• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első naplóm 120x45x45 iwagumi

A fentieken kívül a világítás időtartama nem lehet hatással a jelenségre?

Eddig 14:00-22:00 volt, pár napja azt is csökkentettem 21:00-ig. Viszont elég rossz helyen van az akvárium ebből a szempontból, sok a fény az ablakokból.
De a tápozás váltásáig nem volt ilyen komoly gondom. Mindenesetre mulmozok és takarítok egy nagyot holnap vízcserével.
 
Ez a felgyülemlett mulm, meg a nagy nyírás utáni, bomlásnak indult apró MC levelek, amik felakadtak a stem növényzetben is lehet a ludas az eldurvulásban.
IMG_2287.jpeg
Ha jobban belegondolok, eddig mélyebb mulmozást nem is csináltam. Ha láttam ürüléket az MC tetején akkor azt összeszedtem, de szerintem ez max az 1/100-a teljesnek. Most csináltam egy nagytakarítást, de olyan mértékben volt minden belepve fonállal, hogy inkább talajig visszavágtam mindent. Megint iwagumim lett legalább egy darabig :) Beszerzek egy kisebb szűrőt is a tanácsok alapján, és azzal próbálkozom tovább.
IMG_2340.jpeg
 
Ez a felgyülemlett mulm, meg a nagy nyírás utáni, bomlásnak indult apró MC levelek, amik felakadtak a stem növényzetben is lehet a ludas az eldurvulásban.
View attachment 79344
Ha jobban belegondolok, eddig mélyebb mulmozást nem is csináltam. Ha láttam ürüléket az MC tetején akkor azt összeszedtem, de szerintem ez max az 1/100-a teljesnek. Most csináltam egy nagytakarítást, de olyan mértékben volt minden belepve fonállal, hogy inkább talajig visszavágtam mindent. Megint iwagumim lett legalább egy darabig :) Beszerzek egy kisebb szűrőt is a tanácsok alapján, és azzal próbálkozom tovább.
View attachment 79345
Hasonlo helyzet volt nalam is. Visszanyirtam a gyepet, aztan csak kuszkodott, mire ujra erore kapott. Vegul talajcsere, plusz fris gyep lett a vege. Kivancsian varom mire jutsz, remelem tobb szerencsed lesz.
 
Hasonlo helyzet volt nalam is. Visszanyirtam a gyepet, aztan csak kuszkodott, mire ujra erore kapott. Vegul talajcsere, plusz fris gyep lett a vege. Kivancsian varom mire jutsz, remelem tobb szerencsed lesz.

Egyelőre nem úgy néz ki... Két nappal a tisztitás után már megint minden televan hosszú fonállal. Még hétvégén csinálok egy MC óvatos nyírást is, mert az is tele van. Az a baj, hogy itt-ott ahol picit meg van emelkedve az MC a talajtól, látni, hogy tiszta dzsuva alatta. onnan meg nem igazán tudom kiszívni, esetleg ha kiszedem az egész gyepet.
 
Egyelőre nem úgy néz ki... Két nappal a tisztitás után már megint minden televan hosszú fonállal. Még hétvégén csinálok egy MC óvatos nyírást is, mert az is tele van. Az a baj, hogy itt-ott ahol picit meg van emelkedve az MC a talajtól, látni, hogy tiszta dzsuva alatta. onnan meg nem igazán tudom kiszívni, esetleg ha kiszedem az egész gyepet.
En ugy szoktam hogy a vastag csovet ranyomom az MC re, es kiszivja a cuccot az MC alol, aztan kezzel lenyomkodom az MCt hogy megint leerjen a talajig.
 
Feladom... Ki kell szednem a teljes MC szőnyeget, mindent ellep a sűrű fonál alga. A köveket is ki kell szednem, mert lehetetlen teljesen megtisztítani kefével. Akkor viszont már inkább bontom az egészet és újra építem. Úgy is van pár dolog amit változtatni szeretnék a technika elrendezésében az eddigi tapasztalataim alapján. Halak addig mennek megőrzésre ismerőshöz. A 10 hónapos tropica aljzat maradhat, vagy javasolt akkor annak is a cseréje?
 
Szeretném megkérni valamelyik admint, hogy helyezze át a befejezett akváriumok közé a topicot. Az új már alakulóban :)
 
Végig olvastam, látom volt minden. De kár érte, voltak szép idők is :)
Azért van folytatás :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére