• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első, próbálkozós

Sera aquatannal kezeltem előtte,annak elégnek kell lennie, nem? Amúgy ha már nem kell 3 naponta cserélni, a kh esés, és ammónia miatt akkor onnantól sózni fogok én is..
Én a csapvizet elengedném, sok olyan dolog van benne, ami nem kell az akváriumba. Az RO vízben az a jó, hogy tudod mi van benne(nagyjából semmi). Megfelelően visszasózva tökéletes.
 
Dolgozik rendesen az aktív talaj..:D 24 óra alatt kh8, kh4 re esett, ezáltal ugyan az a mennyiségű co2 6.85 ről 6.55 re savasított, a vízcsere előtt a 0kh(legalábbis nem csepptesztelhető) víz 6.25 pH volt. Ezek alapján egy ici-pici gáz még mehet majd, ami 6.1-6.15 re csökkent, de ezt majd csak akkor, ha látom h mekkora lesz a szakaszos beoldás alatt az ingadozás

Mivel nincsenek még èlőlènyek, bátran leálltam a 24 órás beoldásról, így most lámpa előtt egy órával indul majd, és lámpa oltás előtt 30 percel kapcsol majd ki..
2 napon keresztül fogom monitorozni a pH szinteket (lámpa előtt reggel, fèl időben, ès a lámpa ciklus végén)

Amúgy tök jo dolog ezeket az összefüggéseket saját mérések alapján megtapasztalni, átláthatóbbá ès érthetőbbé válik a rendszerben lévő összefüggés, mint amikor csak olvassa az ember..
 
Közben megfigyeltem hogy a ludwigia brevipes ludwigia super red, didiplis diandra , es reineickii is kb 2 órával később záródik össze mint ahogy lekapcsol a lámpa.. illetve a hc is nagyban bubizik mèg amikor elveszem tőle a fényt. :eek:

Szerintetek emeljek a világítási időn? Arra gondoltam hogy +1 óra és +5% (így lenne 85)
 
Bekerült pár lakó 🤩 @Trappista akváriumából 12db sakura, illetve vettem 4db amanot és 2db süncsigát
Az amanok nagyon durván haladnak, bar az ösvényt széttúrták 😅View attachment 146502még a parvulán, crypto parván, anubiasokon van alga, remélem idővel sort kerítenek rá :D

Illetve a fa az ami kritikus, ez milyen alga lenne?🤔 Lehet nem szeretik az amanók? View attachment 146503
Ez így képről szakáll vagy békanyál esetleg. Milyen tapintásra? Mindkettő visszaszorul ha csökkented a fényt. Ha szakáll az algaevők le fogják pucolni. Azért segíts nekik, amit lehet szedj le Te!
 
Bekerült pár lakó 🤩 @Trappista akváriumából 12db sakura, illetve vettem 4db amanot és 2db süncsigát
Az amanok nagyon durván haladnak, bar az ösvényt széttúrták 😅View attachment 146502még a parvulán, crypto parván, anubiasokon van alga, remélem idővel sort kerítenek rá :D

Illetve a fa az ami kritikus, ez milyen alga lenne?🤔 Lehet nem szeretik az amanók? View attachment 146503
Szerintem is szedj le annyi algát, amennyit csak tudsz. A fát ki tudod venni, és lesikálhatod vagy carboval kezelheted. A garnéláktól ne várj csodát, nem fognak minden algát eltüntetni.
 
Szerintem is szedj le annyi algát, amennyit csak tudsz. A fát ki tudod venni, és lesikálhatod vagy carboval kezelheted. A garnéláktól ne várj csodát, nem fognak minden algát eltüntetni.
Ha a fát tényleg ki tudod venni, akkor inkább forrázd le. Utána tényleg könnyen lezabálják a garnélák. Pusztulni fog.
Olyan lesz a lakóknak, mint a forrázott zöld levelek.
 
Ez így képről szakáll vagy békanyál esetleg. Milyen tapintásra? Mindkettő visszaszorul ha csökkented a fényt. Ha szakáll az algaevők le fogják pucolni. Azért segíts nekik, amit lehet szedj le Te!
Köszönöm a válaszokat! Nem érdes a tapintása. ilyenkor mit erdemes csökkenteni a fènyen? %, időtartam, vagy távolság növelés? (Jelenleg 85% 8 óra, 10 centire a víztől
 
Közben megfigyeltem hogy a ludwigia brevipes ludwigia super red, didiplis diandra , es reineickii is kb 2 órával később záródik össze mint ahogy lekapcsol a lámpa.. illetve a hc is nagyban bubizik mèg amikor elveszem tőle a fényt. :eek:

Szerintetek emeljek a világítási időn? Arra gondoltam hogy +1 óra és +5% (így lenne 85)
Viszi őket a lendület: ha két órával több a fény, Ők is rátesznek még kettőt, mire elteszik magukat éjszakára.
 
Köszönöm a válaszokat! Nem érdes a tapintása. ilyenkor mit erdemes csökkenteni a fènyen? %, időtartam, vagy távolság növelés? (Jelenleg 85% 8 óra, 10 centire a víztől
Ez mindig is neuralgikus pontja lesz az akvának, /a fa/ a lámpához túl közel van. Ha nincs rá tervben valami moha stb,
akkor sikálni kell /feltételezhetően/a későbbiekben is, de amíg az akva szuperül egyensúlyba nem kerül, addig biztos'.
Ha tervezel rá mohát /levélzetet/, akkor is jobb lehet megvárni egy nyugodt, algamentes időszakot.
 
Levettem a világítást már ma 7 órára, a fát is letakarítottam. Holnap pedig lemetszek még pár algás levelet a brevipesről (ő vágott volt a régi levelei pedig dugig vannak szakál/szőr algával.)
Vízcsere előtt NO3 20-25 PO4 0.03-0.1 volt (4 macro, 4 foszfát , 1.5 micro, 2 carbo (TF az összes)
 
Ez mindig is neuralgikus pontja lesz az akvának, /a fa/ a lámpához túl közel van. Ha nincs rá tervben valami moha stb,
akkor sikálni kell /feltételezhetően/a későbbiekben is, de amíg az akva szuperül egyensúlyba nem kerül, addig biztos'.
Ha tervezel rá mohát /levélzetet/, akkor is jobb lehet megvárni egy nyugodt, algamentes időszakot.
Igen tervezek, viszont már megvan a nagy adag riccardia moha, addig hogyan lenne célszerű tárolnom? Jelenleg egy kis dobozban, akva vízben áll. Esetleg szűrőanyag tartó zsákban belógatva az akváriumba?
 
Levettem a világítást már ma 7 órára, a fát is letakarítottam. Holnap pedig lemetszek még pár algás levelet a brevipesről (ő vágott volt a régi levelei pedig dugig vannak szakál/szőr algával.)
Vízcsere előtt NO3 20-25 PO4 0.03-0.1 volt (4 macro, 4 foszfát , 1.5 micro, 2 carbo (TF az összes)
Az ok. minden algás levél negatív.
Hogy kéne tárolni? Egy külön üveg lenne talán a lejobb, különben bekerül a kissé labilis akvába.
 
Az ok. minden algás levél negatív.
Hogy kéne tárolni? Egy külön üveg lenne talán a lejobb, különben bekerül a kissé labilis akvába.
Sajnos nincs másik üveg, arra gondoltam h egy 5 literes palackot lenyakazok, felkötözöm a mohát, és emers mód nevelem az ablakban, letakarva, mintha üvegházban lenne. Szerinted? 🤔
 
Erről még konkrétan nem olvastam, de az a co2 Bubi mennyiség (32) ami elég volt az indulás után 2-3 napig a bubizáshoz (a cubának) az már nem elég semmire 12 nap után? Gondolom legyökeresedtek a növények , ès most már aktívan táplalkoznak amihez nagyobb mennyiség kell..ma felvittem 96 ra.. egy óra után még semmi változás a dc n
 
Levettem a világítást már ma 7 órára, a fát is letakarítottam. Holnap pedig lemetszek még pár algás levelet a brevipesről (ő vágott volt a régi levelei pedig dugig vannak szakál/szőr algával.)
Vízcsere előtt NO3 20-25 PO4 0.03-0.1 volt (4 macro, 4 foszfát , 1.5 micro, 2 carbo (TF az összes)
Most látom, bocsi. Nitrát elviselhető lenne, ha 1,5-2ppm lenne a foszfát. Úszó növénnyel is segíthetsz, (Limnobium laevigatum, Pistia, stb.) ha nem akarod bántani a fényt. Előbb utóbb telítődik majd a talaj foszfáttal, csak azt az egy hónapot bírjuk kivárni... 🙄
Sajnos nincs másik üveg, arra gondoltam h egy 5 literes palackot lenyakazok, felkötözöm a mohát, és emers mód nevelem az ablakban, letakarva, mintha üvegházban lenne. Szerinted? 🤔
Palack nyakaz, akár többet is, de víz legyen benne. Csak szórt gyenge term. fényt kapjon, ne akarjon robbanásszerűen indulni. Úgy lehet, hogy 2 hetet is elbír.
 
Back
Oldal tetejére