• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első naplóm 120x45x45 iwagumi

Elszaladt az első hét. A napi 50% vízcsere nagyon jó volt, hogy begyakoroljam a procedúrát. Most már simán megvagyok cserével, tápozással, elpakolással 40 perc alatt :)
A monte carlo kicsit nehezen indul el, de már azért most kezd láthatóvá válni a fejlődés. A Rotala Vietnam hra az nagyon szépen növöget napról napra. Green Aqua Macro, micro 15+15 ment, most már csak 2-3 napos csere lesz a héten, és beállok a napi 10+10ml-re.
Ami kicsit bosszant, hogy némelyik kőben találtam agyagot, amit most apránként kapirgálok és megpróbálom kiszívni. Valamint a bubiszámláló szép lassan teljesen megtelt vizzel, mivel este mikor nem megy a gáz, a reaktorból visszaszivárog lassacskán. Esetleg ezt okozhatja hogy valahol ereszt a co2, vagy ez normális? Rakjak a számláló és a reaktor közé is egy visszafolyás gátló szelepet?
A hét végén szeretnék beköltöztetni 15-20 Amanót, remélem nem lesz túl korai. A víz paraméterei egyébként rendben vannak, legalábbis a teszt alapján.
db%vNc4aRs2z79mfrtB0Vw.jpg f5xKUL%KRPe3+X2FouMtcA.jpg
 
Valamint a bubiszámláló szép lassan teljesen megtelt vizzel, mivel este mikor nem megy a gáz, a reaktorból visszaszivárog lassacskán. Esetleg ezt okozhatja hogy valahol ereszt a co2, vagy ez normális?

az úgy normális, hogy megtelik vízzel. semmi gond. 1,5 hét után már mehet nyugodtan az amano szerintem, nálam semmi bajuk nem lett. esetleg ha lesz valami fonalas algád, vegyél algázó géb-et a Green Aqua-tol, nagyon szépen takarítanak. én csak velük tudom túlélni az első hónapokat.
 
Rakjak a számláló és a reaktor közé is egy visszafolyás gátló szelepet?
én tennék egyet oda is! biztos ami biztos! nálam van legalábbis!;) soha nem telik meg a bubiszámláló (y) a bubiszámláló elé rakod akkor minnél közelebb a bubiszámlálóhoz! utánna pedig s a reaktor közé akkor mindegy hogy hova! igen erőteljes vákum keletkezik amikor leáll a rendszer! ezért telik meg a bubiszámláló!:cool:
 
Ma kéthetes az akvárium, ennek örömére kisebb átrendezést csináltam. A javasoltaknak megfelelően átraktam a ki és befolyó ágakat egy oldalra. Szemre körkörös a flow, viszont ami egy kicsit aggaszt, hogy nem zöldült be olyan szépen a DC mint azelőtt. Lehet csak a nagy vízcsere miatt, és mert az egész csövezést szét kellett bontanom így a co2-is. Bekerült a másik visszafolyásgátló is a bubiszámláló után, már abba se fog befolyni a víz. Beköltöztek az első lakók is pár napja. 10 Amano, 10 pinokkió, 10 bloody mary garnéla személyében. Sajnos az első éjjel nem takartam le a sarkait az akinak, ezért 2 Amano versenyt futott kiszáradásig :-( Úgy veszem észre, hogy már megszokják az új helyet. A növényekből még mindig sok felúszott, valamiért nagyon nehezen kapaszkodik meg a montecarlo. Már ezeket nem is ültettem vissza, mert szépen sűrűsödik, nagyon élénk zöld, elégedett vagyok a fejlődésükkel. A rotalával szintén. Meglátom a mai átrendezés milyen irányban mozdítja a fejlődésüket. Egy kicsit aggaszt, hogy a szűrő 2 órát állt, de megtuningoltam Easy Life Easy Start bacikkal a vizet. Remélem nem lesz gond és jöhetnek lassan a halak is.
EC50DC01-748F-4EC5-BCD9-E2549133E747.jpeg 2D41457F-DE33-456F-A0A4-3E2AC6BB767E.jpeg DE11B9CC-8E3D-430E-BC13-F05B4599A91E.jpeg
 
Négy hete indult az akva. A sok tipp és és tanács amit itt a fórumon találtam, nagyban segítette a dolgomat. Eddig nem volt gondom algásodással. Egyedül pár apróság zavar kicsit. Az egyik, hogy a halak érkezése óta minden garnéla beköltözött a kövek alá, csak enni járnak ki nagyon ritkán. A pinokkiók java a szárazon kötött ki sajnos, még talán egy vagy kettő lehet a tizes csapatból. Az amanok a legaktívabbak, a méretükből adódóan gondolom. A monte carlo szépen elterjedt, de ahol nagyobb töveket ültettem, sok helyen púposodik, szerintem elszakad a talajtól. Nem tudom ezzel lehet-e kezdeni valamit. Lassan az első nyírást is meg fogom ejteni, kicsit még tartok tőle, remélem nem fogom elrontani az eddigi pozitív fejlődést vele.
48F05CE4-D8F0-4DEF-89E6-3B5FC4A12FF6.jpeg 2D201771-0A48-4132-99EE-7A9B7FD324BD.jpeg 2E232133-F288-4A05-BAF5-ECD801D19270.jpeg 548E755F-5DE6-489E-9B8D-AB3F66B261C9.jpeg DC8F6CBB-F76E-4914-8341-0DC67EC2E6FF.jpeg 52AC6EFF-0861-4092-B7A5-94615B3F8504.jpeg 18C7B1D5-8FCC-442F-8626-5F7B3E5EDE22.jpeg
 
én is ma nyírtam, szép kis focipályám lett, de nekem már 2 hónapos az aki, a fű szép gyepet alkotott. remélem én sem állítom meg ezzel a növekedésben a parvulám. a garnélákkal én is úgy jártam mint te, a halak érkezésekor még 1-2 lebzselt köztük, de ma már senkit nem látok, csak ha felborzolom a nagyobb növényeket, kijönnek alóla, aztán megint vissza. növekedést látok, tehát jól elvannak alatta is, de jó lenne ha szem előtt lennének. szerintem nem lehet őket nagy halakkal összeereszteni, csak apró rajhalakkal mint pl a zöld neon.
 
Egyre jobban takarják a növények a köveket :) A gyep kezd arra hasonlítani, ami miatt belekezdtem. Pici zöld alga foltok jelentek meg néhol a köveken, de még nem vészes, van ahonnan az Amanók vagy a twinstar reggelre eltüntették, remélem csak az erősebb természetes fény okozta.
31DA5980-85C9-45ED-A11C-B1D6DD9893FD.jpeg4344546C-5F8B-471D-A9C6-6F11B279118B.jpegC9D898AC-AE1F-4E7A-8F94-0BB488BD1036.jpegB8F384CD-1F7D-44A0-8011-DDCCF9E039D6.jpeg
 
Egyre jobban takarják a növények a köveket :) A gyep kezd arra hasonlítani, ami miatt belekezdtem. Pici zöld alga foltok jelentek meg néhol a köveken, de még nem vészes, van ahonnan az Amanók vagy a twinstar reggelre eltüntették, remélem csak az erősebb természetes fény okozta.
View attachment 70619View attachment 70620View attachment 70621View attachment 70622

Nagyon szépen fejlődik, emelem kalapomat! :)
Idővel néhány süncsiga is beszállhat majd az alga elleni csatasorba.

A kalászok méretük miatt ijesztőek lehetnek a garniknak, ezzel tudom magyarázni, hogy miért sirülnek fedezékbe.
De ha a stemes rész kicsit bokrosodni, sűrűsödni fog, akkor majd ott gyakrabban láthatod őket, amint a leveleken és az aljzaton matatnak.
 
Nagyon szépen fejlődik, emelem kalapomat! :)
Idővel néhány süncsiga is beszállhat majd az alga elleni csatasorba.

A kalászok méretük miatt ijesztőek lehetnek a garniknak, ezzel tudom magyarázni, hogy miért sirülnek fedezékbe.
De ha a stemes rész kicsit bokrosodni, sűrűsödni fog, akkor majd ott gyakrabban láthatod őket, amint a leveleken és az aljzaton matatnak.

Igazad van, a kövek alól mostanság a növények alá/közé költöztek :) Csigákat és otokat még mindenképp költöztetek, csak egyik kereskedésben sem találtam a környéken a napokban. Még arra gondoltam, hogy egyetlen paramétert változtattam a múlt héten, esetleg azzal nem függhet össze az alga megjelenése: a víz keménységen csökkentettem egy kicsit. Eddig 100Liter RO-hoz 3 adag Dennerle Osmose Remineral+ volt adagolva. Így a 30ppm-es RO víz 295ppm-re volt visszasózva (9GH-6KH-6,8Ph), az akváriumban ez egy hét után 370ppm, 12-10-7,6 értékre ment fel. Olvasgattam, hogy itt 150ppm es értékeket használnak a legtöbben, így csökkentettem 2 adagra 100literhez és ezzel cseréltem vasárnap 50%-ot. Most 230ppm az akvárium, de azóta vettem észre az algát is. Lehet összefüggés?
 
Igazad van, a kövek alól mostanság a növények alá/közé költöztek :) Csigákat és otokat még mindenképp költöztetek, csak egyik kereskedésben sem találtam a környéken a napokban. Még arra gondoltam, hogy egyetlen paramétert változtattam a múlt héten, esetleg azzal nem függhet össze az alga megjelenése: a víz keménységen csökkentettem egy kicsit. Eddig 100Liter RO-hoz 3 adag Dennerle Osmose Remineral+ volt adagolva. Így a 30ppm-es RO víz 295ppm-re volt visszasózva (9GH-6KH-6,8Ph), az akváriumban ez egy hét után 370ppm, 12-10-7,6 értékre ment fel. Olvasgattam, hogy itt 150ppm es értékeket használnak a legtöbben, így csökkentettem 2 adagra 100literhez és ezzel cseréltem vasárnap 50%-ot. Most 230ppm az akvárium, de azóta vettem észre az algát is. Lehet összefüggés?

Nem ismerem a Dennerle sóját, mert a GA GH+-t használom. Azzal nincs olyan tapasztalatom, hogy mászna felfelé az érték.
Esetleg van valami az aksiban, ami növelheti az értéket?
 
A zöld por alga a köveken szaporodik. Viszont szinte természetesebb hatást ad a köveknek, még tetszik is. Azért a mai takarítás alatt fogkeféztem kicsit a köveket, bár elég makacs és maradt még bőven. Az állatvilág viszont nagyot szaporodott mióta nem jelentkeztem. Érkezett 22 neon, 5 otocinclus, 10 hagyma, 10 sisak csiga valamint 10 crystal red garnéla. Mondjuk a garnélák szinte mintha nem is lennének, néha etetéskor látni párat belőlük. A héten még olyan gondom is akadt, hogy ha beléptem a szobába éreztem a víz szagát. Kellemetlen álott víz szaga volt, de nem nagyon, a feleségemnek nem is tűnt fel. Nem tudom, hogy az alga, az élőlény szaporulat, vagy valami más okozta-e. A szűrés is állt 2 órát a múlt vasárnapi nagytakarítás alatt, esetleg az is közrejátszhatott? Mindenesetre Easy Start-ot adtam neki két nap is, és ma a masszív vízcsere után már nem érzem. Vagy megszoktam :) A növényeket is ritkítottam ma, nagyon megindultak. Picit barnulnak is itt-ott, eddig ez nem volt jellemző. Főleg a montecarlon látszanak barna foltok. Én a haleledelre tippelek, remélem nem valami betegség.
5AlKWP+JSkeGc99a3+cFdA.jpg
 
Még valami. A monte carlot nagyon macera nyírni. Csak egyenes ollóm van, be kell szerezzek egy hajlítottat is. Meddig hagyhatom vastagodni? Jó lenne kb egy vastagságra nyírni, viszont ha a púposakba belenyírok, elég csúnya foltok lesznek benne, mert lejjebb ugye nincsennek szép levelei. Vagy be kell vállalni, kiegyenlíteni és pár hétig elviselni, hogy nem a legszebb? Mi a jó módszer?
 
A zöld por alga a köveken szaporodik. Viszont szinte természetesebb hatást ad a köveknek, még tetszik is. Azért a mai takarítás alatt fogkeféztem kicsit a köveket, bár elég makacs és maradt még bőven. Az állatvilág viszont nagyot szaporodott mióta nem jelentkeztem. Érkezett 22 neon, 5 otocinclus, 10 hagyma, 10 sisak csiga valamint 10 crystal red garnéla. Mondjuk a garnélák szinte mintha nem is lennének, néha etetéskor látni párat belőlük. A héten még olyan gondom is akadt, hogy ha beléptem a szobába éreztem a víz szagát. Kellemetlen álott víz szaga volt, de nem nagyon, a feleségemnek nem is tűnt fel. Nem tudom, hogy az alga, az élőlény szaporulat, vagy valami más okozta-e. A szűrés is állt 2 órát a múlt vasárnapi nagytakarítás alatt, esetleg az is közrejátszhatott? Mindenesetre Easy Start-ot adtam neki két nap is, és ma a masszív vízcsere után már nem érzem. Vagy megszoktam :) A növényeket is ritkítottam ma, nagyon megindultak. Picit barnulnak is itt-ott, eddig ez nem volt jellemző. Főleg a montecarlon látszanak barna foltok. Én a haleledelre tippelek, remélem nem valami betegség.
View attachment 71503
A CRS garnikra nagyon kíváncsi vagyok. Ha nálad megmaradnak, akkor asszem én is bevállalok egy csapatot. ( nagyjából egy időben indítottuk az akváriumot ) Drukkolok!
 
A zöld por alga a köveken szaporodik. Viszont szinte természetesebb hatást ad a köveknek, még tetszik is. Azért a mai takarítás alatt fogkeféztem kicsit a köveket, bár elég makacs és maradt még bőven. Az állatvilág viszont nagyot szaporodott mióta nem jelentkeztem. Érkezett 22 neon, 5 otocinclus, 10 hagyma, 10 sisak csiga valamint 10 crystal red garnéla. Mondjuk a garnélák szinte mintha nem is lennének, néha etetéskor látni párat belőlük. A héten még olyan gondom is akadt, hogy ha beléptem a szobába éreztem a víz szagát. Kellemetlen álott víz szaga volt, de nem nagyon, a feleségemnek nem is tűnt fel. Nem tudom, hogy az alga, az élőlény szaporulat, vagy valami más okozta-e. A szűrés is állt 2 órát a múlt vasárnapi nagytakarítás alatt, esetleg az is közrejátszhatott? Mindenesetre Easy Start-ot adtam neki két nap is, és ma a masszív vízcsere után már nem érzem. Vagy megszoktam :) A növényeket is ritkítottam ma, nagyon megindultak. Picit barnulnak is itt-ott, eddig ez nem volt jellemző. Főleg a montecarlon látszanak barna foltok. Én a haleledelre tippelek, remélem nem valami betegség.

Szépen fejlődik az akvád, és látványa jólesik, megnyugtató. :)
A garnélák miatt feltétlenül tegyál garnivédőt a beszívóágra, különben mind a szűrőben végzi.
A 2 órás leállás rettenetesen sok volt, ezalatt gyakorlatilag elpusztultak a szűrőbacik, és bomlástermékekkel árasztotta el a medencét. Ezzel is magyarázható a kellemetlen szag. Megejtenék egy alapos szűrőtakarítást, és utána adagolnék Easy Startot.
 
Szépen fejlődik az akvád, és látványa jólesik, megnyugtató. :)
A garnélák miatt feltétlenül tegyál garnivédőt a beszívóágra, különben mind a szűrőben végzi.
A 2 órás leállás rettenetesen sok volt, ezalatt gyakorlatilag elpusztultak a szűrőbacik, és bomlástermékekkel árasztotta el a medencét. Ezzel is magyarázható a kellemetlen szag. Megejtenék egy alapos szűrőtakarítást, és utána adagolnék Easy Startot.
Garnivédőt tervezek, csak még nem találtam olyat ami szép is... Egyébként a nagyokat nem szívja be, azok nem férnek be ezt láttam egyszer kétszer :)
Ha szaporulat lesz akkor kellene védekezni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére