• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első, próbálkozós

Nekem most valószínű a co2 hiány okozza az algát.. ma már 116/perc megy (a kezdeti 32bubihoz képest) de még mindig nem elég világos a dc.. a hc sem bubizik .. illetve már az is algás...😕 Ugyh most napról napra emelem.. remélem ez nem vonz még több algát...
 
A co2 önmagában nem szokott algásodást okozni, főleg azért mert a növények táp felvételét segíti, ami eleszi a tápot az algától. A makró - mikro arányok felborulása túlzott fénnyel inkább felelősek. 😉
Igen ez logikus, csak kezdőként megtévesztő a fluktuáló co2 okozta algák híre, de ezekszerint ha a kevèsből az optimálisra emeli (hirtelen) az ember azzal nem vonz be többet mivel így lesz meg az egyensúly..(a másik tényező h tartottam az emelèstől a garnélák miatt)

11 körül feltekertem a gázt, 162 bubi (2.7/sec) így már bubizik a cuba, illetve megjött a dc nek a színe.. eddig kicsit lazán vettem hogy zöld a dc , "akkor jól van" 😅

Lehet h 2-3 nap múlva elfér a 3/sec is , bár jelenleg 6.15 a pH (adwa)

Ma lesz vízcsere, és megnyírom a cubát, parvulát.. de egész nagyok már a kèretlen csigák is, őket azért nem vágom (ki) 😁IMG_20210427_155939.jpg
IMG_20210427_154506__01.jpg
 
IMG_20210430_093500__01.jpgKicsit zsákutcában érzem magam 😅 ha megnézitek, a képen a felső rész egészséges, mind az arm mind a stau egész kellemesen néz ki... azon a részen egy picit arnyèkol nekik a szikla..de az akvárium szélén igencsak sokallják a fényt, (hiába nem ér végig a lámpa ... ) Legalábbis èn erre gondolok, mivel nem érinti az egész állományt a levél romlás..... így szerintem tápanyag probléma nem lehet..🤔

Viszont a hc miatt kérdéses hogy mennyire csökkenthetnèm tovább fény erősségét..
 
View attachment 147157Kicsit zsákutcában érzem magam 😅 ha megnézitek, a képen a felső rész egészséges, mind az arm mind a stau egész kellemesen néz ki... azon a részen egy picit arnyèkol nekik a szikla..de az akvárium szélén igencsak sokallják a fényt, (hiába nem ér végig a lámpa ... ) Legalábbis èn erre gondolok, mivel nem érinti az egész állományt a levél romlás..... így szerintem tápanyag probléma nem lehet..🤔

Viszont a hc miatt kérdéses hogy mennyire csökkenthetnèm tovább fény erősségét..
A levél lukadás miatt nem lehet hogy kálium hiány ? 🤔🤔🤔
 
Huhh nagyon kellett ez az 5 napos sötétítés.. most pedig jóval kevesebb fénnyel , kicsit más tápozással próbálkozom.
Minden növény túlèlte szerencsére.. pedig a parvula, crenata páros nagyon gatya volt... Viszont az didiplis diandra mellett elkezdte a hottonia inflata és ludwigia s. red is, azt hogy elválik a szára és úszik a felszínen az egészséges rész...
A diandranak megbarnul a szára, es ott rohad ketté, a h. Inflata szerintem csak teljesen elnyúlt a sötétítés miatt..

Elég kiábrándító hogy napi szinten ültethetek.. 🤣 mintha a szárazföldön kellene hungarocell golyócskák közé cèrnára kötött hèliumos lufit ültetni.
 
1) Ezt honnan tudod / gondolod?
2) Mi más lehet?

(Ne legyek félreérthető, nem megkérdőjelezem hanem tanulni akarok)
Nálam a káliumhiány időnként jelentkezik, ezért ellégé ismerem személyesen, de valahogy nem egészen ilyen.
Az alsóbb régebbi leveleken jelentkeznek a lukak, nem indul a lukképződés ilyen elhalásokkal, és nem ilyen itt egy levél-ott egy levél kezdenek el
károsodni, hanem amint már írtam, régebbi levélcsoportok. Ezek a durva levélszél elhalások sem jellemzőek.
Ja, semmi gond a kétkedéssel, sőt, ha valaki jobban tudja, javítson ki.
 
Back
Oldal tetejére