• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első, próbálkozós

Tegnap végre megtörtént a beültetés :love: feltöltéssel,víz beállítással együtt ráment az egész napom :LOL: MVIMG_20210414_220636.jpgreini.jpgszűrő oldal.jpg
Növények:
Crypto parva
Hemianthus cuba
Alt. Reineckii mini
Parvula mini
Stauognye repens
Marselia crenata
Hottonia inflata
Didiplis diandra
Bucephalandra green mini
Pogostemon erectus
Ludwigia blood red
Ludwigia brevipes
Anubias petite
Phyllanthus fluitans
Riccardia moha (ha lement a penész a fáról)
 
Tegnap végre megtörtént a beültetés :love: feltöltéssel,víz beállítással együtt ráment az egész napom :LOL: View attachment 104732View attachment 104733View attachment 104734
Növények:
Crypto parva
Hemianthus cuba
Alt. Reineckii mini
Parvula mini
Stauognye repens
Marselia crenata
Hottonia inflata
Didiplis diandra
Bucephalandra green mini
Pogostemon erectus
Ludwigia blood red
Ludwigia brevipes
Anubias petite
Phyllanthus fluitans
Riccardia moha (ha lement a penész a fáról)
Hű Te aztán nem szórakoztál, jó sűrűn telepakoltad növénnyel! Az én szememnek kicsit túl szabályosan van elültetve a jobb hátulja, de amúgy nagyon jó lett.👌 Ilyen mennyiségű növénymasszával nagyobb esélyed van a kezdeti algák ellen! 👍
 
Hű Te aztán nem szórakoztál, jó sűrűn telepakoltad növénnyel! Az én szememnek kicsit túl szabályosan van elültetve a jobb hátulja, de amúgy nagyon jó lett.👌 Ilyen mennyiségű növénymasszával nagyobb esélyed van a kezdeti algák ellen! 👍
Igen a jobb oldal kicsit sűrű lett, de érkezett egy növény ajándékba a bolttól, és mivel más akva nincs így muszáj volt helyet szorítani :D Később majd vegyítem őket egy kicsit.. majd ha már látom hogy mekkorák is valójában.. így is tök rosszul érzem magam h a fele crenatara és parvulára nem lesz szükségem :D És nincs is kinek lepasszolni.. (fehérvár)
 
Igen a jobb oldal kicsit sűrű lett, de érkezett egy növény ajándékba a bolttól, és mivel más akva nincs így muszáj volt helyet szorítani :D Később majd vegyítem őket egy kicsit.. majd ha már látom hogy mekkorák is valójában.. így is tök rosszul érzem magam h a fele crenatara és parvulára nem lesz szükségem :D És nincs is kinek lepasszolni.. (fehérvár)
Indíts egy wabit! ;)
 
Tegnap végre megtörtént a beültetés :love: feltöltéssel,víz beállítással együtt ráment az egész napom
Elismerésem. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, hogyan színesíti a dzsungel majd a a tanúhegyet. A hegyen lévő ösvénnyel később lehetnek gondjaid, mert az innen úgy tűnik, hogy csak oldalról látható, és mindkét szélére ültettél. Szemből csak egy zöld csík lesz, és az is részben el fog tűnni, ha a szikla mögül felnőnek a sztemek...ámbár, ha mondjuk más színű lenne🤔(mondjuk...PIROS😁)
 
Elismerésem. Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra, hogyan színesíti a dzsungel majd a a tanúhegyet. A hegyen lévő ösvénnyel később lehetnek gondjaid, mert az innen úgy tűnik, hogy csak oldalról látható, és mindkét szélére ültettél. Szemből csak egy zöld csík lesz, és az is részben el fog tűnni, ha a szikla mögül felnőnek a sztemek...ámbár, ha mondjuk más színű lenne🤔(mondjuk...PIROS😁)
Igen lehet h idővel benövik teljesen.. de majd azért próbálok ellenkezni :LOL:
 
A dsm alatt jól éreztem magam, de most már fosok az algától mert fogalmam sincs hogyan tápozzak.. :ROFLMAO: illetve hogy hány órát világítsak..milyen magasról..(80-85% on akarom járatni a lámpát)
Jelenleg 80% on megy a lámpa 10 centire a víztől.., 33 buborék / perc és folyamat buborékozik a Cuba, Hottonia inflata) DC is jónak tűnik, bár egyelőre nehezen mondok biztosat a színskála alapján... attól függ honnan nézem :rolleyes:
Egyéb víz paraméterekkel nincs gond, tudom mérni, számolni. azokat könnyű kontrollálni is.. de ugye a világítás..tápozás tapasztalati dolog..na az meg az 1. akvánál nincs kéznél :notworthy:
 
A dsm alatt jól éreztem magam, de most már fosok az algától mert fogalmam sincs hogyan tápozzak.. :ROFLMAO: illetve hogy hány órát világítsak..milyen magasról..(80-85% on akarom járatni a lámpát)
Jelenleg 80% on megy a lámpa 10 centire a víztől.., 33 buborék / perc és folyamat buborékozik a Cuba, Hottonia inflata) DC is jónak tűnik, bár egyelőre nehezen mondok biztosat a színskála alapján... attól függ honnan nézem :rolleyes:
Egyéb víz paraméterekkel nincs gond, tudom mérni, számolni. azokat könnyű kontrollálni is.. de ugye a világítás..tápozás tapasztalati dolog..na az meg az 1. akvánál nincs kéznél :notworthy:
Tápozástól ne félj, szerintem csepptesztekkel nem nehéz beállítani a szinteket.
A világítás az bizony tapasztalati eléggé, de az sem lehetetlen 😉. A gyeppel majd vigyázz, ha túl vastagon hagyod, nehogy felszakadjon. Arra kíváncsi vagyok, az ösvényt mennyire tudod majd láthatóan tartani.
 
Tápozástól ne félj, szerintem csepptesztekkel nem nehéz beállítani a szinteket.
A világítás az bizony tapasztalati eléggé, de az sem lehetetlen 😉. A gyeppel majd vigyázz, ha túl vastagon hagyod, nehogy felszakadjon. Arra kíváncsi vagyok, az ösvényt mennyire tudod majd láthatóan tartani.
Nitrát foszfát tesztem van hozzá, majd ügyeskedem.
Mivel nem ér végig a lámpa, ezért 10 centire van emelve. Abból gondolom h ez elég, mert a legszélén is bubizik a Cuba, A másik, amiből sejtem h jó lehet, hogy annyira van a 2 végétől, mint hosszábán a 2 szélétől ..
Olvasgattam a cubáról bőven.. jó problémás :D Nagyon nagyon alacsonyan fogom tartani.. a lehető legtovább akarom húzni az elkerülhetetlen (legalábbis ezt olvastam) újra ültetést..
 
Szerintetek mennyi vizet és milyen gyakran kellene cserélném? 🤔 A szűrő(eheim prof 4 350) már 25 napja megy, napi baktérium adagolással.. és 2 napja van víz alatt az új akváriumban.
Ennyi növény mellett, egy beindult szűrővel 4 naponta 25-30%?
 
Érdemes esetleg nitrát szinthez igazítani a cserét? Mérés után mindig 25 alá cserèlve a vizet?
 
Szerintetek mennyi vizet és milyen gyakran kellene cserélném? 🤔 A szűrő(eheim prof 4 350) már 25 napja megy, napi baktérium adagolással.. és 2 napja van víz alatt az új akváriumban.
Ennyi növény mellett, egy beindult szűrővel 4 naponta 25-30%?
Szerintem az kevés...a minimumot én heti 2X 50%-ra gondolnám, minimum két hétig...
 
A mai vízcsere nagyon kellett, 0 volt a KH, 77 tds... ment bele 35 csapvíz, 8Ro, így lett gh12 kh8 tds165
Tehát ha másért nem is, de ezért kelleni fog a csapvizes csere 3-4 naponta.. most nem fogom 110 alá engedni a tds t
 
A mai vízcsere nagyon kellett, 0 volt a KH, 77 tds... ment bele 35 csapvíz, 8Ro, így lett gh12 kh8 tds165
Tehát ha másért nem is, de ezért kelleni fog a csapvizes csere 3-4 naponta.. most nem fogom 110 alá engedni a tds t
Én a csapvizet elengedném, sok olyan dolog van benne, ami nem kell az akváriumba. Az RO vízben az a jó, hogy tudod mi van benne(nagyjából semmi). Megfelelően visszasózva tökéletes.
 
Back
Oldal tetejére