• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Első projektem - 54L, low tech garnélás

Az elmúlt időszakban algagondokkal küzdöttem, ezért arra gondoltam, hogy nem naplózom, amíg nem rendeződik a helyzet, de aztán úgy voltam vele, érdemes lenne egy előtte-utána összehasonlítást csinálni. :) Az akvárium a mai napon egy nagyobb ráncfelvarráson esett át, igyekeztünk @csokemarcell-lel kipucolni az algatelepeket, valamint az MC nagy része sajnos nem bírta a gyűrődést, így azt is kiszedtük.
Ilyen volt a nagytakarítás előtt:
50237609391_5b14284cc9_b.jpg_MG_2760 by Csilla Tepliczky, on Flickr

Került be még korábban zselés CO2, az megy szépen, nagyjából 6,7-6,8-ra le is vitte a pH-t. :) Kaptak a garnélák egy oxydatort, illetve szereltünk az akvárium fölé egy hűtő ventillátort, mert eléggé melegedett a víz, ahogyan nőtt a lakásban a hőmérséklet.
Az elmállott MC helyére is került új, így ilyen lett az akva a takarítás után:
50236962563_1c3e529bba_b.jpg_MG_2763 by Csilla Tepliczky, on Flickr

A garnélák is jól vannak :)
50237828517_35b72d56a8_z.jpg_MG_2770 by Csilla Tepliczky, on Flickr

50237609991_396d2d1598_z.jpg_MG_2771 by Csilla Tepliczky, on Flickr

Még mindig van alga, de bizakodom, hogy javulni fog a helyzet, és szépen lassan eltűnik majd.

Köszönet a ventillátor konzolért @TZ-nek és a Montecarlóért @Szmóki-nak :)
 

Attachments

  • 50237609391_5b14284cc9_z.jpg
    50237609391_5b14284cc9_z.jpg
    87.6 KB · Megtekintések: 22
  • 50236962563_1c3e529bba_z.jpg
    50236962563_1c3e529bba_z.jpg
    98.3 KB · Megtekintések: 22
  • 50237609391_5b14284cc9_c.jpg
    50237609391_5b14284cc9_c.jpg
    126.7 KB · Megtekintések: 27
  • 50236962563_1c3e529bba_c.jpg
    50236962563_1c3e529bba_c.jpg
    147.2 KB · Megtekintések: 32
Utoljára módosított:
Egész szépen kisikáltátok.👍
A jobb alsó sarokban a tripartita vészesen hódít, légy résen, különben hamarosan benő pár ottani követ.
A dekorhomok örök küzdelem lesz, folyton pucolhatod, meg töltheted át frissel. Ha már túl sok a macera vele, érdemes lehet kavicsos látványra váltani.
Örülök, hogy a garnélák bírják, további sok sikert mindenhez! Nagyon szép!
 
Köszi szépen, elvoltunk vele egy darabig :).
Igen, azt sejtem, hogy a homok macerás lesz, de úgy voltam vele, hogy mindenképpen akarok tenni egy próbát. Meglátjuk, mennyi dolog lesz majd vele :)
 
@Bálint Nagy megelőzött, és úgy igaz, ahogy írta.
Igen, mivel nem szabályozható, non-stop ment, és nem volt vele gond egy szál sem.
Azt azért tudnod kell, hogy ezt kifejezetten kis akvákra (papíron 30 liternél produkál optimális CO2 szintet) lett kifejlesztve.
A Te 54 literes medencédben nem kell attól tartani, hogy baj lesz. Ez messze nem olyan, mint egy nagynyomású, de piszok jól teszi a dolgát, úgyhogy relax. ;)
Üzemelj be egyet, és utána győzz ámulni és csattogtatni az ollót, mert a növényeid igencsak meg fogják hálálni. :)
Csatlakozom hozzád Mary (Levi vagyok a boltból!) bárki bármit mond, próbálkozni mindig lehet s amikor beigazolódik a siker, kevés szebb érzést tapasztalhatunk. A neo rendszert én is javaslom, veszíteni vele semmit nem fogsz! :)
 
Van még alga, vagy teljesen visszavonult?
A ventivel sikerült beállítani a megfelelő hőmésékletet?
A Neo CO2 beválik, mik a tapasztalatok?
Megvolt már az első nyírás?
 
Azért majd dokumentáld, mikor fogy ki az első adag neo lötyi, azaz meddig bírja egy töltéssel?
 
Sziasztok!
Köszi az érdeklődést, pár napig a munka miatt sajnos nem jártam errefelé, de most bepótolom :).
A Neo CO2 sajnos gyengült már egy picit, a pH is feljebb ment, szóval lehet, hogy esedékes lesz a töltés? Bár még korai lenne. :/ Nyírni még nem nyírtam, várom, hogy megerősödjenek a növények, és az algával is csatázunk még rendesen.
Az elmúlt napokban előbb a nyaralás majd a munka miatt kevesebbet voltunk itthon és kevesebb időt tudtunk fordítani az akváriumra, aminek sajnos a garnélák is a kárát látták, megfogyatkozott a számuk az ingadozó vízparaméterek miatt. Mivel egyelőre nem szeretnék nagynyomású CO2-t ebbe az akvába, így arra gondoltam, hogy a folyamatos visszapótlás helyett jobba Neocaridinára áttérni, ahogyan javasoltátok korábban is, hátha az jobban fogja bírni. :)
 
Sziasztok!
Köszi az érdeklődést, pár napig a munka miatt sajnos nem jártam errefelé, de most bepótolom :).
A Neo CO2 sajnos gyengült már egy picit, a pH is feljebb ment, szóval lehet, hogy esedékes lesz a töltés? Bár még korai lenne. :/ Nyírni még nem nyírtam, várom, hogy megerősödjenek a növények, és az algával is csatázunk még rendesen.
Az elmúlt napokban előbb a nyaralás majd a munka miatt kevesebbet voltunk itthon és kevesebb időt tudtunk fordítani az akváriumra, aminek sajnos a garnélák is a kárát látták, megfogyatkozott a számuk az ingadozó vízparaméterek miatt. Mivel egyelőre nem szeretnék nagynyomású CO2-t ebbe az akvába, így arra gondoltam, hogy a folyamatos visszapótlás helyett jobba Neocaridinára áttérni, ahogyan javasoltátok korábban is, hátha az jobban fogja bírni. :)
Az algatámadás még a Neo CO2 beüzemelése előtt indult, vagy annak következtében?
Ha sima szép fedett piros sakura vagy blue dream, blue carbon garnéla megfelel, abból nagyon szívesen adok egy kezdő csapatot, csak szólj. Ezek golyóállók.👍🏻
 
Nekem is sok alga gondom van/volt, de megfigyeltem, hogy a high tech növényeim is megmaradnak low techben csak nagyon be kell érnie a víznek. A kis low techbe egy év után bármilyen növényt tettem megmaradt (még a parvula mini is ami high techben valamiért sose sikerült... 3x próbálkoztam)
 
Sziasztok!
Köszi az érdeklődést, pár napig a munka miatt sajnos nem jártam errefelé, de most bepótolom :).
A Neo CO2 sajnos gyengült már egy picit, a pH is feljebb ment, szóval lehet, hogy esedékes lesz a töltés? Bár még korai lenne. :/ Nyírni még nem nyírtam, várom, hogy megerősödjenek a növények, és az algával is csatázunk még rendesen.
Az elmúlt napokban előbb a nyaralás majd a munka miatt kevesebbet voltunk itthon és kevesebb időt tudtunk fordítani az akváriumra, aminek sajnos a garnélák is a kárát látták, megfogyatkozott a számuk az ingadozó vízparaméterek miatt. Mivel egyelőre nem szeretnék nagynyomású CO2-t ebbe az akvába, így arra gondoltam, hogy a folyamatos visszapótlás helyett jobba Neocaridinára áttérni, ahogyan javasoltátok korábban is, hátha az jobban fogja bírni. :)
Azért ennél tovább kell bírja. A 84 literesemben 24-26 naponta kellett újra kotyvasztani.
Viszont ebben a melegben és a venti mellett előfordulhat, hogy több jutott a levegőbe, mint amennyi beoldódott a vízbe.
 
Igen, valószínű, hogy a meleg és a venti együttesen lehetett a baj, raktunk bele új töltést, kíváncsi vagyok, azzal meddig bírja. :)
Az algagond már nem olyan vészes, főleg, amióta kikerült az MC és újat telepítettünk a helyére. Talán kezdik már a növények megszokni a low tech környezetet. Azért hamarosan így is ráfér egy nagyobb takarítás az akvára :).
A CRS-ek azonban sajnos nem igazán bírták ezt az ingadozó környezetet, így a megmaradt példányokat átraktuk Marci akváriumába, ebbe pedig egy csodaszép csapat került @star67 jóvoltából, róluk rakok fel képet hamarosan :)
 
Back
Oldal tetejére