• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes akváriumom

20 ml-t ?

Igen. El sem színeződött a jbl foszfát teszt.
A dobozra az van írva, h 10ml lötyi egy 500l-es aksiban 0,1ppm-el emeli a szintet. Az én akváriumom kb 100l, tehát nálam 2ml fosfo emel 0,1ppm-et.

Kerestem a fórumon, ezeket az infókat találtam a foszfát szintről (a teljesség igénye nélkül):

Fosszfát kezelésnél simán feltolhatod 1-2-re.
De a 0.8 az nem feltétlenül magas. Novenyesben 2-3 elmegy.

Inkább óvatos akartam lenni, így az 1 ppm-et céloztam meg: ha 2ml 0,1ppm-et emel, akk 20ml tolja fel 1-re...

Elb*sztam?? :D

Amúgy most rámértem mégegyszer, most 0,1ppm-en áll...

Lassan semmit sem értek :D
 
Nem tudom, a Dennerle csinál-e ilyet, de pl. az Amazonia elvileg szívja magába (egy ideig) a foszfátot. Aztán pedig megtelik, és akár visszafelé is nyomhatja. :)
 
Nem tudom, a Dennerle csinál-e ilyet, de pl. az Amazonia elvileg szívja magába (egy ideig) a foszfátot. Aztán pedig megtelik, és akár visszafelé is nyomhatja.

Köszi, erre gondoltam én is :) Bár a pH-t, KH-t már nem "állítgatja", de simán lehet, h foszfát még fér bele :D
 
Igen. El sem színeződött a jbl foszfát teszt.
A dobozra az van írva, h 10ml lötyi egy 500l-es aksiban 0,1ppm-el emeli a szintet. Az én akváriumom kb 100l, tehát nálam 2ml fosfo emel 0,1ppm-et.

Kerestem a fórumon, ezeket az infókat találtam a foszfát szintről (a teljesség igénye nélkül):




Inkább óvatos akartam lenni, így az 1 ppm-et céloztam meg: ha 2ml 0,1ppm-et emel, akk 20ml tolja fel 1-re...

Elb*sztam?? :D

Amúgy most rámértem mégegyszer, most 0,1ppm-en áll...

Lassan semmit sem értek :D
Igy ahogy leirtad nem hinnem hogy el ronthatnal valamit csak hirtelen nagy szamnak tunt. Nekem 240- literbe olyan pici kell hogy meglepo volt ez a szam.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Igy ahogy leirtad nem hinnem hogy el ronthatnal valamit csak hirtelen nagy szamnak tunt. Nekem 240- literbe olyan pici kell hogy meglepo volt ez a szam.

Köszi :)
De így sem ugrott meg nagyon... :D
De most hogy így utánaolvastam, a nitrát szint is kicsi (kb 1 ppm), pedig van hal bőven, és napi 3-3 ml GA micmacot kap az aki. (4-4-ről vettem le @H. Gábor kolléga ajánlására) :)
 
Köszi :)
De így sem ugrott meg nagyon... :D
De most hogy így utánaolvastam, a nitrát szint is kicsi (kb 1 ppm), pedig van hal bőven, és napi 3-3 ml GA micmacot kap az aki. (4-4-ről vettem le @H. Gábor kolléga ajánlására) :)
Javaslom, hogy vegyél porokat.
Kálium-nitrát, Kálium-szulfát, Kálium-foszfát.
Ezekből csinálsz oldatot és annyit adagolsz mindegyikből, amennyi szükséges. Ezerszer olcsóbb mint a gyári lötyik és biztos annyi táp lesz az oldatokban, amilyen töménységűre készíted. A mennyiségek kiszámolásában tudok segíteni.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Annak örömére, hogy végeztem a vizsgáimmal, alaposan megnyírtam, kipucoltam az akváriumot, ráfért már :D
A zöld poralgával még mindig küzdök, most lesz egy kis időm, próbálom stabilizálni a vízparamétereket, hátha segít :) Amúgy növények is, állatok is remekül érzik magukat!

IMG_3317@0,3x.jpg
IMG_3318@0,4x.jpg
FullSizeRender_2@0,25x.jpg
Ezen a képen látszik, h az előző scape-ből átmentett kb 3 szál montecarlo kezdi belakni az akvárium elejét :D

@Mouset -nek köszönhetően pedig szert tettem egy 190l/nap vízhozamú, 2 előszűrős RO készülékre, most ledugózva várja, h felszereltessem a fürdőszobába :) Szerintem mindkét akvárium örülni fog neki!
IMG_3313@0,2x.jpg
 
Sziasztok! :)
Szokásos heti vízcserén, nyíráson kívül 3 izgalmas dolog történt.
1. Beköltözött 2 lány guppi a "Családi akváriumok - hálószobai 50l-es"-ből. (Ott maradt 2 fiú, nem akartuk, h teleszüljék... :D )
2. Miután megtudtam, egy szűrőnél mit jelent a max. emelési magasság, leraktam a szűrőt a földre, azért nagyságrendekkel kulturáltabban néz így ki.
3. Az akciót és a GA pontokat kihasználva szert tettem egy ADA Do!aqua Music difúzorra (30d), gyönyörűen porlaszt, és így minden üveg az akváriumban. ;)

Akartam ma normális képeket csinálni, de öcsém elutazott, és amilyen egy aljas, elvitte a gépét :D Úgyh maradt a telefon :)
IMG_3492@0,3x.jpg
IMG_3495@0,2x.jpg
 
Sziasztok! :)
Kimaradt egy nyírás, kb kinőttek a növények az akiból... :D
De ma rászántam magam, rendbetettem, vízcsere, üvegek pucolása. Még a szűrőt is kipucoltam, észrevehetően sokkal jobb a flow. Letisztult a víz, a növények őrülten bubiznak, az állatok is vidáman úszkálnak.
Egyszóval minden rendben! (mostanság a zöld por is sokkal lassabban jön vissza az üvegre) :)

Néhány telefonos fotó a jelenlegi állapotról:
IMG_3613@0,3x.jpg
IMG_3612@0,25x.jpg
IMG_3611@0,25x.jpg
IMG_3614@0,25x.jpg
IMG_3617@0,25x.jpg

Kösz, h benéztél ;)
 
Sziasztok! :)
Kimaradt egy nyírás, kb kinőttek a növények az akiból... :D
De ma rászántam magam, rendbetettem, vízcsere, üvegek pucolása. Még a szűrőt is kipucoltam, észrevehetően sokkal jobb a flow. Letisztult a víz, a növények őrülten bubiznak, az állatok is vidáman úszkálnak.
Egyszóval minden rendben! (mostanság a zöld por is sokkal lassabban jön vissza az üvegre) :)

Néhány telefonos fotó a jelenlegi állapotról:
View attachment 26551
View attachment 26550
View attachment 26549
View attachment 26552
View attachment 26553

Kösz, h benéztél ;)
Szepen osszeallt.[emoji106]
Nonek a novenyek, egyre nagyobb a fogyasztasuk. A zold por is ezert csokken. Ha megszunik a zold por akkor kiegyensullyozott a noveny mennyiseghez a tapod. En mindig a porhoz merem a tapot. Nagyon jo jelzo.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére