• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes próbálkozás

Rafi001

Kertész szaki
Sziasztok!
Ez lesz az első növényes akváriumom, de már akvarisztikával(halakkal) 4 éve foglalkozom. 15 éves vagyok, kollégista, tehát csak havonta tudok komolyabban foglalkozni a dologgal, mert csak ennyi időnként járok haza. Tehát képeket sem tudok majd túl sűrün feltölteni róla. De most szünet van, úgyhogy inkább jöjjenek a részletek:
Akvárium: diversa 100l
Szűrés: tetra ex800 plus, benne 1l matrix, gyári szivacsok, szén, perlon
Világítás: a tetőbe beépített 2x 18w t8 fénycső
Co2 nincs
Tápozás: GA mic+mac, carbo ( kösznet román péternek)
talaj: manado
Növények:
anubias barteri var. caladiifolia
Anubias barteri coffeefolia
Weeping moha ( köszönet Molnár Bélának)
Még elvileg lesz: microsorum pteropus trident
Valisneria
Jávai
Hygropila polysperma
Az aki holnap lesz összerakva, akkor lesznek majd képek is...;)
Szívesen várok minden tanácsot!:D
 
A képeket sajnos csak telefonnal tudtam lőni:(
Ja és lesznek még benne a fent írt növények.:)
Nyugodtan írjátok meg a véleményeteket, gondolataitokat! (Abból lehet a legjobban tanulni...)
 
Üdv.
Én nem vagyok egy agyon tapasztalt akvás, de sztem ha megemelted volna a hátsó részeket akkor jobban mutatna az egész.
 
Üdv.
Gondoltam rá én is de manadoból nem lehet tartós dombokat csnálni.

Hali.

Szép lesz ez ha jól besűrűsödik és tele rakod növényekkel:) Már most is nagyon jól néz ki, Nekem tetszik. Jó ez a sziklás elrendezés is. A dombos részeket én sem tudtam manadoval kivitelezni, így a tereptárgyakkal és növényekkel próbáltam meg játszani.
Viszont a manadoba való utólagos ültetést, hogy fogod megoldani? Érdekelne, mert ilyen téren szerintem halál ez a talaj. Olyan könnyű hogy semmi nem marad benne.
 
Hali.

Szép lesz ez ha jól besűrűsödik és tele rakod növényekkel:) Már most is nagyon jól néz ki, Nekem tetszik. Jó ez a sziklás elrendezés is. A dombos részeket én sem tudtam manadoval kivitelezni, így a tereptárgyakkal és növényekkel próbáltam meg játszani.
Viszont a manadoba való utólagos ültetést, hogy fogod megoldani? Érdekelne, mert ilyen téren szerintem halál ez a talaj. Olyan könnyű hogy semmi nem marad benne.
Köszi, örülök hogy tetszik!:)
Nekem igazából eddig . is megmaradtak benne a növények, csak kb egy hónapig nem bolygattam őket+ gyökértáp és utána már stabilan megmaradnak. De az az egy hónap nem lesz könnyű.;)
 
Köszi, örülök hogy tetszik!:)
Nekem igazából eddig . is megmaradtak benne a növények, csak kb egy hónapig nem bolygattam őket+ gyökértáp és utána már stabilan megmaradnak. De az az egy hónap nem lesz könnyű.;)

Hála ég én már túl vagyok az első hónapon, viszont az ültetés egy kabaré volt.:ROFLMAO: Most már stabilan áll benne minden növényem, csak vágni kell és állítgatni a fényt/CO2/táp adagokat, hogy jó legyen.:)
Itt van néhány kép róla, ha érdekel:
https://akvakertesz.hu/threads/egy-kis-termeszet-a-szekrenyben.6562/page-2
 
Én emeltem már úgy hátteret, hogy harisnyába apró lávakövet töltöttem és ez elé raktam az alsó sor, latható köveket. Ezzel a módszerrel sztem nem lehetetlen a manado sem, és nem csak egy szintet lehetne így csinálni. Hasadékokba növényt nyomkodni. Ha egy hónapig úgy is vigyázol rá, akkor annyi idő alatt az esetleg nem jól sikerült részeket is benőné. Benőné am. szépasszony. :) Itt olvastam én is mindent, eddig nem találkoztam lehetetlennel.
 
Én emeltem már úgy hátteret, hogy harisnyába apró lávakövet töltöttem és ez elé raktam az alsó sor, latható köveket. Ezzel a módszerrel sztem nem lehetetlen a manado sem, és nem csak egy szintet lehetne így csinálni. Hasadékokba növényt nyomkodni. Ha egy hónapig úgy is vigyázol rá, akkor annyi idő alatt az esetleg nem jól sikerült részeket is benőné. Benőné am. szépasszony. :) Itt olvastam én is mindent, eddig nem találkoztam lehetetlennel.
Hát nem tudom...
még bekerül pár növény és meglátom hogy úgy milyen lesz.
 
Szia!(y)
Üdv a naplózók között.:)
Jó lesz az akváriumod. Lehet szépeket alkotni ilyen kevés fényben is. Ne aggódj.
De mindenképpen több növénnyel indítanék. Mohákat tudnék elképzelni a kövekre, kisebb levelű Anubiasokban gondolkodnék. (ez a nagy levelű kinövi a képet hamar).
Valami gyepet lehetne előre ültetni. (Tenellus, Hm,)
Több növény jobban elszívná a tápanyagot az algák elől, pláne az indításkor.
Ja valamilyen stem növényt is raknák hátra.
Gondolom viccelsz, hogy máris állatokat telepítesz a friss akváriumba?
A szűrő még nem állt be, kicsit magas lehet Nitrát, NH3 érték. (mérgezők halakra, rákokra)
Várni türelmesen 3-4 hét.;)
Low-ban utazol és van kedved, nézz be hozzám, találsz növénylistát is.;)
 
Elég jó!(y)
Nagyon szépek a növények! Én sajnos nem tudok olyan igényesebb növényeket tartani, mint te (co2 hiányában):(

Ne aggódj ez egy folyamat, Nekem évekbe telt mire összeszedtem minden technikát, hogy elindíthassam ezt az akvát.;) De lehet látni itt a fórumon nagyon sok low-tech akváriumot amik gyönyörűek. Szerintem Neked is simán menni fog és ha valamiben nem vagy biztos kérdezz bátran. Nekem is sokat segítettek itt a fórumon.
Ja és a halakkal tényleg várj (ez saját tapasztalat, kell egy kis idő míg beáll az egyensúly, addig nem érdemes telepíteni, mert sajnos pusztulással jár):(
 
Ja, tudom, hogy nem szabad ilyen korán halakat telepíteni, de a a talaj és a víz fele az előző akváriumból van és a szűrő is már 2 hónapja ment az előző akváriumban. Tehát szerintem ez olyan mintha az akit átalakítottam volna egy 50%-os vícserével kísérve!:)
És mint már írtam lesznek még növények! ;)
 
Amúgy moha van már valamennyi a kövek között, csak a rossz képminség miatt nem látszik és mindenképp lesz még benne jávai.
 

Attachments

  • IMG_20161101_151822.jpg
    IMG_20161101_151822.jpg
    169.3 KB · Megtekintések: 1
  • IMG_20161101_151815.jpg
    IMG_20161101_151815.jpg
    210.9 KB · Megtekintések: 1
Szép lesz ez. Én is apróbb levelű növényeket tanácsolnék, hogy a sziklák méretei "részletei" ne veszítsék el látványukat. Az ancit a listából törölném és otora cserélném. Nagyra nő, rendezi a talajt és a moháidnak ha nekiesik nyalogatni azok nem maradnak a tervezett helyükön. Maga az elrendezés nem rossz(y)
 
Back
Oldal tetejére