• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első naplóm 120x45x45 iwagumi

Ha jól emlékszem, a fiúk olyan tenyérnyi területre ültettek el egy zselés doboznyi előtébe való növényt. De ők eleve sokat használnak mindig, a mielőbbi látvány eléréséhez.
 
Sajnos a tartály még mindig nincs meg, viszont ma összeállítottam a technikát. A reaktor bypass ágát nem tudtam csak megoldani, csap hiányában. Azt majd legközelebb. Remélem jövő héten már hardscape képet tudok feltölteni. Csak a GA üvegesén fog múlni :)
yeLo+XXRQLWX3HFVqQ6KNQ.jpgUtEDDubkT7G50bt3P6jaXQ.jpgAku5r1TSS+qj+YbAARqTLg.jpg
 
Ezt a kábelt a függesztett lámpákhoz nem is értem miért nem tudják átlátszó anyagból csinálni(mint a hangszórókét pld.) , vagy legalább ezüstre szinezni...
 
Akkor szerencsére összejött minden, ma indítom az akváriumot. Az lenne a kérdésem, hogy gond lehet-e a növényeknek, ha ültetés után nem túl meleg vízzel töltöm fel az akváriumot? Sajnos csak a spájzban fért el az RO hordó, ott meg 15 fokos a víz. Illetve az első feltöltést fele RO, fele csapvíz arányban tervezem, mivel 24 óra kell az RO-nak, hogy megtermelje a másik felét. Utánna már csak tiszta RO-val szeretnék cserélni. Szóval nem lesz baja a montecarlonak és rotalának ha egy ideig 15 fokos vízben lesznek? Az aktuális állapotról töltök képet is.
eRzKEVHKQIy3HnK0Qvt3CQ.jpg UxUZ2dJMSK+lgpCGzsCsYQ.jpg CoimGHuXTZWBr6g7OUHmXA.jpg
 
Az elosztókat máshova tenném, nem a szűrő mögé! Karbantartaskor az adapter pont hátrafelé jön ki, és a víz könnyen befolyhat az konnektorokba. Talán jobb helye lenne a szekrény másik felében;)
 
Akkor szerencsére összejött minden, ma indítom az akváriumot. Az lenne a kérdésem, hogy gond lehet-e a növényeknek, ha ültetés után nem túl meleg vízzel töltöm fel az akváriumot? Sajnos csak a spájzban fért el az RO hordó, ott meg 15 fokos a víz. Illetve az első feltöltést fele RO, fele csapvíz arányban tervezem, mivel 24 óra kell az RO-nak, hogy megtermelje a másik felét. Utánna már csak tiszta RO-val szeretnék cserélni. Szóval nem lesz baja a montecarlonak és rotalának ha egy ideig 15 fokos vízben lesznek? Az aktuális állapotról töltök képet is.
View attachment 68608 View attachment 68609 View attachment 68610

A hideg viz nem annyira jo de talan nem kesz gond. A hordoba erdemes betenni egy rud futot
 
Az elosztókat máshova tenném, nem a szűrő mögé! Karbantartaskor az adapter pont hátrafelé jön ki, és a víz könnyen befolyhat az konnektorokba. Talán jobb helye lenne a szekrény másik felében;)
Tesztele egy pár hétig, aztán ha nagyon rossz lesz akkor valóban át fogom rakni. Most olyan pontosan lett kiszámítva minden kábelhossz, hogy elég macera lenne.
 
A hideg viz nem annyira jo de talan nem kesz gond. A hordoba erdemes betenni egy rud futot
Azt hittem van a régi holmijaim között egy fűtőrúd, de elajándékozhattam az előző akvámmal, így most kénytelen leszek venni. A mai vízcserénél, már kicsit jobb volt a helyzet, olyan 19 fokig csökkent. De mindenképp jobb lesz legalább 22 fokossal tölteni.
 
A 19 °C teljesen jó a növényeknek, inkább a legtöbb állatnak hideg kicsit.
A vízmelegítést megoldhatod ám hagyományos fazekas módszerrel is. 5-10 liter forró víz simán megnöveli 100 liter hideg víz hőmérsékletét néhány fokkal.
 
Túl vagyok az első 24 órán, megvolt az első vízcsere is, kb 40% lett RO vízzel cserélve. Nem mondom hogy zökkenő mentesen sikerült az indítás, az AquaMedic reaktor és az én hibámból sikerült eláztatnom a lakást... A légtelenítő csapot a használati utasítás alapján egyenesen a nyílásba dugtam, ahonnan a szűrő indításakor ömleni kezdett a víz. Miután kikapcsoltam az elfolyó ágat nem vettem ki a vízből így csak nem akart megállni a folyás :) Ezek után csövet dugtam a nyílásba és csak a cső végére a légtelenítőt, így már nem szivárgott semmi. Az Eheim 2080-as indításával kapcsolatban nagyon pozitív a tapasztalatom, nem kellett semmit szívogatni, felöntözni, pumpálgatni. Megtöltöttem a vödröt vízzel, lezártam, bekapcsoltam, elindult és kb 30sec alatt minden levegőt kinyomott magából. Az ültetés az aránylag jól ment, bár eltartott 3-4 órát amíg elfogyott a 18 tégely Montecarlo :) Az örömem a feltöltésig tartott, ugyanis elég sok növény felúszott a víz tetejére... Visszadugdosni próbáltam, de nem igazán egyszerű, ugyanis elég sűrűn vannak ültetve és ahogy az egyiket próbálom benyomni, a mellette lévő feljön. Szerencsére kicsit eltúloztam a növény vásárlást, így még most is aránylag sűrűn maradt. Úgy döntöttem pár napig nem fogom piszkálni, amíg egy kicsit jobban megkapaszkodnak a gyökerek, ami feljön azt egy tálban gyűjtöm az akva mellett, és majd később pótolom a nagyobb hézagokba ha túlélik a kiszedettek. A CO rendszert 1bps-re állítottam, 12:00-20:00, a világítás 13:00-21:00. Majd kitapasztalom merre felé módosítsak esetlegesen. Tápot 10+10ml Green Aqua Micro+macro-t kezdem ma adagolni. Az RO vizet a gyűjtő tartályban szokás felsózni? Most egyenesen az akváriumba raktam, de talán jobb lenne mindjárt ott kezelni, könnyebb kiszámolni is a mennyiséget rá. Elég sok minden kavarog a fejemben, próbálok a kérdéseimre a topicokban választ keresni, de ha esetleg itt is adtok tanácsokat azt nagyon megköszönöm!
MHlFOLolSTmwTZl4K8eEzw.jpg
 

Attachments

  • tID2CtobQ6esmiDpQNaHtw.jpg
    tID2CtobQ6esmiDpQNaHtw.jpg
    190.2 KB · Megtekintések: 149
Simán visszasózhatod az akváriumban! Ugyanekkora van nekem is, és ma direkt néztem a GH és a PPM változását, kb 30%-os vízcsere mellett. GH, 1 érték esett vissza, a ppm, meg ha jól emlékszem 60-at. 4 kanálnyi GH+ után szépen viszament minden oda ahol volt. A gyorsteszted alapján szerintem a GH-d kicsit alacsony, azt érdemes a KH duplájára feltolni, én 8-ra sózom vissza, 4 es KH mellett. De célérték lehet a halaid igényeinek megfelelő keménység is, alá nem javaslom, mert annak csak a hal szenvedése vagy elhullása lesz a vége. Ottok (Törpe szívóharcsa) pl tudom, hogy nagyon kényesek erre:(
http://pendulum-akvablog.blogspot.com/2017/12/a-novenyes-akvarium-es-viz-kemenysege.html
 
Utoljára módosított:
Szia.
Én a szűrő nyomó ágát is a fal felőli oldalra raknám.
Mind a két szívó és a nyomó is arra az oldalra? Vagy az egyik szívó meg a nyomó mostani helyére? Így most ahogy a twinstar bubijait figyelem, szépen körkörösen van áramlás.
 
Simán visszasózhatod az akváriumban! Ugyanekkora van nekem is, és ma direkt néztem a GH és a PPM változását, kb 30%-os vízcsere mellett. GH, 1 érték esett vissza, a ppm, meg ha jól emlékszem 60-at. 4 kanálnyi GH+ után szépen viszament minden oda ahol volt. A gyorsteszted alapján szerintem a GH-d kicsit alacsony, azt érdemes a KH duplájára feltolni, én 8-ra sózom vissza, 4 es KH mellett. De célérték lehet a halaid igényeinek megfelelő keménység is, alá nem javaslom, mert annak csak a hal szenvedése vagy elhullása lesz a vége. Ottok (Törpe szívóharcsa) pl tudom, hogy nagyon kényesek erre:(
http://pendulum-akvablog.blogspot.com/2017/12/a-novenyes-akvarium-es-viz-kemenysege.html
Még az élőlényekig nem jutottam el, ha majd elhatározom mik kerülnek bele, akkor azt fogom figyelembe venni. Köszi a tanácsokat!
 
egyébként nagyon szép lessz az aki. egy dologtól félnék az én tapasztalataimból kiindulva. iszonyat kevés a növény a literhez képest.

nálam amikor ilyennel próbálkoztam, bezöldült az aki nagyon gyorsan. nyomod a tápot a gondolom vagy 8 nyomásnyit napota és nincs növény ami felvegye. megmarad az algáknak a maradék...

az áramlás szerintem nem ok, egy oldalon legyenek a ki és befolyó, mindenki így csinálja.. :) a befolyóval szemben pedig a co.

az enyém így fest most, 3,5 hetes : 918IMG_1527.jpg

minimál, fű, rotala a szélen, meg egykét nagyobb növény, de szerintem már én is a minimumon vagyok növény tekintetében, mások még többet szoktak rakni...

nekem az a tapasztalatom, hogy kevés növénnyel nagyon nehéz algamentesen indulni...

egyébként a technika amiket beszereztél és a szekrény nagyon tetszik, meg maga az aqua is.. :)
 
nem kevés az? milyen szinű a drop checker-ed? nálam most 90*45*30 108 literre megy 4bps és így vagyok pont lime zöld. vagy a montecarlo ennyire kevés co-t igényel? nemtudom...
Szép zöld a DC, bár nem teljesen világos. Ma állítottam a bypass-ágon, nagyobb átfolyást adva a reaktorra és a bubit is megemeltem picit. Meglátom holnap a változást. Most még az idegesít a legjobban, hogy elég sok növény feljön a talajból... Mintha nem tudnának megkapaszkodni, bár még csak 3 napja vannak bent, meglátom egy hét alatt mennyit változik a helyzet. Amiket kiszedek remélem nem pusztulnak el és lehet majd pótolni a nagyobb lyukakat.
A Tiéd nagyon szépen elindult, gratula!
 
Most még az idegesít a legjobban, hogy elég sok növény feljön a talajból... Mintha nem tudnának megkapaszkodni, bár még csak 3 napja vannak bent, meglátom egy hét alatt mennyit változik a helyzet.

nehezebb elültetni az mc-t mint egy parvulát az biztos, inkább a föld alatt legyen jobban, mint felette, mert följön. majd kinő...
az elején én is nagyon türelmetlen voltam, de rájöttem, hogy tényleg várni kell és csak a türelem hoz eredményt.... sajnos nagyon lassú a folyamat, az ember pedig
szeretné mihamarább látni az eredményt :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére