• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első, próbálkozós

Bentom

Kertész szaki
Nekem most valószínű a co2 hiány okozza az algát.. ma már 116/perc megy (a kezdeti 32bubihoz képest) de még mindig nem elég világos a dc.. a hc sem bubizik .. illetve már az is algás...😕 Ugyh most napról napra emelem.. remélem ez nem vonz még több algát...

Bentom

Kertész szaki
A co2 önmagában nem szokott algásodást okozni, főleg azért mert a növények táp felvételét segíti, ami eleszi a tápot az algától. A makró - mikro arányok felborulása túlzott fénnyel inkább felelősek. 😉
Igen ez logikus, csak kezdőként megtévesztő a fluktuáló co2 okozta algák híre, de ezekszerint ha a kevèsből az optimálisra emeli (hirtelen) az ember azzal nem vonz be többet mivel így lesz meg az egyensúly..(a másik tényező h tartottam az emelèstől a garnélák miatt)

11 körül feltekertem a gázt, 162 bubi (2.7/sec) így már bubizik a cuba, illetve megjött a dc nek a színe.. eddig kicsit lazán vettem hogy zöld a dc , "akkor jól van" 😅

Lehet h 2-3 nap múlva elfér a 3/sec is , bár jelenleg 6.15 a pH (adwa)

Ma lesz vízcsere, és megnyírom a cubát, parvulát.. de egész nagyok már a kèretlen csigák is, őket azért nem vágom (ki) 😁 IMG_20210427_155939.jpg
IMG_20210427_154506__01.jpg

Bentom

Kertész szaki
IMG_20210430_093500__01.jpg Kicsit zsákutcában érzem magam 😅 ha megnézitek, a képen a felső rész egészséges, mind az arm mind a stau egész kellemesen néz ki... azon a részen egy picit arnyèkol nekik a szikla..de az akvárium szélén igencsak sokallják a fényt, (hiába nem ér végig a lámpa ... ) Legalábbis èn erre gondolok, mivel nem érinti az egész állományt a levél romlás..... így szerintem tápanyag probléma nem lehet..🤔

Viszont a hc miatt kérdéses hogy mennyire csökkenthetnèm tovább fény erősségét..

kunakos

VIP kertész
View attachment 147157 Kicsit zsákutcában érzem magam 😅 ha megnézitek, a képen a felső rész egészséges, mind az arm mind a stau egész kellemesen néz ki... azon a részen egy picit arnyèkol nekik a szikla..de az akvárium szélén igencsak sokallják a fényt, (hiába nem ér végig a lámpa ... ) Legalábbis èn erre gondolok, mivel nem érinti az egész állományt a levél romlás..... így szerintem tápanyag probléma nem lehet..🤔

Viszont a hc miatt kérdéses hogy mennyire csökkenthetnèm tovább fény erősségét..
A levél lukadás miatt nem lehet hogy kálium hiány ? 🤔🤔🤔

Bentom

Kertész szaki
Huhh nagyon kellett ez az 5 napos sötétítés.. most pedig jóval kevesebb fénnyel , kicsit más tápozással próbálkozom.
Minden növény túlèlte szerencsére.. pedig a parvula, crenata páros nagyon gatya volt... Viszont az didiplis diandra mellett elkezdte a hottonia inflata és ludwigia s. red is, azt hogy elválik a szára és úszik a felszínen az egészséges rész...
A diandranak megbarnul a szára, es ott rohad ketté, a h. Inflata szerintem csak teljesen elnyúlt a sötétítés miatt..

Elég kiábrándító hogy napi szinten ültethetek.. 🤣 mintha a szárazföldön kellene hungarocell golyócskák közé cèrnára kötött hèliumos lufit ültetni.

Kovács Géza

Főkertész
1) Ezt honnan tudod / gondolod?
2) Mi más lehet?

(Ne legyek félreérthető, nem megkérdőjelezem hanem tanulni akarok)
Nálam a káliumhiány időnként jelentkezik, ezért ellégé ismerem személyesen, de valahogy nem egészen ilyen.
Az alsóbb régebbi leveleken jelentkeznek a lukak, nem indul a lukképződés ilyen elhalásokkal, és nem ilyen itt egy levél-ott egy levél kezdenek el
károsodni, hanem amint már írtam, régebbi levélcsoportok. Ezek a durva levélszél elhalások sem jellemzőek.
Ja, semmi gond a kétkedéssel, sőt, ha valaki jobban tudja, javítson ki.

Oldal tetejére