• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első, próbálkozós

Bentom

Kertész szaki
Sziasztok.

A napló címéből is látszik hogy ez az első akváriumom lesz, tehát bőven lesznek majd kérdéseim az idő folyamán, remélem hogy idővel csak karbantartani kell, és hosszú időn át szépíti majd a nappalit..

Az akváriumot övező technika:
-üveg 80*35*45
-szűrő Eheim prof 4+ 350
-fűtő JBL 300W külső
-pilács Weekaqua phoenix wrgb 3300 lumen
-Sunsun skimmer, alis
- 2*75 GPD Ro készülék..
-DIY reaktor (10") nagyon apró lávakő az alján, majd további 2 növekvő méretű réteg a pohár feléig.. utána Mechpro töltet egészen a becsatlakozó tömlővégig..(ezáltal teljesen csobogásmentes) hollanderes pneumatika csatlakozóval és inox tömlővégekkel (teljesen réz mentes a szerkezet)
-gyári diversa bútor

Hardscape anyagai: fakő, lávakő zuzalék, lávakő,polisztirol magasítás, ecetsavas szilikon ragasztás, substrate pro talaj és gyári bonsai driftwood

Ragasztott váz (A teljesen függőleges kövek miatt nem mertem ragasztás nélkül, csak a talajba helyezni őket.. minimális sík felületet adtam neki egy kis kővágó flexel a jobb ragasztásért.. :)
Kész hardscape
Dry start, és a szűrő érlelő akva..

Utólag belegondolva igazán akkor lenne tetszetős ez a hardscape ha nagyobb lenne az akvárium, nagyobb kövekkel, hasonló méretű fával, és alacsonyabb stemekkel imitált zöld és színes "erdő" foltokkal..

A DSM jelenleg a következő paraméterekkel fut, 4 napja.
20-26 fokos hőmérséklet 75-90% páratartalom
Reggeli permetezés, nappal 3-5 centi rés teljes hosszon, lámpa oltás után félig nyitva.

Zsoltiabéka

VIP kertész
Wow. Kiváncsian várom a folytatást. Próbáld a sztemeket úgy intézni, hogy ne elnyomják, hanem kiemeljék a faköveket. Egy kevés valamilyen moha lesz a köveken? 🙂

Bentom

Kertész szaki
Wow. Kiváncsian várom a folytatást. Próbáld a sztemeket úgy intézni, hogy ne elnyomják, hanem kiemeljék a faköveket. Egy kevés valamilyen moha lesz a köveken? 🙂
Őket tervezem még:

Alternanthera reineckii mini (jobboldalt a hc után)
Myriophyllum mattogrossense (szívó kosár takaró)
Heteranthera zosterifolia (baloldalt a kövek mögötti részen, erdő imitálós cèlzattal, méretre metszèssel)
Anubias petite (1-2 szikla talalkozása közé)
Fissidens fox (kövek)
Riccardia moha (lombkorona)
Cabomba aquatica (arm mögé)

Bentom

Kertész szaki
Ha valamelyik részre van valakinek növény ajánlása nyugodtan írja, ezeket én próbáltam kiválasztani nulla tapasztalattal, vizuális alapon :)

Ádám_

Mágus
Állati tervek

4 Amano
8 Törpe szívó
8 Törpe cory
10 Sakura/super red cherry
16 Neon
Szerintem amanoból sokkal több is jöhetne, minimum 10 db, otoból viszont nem tennék ennyit. A corykat nem szeretem, túlságosan túrnak, de ez ízlés kérdése. 🙂A neonok helyett inkább egy nano halat választanék , ~20-at. A neonok szeretik a nagy úszó teret, őket ekkora akvába nem tenném! ;)

Ádám_

Mágus
DIY reaktor (10") nagyon apró lávakő az alján, majd további 2 növekvő méretű réteg a pohár feléig.. utána Mechpro töltet egészen a becsatlakozó tömlővégig..(ezáltal teljesen csobogásmentes) hollanderes pneumatika csatlakozóval és inox tömlővégekkel (teljesen réz mentes a szerkezet)
Erről szívesen olvasnék egy képes beszámolót! 😁

Bentom

Kertész szaki
Szerintem amanoból sokkal több is jöhetne, minimum 10 db, otoból viszont nem tennék ennyit. A corykat nem szeretem, túlságosan túrnak, de ez ízlés kérdése. 🙂A neonok helyett inkább egy nano halat választanék , ~20-at. A neonok szeretik a nagy úszó teret, őket ekkora akvába nem tenném! ;)
Amanoból a nagyobbacska mérete miatt nem akarok sokat. Őket igazából csak takarító brigádnak szánom, annyira nem tetszenek..
Otoból jö ötlet a kevesebb (kevesebb esély hogy éppen az üvegen legyen belőle) :D
A neonnal kapcsolatban igazad van, kevertem a zöld neonnal (az csak 2-3centi) viszont annak nagyon halvány a színezete, ugyh lehet inkább "Boraras brigittae" lesz

8 Amano, 4 szívó, 12 pygmeus, 10 sakura, 20 boraras brigittae, élénk píros fajta..

Bentom

Kertész szaki
7. nap

Talán már elkezdtek picit növekedni, emeltem a világítási időt 10ről 12 órára. Illetve éjszaka félig nyitva van a teteje( ahogy a képen is) mivel rettentő magas a lakásban a páratartalom.. (70%) igy reggel is 75 felett van magában az akváriumban.. :)

Bentom

Kertész szaki
Mivel maradt 2 adag HC az ültetéskor.. próbáltam tovább passzolni ingyen, de senkinek nem kellett (marketplace, face növènyes csoportok) így a sűrítès és a kusa tál indítása mellett döntöttem 😃
Tegnap gyorsan vágtam és ragasztottam az udvar végében található "veszélyes hulladék" tárolóban lévő üvegekből egy hatalmas tálat (30*24*10) 😃 így ha valamit elszúrok lesz egy jó nagy adag emers szaporítványom 😃

Üres tál

Bentom

Kertész szaki
Így néz ki, amikor senkinek nem kell a HC, mèg ingyen sem 😁, az idő pedig sürgetett mert kezdtek "romalni".

"Kusza" tál
Kusza 2

Kidobni pedig nem akartam.. így hát vágtam a kert végében lévő hulladék ablaküvegekből egy kis tálkára valót, és ragasztottam belőle egy kusa tál szerű mini "akvát" (a fugázás nem lett szép de nem szivárog 🥲)

Ès igen .. hogy ne legyen annyira egyhangú körbenèztem a kertben, es kb. 2 nègyzetmèteren belül megtaláltam azokat a növényeket amikkel kiegèszítettem a látványt..

Ibolya alias anubias petite nana 🤣
valamilyen moha
Illetve két különböző fű.. az egyik kiköpött parvula a másik meg stargrass 😁

Jelenleg ablak közelben van, aztan kiderül h mennyire sikerül életben tartani mesterséges fény nélkül... lehet csak vágott virág életű lesz 😁

Bentom

Kertész szaki
Ti milyen előtèri növényt ültetnètek a jelölt területre?

Kép
Nehéz elképzelni hogy mennyire passzolna egy másik fajta növény a hc mellé..:(

Oldal tetejére