodott egy foltban a rohadas, az folyamatosan terjedt. Ha kiszivattam a rohadas peremet utana megallt. Kb olyan volt mintha ez valami betegseg lett volna amit terjedt egyik levelrol a masikra. Aztan vegul ugy dontottem megy az egesz a levesbe. Nem szenvedek vele tovabb.

Ido kozben tortent nemi teknikai modositas is. A feny ereje immar 70W LED-re emelkedett. Nem hajtom oket teljes intenzitason. 90%-ra is csak egy masfel oras idotartamban megy fel a feny. Bekerult a auto top up rendszer is.
Jelenlegi lakok: 10 neon, 10 ekfoltos, 2 torpe pancelos harcsa, 2 torpe szivo harcsa es kb 30 cseresznye rak. Ezt mar nem akarom tovabb szaporitani, ennyi hal boven eleg lesz.

View attachment 64555 View attachment 64556 View attachment 64557
Monte carlo gyepet neki!
Ne aggodj, most mar egeszen jol fest. Csak megbosszulta magat az a "szabadsag"...
Szerintem meg mindig tehetnel bele növenyt...valami stemet hatulra meg, ami szines ...Ha jol latom valamilyen Echinodorus is van ott elöl, az szerintem akkora lesz, hogy ihaj-csuhaj. Elöl a fak tövenel csak apro fajok, Buce-Crypto kellene szerintem, meg apro Anubias, es a fak köze meg egyeb közepteri es stem növenyek.
A halakkal kapcsolatban...en nem 10-10 rajhalat tennek bele, hanem egy fajbol huszat, szerintem az jobban passzolna az egesz egyszerüsegehez. Egy szep klasszikus szigetes elrendezest hoztal össze, szerintem a ket halfaj csak ront rajta.
A csigak ellen pedig dobjal be vagy 2-3 törpe gömbhalat...meglatod utana majd nagyitoval kellene keresni öket...:)
Olyan kis csini lett az egesz, szep kis versenyakva is lenne belöle:rolleyes:, de persze nem szolok en bele, csak tippeket adok, en hogyan csinalnam...
 
made in china novenyek, amiket magrol ultettem, gyonyoruen kihajtottak, es mire vissza ertem, szepen foltokban ki is rohadtak
Ugyanabból a csomagból voltak a magok, vagy megrendelted még egyszer ugyanazt? Ha utóbbi, akkor simán lehet, hogy teljesen mást kaptál. :D Ha előbbi, akkor meg szimplán hisztisek ezek a magok, láthattad a topikjában, hogy eléggé vegyesek az értékelések.

Támogatom a még több növény ötletet, nagyon jól haladsz. (y)
 
Monte carlo gyepet neki!
.

Koszonom a tippet. Mikor vissza jottem mar vettem egy adag monte carlot. Ami a gondom vele. Ebben a talajban nem akar meg maradni mert annyira lazan tart, hogy a sordras kimossa. A masik pedig a szemet rhizoclonium. Annyira bele ul, hogy nem lehet kipucolni belole. Nem tudom mi a fenet tudok csinalni vele, egyenlore irtom ahogy tudom. Most mar csak a meg maradt mohakra eszi ra magat, de azokat is teljesen meneszteni fogom meg a talajon tud nagyon jol meg kapaszkodni. Ra fonja magat a pici golyokra es csak ugy tudom leszivni hogy egy adag talaj is megy vele egyutt. Ja meg a bakopakon tu megkapaszkodni picit, de azokrol le tudom szippantani konnyen. Mindenkeppen szeretnek valami talaj novenyzetet, de elobb ki kell irtanom teljesen ezt a szemet algat.
 
Ugyanabból a csomagból voltak a magok, vagy megrendelted még egyszer ugyanazt? Ha utóbbi, akkor simán lehet, hogy teljesen mást kaptál. :D Ha előbbi, akkor meg szimplán hisztisek ezek a magok, láthattad a topikjában, hogy eléggé vegyesek az értékelések.

Támogatom a még több növény ötletet, nagyon jól haladsz. (y)

Igen ugyanabbol a csomagbol. Az a furi, hogy mielott elinditottam ezt az akvat, egy pici 30 literes akvarium also reszet felosztottam 10 egynlo reszre. (kis negyzetekre) Ennyi fajta magot rendeltem anno a kinaitol. Raktam bele egy reteg kovet amibe elszortam a magokat. Gond nelkul kikeltek es a mai napig gyonyoruen virulnak. Azota az akva mar egy baratomhoz kerult es egy betta lakhelye lett. De a teszt novenyek gond nelkul elvannak benne. Semmi rohadas vagy mutalodas nem tortent. De valamiert ezek a magok nagyon labilisek.

En is szeretnek meg bele novenyeket, de ha meg jobban meg tomom, akkor lehetetlen lesz a takaritasa a rhizocloniumnak. Ha kiirtottam vegre az egeszet, utana meg en is szeretnem dzsungelesiteni es szinesiteni a palettat.
 
Ha sikerült megszabadulni az algától, kellene szerezned valakitől szép hosszú szálú MC-t. Azt mélyre le tudod dugni, akár mindkét végét. Eleinte elég rondán fog kinézni, de szépen benövi majd magát a talajba. A másik verzió, hogy téglát veszel belőle, ezt akár ollóval feldarabolod, és 1-1 kisebb kővel lesúlyozod, amíg nem tud megkapaszkodni.
 
Amit tegnap nem irtam le. Valahogy ki ment a fejembol. Szoval szamomra aggodalomra ad okot a magas ph ingadozas estetol reggelig. Napkozben ugye 200bpp-vel megy a diffuser es tolja a bubikat. Ezzel leviszi a ph szintet olyan 6.82-ig kb. Ha ejszakara hagyom a reaktort automatan bekapcsolni, akkor kb 7.3 kozul megall. Ha kikapcsolom ejszakara a reaktort siman felmegy 7.6-7.7-ig a PH. Tartok tole, hogy ekkora ingadozas ilyen rovid ido intervallumban nem tesz jot az halaknak hosszu tavon. Lehet ejszakara nagyobb intenzitassal kellene jaratnom a reaktort, hogy legalabb 7.1-7.2 korul maradjon a ph. Bar azon is gondolkodtam, hogy a szenzort kellene mas helyre tennem. Jelenleg a szuro akvariumban van, pont a szuro anyagok utani kiaramlo nyilas elott. Szoval mindig aramlasban van, nem allo vizet mer.
 
A novenyek szepen fejlodnek, sajnos az utolso vasarlasom alkalmaval sikerult egy apro meretu kis csigafajt bekoltoztetnem amik olyan utemben szaporodnak, hogy ilyet meg nem lattam. Tobb szazra emelkedett a szamuk kb egy het alatt. Vegulis ok nem zavarnak bele a dolgokba annyira, inkabb csak nem tetszik, hogy mindenen rajta vannal. Szorgalmasan szivatom le oket is, de eddig ugy latszik, hogy eselyem sincs ellenuk :)
Én speciel utálom a csigákat mióta benyeltem ilyen kicsi hegyeseket a közeli fehérvárcsurgói vizinövénykertészeből. Aztán a tözeges táptalajon szépen el is szaporodtak. Sajnos bárhonnan bekapható a csiga, még a GA-ból is, kivéve ha csak zseléset veszel. Én most nyomtam egy No planária "kezelést", férgem ugyan szerencsére most nem volt, de ez a csigákat is kiirtja ;)
 
Én speciel utálom a csigákat mióta benyeltem ilyen kicsi hegyeseket a közeli fehérvárcsurgói vizinövénykertészeből. Aztán a tözeges táptalajon szépen el is szaporodtak. Sajnos bárhonnan bekapható a csiga, még a GA-ból is, kivéve ha csak zseléset veszel. Én most nyomtam egy No planária "kezelést", férgem ugyan szerencsére most nem volt, de ez a csigákat is kiirtja ;)

En most a torpe gomb halat probalom ki elso korben. Tetszik is a hal, ha meg a csigak vissza szoritasaban is segedkezik, akkor az egy fustre ket pozitiv erv is szol mellette :) majd meglatjuk, hogy bevalik e.

Egy elozo hozzaszolasra vissza terve, miert van ket fele raj hal az akvaban. Elso korben 10 neonom volt csak. De olyan egy batortalan bandat sikerult kifognom, hogy kb egesz nap a szinuket sem lattam. Meg enni se mertek kijonni ugy fosott az egesz tarsasag. Pedig sose voltak zavarva, akkoriban meg a vizbe se nyulkaltam surun. Nagyon ritkan kellett csak beavatkoznom kezzel, pl novenyek nyirasa eset csak. Amikor vettem mellejuk 6 ekfoltosat, hirtelen ok is batrak lettek es onnantol az osszes hal az akva elso reszeben uszkalt. Az etetesnel is siman jottek elo es akar kezbol is etetni lehetett oket. Innen jott az otlet, mert tudtam hogy az ekfoltosok sokkal batrabbak es baratsagosak is, talan segitenek a neonokat is elo csalogatni. Az terv bevallt :)
 
Ujabb valtozasok leptek eletbe az akvanal. Tortentek fejlesztesek es lesikerult kuzdeni a rhizocloniumot is. Mar csak egy keves van belole a mohak kozott, amiket szinte teljesen kikukaztam az akvabol. Szoval HURRA :D
Aztan beinditasra kerult egy Fluval G6-os kulso szuro is, mert egyre jobban kezdem elvesziteni a bizalmamat az also polcos szuressel kapcsolatban. Elinditottam hogy szepen bebacisodjon ha ugy dontok, hogy lekapcsolom a sumpot a rendszerrol.
Viszont az oromok utan jott az ujabb gond. Egy fronton gyozelmet arattam, egy masikon meg jott az agancsalga. Egy het alatt igen pofatlanul ellepte az akvam egyes reszeit. Leginkabb a fakon nott ki, plusz a novenyek leveleinek a szelein. Teljesen ertetlenul alltam a dolog elottm mert az ammonia szint siman a hatarertek alatt van, es a keringes is jonak tunik az akvaban. Kicsit talan meg sokallom is miota a G6 is besegit a szuresbe. Jobb otlet hijjan a hetvegen csinaltam egy szuro takaritast. Meg csak alig tobb mint 2 honapja uzemel a dolog, de a szurobol eszmeletlen mennyisegu szemet jott ki. Egyenlore kivarasos teknikaban vagyok es figyelem mi tortenik a kovetkezo napokban. Amit tudtam az agancsbol kipucoltam, de sajna nem tudtam mindenhonnan jol leszedni oket.

Amit valtozas meg tortent. A lefolyo egyik agat sikeresen levittem alulra. A 3 LED lampat (1x40W 2x15W) ujra upgradeltem. Most ket db 40W vilagit 90%-os erovel az akva felett. Kepeket is hamarosan kesziteni fogok.
 
Ujabb valtozasok leptek eletbe az akvanal. Tortentek fejlesztesek es lesikerult kuzdeni a rhizocloniumot is. Mar csak egy keves van belole a mohak kozott, amiket szinte teljesen kikukaztam az akvabol. Szoval HURRA :D
Aztan beinditasra kerult egy Fluval G6-os kulso szuro is, mert egyre jobban kezdem elvesziteni a bizalmamat az also polcos szuressel kapcsolatban. Elinditottam hogy szepen bebacisodjon ha ugy dontok, hogy lekapcsolom a sumpot a rendszerrol.
Viszont az oromok utan jott az ujabb gond. Egy fronton gyozelmet arattam, egy masikon meg jott az agancsalga. Egy het alatt igen pofatlanul ellepte az akvam egyes reszeit. Leginkabb a fakon nott ki, plusz a novenyek leveleinek a szelein. Teljesen ertetlenul alltam a dolog elottm mert az ammonia szint siman a hatarertek alatt van, es a keringes is jonak tunik az akvaban. Kicsit talan meg sokallom is miota a G6 is besegit a szuresbe. Jobb otlet hijjan a hetvegen csinaltam egy szuro takaritast. Meg csak alig tobb mint 2 honapja uzemel a dolog, de a szurobol eszmeletlen mennyisegu szemet jott ki. Egyenlore kivarasos teknikaban vagyok es figyelem mi tortenik a kovetkezo napokban. Amit tudtam az agancsbol kipucoltam, de sajna nem tudtam mindenhonnan jol leszedni oket.

Amit valtozas meg tortent. A lefolyo egyik agat sikeresen levittem alulra. A 3 LED lampat (1x40W 2x15W) ujra upgradeltem. Most ket db 40W vilagit 90%-os erovel az akva felett. Kepeket is hamarosan kesziteni fogok.
Reméljük a szűrőtisztítás megoldja a staghorn gondot. Ha lehet, akkor carbozzad ami megmaradt, helyileg kezeld.
 
Aztan beinditasra kerult egy Fluval G6-os kulso szuro is, mert egyre jobban kezdem elvesziteni a bizalmamat az also polcos szuressel kapcsolatban.
Szia!
Ezt a szűrőt használtan vetted, vagy nagyon jó áron?
Nem szóltam még senkinek a szűrőválasztása miatt és nem bántó szándékkal írom ezt, valamint semminemű érdekem nincs szűrőmárkák forgalmazásában. Az "a" betűs online shop oldalán szerintem túl sok 1 csillagos osztályzatot kapott.
És nem a szokásos, "leejtettem erre eltört vagy törötten kaptam meg a csomagban" jellegűeket...
 
Szia!
Ezt a szűrőt használtan vetted, vagy nagyon jó áron?
Nem szóltam még senkinek a szűrőválasztása miatt és nem bántó szándékkal írom ezt, valamint semminemű érdekem nincs szűrőmárkák forgalmazásában. Az "a" betűs online shop oldalán szerintem túl sok 1 csillagos osztályzatot kapott.
És nem a szokásos, "leejtettem erre eltört vagy törötten kaptam meg a csomagban" jellegűeket...

Termeszetesen hasznaltan szereztem Igen jo aron. Nem tudom mi a baj vele. Talan csak a szuroanyag kapacitasba tudnek bele kotni, de nekem a villam gyors tisztitasi lehetosege nagyon bejott. Beszippantott par garnelat amit 2perc alatt ki tudtam szedni belole. Semmi nem lett vizes es nem kellett darabjaira szedni. Plusz szinten egy mozdulattal tudok benne biologiai szuroanyagot cserelni.
De most hogy igy megemlitetted kivancsi lennek milyen rosszakat is irnak rola.
 
Back
Oldal tetejére